15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Aký by mal byť dizajn vodnej fajky?

V súčasnej dobe je taká orientálna zábava, ako je vodná fajka, stále obľúbenejšia. Na starovekom východe mu bola venovaná zvláštna pozornosť a organizovali sa obrady. Niekedy sa do tabaku pridávalo ópium a verilo sa, že do nich môžu byť prijatí iba ľudia z vyšších kást. Na túto akciu boli špeciálne miesta – kadidelnice. V dnešnej dobe to nie je posvätný rituál, ale iba spôsob, ako stráviť príjemnú zábavu, na ktorú existujú vodné fajky.

dizajn vodnej fajky

Ak sa rozhodnete vytvoriť také zariadenie doma alebo na komerčnom základe, pomôžeme vám zistiť, čo je na to potrebné..

Čo potrebujete na začiatok

Na začiatok stojí za to určiť rozpočet na túto udalosť. Kúpte si izbu, vybavte ju, nakúpte všetky potrebné prvky na fajčenie, najmite ľudí, ktorí poznajú špecifiká prípadu. To všetko si vyžaduje investície a ďalšie akcie, a teda aj výsledok, závisia od toho, koľko plánujete minúť.

nápady na dizajn vodnej fajky

Vodná fajka k nám prišla z východu.

Existuje počiatočný kapitál. Pred začatím práce musíte vybaviť všetky formality. Aká je oficiálna časť?

Plníme formality

Na začiatok musíte vypracovať niekoľko dokumentov. Najprv sa pozrime na legislatívny rámec. Distribúcia tabakových výrobkov (ktorá je základom pre fajčenie vodnej fajky) je zákonom zakázaná. Na ich predaj budete potrebovať licenciu..

interiérový dizajn vodnej fajky

Tajomný, mystický východ zmenil z obyčajného fajčenia na špeciálny obrad, bez uponáhľania a upokojovania.

Ďalej musíte inštitúciu zaregistrovať ako individuálneho podnikateľa alebo LLC, pretože licenciu si môže kúpiť iba právnická osoba. Keď človek príde fajčiť, bude si chcieť vypiť šálku čaju so sladkosťami alebo niečo vážnejšie. Vodné fajky sú preto často kombinované s kaviarňou, ktorá návštevníkovi ponúka aj kuchyňu. Ak plánujete zaradiť do ponuky alkoholické nápoje, budete potrebovať aj licenciu na predaj alkoholických nápojov..

fotografia výzdoby tyče vodnej fajky

Moderná vodná fajka je luxusná rekreačná oblasť, priestor pre príjem priateľov, príbuzných a zákutia, kde prevláda relaxácia a úplná relaxácia.

Na otvorenie baru s vodnou fajkou teda potrebujete:

  1. Povolenia od SES;
  2. Licencie na predaj tabakových výrobkov;
  3. Závery o požiarnej bezpečnosti priestorov;
  4. Licencie na predaj alkoholu (ak je to potrebné);
  5. Dokumenty o registrácii spoločnosti LLC alebo jednotlivého podnikateľa.

dizajn vodnej fajky

V niektorých krajinách má vodná fajka iný názov: shisha, nargile alebo vodná fajka. Mnoho cudzincov rozumie iba takýmto názvom vodnej fajky..

Technické vlastnosti

S vyriešenou dokumentáciou. Predtým, ako prejdete k návrhu, však musíte skontrolovať súlad všetkých technických charakteristík s normou.

návrh možností fotografovania vodnej fajky

Hlavnou atrakciou vodnej fajky je samotná vodná fajka, najmä ak ide o dizajnérske dielo.

Prvá vec, na ktorú musíte venovať pozornosť, je prítomnosť vysoko kvalitnej a správne umiestnenej kapucne. Napriek tomu, že dym je nemenným atribútom vodnej fajky, je lepšie znížiť jeho množstvo v miestnosti na minimum..

možnosti dizajnu vodnej fajky

Interiér môže dopĺňať neobvyklá dizajnová vodná fajka.

Ďalej by ste sa mali starať o elektrické vedenie. Zamyslite sa nad tým, ako bude svetlo umiestnené v celej kaviarni. V uzavretých búdkach je lepšie zavolať čašníkovi, ktorý tiež vyžaduje napájanie.

dizajn vodnej fajky s búdkami

Vnútro vodnej fajky vyžaduje použitie kovových (meď, mosadz), kameňa, dreva, skla a hodvábu..

Starostlivo zvážte pôdorys a zistite, či je potrebná prestavba. Skontrolujte, či sú kanalizačné a vodné komunikácie umiestnené správne, aby ste v prípade poruchy nemuseli poškodiť prácu projektanta.

možnosti dizajnu vodnej fajky

Je vhodné zachovať štýl modernej vodnej fajky v exotickom, luxusnom duchu perzských rozprávok, aby ste sa úplne ponorili do atmosféry orientálnej chuti..

Začíname s dekoráciou

Teraz môžete prejsť k najzaujímavejšej časti pre kreatívnych ľudí – vytvoreniu dekoru. Ale ani tu nie je všetko také jednoduché. Najprv by ste mali premýšľať o tom, aké materiály na to potrebujete, a urobiť odhad. V súlade s tým určte, aký nábytok a príslušenstvo potrebujete, aká bude výzdoba stien a stropu, ako vyzdobiť stoly a pohovky a ďalšie nuansy.

fotografická dekorácia vodnej fajky

Musíte mať hotovú predstavu a predstavu o tom, ako bude vaša vodná fajka v hotovej podobe vyzerať.

Aby ste nič nezmeškali a priblížili sa k výzdobe zariadenia čo najpresnejšie, zostavte návrh projektu. Zobrazí všetky podrobnosti o vašej renovácii, od vytvárania komunikácie až po zdobenie čajového príslušenstva..

interiérový fotografický dizajn vodnej fajky

Kombinácia sýtych farieb, jemných línií a farebných jedinečných vzorov – to by mala byť ideálna vodná fajka.

Vypracujeme dizajnový projekt

Tento proces pozostáva z vypracovania dokumentov, ktoré obsahujú všetky technické vlastnosti priestorov, a z návrhových riešení pre návrh kaviarne. Je to užitočná časť práce, ktorá v budúcnosti pomôže vyhnúť sa rôznym nezrovnalostiam medzi technickými a dekoračnými momentmi..

nápady na dizajn vodnej fajky

Neuveriteľne svetlá a farebná vodná fajka s mnohými orientálnymi lampášmi.

Vypracovanie projekčného projektu začína vypracovaním technickej úlohy v súlade s návrhovými myšlienkami (spracovanie stien, stropov, kladenie dlaždíc atď.) Potom zostáva kúpiť potrebné príslušenstvo a ozdobiť už hotovú základňu..

nápady interiéru vodnej fajky

Používajte veľa mäkkých, malých vankúšov – to je charakteristický znak orientálnej chuti.

Navrhovanie myšlienok

Dizajn budúcej vodnej fajky závisí od jej účelu. Podmienečne ich možno rozdeliť na dva typy: vodná fajka čistého a zmiešaného typu. V prvom prípade je zariadenie určené iba na fajčenie a okrem toho môže mať iba čaj. V zásade sú vybavené pohovkami, takže na nich môžete ležať, niekedy sú na podlahu položené hrubé koberce a veľké množstvo vankúšov..

nápady na dizajn vodnej fajky dekorácia

Takto vyzerá tradičná vodná fajka – fajčiar.

Druhý typ je najbežnejší. V podstate ide o kaviarne, ktoré ponúkajú okrem vodnej fajky aj ďalšie podmienky: kuchyňu, nápoje, hudbu, zábavu. V tomto prípade sa fantázii medze nekladú, kaviareň sa môže pozrieť z jednoduchého salónika na klub s poskytnutím vhodných služieb..

dizajn vodnej fajky

Hlavnou pýchou vodnej fajky je samotná vodná fajka.

Výber je na tebe. Hovorme však o štýle a zvážime niekoľko možností, ktoré sú vhodné pre dizajn oboch typov vodných fajok.

dizajn a výzdoba vodnej fajky

Napriek náročnej farbe nepotrebuje excesy.

Východný štýl

Najbežnejšia a najvhodnejšia možnosť na ozdobenie vodnej fajky v orientálnom štýle. A to nie je zvláštne, pretože jeho vlasťou je Blízky východ..

orientálny dizajn vodnej fajky

Dekorácia vodnej fajky by mala podporovať relaxáciu a odpočinok.

Na to je potrebné vytvoriť zóny oddelené od seba závesmi. Radšej ich urobte dvojité: pre prvú vrstvu použite ľahký tyl alebo organzu a pre druhú ťažký zamat..

Orientálny štýl dokonale zdôrazňujú podkovovité alebo kučeravé oblúky. Pri zdobení vodnej fajky v tejto téme by ste mali venovať pozornosť prítomnosti veľkého počtu textílií: viacvrstvové záclony, vankúše, vyšívané pohovky a dokonca aj strop môže byť ozdobený tkaninou so závesom.

výzdoba vodnej fajky

Vnútro vodnej fajky je zdôraznené mäkkými kobercami s veľkým vlasom a arabeskovým vzorom (stredoveký ornament, so zahrnutím rastlinných a geometrických obrazcov).

Ďalším znakom východnej orientácie sú pohovky, veľký počet vankúšov na nich a podlahy sú pokryté kobercami. Ak vezmete do úvahy tieto nuansy východného prúdu, určite dosiahnete najkvalitnejší výsledok..

Moderné

Na rozdiel od klasiky sa vráťme do súčasnosti. Vodná fajka v modernom štýle je stelesnením všetkých výhod civilizácie. Bude to prísnejšie. Nie je miesto pre veľký počet doplnkov a textilu..

foto nápady na dizajn vodnej fajky

Tento štýl kombinuje pohodlie a minimalizmus..

Použitie štýlu podkrovia na zdobenie modernej vodnej fajky je veľmi vhodné. Vyznačuje sa tmavými farbami v interiéri, monotónnymi maľovanými stenami, veľkým množstvom voľného miesta a minimom ďalšieho príslušenstva. Môžete si kúpiť projektor a nástenku na vysielanie filmov v konkrétny deň v týždni.

dizajn fotografie z dekorácie vodnej fajky

Použitie kresiel a nízkeho stola dokonale padne.

Ak sa vodná fajka nenachádza v prízemí budovy a nachádza sa na dobrom mieste, bolo by múdre použiť veľké okná, ktoré miestnosť maximálne presvetlia..

Ak chcete diverzifikovať zariadenie podrobnosťami, môžete použiť dekorácie v štýle kubizmu alebo minimalizmu, zavesiť obrazy súčasných umelcov, kúpiť neobvyklú autorskú vodnú fajku vyrobenú v secesnom štýle.

foto nápady na dizajn vodnej fajky

Nenechajte sa pomýliť preťažením interiéru fajčiarskeho domu príslušenstvom a svetlými drobnosťami..

Domáca vodná fajka

Na vybavenie miestnosti na fajčenie a odpočinok doma nemusíte kupovať licenciu a registrovať spoločnosť LLC. Je to skvelý nápad pre milovníkov vodnej fajky a priateľské stretnutia..

dizajn domu vodnej fajky

Najlepšie je zariadiť takúto izbu v súkromnom dome..

Môžete ho umiestniť na lodžiu, do podkrovia alebo do altánku na ulici. Drevená základňa dodá špeciálnu atmosféru a bude absorbovať príjemné pachy dymu, ktoré pevne upevnia stav miestnosti – „vodnej fajky“. V tejto situácii nezabúdajte na dobré vetranie miestnosti. V letnej sezóne je podkrovie obzvlášť horúcim miestom, pretože väčšina teplého vzduchu sa hromadí pod strechou. Preto je tu potrebné nainštalovať dobrú klimatizáciu, aby ste vytvorili príjemné prostredie..

výzdoba domu vodnej fajky

V byte môžete vyhradiť aj miesto pre vodnú fajku, ale iba ak je viacizbový.

Túto miestnosť môžete vyzdobiť v súlade s akýmikoľvek vašimi túžbami. Najpohodlnejšie bude skombinovať ju s domácim kinom, dať veľkú pohodlnú pohovku alebo stoličky do sedacieho vaku.

Ak má byt loggiu, je možné ho využiť aj na tento účel. Panoramatické okná, dobrý výhľad a mäkké kreslá vám spríjemnia pobyt. Môžete použiť prútené stoličky, zodpovedajúci stôl a veľa zelene, ktoré kombinujú domácu vodnú fajku s priestorom na pitie čaju.

vodná fajka bar v bytovom dome

Podkrovie je skvelým miestom pre dom s orientálnym kadidlom.

Čo si vybrať

Stručne povedané, pripomíname, že na otvorenie baru s vodnou fajkou je potrebné získať povolenie na predaj tabakových výrobkov, zaregistrovať zariadenie ako LLC, splniť všetky hygienické a protipožiarne podmienky a dospieť k vhodnému záveru..

Pri výbere štýlu sa riaďte rozpočtom kampane, potrebami potenciálnych klientov a vlastnými predstavami. Zhrňme si, čo je potrebné na implementáciu navrhovaných myšlienok na usporiadanie.

dizajn interiéru vodnej fajky

Útulný kútik na relaxáciu s vodnou fajkou si našiel svoje miesto v interiéri moderného domu..

Nápad Farebné riešenie Príslušenstvo
Východný štýl Červená v kombinácii so zlatou, čiernou a žltou, bordovou. Osmany, veľa vankúšov, závesov alebo strapcov.
Moderné Studené tóny: šedá, modrá, modrá. Používajte všetky odtiene hnedej, oranžovej, čiernej. Obrazy súčasných výtvarníkov, šperky v štýle kubizmu.
Domáca vodná fajka Teplé pastelové farby. Alebo svieže živé farby: fialová v kombinácii so zelenou, oranžovou, modrou. Akékoľvek detaily, ktoré prispejú k vášmu relaxu a relaxácii.

Existuje veľa nápadov. Môžete využiť výhody navrhovaných a upgradovať podľa vlastného vkusu. Čo je najdôležitejšie, nezabúdajte, že v interiéri sa budete starať o kvalitnú kapucňu..

VIDEO: Vodná fajka.

50 prevedení vodnej fajky:

vodná fajka bar umiestnený v podkroví dekorácia vodnej fajky interiér vodnej fajky nápady na vodné fajky fotka vodnej fajky dizajn vodnej fajky nápady na interiérové ​​vodné fajky nápady interiéru vodnej fajky nápady na interiérové ​​vodné fajky interiérový fotografický dizajn vodnej fajky fotografie interiéru vodnej fajky foto interiéru vodnej fajky interiérový dizajn vodnej fajky fotografie interiéru vodnej fajky interiér vodnej fajky možnosti dizajnu vodnej fajky nápady na dizajn vodnej fajky vodná fajka dizajnová fotografická dekorácia nápady na dizajn interiéru vodnej fajky návrh fotografie interiéru vodnej fajky interiérový dizajn vodnej fajky nápady na dizajn interiéru vodnej fajky návrh nápadov na výzdobu vodnej fajky dekorácie nápadov na dizajn vodnej fajky nápad na vodnú fajku fotografický dizajn vodnej fajky fotografická dekorácia vodnej fajky interiérový fotografický dizajn vodnej fajky návrh fotografického interiéru vodnej fajky nápady na dizajn vodnej fajky vodný dekor vodnej fajky vodná fajka dizajnová vodná fajka fotografický dizajn vodnej fajky nápady na dekoráciu vodnej fajky interiérový dizajn vodnej fajky interiérový dizajn vodnej fajky návrh fotografie interiéru vodnej fajky interiérový dizajn vodnej fajky nápady na dizajn interiéru vodnej fajky dizajn interiéru vodnej fajky návrh nápadov na výzdobu vodnej fajky dekorácie nápadov na dizajn vodnej fajky možnosti dizajnu vodnej fajky návrh možností fotografie vodnej fajky návrh fotografického interiéru vodnej fajky nápady na dizajn vodnej fajky vodný dekor vodnej fajky vodná fajka dizajnová vodná fajka fotografický dizajn vodnej fajky dizajn vodnej fajky

Previous Post
Hur väljer man ett metallskor i korridoren?
Next Post
ميزات التصميم واختيار المواد. ما الذي يجب مراعاته عند اختيار تصميم الشرفة؟