15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Výber dizajnu podlahy

Podlahový dizajn právom zaujíma vedúce postavenie v dizajne domov a bytov. Niet divu. Podlaha poskytuje podporu pod nohami, slúži ako izolácia a tiež zaberá väčšinu domu. Preto sú naň kladené špeciálne požiadavky. Okrem ukazovateľov kvality, tepelnej vodivosti existujú aj vizuálne, dekoratívne vlastnosti.

Drevená podlaha v svetlej obývacej izbe s bielou pohovkou

Voľba podlahy by mala byť premyslená, pretože vymaľovanie podlahy je dosť problematické.

V súčasnej dobe môže byť podlaha bytu vyrobená takmer v akomkoľvek formáte: od bežného palubového muriva po zložité vzory. Pozrime sa na najzaujímavejšie spôsoby inštalácie.

Parkety

Strom bol vždy cenený. Drevo je podľa svojich charakteristík jedinečný stavebný materiál, podobný ktorému sa v iných výrobkoch nedočkáte. Tepelne vodivé vlastnosti v spojení s prestížnym vzhľadom vytvárajú nekonečné možnosti pre návrh podlahy v byte..

Pes na parkete z modulových panelov

Parkety – podlaha je drahá, ale vyzerá solídne a veľmi reprezentatívne

Na začiatok zvážte spôsoby kladenia najbežnejších parkiet:

  1. Paluba.
  2. Francúzsky strom.
  3. Modulárny.
  4. Čl.

Metóda paluby je najľahšia na inštaláciu, čo ju robí bežnejšou. Dosky sú naukladané na seba. Umiestnenie v miestnosti môže byť buď rovnobežné s jednou zo stien, alebo v uhle 45 stupňov.

Pokladanie parkiet z prírodného parketu

Styling paluby vyzerá neutrálne a nepriťahuje neprimeranú pozornosť, preto sa hodí k rôznym možnostiam dizajnu miestnosti

Šedá posteľ na parketovej podlahe v spálni

Ak použijete netriedené matrice, môže vzniknúť zaujímavá kresba.

Francúzsky strom je oveľa náročnejší na prácu, ale vyzerá skvele. Dosky sú navzájom umiestnené pod uhlom 45 stupňov s krátkymi koncami.

Pokladanie parkiet vo forme francúzskej rybej kosti

Šikmý rez konca pásu pre francúzsky vianočný stromček vyžaduje väčšiu presnosť geometrie výrobkov

Pokladanie parkiet s maďarskou rybia kosťou

V klasickej rybej kosti sú matrice s rovnými koncami voči sebe navzájom v uhle 90 stupňov. Tento spôsob montáže sa nazýva aj maďarská rybia kosť.

Modulárna inštalácia zahŕňa nákup hotových, lepených blokov s určitým vzorom. Sú inštalované jednoducho: štvorcové, menej často obdĺžnikové moduly sú vybavené tupými koncami. Na modernejších výrobkoch je pero / drážka typu zámku.

Fotografia modulárnych parkiet na podlahe obývačky

Modulárne parkety vyzerajú elegantne a ľahko sa inštalujú

Umelecké murivo znamená individuálny prístup. Pred začatím práce majster vypracuje projekt, ktorý odráža kresbu a ďalšie funkcie. Táto metóda poskytuje úplnú slobodu prejavu, je však najdrahšia..

Sála súkromného domu s umeleckými parketami

Luxus umeleckých parkiet sa dosahuje použitím foriem rôznych tvarov vyrobených z dreva rôznych druhov.

Výber rôznych druhov dreva, jeho odtieňov, štruktúry, dizajnu podlahy je veľmi rozmanitý. Kombinácie vzorov vytvárajú jedinečný vzor, ​​v prírode nenapodobiteľný.

Položenie parketových dosiek na podlahu obývačky

Parketová doska, tiež vyrobená z prírodného dreva, je cenovo dostupnejšia ako parkety.

Ak je potrebné ušetriť peniaze, venujte pozornosť parketovej doske. Na pohľad sa ničím nelíši od parkiet. Rozdiel spočíva vo výrobnom postupe. Je vyrobený z drahých drevín, ako je dub, jaseň, buk, čerešňa. Vrchná vrstva produktu je vyrobená práve z týchto cenných druhov. Ale dno je preglejka. To vám ušetrí veľa peňazí. Voľba parketových dosiek je prezentovaná v mnohých možnostiach. Textúra a paleta sú rozsiahle.

Obkladačka

Vďaka umelému povlaku na dlaždiciach má dizajn podlahy akúkoľvek textúru. Pred 10-15 rokmi boli dlaždice kladené výlučne do kúpeľní, toaliet a tiež na chodby. V súčasnej dobe sa taká podlaha robí všade, pre všetky miestnosti. Inštalácia podlahového vykurovania pomocou teplej vody alebo elektrického zariadenia úplne eliminuje vedľajší účinok studeného povrchu. Toto potešenie samozrejme stojí veľa peňazí, ale jeho krása sa nedá s ničím porovnať.

Keramická podlaha v prevedení obývačky

Keramické dlaždice spájajú praktickosť, spoľahlivosť a atraktívny vzhľad

Keramické dlaždice sa vyrábajú v akomkoľvek formáte, veľkosti, farbe, textúre, takže nie je ťažké vytvoriť akýkoľvek interiérový dizajn. Kúpou špeciálnej série máte možnosť stať sa skutočným dizajnérom svojho domova sami. Vyberte si iný tvar výrobkov, alebo širokú paletu farebných odtieňov. Vytvorte vo svojom byte dúhu. Trvanlivosť dlaždice sa vyplatí pri akejkoľvek veľkej investícii. Nešetrite na svojom vlastnom blahu.

Pozrite sa na fotografie nižšie. Na nich sme ukázali zaujímavé návrhy miestností s dlaždicami, ktoré vás nenechajú ľahostajnými..

Lesklý povrch keramickej podlahy v hale súkromného domu

Lesklá keramická podlaha v obývacej izbe

Keramická podlaha s matným povrchom

Matná keramická dlažba na kuchynskej podlahe

Interiér dlhej chodby s keramickou podlahou

Keramická podlaha v úzkej chodbe

Interiér kúpeľne v zrubovom dome

Keramická podlaha v kúpeľni drevenice

Laminát

Laminátová podlaha je na druhom mieste za keramikou. To z neho nerobí druhoradé. S pomocou tohto materiálu si môžete vybrať štýl podlahy pre akýkoľvek interiér. Bohatosť palety vám umožní perfektne doplniť klasickú izbu, modernú modernú alebo high-tech hi-tech. Laminát je vhodný aj do kúpeľne a na toaletu. Teraz sa vyrába na báze odolnej voči vlhkosti, ktorá neumožňuje zhoršenie vplyvom veľkého množstva vody..

Laminát v interiéri priestrannej obývačky

Laminát dokonale imituje akýkoľvek druh dreva, kameňa alebo dlaždíc

Ľahký laminát v interiéri spálne

Materiál bude vynikajúcou alternatívou k parketám s obmedzeným rozpočtom

Vytvorte si celý svoj domovský priestor s laminátovou podlahou. Prahové hodnoty by tu neboli vhodné. Vytvorte pevný koberec. Táto metóda vám umožní pripraviť raňajky pre vášho blízkeho do postele a doručiť ich na krásny vozík s kolieskami.

Laminát je v predaji v rôznych prevedeniach. Tvary panelov, gamut, textúra – všetko sa vyrába v rozsiahlom sortimente. Spôsoby stylingu sú rôzne. Paluba, rybia kosť a dokonca aj umelecký spôsob sú pre takýto materiál ideálne..

Červená pohovka na laminátovej podlahe

Laminátové podlahy je možné vybrať na dokončenie podlahy v miestnosti v akomkoľvek štýle

Sivý čalúnený nábytok na svetlej laminátovej podlahe

Kombinácia svetlého laminátu s tmavým nábytkom

Veľkou výhodou pri použití laminátu je jeho relatívna lacnosť a dostupnosť. To pre vás vytvára jedinečnú príležitosť vytvoriť jedinečný dizajn miestnosti: krásu, ktorá nevyžaduje obete!

Linoleum

Medzi výhody linolea patrí ľahká inštalácia a odolnosť voči vlhkosti. Rozmanitosť prezentovaných textúr umožňuje organizovať dizajn podláh úžasnej krásy. Vy sami, vlastnými rukami, budete môcť položiť takú podlahovú krytinu bez vynaloženia neprimeraného úsilia..

Sivé linoleum v prevedení podlahy v obývacej izbe

Linoleum nevyšlo z módy už mnoho desaťročí za sebou a s rozvojom výrobných technológií výrazne zvýšilo svoju kvalitu

Jedálenský stôl na linoleovej podlahe

Linoleum sa rozlišuje podľa hrúbky, ochrannej vrstvy a náchylnosti k oderu, rozdelených do troch kategórií – domáce, komerčné a poloobchodné

Linoleum v klietke v interiéri detskej spálne

Kategória linolea je vybraná na základe účelu miestnosti – na chodby je potrebný hrubší materiál, do spální je vhodné linoleum s menšou odolnosťou proti opotrebeniu

Prezentované farby sa organicky zmestia do akéhokoľvek štýlu dekorácie interiéru.

Marmoleum

Novým trendom je zavedenie marmolea na pulty obchodov. Vzhľad je podobný linoleu, ale je to výrobok vyrobený výlučne z organických zlúčenín. Vďaka tomu je netoxický, šetrný k životnému prostrediu.

Marmoleum v interiéri obývačky

Marmoleum je v podstate rovnaké linoleum, iba prírodné

Žlté marmoleum v interiéri obývačky

Materiál sa nebojí vecí ako dámske podpätky, nábytkové kolieska alebo pazúry domácich zvierat

V predaji sa najčastejšie nachádza v prevedení rolí. K dispozícii sú tiež dlaždice a panely. Celé (valcované) výrobky vyzerajú najkrajšie. Druhy kresliaceho marmolea sú rozsiahle. Je vyrobený v akejkoľvek farbe a štýle. Pokiaľ ide o kvalitu prevádzky, v žiadnom prípade nie je nižšia ako linoleum.

Hlavnou výhodou takejto podlahovej krytiny sú jej nízke náklady, jednoduchá inštalácia, trvanlivosť pri použití. Obsahuje tiež dobrú tepelnú a zvukovú izoláciu, odolnosť proti vlhkosti.

Použitie marmolea ako podlahovej krytiny pre detskú izbu

Marmoleum je vhodné do akýchkoľvek priestorov, dokonca aj pre deti a zdravotnícke zariadenia

Hnedé kreslo na pruhovanom marmoleu

Prírodné marmoleum je rovnako dobré pre verejné priestranstvá aj pre súkromné ​​domy.

Tento produkt je široko používaný v domácom interiérovom dizajne. Povrchové vzory nájdete pre každý vkus. Preto marmoleum zapadne do každého štýlu priestoru..

Video: Linoleum alebo laminát, čo je lepšie?

Fotografie podláh v interiéroch rôznych miestností

Drevené parkety z rybie kosti v klasickej obývacej izbe Biela podlaha v interiéri chodby Korková dlažba na podlahe obývačky s krbom Keramická podlaha v obývačke vidieckeho domu Krb v obývacej izbe s kamenným obkladom Okrúhly stôl s kučeravou nohou Biely laminát v obývacej izbe s kuchyňou Interiér obývačky v kuchyni v rámovom dome Čierne a biele pruhy podláh v kuchyni Parketová doska v interiéri kuchyne v škandinávskom štýle Biely nábytok na laminátovej podlahe Konope namiesto konferenčných stolíkov Červená pohovka na modulárnych parketách Podlaha do obývačky z modulárnych parkiet Nízky konferenčný stolík z prírodného dreva Drevo v interiéri súkromného domu Svetlá podlaha z prírodného dreva Dizajn obývačky s panoramatickými oknami Dekorácia chodby v klasickom štýle Tmavohnedá laminátová podlaha Keramická podlaha s lesklým povrchom Biela pohovka na tmavej podlahe v obývacej izbe Vstavané skrine z dreva na uloženie kníh Jedáleň v súčasnom štýle Zelené stoličky na drevenej podlahe Interiér obývačky v štýle minimalizmu Návrh detskej izby pre chlapca Čierna pohovka na tmavo hnedom lamináte Diagonálna inštalácia laminátu v úzkej chodbe Linoleum s kvetinovými vzormi na podlahe obývačky Povrch podlahy z lakovaného dreva Hnedá dlažba na kuchynskej podlahe Podlaha z keramickej dlažby Podlaha marmoleum v detskej izbe pre dievča Biela vaňa na porcelánovej kameninovej podlahe Kúpeľňový dizajn v modernom štýle Obývacia izba súkromného domu s dverami do záhrady Pruhované marmoleum podlahy Maľba na parketovej podlahe s rozloženým pokladaním Pokladanie parkiet s anglickou rybia kosťou Stojan s obrazom na parketovej podlahe Zrkadlový povrch leštenej podlahy Sivý koberec na drevenej podlahe Biely koberec na laminátovej podlahe Dekoratívna lampa v tvare gule Konferenčný stolík na kovaných nohách Kosoštvorcová inštalácia obkladov v čiernej a bielej farbe Umelecké parkety v prevedení obývačky Keramická dlažba na podlahe haly súkromného domu Keramické dlaždice v šedej farbe

Previous Post
Hnedé záclony v interiéri: pravidlá pre používanie farby
Next Post
Wir dekorieren die Flasche bis zum 23. Februar mit unseren eigenen Händen