15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Barové stoly do kuchyne: typy, ako to urobiť sami

Predtým bol barový stôl viditeľný iba v baroch, odtiaľ pochádza jeho názov. Potom, čo sa objavil v kluboch a domácich interiéroch, ale už nebol používaný na určený účel, ale ako rozdelenie a zónovanie priestoru. Barový stôl do kuchyne, ktorý môže slúžiť ako náhrada jedálenského stola, rozdeľuje miestnosť na niekoľko zón, to platí najmä pre byty štúdiového typu.

Barový stôl v kuchyni.

V malých kuchyniach môžu barové stoly dobre nahradiť jedálenský stôl..

Úspešne sa zmestí do interiéru, ak vyberiete správnu veľkosť a vhodnú náhlavnú súpravu – stoličky, osvetlenie, príslušenstvo. Regál môže byť buď kombinovaným prvkom kuchynskej súpravy, alebo samostatnou konštrukciou. Tento kus nábytku je možné pridať do akéhokoľvek interiéru, od moderného a art deco po futurizmus a avantgardu.

Barový stôl v kuchyni.

Barové stoly sa ľahko zmestia do akéhokoľvek interiéru.

Mohlo by to vyzerať takto:

 • Vysoká stolová doska na konzole.
 • Pevná konštrukcia so vstavanými otvorenými a zatvorenými zásuvkami a výklenkami.
 • Môže byť vybavený sklopnými policami na poháre a poháre na víno.

Interiér s barovým pultom.

Originálny barový stôl v interiéri modernej kuchyne.

Najbežnejšie remeselné materiály:

 • Prírodné drevo je drahé a štýlové, ale existujú nevýhody, ako je krehkosť materiálu, poškodenie je ľahké.
 • Laminovaná drevotrieska – lacnejšia ako drevo a menej náchylná na poškodenie.
 • Plast je cenovo dostupný variant, odolný a odolný voči poškodeniu.
 • Umelý kameň je odolný a odolný voči poškodeniu, odolný voči vlhkosti a ľahko sa čistí, významnou nevýhodou tohto materiálu sú jeho náklady.
 • Sklo odolné voči nárazu – bude vyzerať veľmi elegantne a sofistikovane.
 • Keramické dlaždice – sú vybrané rovnakého typu ako zástera v kuchyni, tento trik sa používa na vytvorenie najkompletnejšieho obrazu o kuchyni.

Barový stôl v kuchyni.

Mramorový barový stôl v kuchyni.

Dôležité! Aby bola kuchyňa a barový stôl harmonicky kombinované, musí byť zachovaná v rovnakej farebnej schéme a vyrobená z rovnakého materiálu ako ostatné povrchy v kuchyni..

Čierny barový stôl v interiéri.

Barový stôl by mal byť kombinovaný s inými prvkami interiéru v miestnosti.

Klasický barový stôl do kuchyne

Pripomína barové pulty, ktoré boli v kaviarňach a reštauráciách. Predstavujú dosku stola na konzolách od 100 do 150 cm sprevádzanú vysokými stoličkami. Dĺžka stolovej dosky sa vypočíta rýchlosťou 50-60 cm na osobu.

Čierny barový stôl.

Klasický barový stôl v čiernej farbe.

Klasická verzia bude vyzerať dobre v priestrannej kuchyni. A príslušenstvo ako:

 • suspenzie na poháre na víno a poháre;
 • stojany na fľaše a poháre;
 • šejker na kokteily;
 • odšťavovač a francúzsky lis;
 • stroj na kávu.

Barový stôl v interiéri.

Malý barový stôl so zásuvkami v interiéri.

Takéto doplnky je možné otvoriť a skryť v špeciálnych výklenkoch a priehradkách. V kuchyni by mal byť taký pult v prvom rade funkčný a vhodný na rôzne príležitosti..

Barový stolík do kuchyne

Na malom priestore môže bez problémov nahradiť jedálenský a pracovný priestor. Najčastejšie sa kombinuje s povrchmi kuchynskej súpravy. Stoličky pre takýto stôl zvyčajne dosahujú výšku až 60 cm a výšku dosky stola až 120 cm.

Barový stôl.

Malý barový stôl v kuchyni.

Barový stôl kombinovaný s jedálenským stolom

Kombinácia, ktorá kombinuje barové a jedálenské funkcie. Pri takýchto kombináciách sa vyrábajú dve úrovne výšky, pričom v spodnej časti je jedálenský stôl a v hornej časti je tyčová časť.

Barový stôl s jedálňou.

Barový stôl v kombinácii s jedálňou s kreatívnym dizajnom.

Poznámka! Táto možnosť je ideálna pre štúdiový apartmán, v ktorom je kombinovaná kuchyňa a obývacia izba. Toto riešenie umožní rozdeliť priestor na samostatné zóny, jedálenská časť sa nachádza na kuchynskej strane a bar v obývacej izbe. Zóny budú oddelené, ale nebude cítiť žiadny preplnený a uzavretý priestor.

Štúdiový apartmán.

Štúdiový apartmán s barovým stolom.

Ostrovný barový stôl

Vykonáva sa do stredu priestorov, neprichádza do styku so zvyškom nábytkovej zostavy a tvorí ostrov. Slúži nielen ako rekreačná oblasť, ale aj ako priestor na varenie. Obvykle je to typ barového stolu, ktorý vidíme v televíznych reláciách o varení. Často sú vybavené umývadlom alebo varnou doskou..

Dôležité! Tieto barové stoly je možné inštalovať iba vo veľkých kuchyniach. Harmonické rozmery ostrova sú od 130 do 350 cm na dĺžku a od 130 do 150 cm na výšku. Menšie veľkosti budú vyzerať ako bežná stolová doska alebo tribúna, čo tiež nebude pôsobiť veľmi esteticky..

Ostrovný barový stôl.

Barový stôl v podobe ostrovčeka z prírodného dreva v kuchyni.

Barový stôl pre domácich majstrov

Barový stôl je možné ľahko vyrobiť vlastnými rukami, bude to oveľa lacnejšie ako jeho objednanie v nábytkárskom salóne.

Prvým krokom je rozhodnúť o nasledujúcich bodoch:

 • Rozhodnite sa pre materiál.
 • Vyberte typ konštrukcie.

Barový stôl pre domácich majstrov.

Domáci barový stôl z dreva a kovu.

Materiály boli popísané skôr, ale klasickou možnosťou je barový stôl z prírodného dreva. V takom prípade musíte urobiť niekoľko prípravných krokov:

 1. Povrch obrúste brúsnym papierom.
 2. Vytvorený prach otraste.
 3. Ošetrite strom vopred špeciálnym nástrojom. To sa musí urobiť, aby bola budúca doska chránená pred vysušením a vlhkosťou a aby bola tiež ohňovzdorná.

Po výbere materiálu pristúpime k výberu dizajnu. Existuje niekoľko typov návrhov:

 • Stacionárny barový stôl. Vykonáva sa tiež v mini formáte, zvyčajne ide o polkruh a môže sa pripojiť k iným kuchynským doskám.
 • Kombinované – optimálne pre malé kuchyne.

Najprv sa vyrobí doska, príprava stromu je popísaná vyššie, potom sa z nej vyreže požadovaný tvar, body rezu sa brúsia a prelepia špeciálnou páskou..

Základňa stojana – sú možné nasledujúce riešenia:

 • Tehlový základ – rozložený v tvare obdĺžnika pomocou tehál a cementu. Používa sa červená lícová tehla – nevyžaduje dodatočnú výzdobu.
 • Ostatné povrchové úpravy potom musia byť omietky. Zo sadrokartónu alebo dyhy musíte vytvoriť rám, na ktorý potom môžete nainštalovať dosku. Na inštaláciu takého prvku použite kovové rohy široké až 50 mm alebo drevenú tyč s prierezom 40×40 mm.

Domáci barový stôl.

Barový stôl je možné ľahko vyrobiť ručne.

Dôležité! Podľa predbežného výkresu je potrebné vytvoriť barový stôl akéhokoľvek dizajnu, ktorý je možné vykonať na milimetrovom papieri alebo v špeciálnych počítačových programoch, ktoré majú schopnosť prezerať pult v interiéri vašej kuchyne..

Po zhromaždení všetkých prvkov musíte hotový stojan otvoriť lakom.

Osvetľovací systém bude vynikajúcim doplnkom k návrhu barového pultu. Napríklad podsvietenie pomocou stmievačov poskytuje možnosť meniť intenzitu a jas svetla. Pomôže to zmeniť nielen jas, ale aj atmosféru nad priestorom kuchynského baru. Krásne bude aj diódové osvetlenie dosky stola a spodnej časti stojana – to dodá pomerne masívnemu produktu určitú vzdušnosť..

Barový stôl v kuchyni.

Malý barový stôl v interiérovom dizajne.

V interiéri sa takýto prvok môže stať ústredným prízvukom kuchyne a upútať maximálnu pozornosť, alebo sa môže stať jednoduchým doplnkom ku klasickému stolu a pracovnej ploche..

Barový stôl v kuchyni.

Barový stôl je schopný dodať kuchyni osobitnú chuť.

Ideálny barový stôl pre konkrétne kuchyne by mal byť vybraný na základe štýlu a dizajnu miestnosti, veľkosti a kombinácie. Je to najobľúbenejšia technika zónovania priestoru na niekoľko funkčných oblastí – jedáleň a varenie alebo kuchyňa a obývací priestor..

Video: Ako vyrobiť barový pult?

50 fotografických nápadov na dizajn kuchyne s barovým stolom

Previous Post
Dekorativ belysning kan vara en höjdpunkt i inredningen
Next Post
خارقة الحياة للمنزل والداخلية