15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dizajn kúpeľne 4 m²: rozloženie miestnosti a výber povrchových úprav

Väčšina moderných apartmánov má veľmi malú kúpeľňu. V takýchto prípadoch je potrebné opravy vopred premyslieť do najmenších detailov, pretože je problematické umiestniť potrebný nábytok na malý priestor. Zvážte možnosti, ako navrhnúť kúpeľňu s rozlohou 4 m² M..

možnosť moderného štýlu kúpeľne 4 m2

Práčku je možné umiestniť pod umývadlo, aby ste ušetrili veľa miesta

myšlienka neobvyklého dizajnu kúpeľne 4 m2

Rohová vaňa je ideálna pre malú kúpeľňu.

myšlienka krásneho interiéru kúpeľne 4 m2

Rohové vane sú skvelé pre malé kúpeľne

Rozloženie miestnosti

V procese organizácie priestoru v malej kúpeľni návrhári často používajú riešenia uvedené v tabuľke:

P / p č.

Poloha

Popis

1

Klasika

Odporúča sa nainštalovať kúpeľňu pozdĺž väčšej steny a oproti dverám je toaleta a kompaktné umývadlo so skrinkou alebo konzolou. S týmto rozložením môžete umiestniť dostatočne objemný kúpeľ. Na voľnú stenu bude skutočne možné zavesiť sušičku na uteráky. A v druhej časti miestnosti od dverí bude práčka ľahko stáť.

2

Roh

V rohu je inštalovaná sprchová kabína alebo malá vaňa. A oproti vchodu môžete celkom voľne umiestniť toaletu a umývadlo. S týmto usporiadaním nábytku bude miesto pre miniatúrnu skrinku alebo kompaktnú práčku..

3

Priečny

Tento typ dizajnu je vhodný pre tie priestory, ktorých vchod je umiestnený na dlhej stene. Pri krátkych je namontované kompaktné umývadlo a sprcha a oproti vchodu je vytvorené dobré miesto pre toaletu..

Na čo najefektívnejšie využitie priestoru v kúpeľni sa odporúča využiť každý voľný kút. Napríklad nad dverami. Na tomto mieste môžete ľahko zavesiť otvorenú poličku, na ktorú bude kompaktne umiestnené príslušenstvo na pranie alebo chemikálie pre domácnosť. Hlavnou vecou je dobre premyslieť prvky projektu, aby ste nepokazili celkový dizajn..

možnosť svetlého štýlu kúpeľne 4 m2

Skombinujte vaňu a sprchu, aby ste ušetrili miesto

myšlienka svetlého interiéru kúpeľne 4 m2

Biela farba v interiéri kúpeľne môže vizuálne rozšíriť hranice

Výber štýlu

Po vyriešení problémov s usporiadaním nábytku môžete začať vyberať dizajn kúpeľne na 4 m². metrov. Pozrime sa na niektoré z najobľúbenejších trendov súčasnosti:

 1. Lesklé obklady stien a volumetrické zrkadlo bez zbytočných prvkov pomôžu vizuálne zväčšiť priestor malej miestnosti. Prechod farby dlaždice zdola nahor, z bledej na tmavú, bude vyzerať originálne.
 2. Ak chcete vytvoriť jedinečný dizajn, rozložte tmavé dlaždice a zrieďte ich svetlým vzorom a zjemnite nasýtené odtiene. Na takom pozadí bude biely nábytok a práčka s reflexným povlakom vyzerať nádherne. Skrine môžu mať dvere z matného skla. Takáto kombinácia stien a interiérových predmetov prehĺbi a rozšíri priestor..
 3. Tento rok vstúpil do trendu ekologický štýl. Tento dizajn sa vyznačuje výraznými prírodnými motívmi a odtieňmi. Táto kombinácia je ideálna pre malú kúpeľňu s rozlohou 4 m². metrov. Ako hlavnú farbu je lepšie uprednostniť béžovú alebo krémovú. Textúra môže pripomínať skutočný strom alebo nejaký druh mozaiky. Majte na pamäti, že lesklé povrchy sú vynikajúce pri odrážaní svetelných lúčov. A na dekoráciu odborníci odporúčajú vybrať položky zeleného odtieňa..
 4. Priestor stiesnenej kúpeľne je možné zväčšiť otvorenými policami. V prípade potreby môžu byť pokryté ľahkým tylom. S podobným riešením pre drez by bolo lepšie nainštalovať závesnú konzolu. A namiesto kúpeľne – sprcha. Moderní výrobcovia ponúkajú pohodlné a kompaktné modely bez bokov. variant neobvyklého dizajnu kúpeľne 4 m2

  Kúpeľňový dizajn je vyrobený v čokoládovej farbe z porcelánových kameninových dlaždíc

  možnosť moderného dizajnu kúpeľne 4 m2

  Dizajn kúpeľne je vyrobený v ľahkom štýle

  variant neobvyklého štýlu kúpeľne 4 m2

  Rohová kúpeľňa bude skvelým riešením pre malú kúpeľňu

 5. Pre milovníkov odvážnejších riešení v interiéri je vhodný dizajn kúpeľne v šedo-šarlátových farbách. Dominuje neutrálny šedý odtieň a červená slúži ako farba dekoratívnych prvkov. Na zmäkčenie chladu kvetov je lepšie použiť materiály s drevenou textúrou. Konzolu môžete použiť aj s prírodným vzhľadom z tmavého dreva. Organicky sa do takej farebnej kombinácie zmestí. Zdržanlivosť a strohosť interiéru je možné zriediť originálnym závesom do kúpeľa.

  Táto kombinácia dokonale napraví chyby v geometrii priestoru. Navyše vyzerá celkom moderne a módne..

 6. V malej miestnosti sa nebojte tmavých farieb. S primeraným výberom kombinácií vyzerajú celkom štýlovo a vizuálne neznižujú plochu. Hlavná podmienka: povrchová úprava by mala byť monochromatická a pokiaľ možno lesklá. Toto riešenie vytvára pocit neobmedzeného priestoru. Vybrané tmavé kusy nábytku sa rozpúšťajú na pozadí stien a nevystupujú do popredia, nepreplňujú územie. myšlienka moderného štýlu kúpeľne 4 m2

  Pre malé kúpeľne bude vhodné použiť rohové vane.

  možnosť svetlého dizajnu kúpeľne 4 m2

  Veľké zrkadlo môže vizuálne zväčšiť hranice kúpeľne

  Nezabudnite však, že v interiéri by mali byť prítomné svetlé akcenty. Svetlo je zvolené tak, aby bolo teplé a mäkké. V takom projekte je lepšie vybrať práčku a sprchu v tmavých farbách..

 7. Pre tých, ktorí sa obávajú odvážnych experimentov, je klasický štýl vhodný na zdobenie kúpeľne. Vždy sa to považuje za relevantné. Zdobenie stien svetlým drevom vizuálne zvýši priestor, dodá pocit útulnosti. Odporúča sa pokryť podlahu viacfarebnými barokovými mozaikami. To bude hlavným vrcholom interiéru. Ak navrhnete kúpeľňu týmto spôsobom, potom je lepšie zvoliť oválne zrkadlo..

  Barokový štýl je možné priaznivo zdôrazniť štukovou výzdobou. Ale toaletu, vaňu a umývadlo je možné zvoliť v krémových odtieňoch. Sprchová kabína sa do tohto štýlu nehodí.

 8. Nemenej populárny je dizajn kúpeľne v modrých prúdoch. Projekt morskej témy je vždy relevantný. K béžovým mozaikám sa dobre hodia veľké dlaždice v modrých farbách. Svetlé dlaždice môžete zriediť modrými odtieňmi a naopak. Takéto riešenie výrazne prehĺbi priestor malej miestnosti..

Námornú tému je možné vytvoriť s piesočnou podlahou a modrými stenami popretkávanými kontrastnými ozdobami. Drezová konzola je lepšie zladená s farbami prírodného kameňa. A osvetlenie je ideálne na vytvorenie miesta.

myšlienka krásneho interiéru kúpeľne 4 m2

Kúpeľňový dizajn v krémovej farbe s použitím keramických obkladov

variant neobvyklého štýlu kúpeľne 4 m2

Stenu do kúpeľne je možné vybaviť policami na príslušenstvo

myšlienka moderného dizajnu kúpeľne 4 m2

Kúpeľňa je navrhnutá v námornom štýle

Dekorácia steny, podlahy, stropu

Nebojte sa experimentovať v procese vytvárania projektu dizajnu kúpeľne 4 m². metrov. Nesmieme však zabúdať na potrebu svetlých farieb v interiéri. Iba vďaka nim môžete priestor vizuálne zväčšiť..

Dizajnéri odporúčajú pridať vertikálny dekor, ktorý môže tiež miestnosť zväčšiť. Nenechajte sa však uniesť, hodí sa priamo k vodovodnému systému, vchodovým dverám alebo zrkadlu.

Pri návrhu kúpeľne zaujíma zvláštne miesto dekorácia stien, podlahy a stropu. Všetok nasledujúci dizajn závisí od výberu farby a materiálov..

myšlienka krásneho štýlu kúpeľne 4 m2

Aby ste ušetrili miesto, môžete využiť voľný priestor pod umývadlom

myšlienka moderného interiéru kúpeľne 4 m2

Vaňu je možné kombinovať so sprchou, čím ušetríte miesto

Steny

Po vytvorení projektu opravy v prvom rade musíte venovať pozornosť kvalite materiálu. Musí byť odolný voči vlhkosti. Tie obsahujú:

 • keramické dlaždice;
 • plastové panely;
 • mramor;
 • aglomerát;
 • niektoré druhy farieb.

Právom sa považuje za najspoľahlivejšiu a najtrvanlivejšiu dlaždicu. Moderní výrobcovia navyše pri použití dlaždíc ponúkajú širokú škálu dizajnových riešení. Pokiaľ ide o charakteristiky, s týmto materiálom je možné porovnať iba aglomerát. Vyrába sa tiež s rozptýlenou sklenenou mozaikou, ktorá vyzerá štýlovo a neobvykle..

možnosť krásneho interiéru kúpeľne 4 m2

Aby ste vizuálne rozšírili hranice kúpeľne, stojí za to ju vyrobiť vo svetlých farbách.

myšlienka jasného štýlu kúpeľne 4 m2

Dekorácia steny do kúpelne je vyrobená z porcelánovej kameninovej dlažby

myšlienka neobvyklého štýlu kúpeľne 4 m2

Návrh kúpeľne s 3D ilustráciami

Plastové panely majú dôležitú výhodu – nízke náklady. Sú ideálne pre lacné rekonštrukcie. Panely samozrejme nie sú také spoľahlivé ako materiály popísané vyššie, ale s náležitou starostlivosťou môžu vydržať dostatočne dlho. Obchody navyše ponúkajú plast v najrozmanitejších farebných kombináciách. Mnohé vyzerajú ako zaujímavé keramické povlaky alebo prírodný kameň..

Vode odolná farba je najlacnejšou a najrýchlejšou možnosťou rekonštrukcie kúpeľne.

možnosť svetlého dizajnu kúpeľne 4 m2

Kúpeľňový dizajn v námornom štýle

myšlienka moderného interiéru kúpeľne 4 m2

Kúpeľňový dizajn v čokoládovej farbe z porcelánovej kameniny

Podlahy

Dokončenie podlahy a výber materiálov treba brať veľmi vážne. Toto je povrch, ktorý absorbuje najviac vlhkosti. Mnoho dizajnérov kúpeľňových podláh uprednostňuje použitie nasledujúcich typov materiálov.

 1. Linoleum. Mal by byť vybraný z odrôd s reliéfnym povlakom, pretože zabraňuje pošmyknutiu. Linoleum je dobrou alternatívou k dlažbe.
 2. Prírodný kameň je drahý, ale vyzerá nádherne v miestnosti akejkoľvek veľkosti, vhodnej pre všetky štýly dekorácie.
 3. Samonivelačné podlahy sú novinkou v dizajne. Toto riešenie zmení celkový vzhľad interiéru. Môže byť vytvorený v akejkoľvek farbe, zložení. V tomto prípade všetko závisí len od predstavivosti zákazníka. Podlaha môže pripomínať morskú penu alebo kvetinový trávnik.
 4. Klasické dlaždice – spoľahlivý, rokmi preverený materiál.
 5. Drevené podlahy. Pri rozhodovaní o použití náteru na báze dreva vyberajte veľmi opatrne. Laminát alebo parkety musia mať vysokú odolnosť proti vlhkosti. Je lepšie uprednostniť listnaté stromy.

možnosť pre krásny dizajn kúpeľne 4 m2

Kúpeľňový dizajn je vyrobený v zelenej farbe s keramickými dlaždicami

myšlienka neobvyklého štýlu kúpeľne 4 m2

Umývadlo môže byť vybavené ako polica

myšlienka svetlého interiéru kúpeľne 4 m2

Kúpeľňový dizajn vo svetlých farbách vizuálne rozšíri jeho hranice

Strop

Farba stropu je určená ako posledná, pretože priamo závisí od celkového tónu priestoru. Malo by byť kombinované so stenami a nábytkom (toaleta, vaňa, umývadlo). Hlavná vec je, že strop „netlačí“, ale naopak rozširuje priestor. V poslednej dobe je populárny trend používania napínacích stropov. Pre kúpeľňu je vhodnejšia lesklá povrchová úprava..

Ak si chcete vybrať možnosť rozpočtu, môžete sa rozhodnúť pre farbu odolnú voči vlhkosti. Stojí však za zmienku, že tento typ stropu bude veľmi skoro vyžadovať renováciu..

možnosť krásneho dizajnu kúpeľne 4 m2

Police pod príslušenstvo je možné vyrobiť pod umývadlo

možnosť pre neobvyklý interiér kúpeľne 4 m2

Rohová vaňa ušetrí v malej kúpeľni veľa miesta

Drahšou možnosťou je zrkadlový strop. Pri rekonštrukcii v malej kúpeľni o rozlohe 4 m2. meter, vytvára výrazné vizuálne rozšírenie priestoru. Zrkadlo má zároveň vysoké ukazovatele kvality odolné voči vlhkosti..

Odporúča sa navrhnúť moderný interiér kúpeľne štýlový a funkčný. Vzhľad by vám mal zlepšiť náladu, upokojiť vás po náročnom dni a pomôcť vám vstať skoro ráno. Toto je miesto, kde každý člen rodiny prichádza najmenej dvakrát denne. Stojí za zváženie, že opravy sa spravidla vykonávajú niekoľko rokov. Z tohto dôvodu by mali byť materiály vyberané vysoko kvalitné a spoľahlivé.

Video: Ako urobiť priestor malej kúpeľne priestranným

50 fotografií nápadov na dizajn kúpeľne 4 m2:

myšlienka jasného dizajnu kúpeľne na fotografii 4 m² možnosť krásneho štýlu kúpeľne obrázok 4 m2 variant neobvyklého interiéru kúpeľne 4 m2. obrázok myšlienka moderného dizajnu kúpeľne foto 4 m2 myšlienka krásneho interiéru kúpeľne s rozlohou 4 m² variant neobvyklého štýlu kúpeľne 4 m2. foto možnosť presvetleného interiéru kúpeľne 4 m2 myšlienka moderného štýlu kúpeľne 4 m2 fotografia možnosť pre krásny dizajn kúpeľne obrázok 4 m2 predstava neobvyklého štýlu kúpeľne 4 m2 fotografia predstava moderného interiéru kúpeľne 4 m2 obrázok možnosť svetlého dizajnu kúpeľne 4 m2 predstava jasného štýlu kúpeľne 4 m² fotografia možnosť moderného interiéru kúpeľne 4 m2. obrázok možnosť krásneho dizajnu kúpeľne 4 m2 fotografia predstava neobvyklého štýlu kúpeľne 4 m² obrázok myšlienka krásneho dizajnu kúpeľne na ploche 4 m2 verzia moderného štýlu kúpeľne 4 m2. foto predstava svetlého interiéru kúpeľne 4 m2 možnosť svetlého dizajnu kúpeľne 4 m2 myšlienka neobvyklého dizajnu fotografie kúpeľne na 4 m2 možnosť krásneho štýlu kúpeľne 4 m2 fotografia variant neobvyklého štýlu kúpeľne 4 m2. obrázok myšlienka krásneho interiéru kúpeľne na fotografii 4 m² možnosť svetlého dizajnu kúpeľne 4 m2 myšlienka moderného dizajnu kúpeľne 4 m2 obrázok možnosť svetlého štýlu kúpeľne 4 m² obrázok myšlienka moderného interiéru kúpeľne na fotografii 4 m² predstava neobvyklého štýlu kúpeľne 4 m2 fotografia predstava neobvyklého interiéru kúpeľne s rozlohou 4 m² verzia moderného štýlu kúpeľne 4 m2 fotografia myšlienka krásneho interiéru kúpeľne s rozlohou 4 m² predstava krásneho štýlu kúpeľne 4 m2 fotografia variant neobvyklého dizajnu kúpeľne 4 m2. obrázok myšlienka jasného dizajnu kúpeľne s rozlohou 4 m² možnosť neobvyklého interiéru kúpeľne 4 m2. foto predstava moderného interiéru kúpeľne 4 m2 obrázok myšlienka moderného dizajnu kúpeľne 4 m2 obrázok možnosť krásneho interiéru kúpeľne 4 m2 fotografia predstava svetlej kúpeľne s obrázkom 4 m² možnosť neobvyklého štýlu kúpeľne 4 m2 fotografia možnosť moderného interiéru kúpeľne foto 4 m2 myšlienka neobvyklého dizajnu kúpeľne 4 m2 možnosť presvetleného interiéru kúpeľne foto 4 m2 myšlienka neobvyklého dizajnu kúpeľne, obrázok 4 m² predstava krásneho štýlu kúpeľne 4 m2 fotografia možnosť presvetleného interiéru kúpeľne s obrazom 4 m2 verzia moderného kúpeľňového dizajnu 4 m2. obrázok myšlienka krásneho dizajnu kúpeľne s rozlohou 4 m² možnosť neobvyklého interiéru kúpeľne 4 m2 fotografia

Previous Post
Hur man väljer tapeter för korridoren och korridoren fotoidéer för en lägenhet
Next Post
كيفية تحويل العلية غير السكنية إلى علية مفروشة