15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kúpeľňový dizajn v béžových tónoch: nuansy dizajnu, nábytok a inštalatérske práce

V domácom prostredí je dôležité vziať do úvahy tieto body: štýlový dizajn, pohodlie a praktickosť. Kúpeľňa je intímnym kútikom pre každého obyvateľa domu, pomocou dobre zvolenej farebnej schémy, vodovodných armatúr a drobných dekoratívnych prvkov môžete z jeho návštevy dosiahnuť relaxačný alebo povzbudzujúci efekt. V poslednej dobe sa považuje za obzvlášť dôležitý dizajn kúpeľne v béžových alebo hnedých farbách..

Prvá vec, na ktorú by ste mali venovať pozornosť pred prestavbou kúpeľne, je jej plocha. Je to nevyhnutné k pochopeniu, či priestor rozšíriť, alebo naopak, zúžiť. Na tieto účely sa používajú špeciálne konštrukčné techniky. Tiež sa musíte vopred rozhodnúť o štýle. Pri výbere nábytku a inštalatérskych prác musíte vziať do úvahy farebné kombinácie povrchov. Dizajnéri neodporúčajú opakovať steny a inštalatérske práce v béžovej farbe. Aby nebol priestor plochý a neosobný, inštalatérske práce by mali byť o niečo svetlejšie alebo tmavšie ako povrchová úprava..

možnosť pre neobvyklý interiér kúpeľne v béžovej farbe

Béžový dizajn kúpeľne s imitáciou dreva

príklad svetlej kúpeľne v béžovej farbe

Stena z dekoratívneho kameňa bude vyzerať krásne a moderne

príklad jasného dizajnu kúpeľne v béžovej farbe

Dekorácia steny v kúpeľni je vyrobená z keramickej dlažby

Prečo je hnedá povrchová úprava atraktívna?

Podľa dizajnérov mu hnedá farba výzdoby miestnosti a zariadenia domu dodáva teplo a zútulňuje ho. Kompetentný výber odtieňov pomôže urobiť kúpeľňové byty špeciálnymi a jedinečnými. Pomocou vizuálnych trikov môžete „zdvihnúť strop“, skryť nedostatky v proporciách. Svetlohnedé tiene sa používajú v malých priestoroch, pretože dodávajú priestoru svetlo. Tmavý odtieň úspešne zdôrazní architektonické prvky..

možnosť pre neobvyklý dizajn kúpeľne v béžovej farbe

Kúpeľňový dizajn v béžovej farbe bude vyzerať krásne a moderne

príklad svetlého interiéru kúpeľne v béžovej farbe

Béžová sa hodí k hnedej

Pozitívne aspekty v dizajne

Béžový dizajn kúpeľne má svojich fanúšikov i odporcov. Za druhé, tento náter často vyzerá nenápadne, nudne a bez charakteru. Ale stojí za to rozpoznať pozitívne aspekty svetla, jemných a teplých farieb..

  1. Všestrannosť – nábytok akéhokoľvek odtieňa vyzerá harmonicky na béžovom pozadí – od studenej bielej po bohatú červeno -hnedú.

  2. Kombinácia s rôznymi štýlmi interiéru. Kúpeľňu v béžových tónoch je možné vyzdobiť súčasnými črtami francúzskej Provence, reprezentatívnym art deco alebo mnohostranným eklekticizmom..

  3. Vizuálny efekt – svetlé steny v kúpeľni rozšíria priestor.

Táto farba v interiéri bude tiež kombinovaná s pastelovými, jasnými a dokonca kovovými detailmi. Na diverzifikáciu miestnosti môžete použiť rôzne odtiene: koňak, bourbon, čokoládu, škoricu, bronz alebo okr..

možnosť krásneho interiéru kúpeľne v béžovej farbe

V malých kúpeľniach je možné sprchovací kút kombinovať s vaňou

možnosť pre krásny dizajn kúpeľne v béžovej farbe

Návrh kúpeľne je možné vykonať v jednej farebnej schéme

Dlaždice ako hlavný dokončovací materiál

Ak dávate pozor na sortiment obchodov na opravu a stavbu, všimnete si zaujímavú skutočnosť – väčšina obkladov a dlažieb je vyrobená v béžovej farbe a jej farbách. Napriek tejto skutočnosti je pravdepodobnosť výberu úspešnej možnosti pre konkrétny interiér menšia ako 50%. Preto pri nákupe a inštalácii dlaždíc stojí za zváženie nasledujúce podrobnosti.

  1. Použitie mozaiky na podlahu a steny. Teplé, tlmené farby môžete zriediť jasnejšími akcentmi, akými sú napríklad malé štvorčeky aqua, mäty alebo broskyňovej farby. Krásne bude vyzerať aj náhodnosť na podlahe vytvorená z rôznych farieb svetlohnedých keramických dlaždíc..

  2. Na škárovanie je lepšie zvoliť zmes odtieňov „mliečnych“ alebo „slonovinových“, biela bude pôsobiť extravagantne a domýšľavo.

  3. Ak sú v dome deti, je lepšie položiť na podlahu reliéfne dlaždice s textúrou, čo znižuje riziko pošmyknutia a pádu..

Keramické dlaždice v béžových tónoch sú vždy módne, štýlové a praktické. Ak si vyberiete materiál so vzorom, potom na ňom nebudú viditeľné malé nečistoty, kvapôčky vody. Voľba farieb pre tento typ povrchovej úpravy je založená na ploche bytu..

príklad neobvyklého dizajnu kúpeľne v béžovej farbe

Béžová sa hodí k bielej

možnosť svetlého interiéru kúpeľne v béžovej farbe

Dekoratívne dlaždice v interiéri kúpeľne budú vyzerať krásne a moderne

možnosť svetlej kúpeľne v béžovej farbe

Pre malé kúpeľne môžete urobiť časť pre práčku

Výber nábytku a doplnkov

Transformácia a obkladanie povrchov je iba polovica práce pri transformácii miestnosti. Rovnako dôležité je správne vybrať a usporiadať nábytok. Najlepšou možnosťou pre kúpeľňu je sada nábytku z prírodného dreva alebo dyhy v tmavých alebo svetlých farbách. V tomto prípade môžu byť dvere krémové alebo biele..

Pre high-tech štýl je charakteristický sklenený a kovový nábytok. Je možné ho nainštalovať do svetlej kúpeľne za predpokladu, že bočné povrchy sú povrchovo upravené prírodným kameňom. Na spestrenie nudného interiéru mu môže dodať „živosť“ nábytok v zelených, modrých alebo červených farbách. Hlavnou vecou nie je to preháňať. Môžete si napríklad objednať nástennú skrinku a toaletný stolík v ľahkom mliečnom tóne, ale tak, aby mali dvere jasný nasýtený vzhľad..

príklad krásneho štýlu kúpeľne v béžovej farbe

Kúpeľňový dizajn v béžovej farbe s dekoráciou steny z porcelánového kameniny

možnosť jasného dizajnu kúpeľne v béžovej farbe

Béžovú je možné kombinovať s dvoma alebo viacerými farbami

Psychologický vplyv farieb

Všetky béžové a hnedé farby sú klasické farby. Sú najprirodzenejšie v palete farieb, pretože sa najčastejšie nachádzajú v prírode: drevo, kamene, listy a skaly (piesok, hlina, kamienky). Tieto farby sú neoddeliteľnou súčasťou sfarbenia zvierat. Pre väčšinu ľudí sú tieto farby spojené s pokojom, stabilitou a dôverou vo svoje schopnosti..

V starovekom učení Feng Shui sú hnedé farby (piesková, svetlo mliečna; slonovinová kosť, pečené mlieko) zosobnením úspechu. V obývačke, spálni alebo kuchyni to znásobí pozitívnu energiu. Účinok svetlého interiéru je najpozoruhodnejší pri posilňovaní vzťahov: rodina, priatelia a milenci sa psychologicky zblížia z neustáleho pobytu vo svetlom byte..

príklad neobvyklého interiéru kúpeľne v béžovej farbe

Veľmi dobrá béžová farba ladí s drevenou podlahou

príklad krásneho interiéru kúpeľne v béžovej farbe

Béžová sa hodí k tmavým odtieňom

možnosť svetlého kúpeľňového štýlu v béžovej farbe

Ozdobné vzory z dlaždíc vytvoria zvláštnu atmosféru

Úspešné kombinácie

Interiérový dizajn je rovnaká veda ako psychológia a matematika. Zavedené pravidlá a zložité techniky pomôžu kompetentne zriediť béžovú alebo hnedú farbu v interiéri kúpeľne inými farbami. Ak chcete vytvoriť teplý a útulný interiér, musíte kombinovať rôzne odtiene. V opačnom prípade, ak je účelom zmeny transformácia miestnosti na nepoznanie, prekvapenie, potom musíte použiť jasnejšie možnosti..

možnosť pre svetlú kúpeľňu v béžovej farbe

Dekoratívne dlaždice v interiéri budú vyzerať veľmi neobvykle.

príklad krásneho dizajnu kúpeľne v béžovej farbe

Kúpeľňový dizajn v béžovej farbe s dekoráciou steny z porcelánového kameniny

možnosť svetlého štýlu kúpeľne v béžovej farbe

Dekorácia steny v kúpeľni je vyrobená z keramickej dlažby

Najlepšie je urobiť takúto kombináciu v dekore. Napríklad pre kúpeľňu v béžových tónoch sa originálnym doplnkom stane svetlozelený záves alebo koberec vo farbe jarnej zelene. Modrá poznámka dodá nábytku jemnosť a hĺbku – je možné ho vkladať do dekorácie (malé farebné záblesky v keramickej mozaike na bočných plochách) alebo do dekoru (tyrkysový záves, škrupina tmavozeleného tónu). Ak je kľúčom v interiéri kúpeľne šedo-mliečny odtieň, môžete ho doplniť bielymi a ružovými detailmi (koberec, záves, polica na kozmetiku).

Ak je tón stien karamelový a podlaha je šedo-mliečna, môžete farby zriediť broskyňovým kobercom. Interiér urobí aristokratickým. Pri zdobení miestnosti v high-tech štýle je dôležité použitie kovového umývadla. Najlepšie možnosti sú položky s bronzovým alebo strieborným rámom.

možnosť svetlého kúpeľňového dizajnu v béžovej farbe

Béžová sa hodí k bielej

príklad svetlého kúpeľňového štýlu v béžovej farbe

Na správny výber farieb môžete použiť farebné koliesko

Kombinácia s čiernou

Nie vždy je čierna pochmúrna. Pri zdobení kúpeľne v hnedých alebo béžových tónoch môžete úspešne kombinovať túto tmavú farbu. Alternatívne môžete bočné povrchy ozdobiť svetlými farbami, na podlahu položiť dlaždice v mliečnom alebo svetlom broskyňovom tóne a svetlé miesto zriediť čiernym nábytkom. Malé obrázky formátu A-4 alebo B-5 na stenách v čiernych rámoch dodajú takýmto bytom štýl..

Hnedú farbu v nástennej mozaike môžete tiež nahradiť čiernou, ale je dôležité mať na pamäti, že pás tmavých keramických dlaždíc hrubších ako 20 cm bude pôsobiť drsne a škaredo. Malé čierne škvrny vo vodovodných armatúrach (kohútiky, batérie), malý koberec alebo nástenné police pomôžu dodať na prvý pohľad klasickému svetlému interiéru modernosť. Aj pri zdobení kúpeľne v štýle Provence je dovolené použiť čiernu farbu žiarovky, závesu alebo vázy..

príklad jasného dizajnu kúpeľne v béžovej farbe

Skvelá kombinácia béžovej a hnedej v kúpeľni

Harmónia s hnedou

Farba môže nastaviť charakter miestnosti. Napríklad pri vstupe do ružovej kúpeľne nálada okamžite stúpa, vznikajú asociácie s domčekom pre bábiky. To isté s hnedou – ak zvolíte správne odtiene, môžete dosiahnuť nasledujúce efekty.

  1. Gaštanová podlaha v tandeme s nábytkom rovnakej farby dodá miestnosti pevnosť a zaistí vodu a hygienické postupy.

  2. Optimizmus a veselá nálada nastaví byty na zlatý gaštan, Bismarck-furioso, tehlu, oreldur.

  3. Kombinácia tmavej čokoládovej podlahy, škoricových bočných plôch a snehovo bielych kúpeľňových zariadení dodá interiéru moderný vzhľad..

Aby bol interiér kúpeľne štýlový, relevantný a harmonický, musíte správne skombinovať odtiene všetkých povrchov.

Dobré možnosti na prestavbu kúpeľne

Svetlý mliečny povrch stien, stropu, podlahy na jednej strane symbolizuje teplo, pohodlie, pravidelnosť a harmóniu so sebou, svojimi blízkymi a svetom okolo nás. Na druhej strane sa taká farba môže zdať nudná, monotónna, monotónna, schopná spôsobiť bolestivú ospalosť a apatiu. Aby ste sa vyhli takémuto výsledku pri vytváraní dizajnu kúpeľne, musíte ho správne skombinovať s inými farbami. V tabuľke sú uvedené najúspešnejšie kombinácie.

stôl

Typ povrchu

Spôsoby

kombinácie

kvety

Stropné farby

Možné farby zdobených stien

Farby podlahových krytín

Gradient

Biela, svetlo béžová, krémová

Mocha, karamel, orech, kokos

Vŕbovo hnedá, bistre, káva, mahagón

Kontrast

Šarlátová, citrónová, sivá

Tmavohnedá, bordová hnedá

Pieskovo žltá, mochachino

Ľahký gamut

Svetlo béžová, mliečna

Creme brulee, ružová béžová

Karamel, koňak, mahagón, hnedo-olivový

Opak farby

Orech hnedý, čierny, perleťovo zlatý

Krémová, ľanová, žlto-ružová, pšeničná, tmavá broskyňa

Olivovo hnedá, čierna, káva, bistre

príklad svetlého kúpeľňového dizajnu v béžovej farbe

Zvýraznenie rohov stropu bude vyzerať veľmi moderne a krásne

variant neobvyklého štýlu kúpeľne v béžovej farbe

Kúpeľňa v béžovej farbe potrebuje veľa svetla

príklad svetlého interiéru kúpeľne v béžovej farbe

Stretch stropné osvetlenie prinesie do interiéru kúpeľne malú rozmanitosť

možnosť svetlého kúpeľňového dizajnu v béžovej farbe

Béžová farba bude dobre ladiť s drevenou podlahou.

Záver

Pri vytváraní dizajnu kúpeľne v teplej béžovej farbe by ste sa mali spoliehať na tipy dizajnérov, módne trendy a osobné preferencie. Pretože je táto miestnosť určená na vodné a hygienické postupy, musíte tiež vziať do úvahy jej budúce pohodlie. Pomocou šikovných a jednoduchých techník počas prepracovania môžete vyhladiť nepravidelnosti v dizajne miestnosti – rozšíriť priestor, pridať výšku stropu.

Video: Kúpeľňový dizajn v béžovej a hnedej farbe

50 fotografií nápadov na dizajn kúpeľne v béžovej farbe:

príklad krásneho dizajnu kúpeľne v béžovom farebnom obrázku možnosť neobvyklého štýlu kúpeľne na fotografii v béžovej farbe možnosť svetlého interiéru kúpeľne v béžovom farebnom obrázku príklad svetlého interiéru kúpeľne na fotografii v béžovej farbe možnosť krásneho štýlu kúpeľne na fotografii v béžovej farbe príklad neobvyklého dizajnu kúpeľne na obrázku v béžovej farbe príklad svetlého interiéru kúpeľne v béžovom farebnom obrázku verzia svetlého štýlu kúpeľne na fotografii v béžovej farbe možnosť jasného dizajnu kúpeľne v béžovom farebnom obrázku príklad neobvyklého interiéru kúpeľne na fotografii v béžovej farbe príklad svetlého kúpeľňového dizajnu na fotografii v béžovej farbe verzia krásneho štýlu kúpeľne v béžovom farebnom obrázku príklad neobvyklého štýlu kúpeľne na obrázku v béžovej farbe možnosť svetlého interiéru kúpeľne na fotografii v béžovej farbe možnosť svetlého interiéru kúpeľne na fotografii v béžovej farbe príklad neobvyklého kúpeľňového štýlu na obrázku v béžovej farbe možnosť jasného dizajnu kúpeľne na fotografii v béžovej farbe príklad kúpeľne v svetlom štýle v béžovom farebnom obrázku možnosť neobvyklého interiéru kúpeľne na fotografii v béžovej farbe príklad svetlého kúpeľňového štýlu na béžovej fotografii možnosť krásneho dizajnu kúpeľne v béžovom farebnom obrázku príklad neobvyklého štýlu kúpeľne na fotografii v béžovej farbe príklad krásneho interiéru kúpeľne na fotografii v béžovej farbe možnosť svetlého interiéru kúpeľne v béžovom farebnom obrázku príklad krásneho dizajnu kúpeľne na obrázku v béžovej farbe verzia neobvyklého štýlu kúpeľne na fotografii v béžovej farbe možnosť svetlého interiéru kúpeľne v béžovom farebnom obrázku príklad kúpeľne v svetlom štýle na fotografii v béžovej farbe príklad svetlého kúpeľňového dizajnu v béžovom farebnom obrázku príklad svetlého kúpeľňového štýlu na obrázku v béžovej farbe možnosť krásneho dizajnu kúpeľne na fotografii v béžovej farbe možnosť neobvyklého interiéru kúpeľne na fotografii v béžovej farbe príklad svetlého interiéru kúpeľne v béžovom farebnom obrázku príklad krásneho štýlu kúpeľne na béžovej fotografii možnosť pre ľahký dizajn kúpeľne v béžovom farebnom obrázku možnosť pre neobvyklý dizajn kúpeľne na fotografii v béžovej farbe príklad svetlého interiéru kúpeľne na fotografii v béžovej farbe verzia svetlého štýlu kúpeľne v béžovom farebnom obrázku príklad neobvyklého interiéru kúpeľne v béžovom farebnom obrázku možnosť krásneho dizajnu kúpeľne na fotografii v béžovej farbe verzia svetlého štýlu kúpeľne v béžovom farebnom obrázku verzia svetlého štýlu kúpeľne v béžovom farebnom obrázku príklad neobvyklého interiéru kúpeľne na béžovej fotografii príklad svetlého interiéru kúpeľne v béžovom farebnom obrázku príklad jasného dizajnu kúpeľne na béžovej fotografii variant neobvyklého dizajnu kúpeľne v béžovom farebnom obrázku príklad svetlého štýlu kúpeľne na fotografii v béžovej farbe možnosť svetlého dizajnu kúpeľne na fotografii v béžovej farbe príklad krásneho štýlu kúpeľne na obrázku v béžovej farbe príklad svetlého interiéru kúpeľne na fotografii v béžovej farbe

Previous Post
Hur man designar ett vardagsrum i klassisk stil
Next Post
كيفية استخدام الستائر في الداخل