15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Interiér kúpeľne v každom detaile kombinovaný s toaletou

Každý chce, aby každý kút domu vyzeral štýlovo a elegantne, vrátane kúpeľne. Aby ste získali slušný interiér kúpeľne kombinovaný s toaletou, nie je potrebné vykonávať nákladné opravy. Je dôležité, aby všetky položky boli funkčné, výzdoba bola moderná a bezpečná a estetika podliehala jedinému konceptu dizajnu. Aby ste to urobili, musíte všetko podrobne premyslieť, vrátane všeobecnej palety, tvaru vodovodného potrubia a umiestnenia hlavných predmetov pre domácnosť..

Tyrkysová dlažba v interiéri kombinovanej kúpeľne

Kombinovaná kúpeľňa môže byť krásna a útulná

Dôležité požiadavky na interiér kombinovanej kúpeľne

Ak sa pozriete na najlepší vývoj popredných dizajnérov, je zrejmé, že existujú projekty na oddelenie kúpeľní a úspešný dizajn vane kombinovanej s toaletou. Obe tendencie sa aktívne precvičujú, ale s rôznymi cieľmi. Napríklad je zrejmé, že je možné oddeliť hygienické miestnosti pre rýchly prístup, keď je jedna z nich už obsadená. Niektorí ľudia majú radi viac priestoru a odvážny dizajn kúpeľne.

Kombinovaný dizajn kúpeľne v bielej farbe

Svetlé odtiene vizuálne oddeľujú steny kúpeľne

Obmedzený priestor je hlavným problémom bytov v postsovietskom priestore, najmä v kuchyni, na chodbách a v kúpeľniach. Z dôvodu malého nárastu v tejto oblasti sa robí rekonštrukcia obytného priestoru a najčastejšie sa to týka dizajnu priľahlej kúpeľne. Už len kvôli tomu mnohí požadujú početné povolenia na odstránenie priečky medzi kúpeľňou a toaletou, čo robí nákladné opravy.

Kompaktné toalety, umývadlá, sprchové vaničky a vane sú základom vnútorného vybavenia vane kombinovanej s toaletou. Ale pre nich je tiež dôležité správne vybrať príslušenstvo a celkovú výzdobu miestnosti..

Sklenená priečka v kúpeľni

Zbavte sa zastaraných závesov, sklenená priečka je modernejšie a štýlovejšie riešenie.

Aký by mal byť vzhľad kúpeľne a WC? S najväčšou pravdepodobnosťou s relaxačnou atmosférou – to je dané samotnou funkčnosťou miestností osobnej hygieny. Ľudia sem často chodia a trávia tu veľa času bez toho, aby na to vôbec mysleli. Je logické, že estetika kombinovanej kúpeľne by mala viesť k relaxácii v bublinkovom kúpeli alebo vo vírivke s ochutenou morskou soľou a perličkovými bublinami..

Dnes nie každá kombinovaná kúpeľňa má tradičnú kapacitu. Vaňu často nahrádza mini-bazén na pódiu alebo sprchovací box vybavený hlbokou vaničkou. Krásny dizajn kúpeľne kombinovanej s toaletou však nevylučuje priehľadnú sklenenú vaňu alebo kontrastnú sprchu za sklenenými dverami, ktoré je možné odlíšiť iba sotva viditeľným kovaním. A existuje možnosť inštalácie takzvanej volumetrickej „dažďovej sprchy“ inštalovanej pod stropom.

Rohový sprchovací kút v kombinovanej kúpeľni

Hlavná vec je, že miestnosť je praktická a pohodlná.

Niektorí predstavitelia krásnej polovice ľudstva si nevedia predstaviť hygienickú miestnosť bez kompletnej sady prípravkov na starostlivosť o telo, tvár a vlasy. Potrebujete plný kozmetický stolík alebo konzolu so zásuvkami. Kĺbová zrkadlová skrinka alebo početné police na kozmetiku budú stačiť, je však dôležité zamyslieť sa nad tým, ako skryť sušič vlasov a kulmu pred vlhkosťou, aby kozmetika nenavlhla. Toto sú hlavné podmienky pre uloženie celého tohto ženského „bohatstva“ v akejkoľvek z možností interiéru kúpeľne kombinovanej s toaletou, ako na fotografii.

Bez ohľadu na to, ako inšpiratívne sú pripravené príklady úspešného interiéru malej kúpeľne kombinovanej s toaletou, vyberajú si to, čo vyhovuje individuálnym potrebám majiteľov. Tu by malo byť všetko po ruke. Napríklad, ak je miestnosť dosť priestranná a v rodine je dieťa, prebaľovací pult urobí svoje. V rodine, kde sa každý potrebuje ráno súrne urobiť poriadok, neuškodia 2 umývadlá v blízkosti a jedno ďalšie WC.

Kombinovaná kúpeľňa s dvoma umývadlami

Pre rodinu s dvoma a viac deťmi prídu vhod dve umývadlá

Multifunkčná sanita je novým hitom kombinovaného kúpeľňového dizajnu, aj keď sa jej venuje málokedy pozornosť. To je ale veľmi výhodné, keď je umývadlo „dvojposchodové“, kde je samostatná nádoba na umývanie nôh a nad nádržkou na toaletu je ďalšie umývadlo, aby použitá voda odišla do odtoku.

Sivá dlažba v kúpeľni s závesným WC

Závesné WC šetrí miesto

K dispozícii sú rôzne modely umývacích nádrží, ale nie je to len vaňa, vírivka a mini bazén. V katalógoch a stavebných hypermarketoch nájdete tanky rôznych veľkostí a tvarov:

 • obdĺžnikové (uhlové a prúdnicové);
 • trojuholníkové alebo uhlové (s vypuklou väčšou stranou) vane;
 • oválne a eliptické (na inštaláciu v strede hygienickej miestnosti);
 • voľná forma.

Nadzemný porcelánový drez v malej kúpeľni

Všetky vodovodné armatúry musia byť navzájom kombinované

Úspešná kombinácia multifunkčnej sanitárnej keramiky, kontajnerov rôznych konfigurácií a možností sprchovania je tajomstvom úspechu kombinovaného interiéru kúpeľne. Aby ste zväčšili priestor, možno budete musieť dať práčku na chodbu alebo do kuchyne a nahradiť celú vaňu verziou sprchovej vaničky „na sedenie“. Niekedy je to najrozumnejšie rozhodnutie, najmä keď raz za týždeň ideme celá rodina do kúpeľa s parnou miestnosťou alebo navštívime bazén so saunou..

Existujú nejaké výhody kombinovanej kúpeľne

Každý majiteľ malej kúpeľne a úzkeho WC, ktorý sa ich rozhodne zlúčiť, by si mal uvedomiť výhody a nevýhody ich kombinovania..

Dôstojnosť nevýhody
Zvýšenie využiteľnej plochy.

Viac priestoru pre originálne rozvody.

Schopnosť inštalovať domáce spotrebiče a nábytok.

Širšie možnosti dizajnu.

Združovanie finančných prostriedkov a úsilie o opravy.

1 osoba zaberá celú kúpeľňu.

Ranné ťažkosti, ak sú viac ako 4 členovia rodiny.

Potreba povolenia na demontáž priečky.

Potrebujete kombinovaný interiér.

Na používanie kúpeľne a WC sa musíte postaviť do fronty.

Obrázky s opicami na stene kúpeľne

Absencia steny znižuje náklady na povrchovú úpravu

Vonné sviečky v kúpeľni

Spojením dvoch miestností sa uvoľní priestor pre príslušenstvo

Stupeň transformácie miestnosti a výber štýlu

Keď sú v rodine deti, zaťaženie v kúpeľni sa zvyšuje, pretože často musia prať a prať svoje oblečenie. A je nesprávne, keď sa jeden kúpa, druhý ide na toaletu pred iným členom rodiny, aj keď sú deťmi rovnakého pohlavia. Niekedy však musíte použiť určité triky a ohradiť sa počas hygienických postupov, keď je k dispozícii spoločný kúpeľ s toaletou, pri návrhu ktorého sú priečky premyslené.

Príklady kúpeľňových projektov kombinovaných s toaletou

Transformácia kúpeľne by mala začať projektom, ktorý vám umožní vyhodnotiť ergonómiu, vziať do úvahy všetky detaily a správne vypočítať materiály.

Oprava kúpeľne zahŕňa iný stupeň transformácie:

 • demolácia priečky pri kombinovanej vani a WC s novým dizajnom;
 • výmena potrubí a vodovodných potrubí;
 • Vlastnoručná renovácia povrchu;
 • vysokokvalitná transformácia hygienickej miestnosti so zapojením špecialistov a dizajnérov.

Časť práce je možné vykonať nezávisle, najmä vo fáze demontáže a prípravy povrchu. Odporúča sa zveriť výmenu komunikácií a inštaláciu nového potrubia odborníkom. Niektoré z kozmetických opráv sú veľmi dostupné sami, aby sa výrazne ušetrili.

Interiér kombinovanej vane v hnedej farbe

Pohodlná kúpeľňa má premyslené usporiadanie s funkčnými časťami a prázdnymi priestormi na voľný pohyb

Rohový sprchovací kút so sklenenými dverami

Sprchovací kút zníži spotrebu vody, čo pomôže ušetriť peniaze

Oprava vyzerá najpôsobivejšie, keď sú všetky komponenty podriadené jednému štylistickému riešeniu. Existujú málo známe a rozpoznateľné štýly dizajnu kúpeľne s toaletou, ale musíte si vybrať, čo je bližšie duchom a estetikou:

 • urbanizmus (podkrovie, high-tech);
 • neoklasicizmus;
 • ekologický štýl;
 • etnické smery (korešpondencia s konkrétnym geografickým bodom);
 • moderný a postmodernizmus;
 • krajina (chata, provence, ruská veža);
 • historické trendy (renesancia, gotika, baroko, empír);
 • expresionizmus;
 • avantgarda a futurizmus;
 • morská téma;
 • Art Deco;
 • minimalizmus (mestský, škandinávsky, japonský);
 • fúzia a eklekticizmus.

Interiér kombinovanej kúpeľne v secesnom štýle

Kúpeľňa v modernom štýle

neskutočný interiér kúpeľne v bionickom štýle

Bionický dizajn kúpeľne

V niektorých riešeniach sú vhodné jasné farby a kontrastné kombinácie. Ostatné, napríklad neoklasicizmus v interiéri malej kúpeľne kombinovanej s toaletou, sa vyznačujú pastelovými farbami a hladkými prechodmi. Veľkolepý dizajn so štylistickými odkazmi si môžete objednať u špecialistov alebo ho môžete vyrobiť nezávisle, inšpirovaným hotovými ilustráciami.

Klasický dizajn kúpeľne

Vytvorenie kombinovanej kúpeľne v klasickom štýle môže vzhľadom na špecifiká smeru spôsobiť určité ťažkosti, ale sofistikovaný, aristokratický vzhľad stojí za námahu.

Pre tých, ktorí sa nevyznajú v štýle interiérov, je dôležité aspoň rozlišovať medzi klasikou a moderným dizajnom, aj keď je možný aj čiastočný eklekticizmus (miešanie) s inými smermi. Pre sofistikovaných znalcov je dôležité udržať všetko v jednom dizajnovom kľúči..

Napríklad do interiéru malej vane v kombinácii s toaletou je vhodný minimalizmus, ktorý má 2 z najpozoruhodnejších etnických trendov – škandinávsky a japonský. Môžu byť zdôraznené dokončovacími materiálmi a príslušenstvom. Škandinávci uprednostňujú prírodné drevo, biele dlaždice a moderné nádrže originálnej podoby. Japonci preferujú bambus a kameň, blízkosť prírody a pružné línie.

Interiér toalety v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl sa vyznačuje lakonickými formami a prírodnými textúrami

Kombinovaná kúpeľňa v japonskom štýle

Japonská kúpeľňa má jednoduché tvary

Klasická kúpeľňa je vyrobená z tradičných materiálov, vrátane mramoru a jeho imitácií, nádob obvyklého tvaru. Svetelná paleta, ktorá nevylučuje lineárne kontrasty vo forme horizontálnych a vertikálnych čiar, ktoré rozširujú priestor, ako aj zrkadlá. Ide o svietidlá, ktoré vo forme svietnikov pripomínajú svietniky a lustre..

Moderný dizajn je vhodný do každej miestnosti, vrátane renovácie v Chruščove, ak si vyberiete kompaktné nádoby, nerozbitné sklo a chrómové kovanie. Interiér kúpeľne by sa však mal prekrývať s priľahlými miestnosťami, aby nebol v kontraste k atmosfére miestnosti. Zvláštnym vrcholom sa môže stať zavesená rohová toaleta a viacúrovňové umývadlo a na dekoráciu možno použiť zrkadlový panel a rozbité dlaždice..

Fototapeta v kúpeľni kombinovaná s toaletou

Kúpeľňa by mala byť príjemná pre oči, aj keď je to malá miestnosť.

Historický štýl je drahá dekorácia a luxus vo všetkom. Mnoho možností dizajnu pre kúpeľňu kombinovanú s toaletou skrýva toaletnú misu – hygienická miestnosť vyzerá skôr ako budoár prominenta. Môžete vytvoriť priemerný alebo rafinovaný dizajn v duchu baroka, rokoka, empíru alebo paláca, ako na fotografii..

Najnovšie trendy v dizajne a originálne nápady na zdobenie kombinovaných kúpeľní

Správne vybavenie kúpeľne v duchu moderny predpokladá kompaktné modely, najčastejšie vybavené zrkadlovými alebo plastovými dverami. Ale nemôžete diverzifikovať dizajn spoločného kúpeľa a toalety skrinkami, ktoré nie sú určené do miestností s vysokou vlhkosťou. V špecializovaných katalógoch sa ponúka veľa kúpeľňového nábytku chráneného pred vlhkosťou, dokonca aj s uvedením štýlu. To je veľmi výhodné pre tých, ktorí majú v úmysle nezávisle navrhnúť malú kombinovanú kúpeľňu..

Oranžový uterák do kúpeľne s veľkým zrkadlom

Veľké zrkadlo rozšíri priestor

Miesto pre práčku v kombinovanej kúpeľni

Ergonomické riešenie pre vašu práčku

Je lepšie vybaviť miestnosti malej oblasti sklenenými policami a skrinkami, ale ich umiestnenie by malo byť čo najbezpečnejšie. Ak je možné použiť priehľadný plast, je to ešte lepšie, aj keď je menej priehľadné. Sklenené drezy, dosky na umývadlá, police a závesné rohy vyrobené v jednom kľúči pôsobia elegantne.

Ak chcete kreatívny dizajn malej kúpeľne s toaletou bez štylistického odkazu, je to tiež dobrá voľba, ale budete musieť hľadať vodovodné armatúry neobvyklého tvaru a farby. Klasický trend zdôrazňuje vaňa, bidet a toaleta z mramoru, malachitu alebo ónyxu. Moderný trend priaznivo vyvoláva vírivka s inteligentnými možnosťami a toaleta so spodným osvetlením. Odporúča sa pôvodný dizajn farebného diódového osvetlenia.

Svetlozelená keramická dlažba na stene kúpeľne

Jasné farby vytvárajú veselú atmosféru

Umývadlo s okrajmi v dizajne kúpeľne

Návrh kúpeľne závisí od preferencií majiteľov bytov

Nesmieme zabúdať, že estetika je na druhom mieste, najdôležitejšia je bezpečnosť a funkčnosť kúpeľne. Môžete urobiť extravagantnú žiarivú podlahu, ale dokončovacie materiály by nemali byť klzké.

Červená dlažba na stene a podlahe kúpeľne s WC

Pri zariaďovaní kombinovanej kúpeľne musíte premyslieť každý detail

Rada. Vychádzajúc z kúpeľa s mokrými nohami je lepšie stáť na dlaždiciach s efektom hrubého kameňa ako na leštenej žule.

Jasné osvetlenie v bielej kúpeľni

Osvetlenie je dôležitou súčasťou interiéru kúpeľne

Kúpeľne sú často vlhké, preto sa uistite, že je dobré vetranie, najmä keď sú zamlžujúce sa zrkadlá a sklenené povrchy. Často musia zotrieť kondenzáciu a kvapôčky vody..

Okrúhle zrkadlo na stenu kombinovanej kúpeľne

Vo všeobecnosti možno kombináciu kúpeľne a toalety považovať za najlepšie využitie priestoru.

Najlepšie príklady interiéru malej kúpeľne kombinovanej s toaletou nájdete v našom výbere fotografií. Nič vám však nebráni uplatniť svoje vlastné nápady a sny..

Video o tom, ako správne naplánovať kúpeľňu

50 fotografií nápadov na interiér kúpeľne kombinovaných s toaletou

Kompaktná toaletná misa v bielej farbe Drevená podlaha v kúpeľni Úzky peračník v rohu kúpeľne Izbové rastliny v interiéri kúpeľne Bard uteráky na stene kúpeľne Dokončenie kúpeľne drevenými panelmi Trojuholníkové umývadlo na dosku Závesná toaletná misa obdĺžniková Kombinovaný dizajn kúpeľne v šedých tónoch Vstavané police v kombinovanej kúpeľni Fialový uterák na boku akrylovej vane Sivá dlažba v prevedení kombinovanej kúpeľne Dekorácia do kúpeľne v orientálnom štýle Šedá podlaha s matným povrchom Stropný luster do kúpeľne Lišty na modrých stenách kúpeľne Vstavaný nábytok v dizajne kombinovanej kúpeľne Bodové svetlá na strope kúpeľne Klasická umývadlová jednotka s umývadlom Biela akrylová rohová vaňa Kvetinová dlažba Veľké zrkadlo vo svetlej kúpeľni Podlaha z pestrej keramickej mozaiky Pruhované tapety v dekorácii kúpeľne Tmavozelený povrch podlahy z prírodného kameňa Sprchovací kút s mozaikovou úpravou Laminát na podlahe priestrannej kúpeľne Stretch strop s lesklým povrchom Pop art dizajn kúpeľne Závesy v interiéri kúpeľne Ružová farba v dizajne kúpeľne Modré panely na stene kúpeľne Dekorácia kúpeľne v podkroví Moderný dizajn kúpeľne v tmavej farbe Interiér kúpeľne so zrkadlovou stenou Rustikálny dizajn kúpeľne Žlté pruhy na dlažbe Biely strop so vstavanými svetlami Žlté dvere v interiéri kombinovanej kúpeľne Žlté akcenty v modernej kúpeľni Rohová akrylátová vaňa Tmavé dlaždice v orientálnej kúpeľni Výklenok v kúpeľni so vstavanými policami Miesto pre práčku v malej kúpeľni Drevená záclonová tyč na záves do kúpeľne Zdobenie stien toalety obrazmi Dva malé obrazy na stene kúpeľne Prútený kôš na WC nádrž Svetlá kúpeľňa v ekologickom štýle Čierna stena vo vnútri toalety

Previous Post
Funktioner av grön tapet för köket
Next Post
التصميم الداخلي للمنزل: اتجاهات الموضة ، وميزات التصميم ، والصور