15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Izbové kvety do kuchyne. Čo si vybrať a ako sa starať.

Rovnako ako každá iná miestnosť v dome, kuchyňa nevylučuje prítomnosť kvetov, aj keď mnohé ženy v domácnosti ich považujú za zbytočné. Toto je bežná mylná predstava, ktorá nemá žiadny základ. Kuchyňa sa trochu líši od ostatných miestností, ale zostáva obytná, kde predovšetkým „ženy“ trávia väčšinu „voľného“ času. Prítomnosť izbových rastlín preto nie je len žiaduca, ale aj potrebná. Slúžia nielen ako ozdoba, pomáhajú vyrovnať sa s negatívnymi emóciami, pôsobia upokojujúco, ale prinášajú aj praktické výhody. Nie všetky rastliny sú však do kuchyne rovnako vhodné, rovnako ako ich usporiadanie na ploche je mimoriadne neúspešné a podmienky ich údržby sa budú líšiť od bežných.

Izbové rastliny ozdobia interiér každej miestnosti. V interiéri kuchyne vyzerajú veľmi chladne.

Izbové rastliny ozdobia interiér každej miestnosti. V interiéri kuchyne vyzerajú veľmi chladne.

Kritériá pre výber farieb pre kuchyňu

Pre mnohé kvety sa kuchynské podmienky zdajú extrémne, na rozdiel od ich samotnej existencie, takže k výberu rastlín treba pristupovať zodpovedne, inak čoskoro uhynú. Pri výbere kvetov do kuchyne je potrebné mať na pamäti, že nie veľa z nich je odolných voči neustálym zmenám teploty, dymu a hojnému odparovaniu. Ale to nie je všetko, hlavné kritériá sú vyjadrené nasledovne:

Pri výbere kvetov do kuchyne je potrebné mať na pamäti, že nie veľa z nich je odolných voči neustálym zmenám teploty, dymu a hojnému odparovaniu.

Pri výbere kvetov do kuchyne je potrebné mať na pamäti, že nie veľa z nich je odolných voči neustálym zmenám teploty, dymu a hojnému odparovaniu..

 • samotný predpoklad má primárny význam – jeho veľkosť, rozloženie, strana, na ktorú smerujú okná, intenzita jeho osvetlenia;

Pri výbere rastlín do kuchyne je potrebné vziať do úvahy mnoho faktorov.

Pri výbere rastlín do kuchyne je potrebné vziať do úvahy mnoho faktorov.

 • nie je dôležité, či ide o byt alebo súkromný dom, v druhom z nich, ak sú vykurované kachľami, sú vytvorené najhoršie podmienky na uchovávanie kvetov;

Neumiestňujte rastliny k vykurovacím zariadeniam - to ich zničí

Neumiestňujte rastliny k vykurovacím zariadeniam – to ich zničí

 • nezabudnite na preferencie samotného kvetu, najmä ak patrí k dekoratívnym druhom, berie sa do úvahy jeho náročnosť;

Pri výbere rastlín do kuchyne zvážte ich vlastnosti.

Pri výbere rastlín do kuchyne zvážte ich vlastnosti.

 • a nakoniec, umiestnenie rastlín, ak nie sú milujúce slnko, bude pre nich ťažké nájsť vhodné miesto v kuchyni.

Pred kúpou rastlín zvážte, či ich môžete vzhľadom na ich vlastnosti usporiadať.

Pred kúpou rastlín zvážte, či ich môžete vzhľadom na ich vlastnosti usporiadať.

Druhy izbových rastlín do kuchyne

To sa týka konkrétne druhu, nie jednotlivých kvetov. Všetky z nich je možné podmienene rozdeliť do 3 kategórií.

1. Slnkomilný, a preto najvhodnejší do kuchyne, aj keď nie všetko je s nimi také jednoduché. Vzhľadom na obvyklé rozloženie s dostatkom svetla a na skutočnosť, že okrem okenného parapetu nie je prakticky kam umiestniť kvetináče.

V kuchyni s veľkými oknami je lepšie vybrať rastliny milujúce svetlo

V kuchyni s veľkými oknami je lepšie zvoliť rastliny milujúce svetlo

2. Preferované zatienené oblasti sú izbové rastliny vhodné do kuchýň orientovaných na sever alebo západ. V inom prípade budete musieť hľadať riešenie, pretože v hĺbke miestnosti ich nebude kam umiestniť..

izbové rastliny vhodné do kuchyne s oknami otočenými na sever alebo západ.

Izbové rastliny milujúce tieň vhodné do kuchyne s oknami otočenými na sever alebo západ.

3. Odolné voči akýmkoľvek podmienkam, a preto najnáročnejšie, a vhodné do takýchto priestorov. Ale je s nimi spojená jedna vlastnosť – ani jedna rastlina z tohto druhu nepatrí k obzvlášť krásnym.

Rastliny, ktoré si nevyžadujú špeciálnu starostlivosť, väčšinou nie sú veľmi krásne.

Rastliny, ktoré si nevyžadujú špeciálnu starostlivosť, väčšinou nie sú veľmi krásne.

Všetky tieto druhy sa líšia nielen rozmarnosťou, vzhľadom, ale aj podmienkami zadržania. Niektorí sú prieberčiví a vyžadujú si neustálu pozornosť a starostlivosť, iní nie veľmi, ale špeciálne podmienky sú pre všetkých rovnako dôležité..

Podmienky väzby

Bez ohľadu na to, či je to rastlina milujúca slnko, alebo dáva prednosť tienistým miestam, všetky potrebujú zdroj svetla, teda okno. Vázy s kvetmi sú najčastejšie umiestnené na kuchynských parapetoch, preto je dôležité vziať do úvahy stranu, ktorej čelia okná, od toho závisí osvetlenie. Kvety však nepotrebujú len svetlo, ale aj čerstvý vzduch, čo robí z parapetu ideálne miesto pre izbové rastliny. To je pravda, ale mali by ste vziať do úvahy niektoré nuansy..

Vázy s kvetmi sú najčastejšie umiestnené na kuchynských parapetoch, preto je dôležité vziať do úvahy stranu, ktorej čelia okná, od toho závisí osvetlenie.

Vázy s kvetmi sú najčastejšie umiestnené na kuchynských parapetoch, preto je dôležité vziať do úvahy stranu, ktorej čelia okná, od toho závisí osvetlenie..

1. Okná orientované na juh a juhovýchod poskytujú v lete príliš veľa slnečného svetla a tepla. V takýchto podmienkach často zahynú aj kvety milujúce slnko; na takýchto oknách je príliš teplo. Ale na nich sa všetky druhy izbových rastlín v zime cítia pohodlne..

Na oknách orientovaných na juh je lepšie mať nenáročné rastliny

Na oknách orientovaných na juh je lepšie mať nenáročné rastliny

2. Ak sú rámy okien drevené, v zime sú kvety naopak studené, v tejto situácii môžu najmä teplomilné na chlad odumrieť. Aby sa zabránilo takémuto vývoju udalostí, musia byť okná izolované osvedčenými metódami, vatou a lepiacou páskou, pričom sa nesmie zabúdať na zahrievanie kvetináčov..

Ak sú okenné rámy drevené, v zime sú kvety naopak studené, v tejto situácii môžu obzvlášť teplomilné na chlad odumrieť. Preto treba okná zatepliť.

Ak sú okenné rámy drevené, v zime sú kvety naopak studené, v tejto situácii môžu obzvlášť teplomilné na chlad odumrieť. Preto musia byť okná zateplené..

3. Ako viete, okná sú tiež zdrojom čerstvého vzduchu, ktorý je potrebný pre všetky izbové rastliny. Málokto však vie, že ich nemožno držať v blízkosti otvoreného okna, jednoducho tak, že ho otvoríte na vetranie. V tejto chvíli musia byť kvety odstránené, aby boli zachránené pred priamym kontaktom s prostredím..

Pri vetraní miestnosti buďte opatrní. Kvety nemajú radi prievan

Pri vetraní miestnosti buďte opatrní. Kvety nemajú radi prievan

Podmienky zadržania znamenajú okrem vytvorenia teplotného režimu aj udržiavanie potrebnej vlhkosti. To platí najmä pre rastliny v kuchyni, vzhľadom na teplý a suchý vzduch ich treba polievať častejšie ako v iných miestnostiach. Okrem toho by sa malo zabrániť priamemu zalievaniu koreňov, malo by sa postrekovať a nasýtiť vlhkosťou nielen stonku, ale aj listy..

Pri zalievaní by sa malo zabrániť priamemu zalievaniu pri koreni; mali by byť postrekované a nasýtené vlhkosťou nielen stonky, ale aj listov.

Pri zalievaní by ste sa mali vyhýbať priamej zálievke pri koreni, mali by ste ich postriekať a nasýtiť vlhkosťou nielen stonku, ale aj listy..

Dôležité! Všetky izbové rastliny sa bez výnimky obávajú prievanu, na ktorý ženy v domácnosti často zabúdajú, otváranie prieduchov aj v zime v zadymenej miestnosti, ponechanie hrncov na parapete. Predtým ich musíte vytiahnuť zo susedných miestností, aj keď je kuchyňa v lete vetraná..

Kam nedať kvety

Okenný parapet samozrejme nie je jediným miestom v kuchyni, kde sú umiestnené kvetináče. Napríklad sú často zavesené na strope, ak ide o popínavé rastliny, pripevnené na nástenné police, chladničky alebo dokonca umiestnené na podlahu. Existujú však miesta, kde kvety nemôžu byť, a nie je to tak, že by to kazilo dizajn:

Visiace kvety veľmi harmonicky zapadajú do interiéru kuchyne a zaberajú minimum miesta

Visiace kvety veľmi harmonicky zapadajú do interiéru kuchyne a zaberajú minimum miesta

 • vedľa umývadla pre nich nie je miesto, z praktických dôvodov – chemikálie pre domácnosť používané na umývanie riadu zabíjajú nechránené živé organizmy;

Neumiestňujte kvety do blízkosti umývadla. Chemikálie pre domácnosť negatívne ovplyvňujú rastliny

Neumiestňujte kvety blízko umývadla. Chemikálie pre domácnosť negatívne ovplyvňujú rastliny

 • kvôli vysokej teplote by ste nemali dávať kvetináče k batérii, vysušuje vzduch natoľko, že nepomáha ani pravidelné zalievanie;

nedávajte kvetináče k batérii, vysúša vzduch natoľko, že nepomáha ani pravidelné zalievanie

K batérii by ste nemali dávať kvetináče, vysušuje vzduch natoľko, že nepomáha ani neustále zalievanie

 • kvety by nemali byť umiestnené vedľa sporáka alebo v jeho blízkosti, tu strácajú schopnosť dýchať z mastného plaku hromadiaceho sa na stonkách a listoch.

Rastliny neumiestňujte do blízkosti sporáka. Rastliny kvôli tuku a spaľovaniu strácajú schopnosť dýchať

Rastliny neumiestňujte do blízkosti sporáka. Rastliny kvôli tuku a spaľovaniu strácajú schopnosť dýchať

Je dôležité vedieť! Izbové rastliny na stenách alebo stropoch vyžadujú oveľa viac vlhkosti, čerstvého vzduchu a všeobecnej starostlivosti v dôsledku stúpajúceho tepla, ktoré im vytvára nepríjemné podmienky.

Do slnečnej kuchyne

Teraz o tom, aké kvety si môžete nechať vo svojej kuchyni, ak je v nej prebytok slnečného svetla. Úspešným riešením pre tieto priestory sú tie rastliny, ktoré v takýchto podmienkach nie sú nové. To znamená, že ak je ich prirodzený rozsah v púštnych alebo stepných oblastiach planéty.

Kvety v slnečnej kuchyni vždy pôsobia sviežo a živo

Kvety v slnečnej kuchyni pôsobia vždy sviežo a živo

Sukulenty

Je to termín, ktorý zahŕňa skupinu rastlín pozostávajúcu zo stoviek rôznych druhov. Všetky sú navzájom málo príbuzné, príbuzné aj vzhľadové; rozlišujú dve hlavné odrody sukulentov: stonku a list. K prvým patrí napríklad portulacaria, známejšia ako „strom peňazí“. Tieto sú početnejšie, medzi nimi je možné rozlíšiť: kotyledón, faucaria, aptenia, zamioculcas – sú obzvlášť krásne. Jediná vec, ktorú majú všetky sukulenty spoločnú, je pestovanie v púštnych oblastiach s minimálnym množstvom vody pod horúcim, páliacim slnkom.

Sukulenty v interiéri kuchyne

Sukulenty v interiéri kuchyne

Aloe

Jeden z listových sukulentov, ale aloe je možno najznámejšie a najrozšírenejšie zo všetkých. Púštna Etiópia je považovaná za svoju vlasť a rastlina je známa mnohými užitočnými vlastnosťami, vďaka ktorým sa po príchode do Európy v 16. storočí. sa okamžite rozšírili. To vysvetľuje, prečo je s takým nepredstaviteľným vzhľadom jednou z najobľúbenejších izbových rastlín. Aloe je súhrnný názov, ktorý spája viac ako 260 príbuzných druhov, často úplne odlišných.

Aloe je nenáročná, ale zároveň atmosférická rastlina. Hodí sa do interiéru každej kuchyne

Aloe je nenáročná, ale zároveň atmosférická rastlina. Hodí sa do interiéru každej kuchyne

Kalanchoe

Obyvateľ púšte, ktorý je v každodennom živote rovnako nenáročný, sa vyznačuje svojou úžasnou krásou. Je pravda, že v tomto prípade sú jeho výhody čisto estetické, Kalanchoe nemá žiadne užitočné vlastnosti, ale bude slúžiť ako ozdoba každej kuchyne. Táto rastlina je rozšírená na troch kontinentoch: Austrálii, Ázii a Amerike, ale hoci sa pri vysokých teplotách dokáže dlho zaobísť bez vlahy, nerastie v púšti, ale v tropickom pásme. Rovnako ako aloe je aj Kalanchoe heterogénna, biológovia poznajú viac ako 200 jej odrôd..

Kalanchoe je veľmi krásna rastlina. Starajte sa oň poriadne, a poďakuje sa vám častým kvitnutím.

Kalanchoe je veľmi krásna rastlina. Starajte sa oň poriadne, a poďakuje sa vám častým kvitnutím.

Kaktus

A tento zástupca sukulentov vôbec nepotrebuje predstavu o tom, čo je kaktus a ako vyzerá, to vie každé dieťa. Nie je úplne jasné, prečo je táto tŕnistá rastlina taká atraktívna, ale je častým hosťom v dome, najmä v slnečnej kuchyni. Kaktus izbový, to je vrchol ľadovca, rastie na všetkých kontinentoch, kdekoľvek na svete so suchým podnebím. Podľa najkonzervatívnejších odhadov existuje 1 700 druhov kaktusov a je medzi nimi aj 125 rôznych rodov..

Nie je úplne jasné, prečo je táto tŕnistá rastlina taká atraktívna, ale je častým hosťom v dome, najmä v slnečnej kuchyni.

Nie je úplne jasné, prečo je táto tŕnistá rastlina taká atraktívna, ale je častým hosťom v dome, najmä v slnečnej kuchyni..

Austrocylindroopuntia

Krásna rastlina neobvyklého tvaru nie je nič iné ako jedna z odrôd rovnakého kaktusu, aj keď je medzi svojimi druhmi menej známa. Musí to byť preto, že táto úžasná rastlina sa do vedy dostala pomerne nedávno. Prvý opis a klasifikácia austrocylindropuntia bola vykonaná až pred vypuknutím 2. svetovej vojny a do Európy sa prvýkrát dostala o dve desaťročia neskôr. Jej vlasť je v Južnej Amerike, na vysokých svahoch Ánd, v Argentíne, Peru, Bolívii a Ekvádore. Doteraz nie je známy ani presný počet odrôd, nazýva sa ich 10 až 20.

Táto odroda cacatus vyzerá neobvykle a bude perfektne vyhovovať moderným interiérom.

Táto odroda kaktusu vyzerá neobvykle a je ideálna pre moderné interiéry.

Penumbra a tieň

Kuchynské kvety, ktoré uprednostňujú tieňované oblasti, sú úplne iným druhom rastlín. Sú náchylné na jasné slnečné svetlo, potrebujú viac chladu ako tepla, veľa vlhkosti. Takéto rastliny sú relevantné pre kuchyne, ktorých okná smerujú na severnú stranu a slnečné lúče do nich zriedka prenikajú..

Ak v kuchyni nie je dostatok svetla, môžete vždy použiť ďalšie zdroje svetla.

Ak v kuchyni nie je dostatok svetla, môžete vždy použiť ďalšie zdroje svetla.

Moruša a aroid

Tieto rastliny nie sú nijako príbuzné. Ak väčšina moruší patrí k stromom, ako sú moruše, okrasné kríky, často rodiace, vinič, potom k aroidu (aronnikovy), výlučne bylinkám. Prvý v prírode, existuje asi 1500 druhov, ale iba niekoľko z nich môže zdobiť kuchyňu, konkrétne ide o niekoľko odrôd viniča. Druhý je 2 krát viac, tieto kvitnúce rastliny sú distribuované hlavne v tropickom pásme, menej často v subtropickom.

Popínavé rastliny pôsobia v kuchyni nevšedne a zaujímavo

Popínavé rastliny pôsobia v kuchyni nevšedne a zaujímavo

Bambus

Aj keď sa môže zdať, že kuchynské priestory nie sú príliš vhodné na pestovanie bambusu, je široko distribuovaný ako izbová rastlina. Juhovýchodná Ázia je považovaná za vlasť obyčajného bambusu, ale okrem tohto obrovského druhu existuje ešte 130 menších, medzi nimi 22 dekoratívnych pestovaných výlučne v kvetináčoch na ozdobu. Vrátane kvetov do kuchyne, aj keď ani s veľkým natiahnutím ich nemožno pripísať „kvetom“, ktorými táto rastlina, samozrejme, nie je.

Bambus

Bambusová „štýlová rastlina“.

Dodá šmrnc každému interiéru

Dracaena

Krásna rastlina, ktorá nepotrebuje vytvárať žiadne špecifické podmienky, hlavnou vecou je udržať ju mimo miest, kde prevládajú vysoké teploty a veľa slnečného svetla. Jeho najbližším príbuzným je dračí strom a dracaena, čo je okrasný ker, podobne ako ženská dračica, to, mimochodom, spočíva v názve. Rastlina je dostatočne rozšírená, takmer pozdĺž celého rovníka, od ostrova Madera až po úpätie Himalájí.

Dracaena je pomerne veľká rastlina. Najlepšie sa používa vo veľkých kuchyniach.

Dracaena je pomerne veľká rastlina. Najlepšie sa používa vo veľkých kuchyniach.

Zygocactus

Toto je jeden z mnohých názvov jednej rastliny, ktorá je neuveriteľne krásna a dobre sa hodí do interiéru každej tienenej miestnosti, nielen do kuchyne. Je to jedna z odrôd epifytického kaktusu, dobre známa a bežná ako izbová rastlina, napriek tomu, že sa vo voľnej prírode nachádza iba na jednom mieste na planéte. Rodisko zygocactusu, nazývaného tiež Schlumberger, Decembrist, vianočný kaktus – dažďové pralesy Brazílie.

Neuveriteľne krásna kvetina z rodiny kaktusov. Počas obdobia kvitnutia je nemožné odtrhnúť oči.

Neuveriteľne krásna kvetina z rodiny kaktusov. Počas obdobia kvitnutia je nemožné odtrhnúť oči.

Sansevieria

Dlho predtým, ako sa sansevieria stala okrasnou rastlinou, jej vždyzelené listy lancety slúžili výlučne na praktické účely – vyrábali sa z nich laná a tkaniny. Doteraz v miestach svojho rastu: vo východnej Afrike, na ostrove Madagaskar, v Hindustane a na indonézskych ostrovoch sa na túto tradíciu nezabudlo, neobvykle silné laná sú remeselne tkané z hrubých vlákien. Rastlina bola dovezená do Európy v 18. storočí. a okamžite ním začal zdobiť priestory.

Krásna, nenáročná rastlina. Diverzifikuje interiér vašej kuchyne

Krásna, nenáročná rastlina. Diverzifikuje interiér vašej kuchyne

Ľahostajné voči podmienkam

O tejto kategórii izbových rastlín možno povedať iba to, že sa rovnako dobre hodia do interiéru každej kuchyne, a to nielen vizuálne. Sú odolné voči vysokým aj nízkym teplotám, nepotrebujú vytvárať žiadne podmienky, nepotrebujú špeciálnu starostlivosť, a to hovorí za všetko..

Mnoho rastlín je úplne nenáročných a nevyžaduje si špeciálnu starostlivosť. Môžu bezpečne ozdobiť kuchyňu

Mnoho rastlín je úplne nenáročných a nevyžaduje si špeciálnu starostlivosť. Môžu bezpečne ozdobiť kuchyňu

Euphorbiaceae

Mnoho z tejto rodiny rastlín patrí k už známym sukulentom, ktoré boli diskutované vyššie, kmeňové aj listnaté, ale nie je možné im pripisovať všetko. Ich rozmanitosť je jednoducho úžasná, v modernej biológii existuje 15 samostatných rodov Euphorbia, ktoré navzájom nesúvisia. Jedná sa o obrovské stromy, húževnaté niekoľkometrové liany a nízko rastúce trávy. Rastliny čeľade približuje iba to, že v miestach poškodenia uvoľňujú hustú, olejovú šťavu podobnú mlieku a všetky bez výnimky kvitnú..

Tieto rastliny nevyžadujú neustálu údržbu. Ale potešia oko bohatým kvitnutím

Tieto rastliny nevyžadujú neustálu údržbu. Ale potešia oko bohatým kvitnutím

Bylinná

Najbežnejšia odroda rastlín nielen v kuchyni v kvetináčoch, ale všeobecne na planéte. Snáď nikto nikdy nebude schopný pomenovať presný počet bylinných rastlín, možno práve to je ich príťažlivosť. Ich rozmanitosť je taká veľká, že samotný výpis by zabral státisíce strán textu. Na dekoratívne výsadby vrátane kuchynských hrncov sa väčšinou používajú trvalky, ktoré nevyžadujú každoročnú transplantáciu, aj keď existujú výnimky..

Tieto rastliny veľmi osviežujú vzhľad kuchyne a upokojujú po náročnom dni.

Tieto rastliny veľmi osviežujú vzhľad kuchyne a upokojujú po náročnom dni.

Tipy na starostlivosť

Akákoľvek rastlina v kuchyni alebo v akejkoľvek inej miestnosti vyžaduje aspoň minimálnu pozornosť a starostlivosť. Každý z nich má samozrejme svoje vlastné potreby a každý znalec má svoje vlastné tajomstvá a pokiaľ ide o rady, líšia sa len málo, bez ohľadu na to, kto ich dáva. Najbežnejšie sú vyjadrené nasledovne:

 • rastliny milujúce slnko, to isté aloe, netreba zalievať často, stačí raz za týždeň;
 • najlepšia „kvetina“ v kuchyni budú ovocné stromy, ako kumquat – samotné sú krásne a ich plody sú veľmi užitočné;
 • ozdobné korenie nie je menej populárne – je jednoduchšie ho zasadiť a efekt je rovnaký, najmä v zime;
 • medzi bylinnými rastlinami by sa mala venovať osobitná pozornosť pikantným – vzhľadu, výhodám a príjemnej vôni.

Aké rastliny sú vhodné do kuchyne

Zaujímavé nápady

V súčasnej dobe sa čoraz častejšie používajú rôzne izbové rastliny, aby sa zdôraznil dizajnový štýl kuchyne. Niektoré sa dokonca stali neoddeliteľnou súčasťou konkrétneho štýlu alebo myšlienky..

1. Pre moderné dizajnové riešenia, vrátane prítomnosti priamosti, stojí za výber vhodných rastlín. V tomto prípade existujú použitia ako bambus, dracaena a najmä sansevieria.

2. Ak ide o francúzsky štýl, romantiku interiéru dodá celý rad rôznych rastlín. Nie nevyhnutne exotické, celkom známe, ale kombinované podľa princípu – ak existuje papraď, musí byť aj brečtan.

3. Ak je v návrhu možné vysledovať špičkové technológie, rastliny musia byť určite neobvyklé a prezentované tak, aby to mali hostia možnosť cítiť. Najzaujímavejším riešením sú litopy, obklopené farebnými kamienkami, umiestnené v zložitom akváriu..

Táto malá záhrada ozdobí vašu kuchyňu.

Táto malá záhrada ozdobí vašu kuchyňu.

Ďalšie informácie. Lithopy patria k sukulentom, ich vzhľad je taký, že sa inak nazýva „živý kameň“.

Lithopy patria k sukulentom, ich vzhľad je taký, že sa im inak hovorí „živý kameň“.

Lithopy patria k sukulentom, ich vzhľad je taký, že sa im inak hovorí „živý kameň“.

Kuchyňa je azda jedinou miestnosťou v dome, kde sa v plnej sile stretáva celá rodina vrátane priateľov a blízkych známych. A to znamená, že jeho zdobeniu by sa mala venovať osobitná pozornosť, ale na to nebolo a nebude lepšie riešenie ako používanie rastlín vhodných na tieto účely. Takáto voľba sa dá ľahko vysvetliť, dodávajú harmónii, estetike a hlavne vytvárajú jedinečný komfort domova.

50 fotografických nápadov na izbové rastliny v interiéri kuchyne

Previous Post
Lyxig inredning – hur ska det se ut?
Next Post
حلول تصميم غرفة المعيشة الحديثة لعام 2021