15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ako odstrániť zápach z chladničky doma je jednoduché a jednoduché

Nepríjemný zápach v chladničke môže pokaziť potraviny v nej uložené. Zbaviť sa zatuchnutého alebo vlhkého zápachu niekedy nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Dnes sa musíme naučiť, ako odstrániť zápach z chladničky bez toho, aby sme na to strávili celý víkend..

Nepríjemný zápach v chladničke môže pokaziť potraviny v nej uložené.

Nepríjemný zápach v chladničke môže pokaziť potraviny v nej uložené..

Príčiny výskytu

Existuje niekoľko dôvodov pre výskyt nepríjemného zápachu. Medzi najbežnejšie patria nasledujúce.

1. Majitelia boli nútení odísť na dlhší čas a základnú sadu potravín nechali v chladničke. Môžete zahrnúť vajíčka, otvorené omáčky, zeleninu, konzervy, otvorené švy.

2. Výpadky prúdu. Ak niekoľko hodín nebolo svetlo, potom sa pary, ktoré sa vytvorili vo vnútri chladničky, a potom zamrzli, môžu absorbovať do samotného puzdra..

3. Chladnička bola pokazená a bola dlho nefunkčná.

4. Upchatý odtokový otvor. Častá príčina, najmä ak sa chladnička pravidelne otvára alebo umýva.

5. Jedlo sa pokazilo. Nikto nie je v bezpečí pred prasknutým vajíčkom, navyše zastaraný produkt sa môže ľahko stratiť vo vrecku so zeleninou, čo spôsobí nepríjemný zápach.

6. Nová technológia. Po zakúpení sú výrobky veľmi často nasýtené vôňou freónu. Platí to najmä o mrazničke, ktorá zmrazuje „pachové“ potraviny. Ich jedenie je nielen nepríjemné, ale aj nebezpečné..

7. Pleseň – ak sa o chladničku nikto nestará, začne sa vytvárať v častiach, kde je uložená zelenina alebo na bočných stenách. Voľným okom sa nedá vidieť, pretože sa často skrýva pod vrstvou ľadu. To platí najmä pre staršie modely..

Aj nesprávne nastavená teplota v chladničke môže spôsobiť nepríjemný zápach. Možné možnosti môžete uvádzať donekonečna, preto stojí za to zdôrazniť niekoľko efektívnych spôsobov, ktorými sa problému zbavíte..

Aj nesprávne nastavená teplota v chladničke môže spôsobiť nepríjemný zápach.

Aj nesprávne nastavená teplota v chladničke môže spôsobiť nepríjemný zápach..

Spôsoby, ako sa zbaviť zápachu

Môžete vyzdvihnúť ľudové prostriedky na odstránenie zápachu a komerčné, ktoré sa ukázali byť nemenej účinné a rýchlo pôsobiace. V skutočnosti to všetko závisí od zanedbania problému. V niektorých prípadoch nie je možné robiť bez chemického zloženia, ktoré úplne zničí zaostrenie.

Môžete vyzdvihnúť ľudové prostriedky na odstránenie zápachu a komerčné, ktoré sa ukázali byť nemenej účinné a rýchlo pôsobiace.

Môžete vyzdvihnúť ľudové prostriedky na odstránenie zápachu a komerčné, ktoré sa ukázali byť nemenej účinné a rýchlo pôsobiace..

Dôležité! Bude potrebné vyčistiť aj samotné výrobky, ktoré sú v skutočnosti stále použiteľné. Ktorý zo spôsobov si vyberiete, každá žena v domácnosti sa rozhodne samostatne.

Ľudové prostriedky

Keď už hovoríme o ľudových prostriedkoch, ktoré boli prarodičmi testované roky, pred ich zoznamom môžeme zdôrazniť prípravné fázy..

1. Vypnite chladničku. Toto je úplne prvá a najdôležitejšia etapa, ktorá je zodpovedná za bezpečnosť..

2. Vyberte všetky potraviny z chladničky a skontrolujte ich kvalitu. Čo sa zhoršilo, ihneď odošlite do koša a vyberte ho na určené miesto.

3. Zostávajúce potraviny sa musia opláchnuť a vysušiť. Ak ide o zeleninu, určite ju zbavte pôdy a skontrolujte, či neobsahuje plesne. Vysušte bežnou papierovou utierkou. Ak ide o balenia omáčok, skontrolujte dátum exspirácie a utrite roztokom sódy, osušte.

4. Chladnička musí byť úplne odmrazená, police musia byť odstránené a malé úlomky vo forme zeme, vriec, drobkov atď. Musia byť zlikvidované..

5. Premiestnite zariadenie zo steny, odstráňte miesto, kde stála chladnička, a vykonajte vizuálnu kontrolu zadnej časti.

Potom, čo je zariadenie skutočne pripravené na čistenie, môžete začať vyberať najúčinnejší prostriedok nápravy..

1. Ocotový roztok – dobrý na odstránenie štipľavých a nepríjemných pachov. Vyrobené z 50/50 podielu vody a octu. Je lepšie pracovať s gumovými rukavicami, pretože poškodenie pokožky a nechtov sa bude musieť zlikvidovať oddelene.

2. Roztok sódy bikarbóny je ideálny na odstránenie škvŕn, zažltnutia a nepríjemného zápachu. Mnoho ľudí odporúča urobiť len tekutý roztok (1 polievková lyžica na 1 liter vody), ale táto metóda je vhodnejšia na prevenciu. Ak je problém „hlboký“, potom je lepšie urobiť malé množstvo kaše a začať s ním čistiť chladničku. Na rozdiel od iných výrobkov nevedie sóda bikarbóna k poškriabaniu a prasklinám, navyše si dobre poradí s plesňou..

3. Amoniak je liekom na najzanedbanejšie problémy. Roztok je vyrobený z 1 polievkovej lyžice. lyžice alkoholu na 1 liter. voda. Chladnička musí byť po nej vetraná, inak budú výrobky v budúcnosti nasýtené jej vôňou.

Toto sú hlavné metódy, ktoré vám pomôžu zbaviť sa dokonca aj problémov s behom. Stojí za to zdôrazniť hlavné nevýhody..

  • Bude to trvať dlho. V skutočnosti bude celý postup musieť stráviť najmenej 2 hodiny, pretože je potrebné vyčistiť nielen telo a vnútro chladničky, ale aj všetky odnímateľné súčasti. Po rozpustení budete musieť chladničku niekoľkokrát umyť, aby sa úplne odstránili častice: sóda, ocot atď..
  • Neodstraňuje úplne nepríjemný zápach. Ak je pokazený výrobok alebo forma v chladničke dlhší čas, výrobok nebude schopný úplne odstrániť zápach..

Ako preventívne opatrenie je vhodné tesnenia každý deň utrieť roztokom, ktorý tiež spôsobuje nepríjemný zápach. Najľahšie sa to robí roztokom kyseliny citrónovej (1 čajová lyžička na 1 liter vody). Roztok sa aplikuje raz, druhýkrát hosteska utrie tesnenia vlhkou handričkou, tretíkrát utrie suchou.

Ako preventívne opatrenie je vhodné tesnenia každý deň utrieť roztokom, ktorý tiež spôsobuje nepríjemný zápach.

Ako preventívne opatrenie je vhodné tesnenia každý deň utrieť roztokom, ktorý tiež spôsobuje nepríjemný zápach.

Špeciálne neutralizátory

Stojí za to okamžite zdôrazniť niekoľko výhod komerčných produktov na čistenie a elimináciu nepríjemných pachov v chladničke..

1. Šetrite čas – nie je potrebné stáť, aby ste zotreli škvrny. Hotový roztok okamžite preniká do ťažko dostupných miest a eliminuje hlavnú príčinu nepríjemného zápachu.

2. Účinné – chemické zloženie vám umožní zabiť aj tie najtrvalejšie baktérie a mikróby. Vôňa je narušená silnou vôňou, ktorú používa výrobca.

Jeden balónik, liekovka alebo fľaša výrobku stačí na niekoľko desiatok procedúr. Preto sú ich náklady úplne splatené v priebehu niekoľkých mesiacov. Moderné nástroje sú navyše úplne bezpečné a ľahko sa používajú. Najúčinnejšie sú nasledujúce.

1. Roztok mydla – najlepšie vyrobený z domácnosti. Dobre čistí povrchy a odstraňuje pachy.

2. Zubná pasta – vracia lesk a eliminuje zatuchnutý zápach. Ak chladnička dlho nefunguje, mali by ste začať s týmto nástrojom.

3. EdelWeiss je multifunkčný čistiaci prostriedok na čistenie nielen mrazničky, ale aj mikrovlnnej rúry. Predáva sa vo forme spreja, ktorý sa nanáša na steny a police chladničky. Je potrebné počkať 10-15 minút, potom utrieť vlhkou handričkou.

4. TopHouse – najčastejšie sa predáva ako sada. Ideálne rieši nespočetné množstvo príčin zápachu. Jednoduché použitie, ekonomické.

5. Čistič chladničiek od Light House je všestranný a rýchlo pôsobiaci výrobok. Vhodný na vonkajšie aj vnútorné použitie. Zvlášť účinný proti plesniam.

Okrem toho môžete v mrazničke a chladničke používať odstraňovač zápachu vo forme absorbéra, ktorý stojí až 200 rubľov za balenie. Väčšinou vyzerajú ako malé loptičky alebo tašky. Nie je účinné, ak chladnička nebola predtým vyčistená.

Čo robiť, ak zápach nie je odstránený?

Najťažšie je vyčistiť chladničku, ak má pokazené ryby alebo mäso. Vôňa žerie do tela a ani umývanie to nemusí zachrániť. V tomto prípade môžu byť iba komplexné opatrenia, ktoré je potrebné v zozname zdôrazniť..

1. Chladnička sa vypne. Poličky sa vyberú a vyčistia špeciálnym riešením, ktoré zvolila hosteska. Losos je lepší na odstránenie pachov z rýb a mäsa..

2. Steny sú ošetrené komerčným výrobkom, ktorý preniká aj na ťažko dostupné miesta. Tesnenia a rohy sa čistia oddelene zubnou pastou.

3. Chladnička sa opláchne čistou vodou a nechá sa niekoľko dní zatvorená s absorbentom zápachu..

Ak problém pretrváva, môžete ho skúsiť znova opláchnuť a nechať niekoľko dní otvorený. V najpokročilejších prípadoch je vhodné venovať pozornosť vnútornému komponentu, najčastejšie je problém v odtoku, kde padajú malé častice. Ak sa k tejto časti dostanete sami, po vyčistení nebudú žiadne problémy, ak je prístup uzavretý, je vhodné zavolať čarodejníka.

Ak problém pretrváva, môžete ho skúsiť znova opláchnuť a nechať niekoľko dní otvorený.

Ak sa problém nevyriešil, môžete ho skúsiť znova opláchnuť a nechať otvorený niekoľko dní..

Starostlivosť o mrazničku

Údržba mrazničky je časovo náročnejšia. Jantáru sa môžete zbaviť iba vtedy, ak ho úplne rozmrazíte a očistíte od zvyškov jedla. Je nevyhnutné dezinfikovať a zlikvidovať výrobky, ktoré tam boli predtým. Ak sa v mrazničke objaví zápach, znamená to, že sa niečo zhoršilo. V každom prípade sa už neoplatí používať zapečatený výrobok..

Po ukončení čistenia by ste mrazničku mali utrieť do sucha a niekoľko hodín prikryť absorbentom zápachu. Najlepšie zo všetkého je, ak problém pretrváva, použite silnú citrónovú vôňu.

Ak problém pretrváva, je najlepšie použiť silnú citrónovú vôňu.

Najlepšie zo všetkého je, ak problém pretrváva, použite silnú citrónovú vôňu.

Raz týždenne skontrolujte tesnosť mrazničky a opláchnite tesnenie. Nesmie sa objaviť nadmerná vlhkosť. Všetky výrobky musia byť starostlivo vybrané a uložené v špeciálnych vreciach. Na tieto účely je lepšie zvoliť vrecká na zips so zapínaním..

Na tieto účely je lepšie zvoliť vrecká na zips so zapínaním.

Na tieto účely je lepšie zvoliť vrecká na zips so zapínaním..

Samostatne existuje niekoľko relevantných odporúčaní na čistenie a prevenciu domácnosti..

1. Nové modely majú dva hlavné režimy: „rýchle mrazenie“ a „skladovanie“. Ak boli výrobky práve kúpené, prvý režim je nastavený na niekoľko hodín. Potom musí byť usporiadané tak, aby bolo skladovateľné..

2. Nedávajte čerstvé potraviny s mrazenými potravinami. Prvé sú umiestnené na vysokej polici, už zmrazené na spodnej. Len tak sa vyhnete neoprávnenému rozmrazovaniu, ktoré vedie k vzniku nepríjemného zápachu..

3. Ak výrobky vonia ako freón, mali by ste okamžite kontaktovať špecialistu. Tento problém najčastejšie vzniká pri novom zariadení, a preto sa musí najskôr umyť a vysušiť..

4. Ako absorbéry je žiaduce použiť špeciálne komerčné výrobky, ktoré pri nízkych teplotách nezmrazujú..

Odborníci odporúčajú odmrazovať nové modely s automatickým odmrazovaním raz za šesť mesiacov. Je nevyhnutné vykonať dezinfekciu a čistenie, ktoré pomôžu zbaviť sa rôznych baktérií a mikróbov..

Preventívne odporúčania

Aby sa predišlo problémom s nepríjemným zápachom, pomôžu dokonca aj ľudové prostriedky a včasná starostlivosť. Ako sa rýchlo zbaviť zápachu z chladničky pomocou absorbentu.

1. Guľôčky silikagélu. Obvykle sa nachádzajú v topánkach alebo pri nákupe vybavenia. Navyše sa môžete opýtať v obchode s obuvou, ich personál môže dať zadarmo. Môžete ho umiestniť do každej uzavretej priehradky, 5 kusov stačí na šesť mesiacov.

2. Rozdrvte aktívne uhlie, vložte ho do gázového vrecka. Takýto prostriedok sa dokonale vyrovná s nepríjemným zápachom..

Ak pridáte trochu ryže, môžete chladničku zachrániť pred nadbytočnými výparmi. Vrecko je vhodné meniť raz za dva týždne..

Voliteľne môžete použiť komerčné soľné vrecká alebo loptičky. Zloženie umožňuje nielen odstrániť zápach, ale aj odstrániť baktérie. Najdrahším a najefektívnejším spôsobom je nákup špeciálneho automatického absorpčného zariadenia. Vnútri je špeciálny fyziologický roztok, ktorý tiež dezinfikuje skladovaciu komoru.

Ak pridáte trochu ryže, môžete chladničku zachrániť pred prebytočnými parami.

Ak pridáte trochu ryže, môžete chladničku zachrániť pred prebytočnými parami.

Dôležité! Bežný citrón sa dokáže vyrovnať aj s problémom zápachu, najmä ak je z rýb nepríjemný zápach. Stačí ho rozdeliť na dve časti, šťavu vytlačiť na tanier a nechať niekoľko hodín v chladničke..

Nespoliehajte sa na to, že zápach časom sám odznie. Ak narazíte na problém, navždy ho zožerie do puzdra a nebudete ho môcť okamžite odstrániť ani pomocou drahých prostriedkov..

Nebojte sa, ak je v chladničke problém s nepríjemným zápachom. Aj najlepšia hostiteľka môže zažiť vyššiu moc. Hlavnou vecou nie je zhoršiť problém a okamžite ho vyriešiť, nezabudnite, že výrobky a ich obaly je tiež potrebné vyčistiť.

Nebojte sa, ak je v chladničke problém s nepríjemným zápachom. Aj najlepšia hostiteľka môže zažiť vyššiu moc.

Nebojte sa, ak je v chladničke problém s nepríjemným zápachom. Vyššiu moc môže zažiť aj tá najlepšia hostiteľka.

Video: Ako sa zbaviť ZÁPACHU v CHLADNIČKE a mrazničke!

Previous Post
Vilken design är lämplig för en 12 kvm. m.?
Next Post
تصميم حديث للمناظر الطبيعية. الاتجاهات الرئيسية