15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Návrh kuchynskej steny. Na čo sa zamerať pri plánovaní stien v kuchyni?

Jednou z miestností v byte, kde sa trávi veľa času, je kuchyňa. Vzhľadom na špecifickosť a funkčnosť musí dizajn a zariadenie kuchyne brať do úvahy mnoho dôležitých aspektov: pohodlie, krásu, ergonómiu. Je dôležité racionálne plánovať, brať do úvahy materiály na dekoráciu stien. To všetko pomôže ušetriť čas na čistenie, zvýši trvanlivosť..

Steny v kuchyni, natreté farbou na vodnej báze

Steny v kuchyni by si mali udržať atraktívny vzhľad po dlhú dobu, a to napriek vplyvu negatívnych faktorov

Pri venovaní pozornosti samostatnému materiálu steny je dôležité vziať do úvahy nasledujúce skutočnosti:

 1. V kuchyni často dochádza k teplotným poklesom, výber musí spĺňať požiadavky na zaistenie odolnosti proti vlhkosti. Povrch by zároveň nemal meniť svoju štruktúru a vzhľad z častého prania..
 2. Materiál, z ktorého je dekor steny vyrobený, by nemal byť toxický.
 3. Estetický vzhľad.
 4. Vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

Dekorácia steny v kuchyni je záležitosť, ktorá si vyžaduje seriózny a premyslený prístup..

Dlaždice vo výzdobe kuchynskej steny

V kuchyni je vhodné kombinovať dokončovacie materiály na základe funkčnosti konkrétneho segmentu steny

Aké možnosti dekorácie sú obľúbené, hlavné charakteristiky

Po zvážení populárnych dokončovacích materiálov stojí za zmienku jeden z typov – toto sú tapety na steny. Označenie vám pomôže určiť a vybrať typ, ktorý potrebujete na zamýšľaný účel, podľa všetkých prevádzkových podmienok. Odolné voči vlhkosti sú vhodné do kuchynského priestoru. Podľa označenia bude ikona „vlna“ indikovať odolnosť voči vlhkosti a „vlna so štetcom“ – tiež voči mechanickému namáhaniu.

prirodzené svetlo v interiéri kuchyne

Pri výbere tapety sa berie do úvahy umiestnenie okien – smer svetla je v interiérovom dizajne veľmi významný

Ak chcete vybrať tapetu, mali by ste venovať pozornosť niektorým ďalším parametrom..

 • Toto je hustota, od ktorej závisí „pórovitosť“. Inými slovami, čím hustejšie, tým menej pravdepodobné je, že sa v póroch usídlia škodcovia a baktérie, ktoré pri čistení zaistia hygienu, odolnosť voči.
 • Ďalším parametrom je svetlostálosť. V kuchyni nevisia hrubé a prehnane tmavé záclony, ktoré dokážu pohltiť všetky pachy a prekážať prieniku svetla z okien. Kuchyňa je svetlý priestor a pri nízkej svetlostálosti tapeta rýchlo vybledne. Pohľad bude neatraktívny a pokazí celý interiér kuchyne..
 • V závislosti od dizajnu si môžete vybrať farbu a vzor pre príslušnú veľkosť kuchyne pomocou natierateľnej tapety s možnosťou viacnásobného farbenia. A kuchyňa bude vždy vyzerať svetle a zakaždým osviežujúca myšlienka za myšlienkou.

Návrh kuchynskej steny so svetlou tapetou

Svetlé tapety robia kuchyňu priestrannejšou a predstavujú dokonalú kulisu pre akýkoľvek dekor

Aby bolo možné správne naplánovať výzdobu stien v kuchyni, je potrebné vziať do úvahy niektoré pravidlá..

 1. Pre malú kuchyňu – steny by mali byť čo najľahšie a farby by mali byť kombinované s nábytkom. A vzor na tapete má zodpovedať vzoru v interiéri kuchyne. Vybraný dizajn vo vidieckom štýle predpokladá prítomnosť malého vzoru, obrazu kvetov, zeleniny, ovocia v kombinácii s klasickým nábytkom a nábytkom.
 2. Na oživenie interiéru niekedy používajú obyčajnú alebo pruhovanú tapetu. Zároveň môžete snívať o dekorácii na stene. Jasné viacfarebné pruhy oživia a dodajú slávnosti.

Tmavá tapeta v interiéri kuchyne

Tmavé tapety v kuchyni sú výstredné a odvážne rozhodnutie, ale ak ich správne skombinujete s bielou súpravou, vyjde veľmi zaujímavý interiér.

Odrody tapiet

 • Papier. Nie je to najlepšia voľba pre kuchyňu, pretože rýchlo vyblednú a zlomia sa. Lacné a rýchlo sa opotrebujúce, nepraktické. Veľmi rozmarný dokončovací materiál a neodporúča sa na zdobenie stien v kuchyni.

  Jedálenský stôl pri stene potiahnutý papierovou tapetou

  V kuchyni sa neodporúča lepiť papierové tapety.

 • Umývateľné. S výhradou odolnosti voči čistiacim prostriedkom je táto možnosť praktickejšia ako papierové tapety..

  Umývateľné tapety v interiéri kuchyne

  Umývateľné tapety s papierovým podkladom sú prilepené preč z pracovného priestoru

 • Duplex. Tapeta potiahnutá latexom, ale papierový podklad. V kuchyni sa správajú pozoruhodne, pretože napriek tomu, že je lisovaný papier, je to práve vďaka povlaku, sú odolné voči vlhkosti, nevyblednú, neopotrebujú sa. Alternatívne môže ako dokončovací materiál nahradiť keramické dlaždice, čo umožňuje znížiť cenu podľa výberu bez straty praktickosti v interiéri kuchyne.

  Jedálenský stôl vedľa duplexnej papierovej steny

  Duplex je najlepšou voľbou medzi tapetami na papieri

 • Kvapalina. Nanášajú sa na steny ako obyčajná omietka, čo je veľmi pohodlné a praktické. Nie je potrebné špeciálne a dôkladne pripravovať povrch. Pri aplikácii na steny sú všetky praskliny vyplnené, pričom skrývajú nedostatky, nedokonalosti, výčnelky, rohy. V prevádzke je veľa výhod. Pretože kompozícia obsahuje celulózu, bavlnu a hodváb, nie je zaručená toxicita. Sú odolné voči vlhkosti, majú zvukové izolačné vlastnosti, nevyblednú. Môžete si však vybrať pestrú paletu farieb..

  Tekuté tapety v dizajne kuchynských stien

  Tekuté tapety sa môžu od vody znehodnotiť, preto je lepšie ich nepoužívať v pracovnej oblasti.

 • Vinyl. Mnoho výhod: odolnosť proti vlhkosti a opotrebovaniu, je možné ich prať, nevyblednúť. Jediná vec, ktorá nie je ekonomickou možnosťou kvôli svojej cene.

  Dekorácia kuchynskej steny s penovou vinylovou tapetou

  Penový vinyl má obzvlášť hustú štruktúru a dokonale skrýva malé drobné nerovnosti v stenách

 • Sklolaminát. Vyzerá perfektne v interiéri kuchyne. Sú odolné voči vlhkosti, praktické a trvanlivé. Ak však voľba padla na takéto tapety, bude takmer nemožné ich nahradiť, pretože po pripevnení k stene je to navždy. Zmena dizajnu a interiéru s nahradením textúry stien je nemožná.

  Sklenené tapety na dekoráciu stien v kuchyni

  Flexibilné plátno zo sklenených nití – ideálne pre tých, ktorí oceňujú jednoduchosť a spoľahlivosť

 • Fotografická tapeta. Vďaka koncentrovanému ornamentu je možné vzor zvýrazniť na oddelenej časti kuchyne, na voľnej stene.

  Stena v kuchyni s fotografickou tapetou znázorňujúcou morský dok

  Fototapety na stenu môžu byť jasným doplnkom, ak organicky zapadajú do celkovej atmosféry miestnosti.

Ostatné materiály

Ak chcete zmeniť farebnú schému interiéru, môžete po predbežnej príprave povrchu použiť nástennú maľbu. Môže to byť jasné a slávnostné, najmä pre tých, ktorí nemajú ani chuť, ani príležitosť pohrávať sa s tapetami a keramickými dlaždicami. Farba sa používa na báze vody s pridaním polymérov a pigmentov.

Dokončenie kuchynských stehien natretím kompozíciou odolnou voči vlhkosti

Pracia farba odolná voči vlhkosti je vhodná na kuchynské steny

Polyméry si zaslúžia osobitnú pozornosť. Farby na akrylovej báze sú lepšie ako farby na báze PVA, ktoré nie sú odolné voči vlhkosti. S akrylom pôsobia steny zamatovo. Najlepšou zložkou medzi polymérmi je latex alebo silikón. Podľa známych vlastností je logické predpokladať, že na stenách sa vytvorí film, ktorý chráni pred všetkými vonkajšími vplyvmi. Je to tiež veľmi praktický a trvanlivý dokončovací materiál..

Kombinácia troch farieb vo výzdobe stien kuchyne

Lesklé povrchy vyzerajú skvele a vizuálne zväčšujú priestor, ale na takýchto stenách sú nápadné aj malé chyby pri dokončovaní

Na imitáciu akéhokoľvek dekoračného materiálu: používa sa papier, drevo, koža, kameň, kov, dekoratívna omietka. V tomto prípade interiér vyzerá luxusne, čo je výhodnejšie ako možnosť zdobenia stien kuchyne. Rôzne farebné palety vám umožnia vytvoriť akékoľvek malebné majstrovské dielo. Mnoho výhod tohto druhu povrchovej úpravy.

Dekoratívna omietka sa ľahko používa, podľa pokynov môžete ozdobiť takmer akýkoľvek povrch od betónu po tehlu, kov, plast, sklo. Tento materiál je okrem všetkého vynikajúcim izolačným materiálom na potlačenie hluku a udržanie tepla. Je to veľmi praktické a racionálne. Medzi výhody patrí aj odolnosť proti vlhkosti, netoxicita, trvanlivosť. Je však potrebné poznamenať, že to nie je ekonomické, pretože má vysokú cenu a vysokú spotrebu. Ak výber interiéru najvyššej triedy nie je materiálne obmedzený, potom môžeme bezpečne odporučiť dekoratívnu omietku. Dekoratívna omietka bude vyzerať veľmi krásne a poteší oko na dlhú dobu..

Dekoratívny sadrový panel na kuchynskej stene

Dekoratívna omietka poskytuje príležitosť realizovať jedinečný a nenapodobiteľný dizajn s prihliadnutím na priania majiteľov

Pracovnú stenu v kuchyni je obvyklé zdobiť keramickými dlaždicami. Je to praktické, pretože pracovná časť je náchylnejšia na kontamináciu, a preto častejšie potrebuje čistenie a čistenie. Keramická obkladaná stena je veľmi odolná aj voči silným agresívnym čistiacim prostriedkom. Na zvýraznenie funkčných oblastí môžete v kuchyni použiť kombináciu rôznych typov dekorácií na stenu. Keramické dlaždice je možné kombinovať z dlaždíc rôznych veľkostí a farieb. Je tiež potrebné použiť štandardnú zálievku. Môžete ho ľubovoľne zafarbiť pridaním pigmentov..

Kuchynská dekorácia na stenu bielou keramickou dlažbou

Keramické dlaždice sú odolné, odolné voči teplote a vlhkosti, ľahko sa čistia a dokonale sa hodia k iným dokončovacím materiálom

Dizajn stien kuchyne by mal zodpovedať zvolenému štýlu a farbe. Stena z dekoratívnych tehál vyzerá štýlovo. To prinesie útulnosť na jednej strane a prvok rustikálneho alebo mestského štýlu na strane druhej. Dekoratívne tehlové povrchové úpravy je možné kombinovať s inými povrchovými úpravami, ako je omietka alebo maľovanie. Navyše je krásne ho zvýrazniť prechodom dreva, drevených výrobkov, ktoré funkčne zapadajú do dizajnu kuchyne. Môžu to byť police s kvetmi alebo riadom, s dekoratívnymi remeslami vyrobenými z rôznych materiálov. Rastliny visiace zo stien budú pôsobiť roztomilo a vytvoria útulnú atmosféru, či už z umelých, alebo zo živých listov a kvetov. Tehlová úprava je celkom praktická, odolná voči vlhkosti, spĺňa mnohé požiadavky na prevádzku kuchynského priestoru.

Záverečné odporúčania

Na vytvorenie útulnosti môže byť priestor pri jedálenskom stole ozdobený obrazmi, policami s rôznymi figúrkami z dreva alebo keramiky. V interiéri kuchyne to dodá individualitu a originalitu. Niektoré obrázky je možné prispôsobiť tak, aby vyvolávali chuť do jedla. Môžu to byť ručne vyrobené aplikácie a podobné unikátne veci vyrobené ručne alebo ručne na objednávku..

Zdobenie steny v kuchyni taniermi

Dosky na kuchynskej stene sú takmer tradíciou.

Zdobenie kuchynskej steny rezacími doskami a podnosmi

Samotné kuchynské náčinie je dobrým dekoratívnym predmetom.

Alebo môžete zavesiť obraz šíriaceho sa rodokmeňa, svietnika, všetkých druhov svietnikov, lustrov, rodinných súprav, nadväzujúcich na staré ušľachtilé tradície. Ak jedálenský stôl stojí pri stene, potom nie je vôbec zlé túto stenu zvýrazniť. Môžete použiť iný ornament, farbu, typ dekorácie, a ak ste výtvarník – vezmite do ruky štetec, maľujte a tvorte. Ak chcete ozdobiť jedálenský stôl, môžete naň položiť misku ovocia.

Kuchynská zástera na stenu Balsa

Korok je jedným z najneobvyklejších materiálov používaných na dekoráciu stien. V poslednej dobe nahrádza keramiku, sklo a drevo, na ktoré sme zvyknutí. Šetrné k životnému prostrediu, odolné voči vlhkosti a vysokým teplotám

Pracovné oblasti je možné zvýrazniť pridaním dodatočného osvetlenia alebo svetelných panelov, ktoré budú dobrým pomocníkom pri príprave kulinárskych jedál.

Zdobenie steny v kuchyni umelým kameňom

Umelý kameň je ďalšou skvelou možnosťou na zdobenie stien v kuchyni. Vyzerá to efektívnejšie ako dekoratívna omietka, môže nahradiť dlaždice aj umývateľné tapety

Priestor v blízkosti kachlí a pracovného povrchu stien vytvorte zo skla. Ľahko sa čistí, môžete zaň vložiť fotografie.

Dekoratívne lakované keramické taniere môžu byť zaujímavou konštrukčnou možnosťou. To zvýrazní domácu atmosféru. Pridajte útulnosť pomocou nábytku z masívu, ľanových obrúskov, pytloviny, pletenej cibule, cesnaku, papriky. Postavte kvetináč a vysaďte krásne kvety. Alebo vytvorte celý kvetinový panel.

Otvorené police vo vnútri kuchynskej steny

Otvorené police vyzerajú dobre, slúžia na skladovanie riadu a môžete si ich vyrobiť aj sami

Kuchyňa vyzerá veľmi originálne s použitím stenových panelov z PVC a MDF vo výzdobe. Dáva tiež individualitu stenovému panelu, ktorý zvýrazňuje rozsiahlu časť steny alebo celej steny v závislosti od témy a materiálov pre panel (škrupiny, tkanina, drevo atď.). V interiéri sa veľmi úspešne používajú modulárne obrazy, ktoré kombinujú všeobecný štýl dizajnu. Vyzerá to veľmi štýlovo a moderne..

Panely MDF vo vnútri kuchynského priestoru

Významnou výhodou panelov je, že skryjú všetky chyby vo výzdobe stien a zároveň pod nimi môžete skryť elektrické vedenie.

Korkové panely pôsobia originálne a hrejivo. Zaveste na steny poznámky pre hostiteľku alebo recepty. V bufete nechajte niekoľko kuchárskych kníh a kníh o zdravom stravovaní. Vytvorte sériu skrytých, skrytých výklenkov so všetkými druhmi korenia, hrncov a panvíc, aby na bežnom pohľade nezaberali významný priestor. To ušetrí voľný priestor v kuchyni a poskytne väčšiu funkčnosť pri príprave kulinárskych majstrovských diel..

Ak sledujete urbanistický štýl, musíte použiť sklenené, plastové a kovové časti. Nábytok by nemal byť masívny, ako možnosť – skladací. Používajte vinylové nálepky. Dajú sa ľahko zmeniť a prispôsobiť akémukoľvek štýlu a téme..

Tehlová stena v interiéri kuchyne

Tehlové steny dodávajú kuchyni zvláštne kúzlo.

Ak je kuchyňa malá, musíte sa pokúsiť kompaktne umiestniť riad a všetky potrebné kuchynské potreby, pridať viac svetla. LED diódy je možné použiť ako osvetlenie. Pre efekt väčšieho priestoru je dobré použiť lesklé alebo zrkadlové povrchy, ako sú dlaždice..

V závislosti od zvoleného štýlu a dizajnu je možné ako okenné závesy použiť tyl, hodváb, nylon, ľan, rolety. Všetko by malo korešpondovať a nemalo by vytvárať vizuálny pocit disharmónie. Farebná schéma môže kontrastovať alebo harmonizovať so zvyškom interiéru a zariadenia.

Dekoratívne závesy na kuchynskom okne v rustikálnom štýle

Ak záclony hrajú v kuchyni čisto dekoratívnu úlohu, na výber postačia vizuálne vlastnosti.

Zatemňovacie závesy vo vnútri kuchynského priestoru

Záclony môžu vizuálne upraviť kuchyňu a skryť jej chyby

Všetko, čo sa používa ako dekorácia stien, nábytku, osvetlenia, textílií, by malo vytvárať všeobecný obraz a koncept vnímania, pričom by nemalo byť v rozpore s pohodlím a funkčnosťou. Musíte však tiež pracovať opatrne s predstavivosťou – nemali by ste presýtenú kuchyňu a posypať priestor. Dodržujte zásadu ergonómie. Kachle by ste nemali dávať ani do kúta. To spôsobí veľa nepríjemností. Kuchyňa by mala byť ľahko vetraná, mala by mať vynikajúce vetranie a digestor. Je potrebné vylúčiť oblasti akumulácie zápachu, sadzí, vlhkosti. Pred dokončením a zariaďovaním nábytku a spotrebičov určite spracujte steny pred hmyzom a inými škodcami..

Video: prehľad obľúbených obkladov stien

Foto nápady na zdobenie kuchynských stien

Kuchynská dekorácia na stenu s otvorenými policami s riadom Nástenné graffiti v kuchynskom prevedení Keramická dlažba v prevedení kuchynskej steny Svetlé ozdoby v dizajne stien kuchyne Farebná mozaika z keramických dlaždíc v prevedení kuchynskej steny Zvýraznenie zón tapetami v kuchyni Umývateľné tapety v prevedení kuchynskej steny Výkresy rastlín v interiéri kuchyne Závesy a tapety v interiéri kuchyne Vinylové tapety v prevedení kuchynskej steny Tapeta s malými vzormi v dizajne kuchynských stien Tapeta s kosoštvorcami na stenách kuchyne Svetlá aplikácia na tapety v kuchyni Stará tehlová stena v podkrovnej kuchyni Papierové tapety v kuchynskom prevedení Tmavá farba na kuchynskej stene Maľovanie a dekorácie kuchynských stien Drevo a tapety v interiéri kuchyne Drevené panely na stenách kuchyne Akrylová farba na kuchynské steny Zdobenie stien kuchyne mramorovanou tapetou 3D tapeta v dizajne kuchynských stien Imitácia muriva pri návrhu kuchynských stien DIY kuchynská dekorácia na stenu Fotografická tapeta v dizajne kuchynských stien Tapeta v dizajne rustikálnych kuchýň Ľahký dizajn kuchynskej steny Sklenená zástera v dizajne kuchynských stien Kachľová zástera v dizajne kuchynských stien Zdobenie stien kuchyne murivom obrázok na bielej stene kuchyne Obklady a maľby v dizajne kuchynských stien Keramické fresky na kuchynskej zástere Kuchynská zástera vyrobená z keramickej dlažby Abstraktné tapety v dizajne kuchynských stien Sklenené tvárnice v dizajne kuchynských stien Tehla a drevo v interiéri kuchyne Ľahké dlaždice v dizajne stien v kuchyni Ozdobte kuchynské steny sklenenými fľašami Návrh kuchynskej steny v modrých tónoch Vinylové tapety vo výzdobe stien kuchyne Kuchynská stena s umývateľnou tapetou Kvetinová tapeta v dizajne kuchynských stien Imitácia tapety z prírodného kameňa na kuchynskej stene Biele natreté steny v kuchyni Fotografia kuchyne s tapetami na stenách Papierové tapety v dizajne kuchynského priestoru Keramická dlažba v interiéri kuchyne Dlaždice v interiéri mestskej kuchyne Béžové steny a v kuchyni dláždená zástera

Previous Post
Lusthusdesign i landskapsdesign av olika stilar
Next Post
أي نوع من القهوة هو الأفضل لآلة صنع القهوة