15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Farba wenge v klasických aj moderných interiéroch

Textúra prírodného dreva vždy dodáva klasickému prostrediu krásu a vznešenosť, najmä ak je v interiéri farbou wenge. Moderný nábytok s fasádami z tohto materiálu alebo s jeho imitáciou vždy vyzerá elegantne a aristokraticky. Avšak s prebytkom tejto palety sa niekedy dosiahne pochmúrna atmosféra, takže budete musieť zvládnuť niektoré dôležité pravidlá. Poradenstvo skúsených dizajnérov, ktorí vedia, s čím je farba wenge kombinovaná v interiéri, pomôže vyhnúť sa chybám pri zdobení domu v týchto farbách..

svetlý štýl spálne vo farbe wenge

Farba wenge v interiéri kúpeľne

krásny interiér obývačky vo farbe wenge

Dizajn tmavej miestnosti s farbou wenge

neobvyklý dizajn chodby vo farbe wenge

Farba wenge v interiéri

Charakteristika drahého dreva

Intenzívne odtiene tmavej čokolády a čiernej kávy, čierne žilky a zlaté odlesky, hra červeného gaštanu a fialových sliviek – to všetko je vo vzácnom africkom ružovom dreve z čeľade strukovín. Rastie v centrálnej časti „čierneho kontinentu“, zostáva pomerne vzácnym materiálom, ale v nábytkárskom priemysle je veľmi žiadaný.

Tento hodnotný druh dreva je žiadaný po celom svete. Vzor a farba na reze suroviny závisia od mnohých faktorov, vrátane zloženia pôdy, veku rastliny a miesta jej rastu vzhľadom na zdroj vody. Rastlina vo svojej domovine má rôzne názvy – avong, dikela, palisander, mibotu a palisander. Ale hlavný komerčný názov akceptovaný po celom svete je wenge.

svetlý koridorový štýl vo farbe wenge

Dizajn miestnosti s farbou wenge

svetlý interiér bytu vo farbe wenge

Farebné kombinácie wenge v spálni

Túto surovinu bohužiaľ nemožno pestovať na plantážach v priemyselnom meradle. O hodnotný strom je však všade veľký záujem, a preto sú jeho náklady na svetovom trhu vysoké. Používal sa už od čias kolonialistov. Továrne na nábytok sú nútené pokryť základňu (fasády a drevotrieskové dosky) dyhou alebo tenkým rezom vzácneho materiálu. Ilustrácia ukazuje, ako sú bielený dub a ružový palisander v harmónii, pričom oba povrchy sú vysoko kvalitnou imitáciou prírodných analógov..

Lacnejší podklad je často impregnovaný vhodným moridlom a potiahnutý smolovým lakom, aby sa vyrobilo takmer čierne drevo so zlatým leskom. Aj keď je to len lacný falzifikát, napodobenina afrického dekoratívneho materiálu vyzerá v súprave na stole alebo v čalúnenom rohu o nič menej pôsobivo ako prírodný zdroj, ako na fotografii..

krásny dizajn kuchyne vo farbe wenge

Farba wenge v interiéri spálne

neobvyklý štýl spálne vo farbe wenge

Dizajn chodby vo farbe wenge

ľahký dizajn kuchyne vo farbe wenge

Chodba vo farbe wenge

Laminátové a eko dyhy, parketové dosky a ďalšie dokončovacie materiály s „prírodným“ dekorom môžu napodobniť akýkoľvek tón palety a ušľachtilú textúru. V lamináte je napríklad na drevotrieskový podklad nanesený papierový vzor so žilami a paletou, ktorá napodobňuje akékoľvek drevo. Zhora je lamela pokrytá silnou vrstvou ochranného laku – matného alebo lesklého. Laminovaná podlaha wenge v interiéri preto celkom nespĺňa svoje meno. V skutočnosti je to len slabá napodobenina drahých prírodných parkiet, aj keď laminát nie je lacný. Tento povlak je však odolnejší voči oderu a praktickejšie sa čistí..

Je to zaujímavé. Linoleum má často vzor prírodného rozloženia parkiet alebo mozaiky. Farba mozaikovej podlahy sa už dlho používa na ilúziu objemu. Takúto vzorovanú podlahu bolo možné vidieť iba v palácoch, bola roky obložená a bola veľmi drahá. Vyrobili ho v tanečnej sále a takmer čierne fragmenty mozaiky boli rozložené presne zo vzácnych afrických surovín dodávaných loďami cez oceány..

neobvyklý štýl chodby vo farbe wenge

Farba wenge v interiéri

svetlý koridor vo farbe wenge

Dizajn detskej izby vo farbe wenge

Kombinácia farby wenge s inými odtieňmi a textúrami

V dizajnovom koncepte obývačky, chodby, kuchyne alebo spálne môže taká povrchová úprava vyzerať inak. Táto farba je príliš nejednoznačná a hra odtieňov to robí.

V kombinácii s inou paletou

Vynikajúca alternatíva k čiernej farbe zjemní kontrast v podobe odtieňov čokolády a mlieka v čiernobielom prostredí bytu..

Načervenalý nábytok (wenge) v interiéri obývačky sa hodí k teplým farbám, ktoré pomôžu „zahriať“ miestnosť na severnej strane.

Bohaté tóny afrického dreva so žilkami sú v harmónii so studenou stupnicou a dokonale tienia modré, zelené a šeříky. Táto farba je vhodná do spálne na južnej strane domu..

Klasická kombinácia ušľachtilej čokoládovej textúry vyrazí citrónové, svetlo béžové, biele alebo pieskové steny a ďalšie povrchy.

krásny dizajn chodby vo farbe wenge

Kuchyňa vo farbe wenge

svetlý interiér obývačky vo farbe wenge

Tmavá farba spálne vo farbe wenge

krásny dizajn bytu vo farbe wenge

Svetlá farba wenge v interiéri

Takmer čierne drevo je aristokratickou kombináciou wenge s inými farbami, vrátane sivej a bielej ako základu. V takom prostredí kuchyne alebo obývačky s jedálenskou funkciou budú vhodné malé šťavnaté akcenty vrátane jasnej zelene, odtieňov šťavnatého ovocia a korenistého korenia..

Nemenej luxusne je čokoládová textúra drahého dreva kombinovaná so zlatými a žltými vzorovanými povrchmi. Napríklad kombinácia dreva wenge v kúpeľňovom prevedení v podobe kvalitnej dlažby a luxusnej sanity dovezenej výroby..

Jeden z „drahých“ návrhov dizajnérov je ušľachtilý palisander kombinovaný s odtieňmi polodrahokamov. Tyrkysový alebo ametystový, zafírový alebo malachitový, rubínový alebo topazový, je lepšie vybrať si jednu vec, ale dobre hrať v textíliách a čalúnení. Vyberte si pozadie steny biele, mliečne alebo perleťovo šedé.

svetlý interiér spálne vo farbe wenge

Farba wenge v dizajne spálne

neobvyklý štýl chodby vo farbe wenge

Interiér miestnosti vo farbe wenge

Vo všetkých týchto kombináciách bude textúra drahého materiálu vyzerať inak. Veľa závisí od stupňa odrazu svetla od povrchu. Napríklad lakované podlahy a nábytok, lesklé dlaždice v kúpeľni poskytujú zrkadlový odraz – tmavá miestnosť vyzerá oveľa jasnejšie. A matný povrch, ktorý absorbuje svetlo, naopak, v interiéroch zvyčajne vyzerá tmavšie, ale celkom ušľachtilé, ako na fotografii.

Elitné kožené čalúnenie a nábytok „pod wenge“ vyzerajú nemenej zaujímavo v interiéri klasickej obývačky. Pohovky a kreslá, jedálenské súpravy a skriňový nábytok do haly z dreva (alebo s imitáciou textúry) sú možnosťou, ktorá je výhodná pre všetkých. Látka by však mala byť rovnako drahá alebo ešte luxusnejšia:

 • vzorovaný gobelín vyrobený z farebných nití na prírodnej báze;
 • zamat alebo hustý velúr s pretekajúcimi klkmi;
 • obyčajný žakár kombinujúci matné vzory a lesklý základ;
 • ženilka s ušľachtilou kombináciou nadýchanej priadze s hladkou priadzou;
 • pravá koža alebo jej vysoko kvalitná imitácia (ekologická koža, alcantara).

Pokiaľ ide o výber odtieňov tkaného čalúnenia, neexistujú žiadne tvrdé a rýchle pravidlá. Veľa závisí od všeobecného konceptu a dizajnu nábytku wenge pri návrhu obývačky alebo spálne. Hlavná vec je, že palisander by nemal tvoriť viac ako jednu tretinu celkového vyváženia farieb. Je vhodné všetko tmavé posunúť bližšie k spodnej časti alebo umiestniť iba na jednu stenu..

jasný dizajn chodby vo farbe wenge

Farba wenge v interiéri

svetlý kuchynský interiér vo farbe wenge

Kuchynský dizajn s farbou wenge

krásny štýl obývačky vo farbe wenge

Farba wenge v interiéri spálne

Vymedzenie veľkej miestnosti podľa zásady jin-jang pomôže efektívne zónovať priestor bez stien. V malom byte je lepšie obmedziť sa na malé prvky palety palisandrovej kávy a čokolády a svetlého nábytku. Odporúča sa vyrábať okenné rámy z rovnakého dreva (možno použiť laminovaný plast), sokel a interiérové ​​dvere, ako na fotografii.

Rada. Ak je drahý dekor tohto dreva pôsobivý, ale jeho prebytok v interiéri utláča, neklaďte ho pred oči. Napríklad umiestnite čokoládové tiene na čelo postele. Takéto pozadie vyzerá zaujímavo v blízkosti krbu s mramorovým obkladom na bočnej stene pomerne mäkkého rohu v obývacej izbe.

svetlý interiér spálne vo farbe wenge

Dizajn vo farbe wenge

neobvyklý štýl bytu vo farbe wenge

Farba wenge v interiéri chodby

Na kontrast je lepšie použiť textil v tejto palete v dávkovaní. Napríklad dvojfarebné priesvitné záclony, kde sa tieto tóny používajú vo forme úzkych fragmentov, drapákov alebo perekidiv, ako aj závesov so závitom. Odporúča sa kombinovať farbu wenge s bielym, karamelovým a žltým tylom alebo závesmi.

Vankúše je možné použiť ako svetlé akcenty v obývacej izbe alebo jedálni na pozadí čokoládového čalúnenia, pohoviek, návliečok alebo prehozov v nasledujúcich odtieňoch:

 • okrová;
 • pistácie;
 • oranžová;
 • červené víno;
 • zelené jablko;
 • horčica;
 • farba manga;
 • maliny;
 • krém.

krásny dizajn obývačky vo farbe wenge

Krásna spálňa vo farbe wenge

svetlý interiér chodby vo farbe wenge

Tmavý dizajn obývačky s farbou wenge

krásny chodbový štýl vo farbe wenge

Farba wenge v interiéri spálne

Farba wenge v kombinácii s iným drevom má tiež veľa víťazných možností. Takáto základňa sa hodí k svetlému drevu, ktoré má výraznú textúru. Čím je podklad kontrastnejší, tým by mal byť odtieň duetu svetlejší:

 • bielený dub;
 • javor;
 • matica;
 • popol;
 • čerešňa.

Rada. V klasickom interiéri moderné domáce spotrebiče pôsobia nemiestne. Výhodne sa však „stratí“ v štúdiu alebo v obývacej izbe na pozadí nábytku z afrického palisandru, ako na fotografii.

V detskej izbe je vhodné používať odtiene tohto dreva iba vo forme dekorácie nábytku v kombinácii so svetlými detailmi a jasnými akcentmi. Detská posteľ, šatník alebo vysoké stoličky „pod wenge“ – skvelá voľba pre klasický štýl.

Ako použiť ružové drevo na ozdobu stien, podláh a stropov

Čierny vrchol je známy tým, že „previsne“. Ale palisander ako povrchová úprava lesklých napínaných stropov vyzerá vznešene, ak nie je toľko dreveného dekoru. Odporúča sa kombinovať všeobecné a miestne osvetlenie funkčných oblastí tak, aby neboli žiadne neosvetlené časti stropu, ako na fotografii..

neobvyklý dizajn kuchyne vo farbe wenge

Dizajn spálne vo farbe wenge

svetlý štýl kuchyne vo farbe wenge

Farba wenge v interiéri chodby

Laminátová alebo parketová doska „ako wenge“ je preferovanou možnosťou v klasickom interiéri. Ale ak je zvolená takmer čierna podlaha, je dôležité, aby ste dekor nepreťažovali rovnakým nábytkom a textíliami. V ideálnom prípade by hrubé odtiene mali zaberať spodnú tretinu miestnosti. Ak si vyberiete koženú sedaciu časť, je lepšie kúpiť si moderný model s nízkym madlom a operadlom. Optimálna kombinácia wenge vo forme laminátu na podlahe a výrobkov z bieleného duba v interiéri.

Steny s drevenými alebo dekoratívnymi panelmi podobnými palisandru by tiež nemali preťažovať dizajn. Ale znateľne zušľachtia zateplenú lodžiu alebo chodbu. Jedna stena v obývačke alebo predsieni nepreťaží interiér, najmä na svetlom pozadí celkového prevedenia.

Nábytok so vzácnym africkým drevom vyzerá dobre v mnohých štýloch, či už je to klasický alebo moderný dizajn. Ponúkame vám, aby ste si v našej galérii prezreli ešte zaujímavejšie návrhy na kombináciu wenge s inou farbou.

Video: Použitie farieb v interiéri od talianskeho návrhára Daniele Bonicoliniho

50 fotografií príkladov použitia farby wenge v interiéri bytu:

svetlá spálňa na fotografii vo farbe wenge neobvyklý dizajn kuchyne vo farebnom obrázku wenge krásny interiér chodby vo farebnej fotografii wenge jasný dizajn obývačky vo farebnom obrázku wenge krásny štýl chodby na fotografii wenge svetlý interiér bytu vo farebnom obrázku wenge svetlý štýl chodby vo farbe wenge neobvyklý dizajn obývačky vo farebnom obrázku wenge svetlý interiér kuchyne vo farebnom obrázku wenge neobvyklý dizajn spálne na fotografii wenge krásny interiér bytu vo farebnom obrázku wenge jasný štýl chodby vo farbe wenge neobvyklý dizajn bytu vo farebnom obrázku wenge jasný dizajn chodby vo farebnom obrázku wenge svetlá kuchyňa v obrázku wenge neobvyklý interiér obývačky na farebnej fotografii wenge svetlý štýl spálne na obrázku wenge krásny dizajn bytu na farebnej fotografii wenge svetlý interiér kuchyne vo farebnej fotografii wenge neobvyklý dizajn chodby vo farebnom obrázku wenge svetlý interiér obývačky vo farebnom obrázku wenge krásny štýl chodby na fotografii wenge svetelný dizajn chodby na farebnej fotografii wenge neobvyklý kuchynský interiér vo farebnom obrázku wenge svetlý štýl bytu na farebnej fotografii wenge krásny interiér chodby vo farebnom obrázku wenge svetlý štýl spálne na fotografii wenge ľahký dizajn obývačky vo farebnom obrázku wenge krásny štýl chodby vo farebnom obrázku wenge krásny dizajn chodby vo farebnom obrázku wenge svetlý dizajn bytu na farebnej fotografii wenge neobvyklý štýl kuchyne na farebnej fotografii wenge svetlý interiér spálne vo farebnom obrázku wenge svetlý interiér spálne na farebnej fotografii wenge krásny štýl obývačky vo farebnom obrázku wenge svetlý interiér kuchyne na fotografii wenge krásny dizajn chodby vo farebnom obrázku wenge svetlý interiér chodby na farebnej fotografii wenge svetlý dizajn spálne na fotografii wenge neobvyklý interiér bytu vo farebnej fotografii wenge svetlá obývacia izba v obrázku wenge krásny štýl spálne na fotografii wenge jasný dizajn chodby vo farebnom obrázku wenge svetlý interiér obývačky na farebnej fotografii wenge neobvyklý štýl bytu vo farebnom obrázku wenge svetlý interiér kuchyne vo farebnom obrázku wenge svetlý koridor na farebnej fotografii wenge krásny dizajn bytu vo farebnom obrázku wenge neobvyklý interiér chodby na fotografii wenge krásny štýl spálne v obrázku wenge

Previous Post
O idee minunată pentru renovare – tencuială decorativă în baie
Next Post
نصنع لوحة بأيدينا للداخل