15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Odtiene šedej v oblečení a interiéroch

Odevy a interiéry, ako aj zvolené farby, vždy prinášajú vonkajšiemu svetu nejaké posolstvo. Farebná schéma ovplyvňuje náladu a emocionálne pozadie. Ak je teda červená sila a vášeň, modrá je pokoj a koncentrácia, žltá je radosť a energia, potom je šedá úplne neutrálna. Jedná sa o čisté plátno, ale kombinácia šedej s ostatnými je už schopná diverzifikovať dizajn miestnosti alebo vzhľad osoby..

kombinácia tmavošedej v interiéri spálne

Moderný dizajn bytu v šedej farbe

kombinácia svetlo šedej v domácom dekorácii

Interiér miestnosti v sivej farbe

kombinácia jasne šedej v dizajne bytu

Sírová farba v kombinácii s inými odtieňmi v interiéri

Kľúčové vlastnosti

Predtým, ako začnete hovoriť o tom, aké kombinácie šedej sú vhodné v oblečení a interiéroch, mali by ste sa dozvedieť viac o jeho vlastnostiach..

 • Napriek tomu, že je oceľ označovaná ako achromatická, jej variácie sú obrovské, od teplej béžovej po studenú modrú.
 • Kompozície pôsobia harmonickejšie, ak sú všetky farby nasýtenia rovnaké.
 • Niektoré odtiene sú také tmavé, že sú takmer na nerozoznanie od čiernej, ale najčastejšie sa vo farebných kombináciách používajú svetlé a tmavé tóny..
 • Striebro je schopné vyhladiť príliš svetlé tóny a prechody medzi farbami, ktoré sa navzájom spravidla nezhodujú.

Psychologické charakteristiky

Bridlica, na rozdiel od čiernej, nie je považovaná za zdrvujúcu a depresívnu, naopak, je antistresová. Upokojuje nervy, relaxuje a je vynikajúci do spální alebo salónikov. Verí sa, že ľudia v strese sa podvedome obliekajú do upokojujúceho a pohodlného popola.

kombinácia svetlošedej v štýle obývačky

Dizajn bytu v sivej farbe

kombinácia tmavošedej v štýle domu

Kombinácia šedej v interiéri

Svetlo do tmy

Strieborný rozsah je rozdelený nielen stupňom nasýtenia od svetlej perly po bridlicu. Tiež sa líši v „teplote“ a môže byť buď teplý alebo studený. Toto je dôležité vziať do úvahy pri kombinovaní s inými vecami alebo detailmi interiéru..

 1. Sivá béžová. Teplý tón, ktorý ladí s béžovou, karamelovou, hnedou, olivovou, bielou.
 2. Modrosivá. Zvlášť dobrá je najchladnejšia odroda, ktorá vyzerá slávnostne a prísne, šedo-modrá v saténe a hodvábe. Ale pre dekoráciu stien je lepšie zvoliť matnú šedo-modrú bez odleskov. Kombinuje sa so svetlo modrou a modrou.
 3. Klasický. Najuniverzálnejšia možnosť, dokonalé vyváženie čiernej a bielej, nie je teplá ani studená. Harmonizuje takmer so všetkým, je dôležité nájsť správny pomer.
 4. Perla. Jemné a chladné, ale vo veľkom množstve môže pôsobiť príliš vyblednuto. Môže byť použitý ako doplnok k jasnejším farbám alebo pridať bohatý akcent na perleťové pozadie ako ozdoba alebo dekorácia, pokiaľ ide o konečnú úpravu. Vyzerá krásne s fialovou, zelenou, modrou, akvamarínovou, čiernou.
 5. Striebro. Svetlý tón, podobne ako perla, je najlepšie kombinovať so zimným sortimentom..
 6. Metalický. Sýtosť sa môže líšiť, hlavným rozdielom je však jasný kovový lesk. Často sa používa v interiéri v podkroví alebo v štýle hi-tech, v oblečení ho možno nájsť ako samostatné príslušenstvo, ako aj ako obuv, bundy, sukne atď. Na kovové veci by ste si však mali dávať pozor, aby nevyzerali ako astronaut.
 7. Grafit. Najtmavšia možnosť. Nie je vhodný ako obývacia izba ako pozadie, ale perfektne doplní interiér ako samostatná vložka. A aby vzhľad nepôsobil pochmúrne, môžu byť šaty alebo oblek doplnené farebnou šatkou, klobúkom, korálkami, brošňou, kabelkou atď..

kombinácia svetlej šedej v dekorácii spálne

Moderný dizajn bytu v šedej farbe

kombinácia tmavošedej v interiéri obývačky

Interiér miestnosti v sivej farbe

kombinácia svetlošedej v dizajne spálne

Sírová farba v kombinácii s inými odtieňmi v interiéri

Ako nosiť?

Šedá je dobrá v oblečení, pretože:

 • vhodné na slávnostné príležitosti (s chytľavými doplnkami) a na každodenné príležitosti;
 • vždy vyzerá elegantne, pričom zdôrazňuje krásny strih šiat alebo obleku;
 • všestranný, kombinovaný s akýmkoľvek typom vzhľadu.

Bez spojenia so svetlejšími tónmi však môže popol zmeniť aj tú najkrajšiu ženu na neopísateľný tieň. Aby ste sa vyhli týmto nepríjemným účinkom, je dôležité zvážiť tri pravidlá:

 1. vzhľad musí byť bezchybný;
 2. vyberajte len drahé a kvalitné veci;
 3. byť nápadným a zaujímavým človekom.

Bridlica má schopnosť zdôrazniť zlý strih, nekvalitnú tkaninu a tiež zviditeľniť všetky nedokonalosti postavy a pokožky. Nesprávne vybraná šedá súprava vyzerá vyblednuto a dokonca nedbalo.

kombinácia svetlo šedej v dekorácii bytu

Dizajn bytu v sivej farbe

kombinácia tmavošedej v interiéri domu

Kombinácia šedej v interiéri

Štýlové kombinácie

Rôzne odtiene šedej sú primárne spojené s kanceláriou kvôli ich závažnosti a zdržanlivosti. Používajú sa však aj na každodenné nosenie, kombinujú sa s inými farbami..

Napriek tomu, že kombinácie sivej s akýmikoľvek farbami pôsobia harmonicky, existujú niektoré z víťazných kombinácií..

 1. Biely a čierny. Odporúča sa kombinovať ich v rovnakých pomeroch, existujú však zaujímavejšie možnosti, keď jeden z nich vedie.
 2. Červená a vínová. Jedna z najobľúbenejších kombinácií šedej s inými farbami. Vyzerá to elegantne a dokonca slávnostne, ale zároveň prísne a zdržanlivo. Dokonalá rovnováha medzi vulgárnosťou a prehnanou skromnosťou.
 3. Žltá. Zábavné a svetlé, skvelá voľba na jar a v lete, a v zime takýto súbor poteší oko, keď je slnečný deň krátky a nie je dostatok svetla. Navyše, čím jasnejšia je žltá, tým tmavšie by mali byť odtiene šedej. Rovnaké pravidlo funguje aj v opačnom smere. Jedinou neúspešnou možnosťou je kombinácia béžovo-šedej so žltou.
 4. Ružová. Vhodná je akákoľvek variácia, až do termonukleárnej fuchsie, ktorá je vo svojej čistej forme príliš svetlá.
 5. Lilac. Obzvlášť krásne vyzerá duet perly alebo striebra s lila. Takýto outfit je elegantný a tajomný, pripomína večerný súmrak v hmle..
 6. Fialová. Kombinácia tmavošedej a fialovej je vhodná k ležérnym outfitom v akomkoľvek štýle.
 7. Modrá a svetlo modrá. Je dôležité vybrať si studené odtiene šedej, najlepšie vyzerajú v kombinácii s modrou a azúrovou. Tmavo modrá dodá úspornosť a je skvelá na obchodné rokovania. Modrá a zafír vyzerajú extravagantnejšie a budú vhodné v mládežníckej móde.
 8. Tyrkysová. Akvamarín a tyrkys sú dokonalou kombináciou bridlice. Tento outfit pristane akejkoľvek farbe vlasov a pokožky. Zvlášť krásna je kombinácia strieborno-šedej alebo kovovej s bohatým akvamarínom.
 9. Zelená (studená). Pri tejto kombinácii je dôležité vziať do úvahy, že čím jasnejšia je zelená, tým bledšia by mala byť olovo..
 10. Pastelové odtiene. Je harmonicky kombinovaný s bridlicou, keď je potrebné obrázku dodať zdržanlivý a strohý vzhľad, a duet s perlou je svieži a jemný.
 11. Čisté tóny. Žiarivo červená, zelená, modrá a žltá vo veľkom môžu byť otravné, sú príliš aktívne a pútajú všetku pozornosť. Kombinácia so striebrom, perlou, oceľou alebo grafitom zjemňuje jas.

kombinácia tmavošedej v dizajne spálne

Moderný dizajn bytu v šedej farbe

kombinácia svetlej šedej v domácom dekorácii

Interiér miestnosti v sivej farbe

kombinácia svetlošedej v štýle bytu

Sírová farba v kombinácii s inými odtieňmi v interiéri

Domáca dekorácia

Oceľ vo všetkých formách je veľmi obľúbená pri navrhovaní bytov a domov. Vďaka svojej univerzálnosti je vhodný na dokončenie akejkoľvek miestnosti od kúpeľne po spálňu. Odtiene šedej od teplých po studené sa akosi hodia do všetkých interiérových štýlov, vďaka čomu je tento tón úplne univerzálny. Pravidlá pre jeho použitie v domácom dizajne sa trochu líšia od zákonov módy..

Čo je dôležité vziať do úvahy pri navrhovaní bytov a domov?

 • Kombinuje sa s akýmikoľvek farbami, vďaka čomu sú jasnejšie alebo naopak príliš tlmené.
 • Toto je univerzálne pozadie pre všetky detaily dekorácií – ozdoby, vložky, obrazy, hodiny, fotografie atď..
 • Praktické, pre ktoré milujeme mnoho gazdiniek. Na povrchoch nie je vidieť prach ani škvrny.
 • Nie je vhodný ako hlavný do detských izieb, ani do obývacích izieb, ale je lepšie ho použiť na zvýraznenie jednotlivých častí alebo príslušenstva.

kombinácia svetlo šedej v interiéri obývačky

Dizajn bytu v sivej farbe

kombinácia tmavošedej v štýle bytu

Kombinácia šedej v interiéri

Spálňa

Pretože je tento priestor primárne určený na relaxáciu, neexistuje miesto pre množstvo jasných farieb. Striebro alebo perla v duete s inými upokojujúcimi tónmi je ideálnym prevedením. Ak sa používa ako pozadie, mala by sa zvážiť veľkosť spálne. V malých miestnostiach sú vhodné svetlé farby, ale príliš veľké, naopak, mali by ste zvoliť tmavšie farby – vizuálne zmenšia priestor a urobia ho pohodlnejším.

Obývačka

Pretože sa hostia často stretávajú v obývačke a organizujú sa rôzne oslavy a večierky, nemali by ste pri jeho návrhu používať veľké množstvo ocele. Tieto farby sú pre obývačky príliš pokojné a dokonca nudné, preto je lepšie uprednostniť sýtejšie farby. Na vyrovnanie nadmerného jasu povrchovej úpravy je možné použiť bridlicu alebo oceľ..

kombinácia jasne šedej v dizajne obývačky

Moderný dizajn bytu v šedej farbe

kombinácia svetlo šedej farby v interiéri spálne

Interiér miestnosti v sivej farbe

kombinácia tmavošedej v dekorácii bytu

Sírová farba v kombinácii s inými odtieňmi v interiéri

Kuchyňa

Kuchynský priestor je vzhľadom na svoje vlastnosti jedným z najšpinavších v dome, vyžaduje si neustále čistenie, takže bridlica, podobne ako béžová, je vynikajúcou voľbou na dekoráciu alebo náhlavnú súpravu. Je praktický a diskrétny, škvrny a drobné chyby na ňom nie sú viditeľné. Z rovnakých dôvodov je šedo-béžový sortiment vhodný na zdobenie chodby..

Kúpeľ

Nie je to zlá voľba na dokončenie tohto priestoru. V téme bude veľmi veľa perla, pretože je spojená s morom a kúpeľňa je často vyzdobená v podobnej téme. Svetlé farby sa hodia k najobľúbenejšej trojici: modrá, modrá a biela..

Môžete si však vybrať originálnejší dizajn. Kombinácia šedej a červenej vyzerá v kúpeľni luxusne. Táto farba však vyžaduje veľa miesta. Ak je miestnosť malá, je lepšie zvoliť svetlejšie možnosti, napríklad šedo-bielu, šedo-mätovú atď..

kombinácia svetlo šedej v domácom dizajne

Dizajn bytu v sivej farbe

kombinácia jasne šedej v štýle spálne

Kombinácia šedej v interiéri

Študovať

Táto miestnosť alebo oddelená časť veľkej miestnosti je špeciálne navrhnutá pre prácu, takže dekorácia by nemala odvádzať pozornosť od podnikania. Na štúdiu dobre funguje kombinácia šedej s modrou alebo zelenou. Pomáhajú vám upokojiť sa a sústrediť sa. Modrá zároveň symbolizuje inteligenciu a zelená pomáha udržiavať veselú náladu do práce..

Deti

Svetlo šedo-béžovú alebo šedo-modrú škálu je možné použiť ako pozadie, ale v tomto prípade je nevyhnutné zriediť ho nasýtenými farbami. Malé deti sa budú v chladnom oceľovom prostredí nudiť. Tento dizajn sa však môže páčiť teenagerom zameraným na školu, ako aj pokojným chlapcom a dievčatám.

Klasická šedá funguje dobre v študovni, aby vaše dieťa nebolo rušivé pri domácich úlohách. Je vhodný aj do priestoru na spanie, ale na mieste pre hry alebo v hobby kútiku by ste mali používať šťavnatejšie a veselšie farby..

kombinácia svetlošedej v dekorácii spálne

Moderný dizajn bytu v šedej farbe

kombinácia svetlej šedej v domácom dizajne

Interiér miestnosti v sivej farbe

kombinácia tmavošedej v dizajne obývačky

Sírová farba v kombinácii s inými odtieňmi v interiéri

Aký štýl zvoliť

Odtiene šedej sú veľmi rozmanité, vďaka čomu sa hodia k akémukoľvek štýlu, avšak v niektorých oblastiach je najobľúbenejší. V prvom rade ide o minimalizmus, ktorý je založený na prísnosti a stručnosti. Populárna kombinácia šedej s bielou, béžovou, hnedou, čiernou. V minimalizme prakticky neexistuje dekor, nábytok najjednoduchších foriem a v popredí je praktickosť. Hlavnými materiálmi pre nábytok a dekoráciu sú plast, kov, sklo, drevo, kameň. Zvlášť často sa nachádzajú v japonskom štýle, ktorý sa líši od minimalizmu v trochu sýtejšej farbe, ale všetky zásady (praktickosť, minimum nábytku, jasnosť a jednoduchosť línií) sú zachované.

Ďalším štýlom, v ktorom je metalíza veľmi obľúbená, je hi-tech. Rovnako ako minimalizmus sa líši iba v potrebnom množstve nábytku. V high-tech je veľmi populárny veľký počet chrómových dielov, skla a lesku. Hlavným rozdielom medzi týmto štýlom je však dôraz na modernosť a voľná predstavivosť na tému budúcnosti..

Betón a asfalt sú farbami každého moderného mesta, symbolmi industrializmu, ku ktorým v podkroví priťahuje estetika. Výsledkom je, že miestnosť sa zmení na niečo podobné ako sklad alebo továrenská budova, ktorá už dlho nebola zrekonštruovaná. Dekoratívne tehlové vložky, ako keby odpadla sadra, hrdzavé rúry, drôty, kovové káble, staré tabule a dokonca aj škatule – to všetko vám umožní dodať miestnosti ducha podkrovia. Vhodné sú tu aj retro prvky v podobe starých prijímačov alebo televízorov, plagátov á 50 -tky a pod..

kombinácia svetlošedej v štýle spálne

Dizajn bytu v sivej farbe

kombinácia tmavošedej v dekorácii spálne

Kombinácia šedej v interiéri

V kombinácii so šedou väčšina farieb vyzerá dobre ako v atmosfére domova, tak aj v oblečení. Je dôležité vybrať správne proporcie a vziať do úvahy kompatibilitu farieb z hľadiska sýtosti a tónu, studených alebo teplých..

Šedá v rôznych štýloch interiéru

Štýl

S čím sa kombinuje

Zlá voľba

Klasika

Hnedá, béžová, biela, pastelové farby, svetlo modrá, svetlo ružová, broskyňová.

Jasná červená, fuchsiová, kyslá zelená, neónová modrá, chróm.

Minimalizmus

Béžová, krémová, biela, mliečna, hnedá, čierna.

Akékoľvek farby, ktoré sú príliš svetlé.

Pokrokový

Biela, svetlohnedá, kávová, béžová, zelená, modrá, bordová.

Neónové farby.

Podkrovie

Tehlové, hnedé, čierne, bordové, tlmené odtiene modrej a zelenej, pastelové farby.

Prakticky neexistujú žiadne obmedzenia okrem čistých farieb..

Video: Šedá v interiéri

50 fotografií interiérového dizajnu v šedej farbe:

kombinácia svetlo šedej v dizajne fotky spálne kombinácia jasne šedej v interiéri obrázku bytu kombinácia tmavošedej v dekore obrazu obývačky kombinácia tmavošedej v štýle foto domu kombinácia svetlošedej v dekore fotografie bytu kombinácia jasne šedej v štýle obrazu obývačky kombinácia tmavošedej v interiéri fotografie spálne kombinácia jasne šedej v dizajne obrazu domu kombinácia svetlošedej farby na obrázku domáceho dizajnu kombinácia jasne šedej v štýle spálne kombinácia tmavošedej v interiéri obrázku obývačky kombinácia tmavošedej v dizajne obrazu domu kombinácia jasne šedej v štýle obrázku spálne kombinácia svetlo šedej v interiéri fotografie z obývačky kombinácia tmavošedej v interiéri fotografie z obývačky kombinácia svetlej šedej v dekorácii fotografie z obývačky kombinácia svetlo šedej v interiéri obrázku bytu kombinácia tmavošedej v štýle spálne kombinácia svetlošedej farby na fotografii dekorácie spálne kombinácia jasne šedej v štýle obrázku domu kombinácia svetlo šedej farby v dizajne fotografie bytu kombinácia jasne šedej farby na obrázku domáceho dekorácie kombinácia tmavošedej v štýle fotografie z obývačky kombinácia svetlo šedej farby v dizajne obrázku spálne kombinácia jasne šedej v interiéri fotografie bytu kombinácia tmavošedej v interiéri obrazu domu kombinácia jasne šedej v dizajne fotografie z obývačky kombinácia tmavošedej v štýle obrázku bytu kombinácia tmavošedej v dekore fotografie z obývačky kombinácia jasne šedej farby v interiéri domu obrázok kombinácia svetlo šedej farby v štýle spálne kombinácia tmavošedej v dizajne obrázku bytu kombinácia svetlej šedej v dekore obrazu obývačky kombinácia tmavošedej v štýle obrázku spálne kombinácia jasne šedej farby v interiéri fotografie domu kombinácia svetlošedej v interiéri fotografie domu kombinácia svetlo šedej farby v štýle obrázku spálne kombinácia tmavošedej v dekore fotografie bytu kombinácia jasne šedej v dizajne obrazu obývačky kombinácia jasne šedej v štýle fotografie z obývačky kombinácia svetlošedej farby na obrázku dekorácie spálne kombinácia tmavošedej v dizajne fotografie bytu kombinácia tmavošedej v dizajne fotky z obývačky kombinácia jasne šedej v štýle domácej fotografie kombinácia tmavošedej v interiéri obrázku bytu kombinácia svetlo šedej v dizajne obrazu obývačky kombinácia tmavošedej na fotografii domáceho dekorácie kombinácia tmavošedej v interiéri obrázku spálne kombinácia svetlo šedej v dizajne fotografie z obývačky kombinácia jasne šedej farby v dekore fotografie bytu

Previous Post
Designidéer för att dekorera en terrass
Next Post
تصميم غرفة المعيشة 19-20 متر مربع. مع نافذة واحدة لتخطيطات مختلفة