15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Interiér vidieckeho domu v škandinávskom štýle

Vyzdobiť vidiecky dom je ťažšie ako byt, pretože musíte vypočítať všetky detaily a nič neprehliadnuť. Po naplánovaní a analýze všetkých technických problémov prejdeme k návrhu. Aj tu nie je všetko jednoduché. Na začiatok vám odporúčame vypracovať projekt zohľadňujúci všetky technické detaily a konštrukčné riešenia. Na jeho vytvorenie by ste sa mali najskôr rozhodnúť pre štýl. Odporúčame venovať pozornosť škandinávskemu jazyku. Aké sú jeho výhody a vlastnosti? Teraz vám to povieme.

Zdobenie obrázkami bielej steny obývačky

Štýl dekorácie interiéru odráža vlastnosti jeho obyvateľov, pre Škandinávcov je to pevnosť, pomalosť a zdržanlivosť.

Pohodlie, priestor a útulnosť

Škandinávsky štýl, ktorý vznikol v polovici minulého storočia, obsahuje pohodlie a jednoduchosť. Vytvára mimoriadne pohodlie, zatiaľ nie je náročný. Vznikol v kontraste k okázalosti a luxusu, ktorý vtedy vládol vo zvyšku Európy. Prezentovaný smer severných krajín sa vyznačuje jednoduchosťou a funkčnosťou..

Dlhá biela batéria pod oknom obývačky

Interiér v škandinávskom štýle je vhodný pre väčšinu regiónov našej krajiny, pretože zohľadňuje nedostatok denného svetla a dlhé chladné obdobie

V súčasnej dobe stojí vedľa podkrovia a minimalizmu a podporuje hlavné myšlienky týchto trendov. Fúzia krásy, pohodlia, jednoduchosti a útulnosti je v tomto smere neskutočne stelesnená, čo je pre vidiecky dom ideálne.

Čierny televízny panel na svetlošedej stene obývačky

Izba v škandinávskom štýle je svetlý a voľný priestor

Názov potoka hovorí sám za seba. V sortimente dominujú studené farby, pričom hlavnou je biela. Príslušný štýl neexistuje bez bielej. Jednoduchý a pohodlný nábytok je v dizajne vítaný. V niektorých ohľadoch sa tento smer dá nazvať ťažkým. Neznamená to prítomnosť voľnej myšlienky, všetko je v nej premyslené a zodpovedá existujúcej schéme. Každý detail má svoje miesto, účel a musí jasne vykonávať potrebnú funkciu. Nie je v ňom nič nadbytočné. Všetky časti sú harmonicky prepojené a navzájom sa dopĺňajú.

Charakteristické rysy

Každý štýl má svoje vlastné špeciálne vlastnosti, ktorými ho možno rozpoznať medzi tisíckami ďalších. Napriek tomu, že predstavený kombinuje prvky mnohých moderných trendov, má špeciálne nuansy.

Otvorené šatníky v bielej farbe v obývacej izbe súkromného domu

Interiér škandinávskeho domu sa vyznačuje jednoduchosťou, pokojom a stručnosťou

Napríklad existencia kultu ekológie. Materiály na dekor sú vyberané v maximálnej miere prírodné – nábytok a parapety z prírodného dreva, koberce z vlny, steny zo sadry (bez umelých tapiet), pokiaľ je to možné, okná sú zarámované s drevenými rámami. Príslušný trend je zdôraznený prítomnosťou živých zelených rastlín v miestnosti. V tomto prípade sa líši od ekologického štýlu prevahou neutrálnych monochromatických farieb, zatiaľ čo prvý sa zameriava na všetky odtiene zelenej. Poďme analyzovať podrobnejšie.

Interiér

Prvou vlastnosťou, ktorá odlišuje interiér tohto trendu, je biela farba. Tvorí základ pre vytvorenie projektu. Možno použiť aj sivý alebo béžový odtieň. V modernom škandinávskom štýle sú však teplé farby menej bežné. Prakticky dôležité sú aj steny, ktoré sú monotónne namaľované svetlou studenou farbou – vizuálne rozšíriť priestor. Toto rámovanie dáva väčšiu voľnosť a zároveň ukazuje rozsah tejto „slobody“. Toto je najpozoruhodnejšia vlastnosť toku – kombinácia nekompatibilných.

Interiér kuchyne a obývačky v škandinávskom štýle

Dizajn založený na bielej, sivej a nebeskej modrej

Svetlé detaily sú v interiéri prijateľné. Môžu to byť pohovky, skrinky, stoličky alebo stôl v kontrastnom odtieni. Obvykle sa nachádza žltá, béžová, šedá. Na celkovom neutrálnom pozadí vyzerajú svetlé, ale nie honosne. Tento štýl sa vyznačuje pokojom a pohodlím. Ďalšou vlastnosťou je prítomnosť krbu. Je to skôr nevyhnutný prvok, ktorý prispieva k vytvoreniu teplej atmosféry..

Navrhovaný smer možno do určitej miery považovať za voľný, pretože umožňuje zavedenie kontrastných detailov alebo úplnú zmenu vedúcej farby. Ale v každom prípade bude dizajn jednoduchý a funkčný..

Jasne červené stoličky v kuchyni v škandinávskom štýle

Na výzdobu miestnosti sú vhodné jednoduché prvky jasných farieb.

Exteriér

Jednoduchosti a naturalizmu dominuje aj vonkajší obklad. V zásade sú steny natreté na bielo alebo vyrobené z dreva. Odporúča sa aj maľovanie v modrej, červenej alebo hnedej farbe. Na fasádach domov oblečených na tomto obrázku môžete nájsť priečne alebo zvislé trámy, ktoré vytvárajú vonkajšie hranice steny – ďalší charakteristický rys smeru: jasné čiary a hranice. Nosníky sú vyrobené z prírodného tmavého dreva a sú lakované.

Malý vidiecky dom v škandinávskom štýle

Minimalizmus je základom vonkajšieho dizajnu domu.

Rámový dom s panoramatickými oknami v škandinávskom štýle

Na obklady stien sa často používa drevo.

Veľké, dokonca drsné okná niekoľkých poschodí sú prvkom, podľa ktorého môžete rozpoznať opísaný štýl. Vnášajú do interiéru veľa svetla a v exteriéri predstavujú jeden z hlavných detailov. Navyše je taký dom ozdobený veľkým množstvom zelene kvôli trávnikom a záhonom okolo budovy..

Základné detaily

Keď sme preskúmali charakteristické črty a nakoniec dali prednosť škandinávskemu smeru, pristúpili sme k jeho hĺbkovému štúdiu. Všímajme si detaily, ktoré tvoria krk tohto toku:

Podrobnosti Farba Materiál Príklad
nábytok oranžová, biela, sivá koža, drevo biela sedacia súprava z pravej kože
príslušenstvo ružová, modrá, zelená prírodné materiály drevená figúrka muža futuristického vzhľadu
krb prírodná tehlová farba, čierna kameň, drevené trámy pravý hnedý krb vyrobený z kameňa
textilný modrá, šedá, béžová nesyntetické tkaniny béžové ľanové závesy
príslušenstvo čierna, broskyňová, metalická kov, slama, sklo stropné svietidlo vo forme veľkých žiaroviek na dlhom drôte

Interiér malej chaty v škandinávskom štýle

Všetko v severskom dizajne by malo byť jednoduché a stručné.

Nábytok

Kusy nábytku v predloženom štýle sú stelesnením jednoduchosti a pohodlia. Je vyrobený z prírodného dreva. Potom je natretý na bielo alebo jednoducho nalakovaný. Nákup pohoviek a kresiel z pravej kože sa odporúča. Je tiež dovolené používať ekologickú kožu.

Rovná sedačka bez bočných stien v bielej obývačke

Izby sú zariadené v duchu minimalizmu – všetko, čo potrebujete, je najnutnejšie, nie je zvykom, aby Švédi zaplnili priestor

Posteľ je vyrobená prevažne z prírodného dreva. V interiéri spálne je vzdialený od stien. Je potrebné poznamenať, že vo farbách posteľnej bielizne prevládajú sivé a oranžové tendencie, niekedy sú akcenty urobené na studenej modrej alebo zelenej farbe..

Interiér malej spálne v škandinávskom štýle

V spálni môže byť iba posteľ a komoda na veci

Zvyšok nábytku je tam len kvôli funkčnosti. Vstavané nástenné skrinky, závesné hojdačky, poličky v pôvodnom tvare-všetky kusy nábytku majú svoj vlastný účel a cez noc sa stávajú ozdobou interiéru miestnosti.

Príslušenstvo

Kožušinové a vlnené deky a peleríny nie sú len kúskom na zahriatie počas chladných zimných večerov. V škandinávskom dizajne sú to doplnky, ktoré odkazujú na pôvod štýlu – chladné severné krajiny.

Podlahový reflektor v interiéri škandinávskej obývačky

V snehovo bielej obývačke alebo spálni sú vždy svetlé miesta – neobvyklý koberec, pestré čalúnenie alebo zaujímavé žiarovky

Malé ekologické detaily sú tiež vítané. Drevené ozdobné police, ozdoby v duchu futurizmu alebo kubizmu (predstavujúce aj stelesnenie udržateľnosti). O tomto trende svedčia aj kvetináče so živými rastlinami v rovine alebo maľované uhlovými vzormi..

Akékoľvek príslušenstvo, s ktorým prídete, je vítané (obzvlášť ručne vyrobené z prírodných materiálov), pokiaľ nie je honosné alebo vyzývavo jasné..

Interiér obývačky s krbom v súkromnom dome

Živá zeleň sa často používa ako akcenty.

Krb ako neoddeliteľná súčasť

Ďalším odkazom na drsné severné podnebie je krb. Je neoddeliteľnou súčasťou obývačky. V modernej interpretácii slúži nie na vyhrievanie priestoru, ale skôr ako doplnok dekorácie. Skutočný sporák medzitým prináša svoje vlastné vlastnosti: vôňu dreva a živý oheň v miestnosti, zvláštnu atmosféru tepla a pohodlia..

Je tiež vyrobený z prírodných materiálov. Základom je kameň alebo sadra, na obklad je možné použiť chlorid mastenca (potom kachle dobre udržia teplo a vykurujú dom). Na vonkajšiu výzdobu je možné použiť aj dekoratívny kameň alebo drevený trám. Kovaný rošt dodá celej obývačke špeciálne kúzlo a ochráni podlahu pred žeravým uhlím.

Krb v rohu obývačky vidieckeho domu

V obývačke musí byť krb – skutočný alebo falošný

Ak nie je možné do projektu pridať skutočný krb, použite elektronický alebo falošný, v ktorom sú údajne umiestnené sviečky alebo aromalampa. Obe možnosti budú dôstojnou náhradou prírodného krbu. V každom prípade je navrhovaný prvok v škandinávskom interiéri nevyhnutnosťou..

Osvetlenie

Osvetlenie hrá v škandinávskom štýle dôležitú úlohu. Získava veľkú pozornosť. V tomto prúde nie je priestor pre polotmavé miestnosti. Podporuje sa dostatočné osvetlenie všetkými možnými spôsobmi..

Interiér detskej izby v škandinávskom štýle

Okenné otvory by mali prepúšťať maximálne množstvo svetla

Cez deň je miestnosť kvôli veľkému počtu okien maximálne presvetlená. Večer majú túto funkciu nahradiť umelé svietidlá. Charakteristická je prítomnosť veľkého počtu osvetľovacích zariadení v miestnostiach: všetky druhy žiaroviek, stojacích lámp, svietnikov a dokonca aj sviečok, krb do určitej miery zohráva aj úlohu žiarovky.

Organizácia osvetlenia v kuchyni v škandinávskom štýle

Nedostatok prirodzeného svetla je kompenzovaný veľkým počtom závesných, stolových a stojacích žiaroviek

Pokiaľ ide o žiarovky. Škandinávsky interiér sa vyznačuje originálnymi lampami: nástenné svietidlá vo forme veľkých žiaroviek, stojacie lampy so zakrivenými nohami, svietniky s originálnym autorským dizajnom – všetko, na čo si spomeniete. Tiež osvetlenie oplýva všetkými druhmi svietidiel, zdobených vlastnými rukami pomocou prírodných materiálov..

Kuchyňa-obývačka s balkónom v škandinávskom štýle

Ako dekoratívny prvok môže slúžiť akýkoľvek svetelný zdroj

Bodové osvetlenie je zriedkavé. Máme veľké žiarovky neobvyklého tvaru s originálnymi tienidlami.

Farebné spektrum

Z vyššie uvedeného môžeme usúdiť, že v škandinávskom interiéri prevládajú studené svetlé odtiene, ktorých základom je biela farba. Steny sú namaľované sivou, bielou, menej často béžovou. Nábytok a príslušenstvo by sa mali líšiť od hlavného o niekoľko tónov. Paleta je často hnedá alebo tmavošedá, menej často modrá, oranžová alebo zelená.

Interiér spálne vidiecky dom v škandinávskom štýle

Škandinávsky štýl schvaľuje prítomnosť nie viac ako dvoch vedúcich tónov, viacfarebný by tu nemal byť povolený

Častým návštevníkom tejto destinácie je oranžová. Môže rámovať nábytok, žiarovky, police alebo rôzne doplnky. Existuje aj modrá. Málokedy tvorí základ pre veľké predmety. Častejšie slúži na rámovanie drobného príslušenstva. Aj keď v tomto tóne nájdete stoličky, police alebo prikrývky – všetko závisí od osobných preferencií majiteľa..

Interiér detskej izby vo vidieckom dome v škandinávskom štýle

Akcentovú stenu je možné prelepiť tapetou

Škandinávsky štýl v interiéri vidieckeho domu je tiež vytvorený na základe béžovej alebo broskyňovej základne. Napriek tomu, že v palete je v rade teplých odtieňov, celková atmosféra nie je v žiadnom prípade rovnaká. Minimalistické toky v prostredí a ďalšie detaily studených odtieňov podporuje vedúcu myšlienku lakonizmu a „rigidity“ a zároveň svojim spôsobom vytvára útulnú náladu..

Interiér obývačky malého domu v škandinávskom štýle

Je úplne bežné vidieť drevenú stenu s hrubým povrchom.

Hlavným účelom farieb je sprostredkovať chladnú atmosféru severných krajín Európy, zdôrazniť minimalizmus a funkčnosť hlavných a sekundárnych podrobností toku..

Príklady

Boli analyzované základné zákony, na ktorých je štýl založený. Tu je niekoľko príkladov. Možno sa niekomu budú páčiť.

Tyrkysová sedačka v obývačke vidieckeho domu

Okenné otvory v obývacej izbe často neobsahujú žiadne záclony.

Kuchyňa

Škandinávsky štýl je skvelý na vytváranie návrhov kuchýň. Svetlé farby zdôraznia vznešenosť miestnosti a dodajú jej slávnosť..

Interiér bielej kuchyne v škandinávskom štýle

Biela je najlepšia farba na zdobenie kuchyne, pretože vytvára pocit čistoty, ktorý je dôležitý pre miestnosť, v ktorej sa pripravuje jedlo.

Rohová kuchyňa súkromného domu v bielej farbe

Biele povrchy a nábytok budú obzvlášť vhodné v malej kuchyni.

Základom bude biela kuchynská súprava a spotrebiče rovnakej farby. Pridajte masívny stôl z prírodného dreva. Nad neho umiestnime lampu s originálnym tienidlom z prírodných materiálov (tkanina, slama atď.) Okolo stolu umiestnime drevené stoličky s vysokými operadlami. Farba môže byť biela, béžová alebo stačí otvoriť výrobok lakom a bude mať svetlo hnedý odtieň. Obraz dopĺňame sivým textilom: obrus, obrúsky a závesy (pre milovníkov kontrastných prúdov si môžete vybrať zelenú alebo modrú pre textil). Škandinávsky dizajn kuchyne pripravený.

Obývačka

Miesto, kde sa stretávajú príbuzní a priatelia. Malo by byť priestranné a pohodlné. Vo vidieckom dome je škandinávsky duch vhodný na stelesnenie týchto funkcií, ktoré vytvoria pocit slobody..

Staré poznávacie značky na bielej stene obývačky

V interiéri obývačky sú prijateľné prvky, ktoré nevykonávajú funkčnú úlohu, ale slúžia na dekoráciu

Svetlé steny. Pridávame šedý nábytok: pohovku potiahnutú prírodnou tkaninou, môžete pridať pufy alebo kreslá. Hnedá drevená alebo laminátová podlaha dodá hrejivý nádych. Na to položíme koberec z kožušiny tón tmavší alebo svetlejší. Nízka a dlhá stenová jednotka (aspoň stôl) je nevyhnutným minimom pre obývaciu izbu v škandinávskom štýle. Závesy sú ľahké, ale líšia sa od hlavného tónu. Dávajte pozor na osvetlenie. Niekoľko nástenných žiaroviek, moderný prísny luster na strop, podlahové žiarovky sa dobre hodí – je žiaduce, aby všetky tieto prvky boli prítomné v miestnosti a mali neobvyklý dizajn.

Schodisko so žiarovkami v interiéri obývačky v škandinávskom štýle

V obývacej izbe sú vítané všetky zariadenia, ktoré zvyšujú osvetlenie miestnosti.

A povinný detail, bez ktorého neexistuje „škandinávska“ obývačka – krb. Skutočná pec, ktorá vyžaruje teplo a pohodlie, vytvára ucelený obraz.

Škandinávsky štýl je vynikajúci na zdobenie interiéru vidieckeho domu. Je určený pre ľudí, ktorí milujú jednoduchosť, stručnosť a pohodlie. Nemá zbytočné detaily a je skôr konzervatívny.

Video recenzia skutočného nórskeho domu

50 fotografií interiérov v škandinávskom štýle

Vchod do súkromného domu v škandinávskom štýle Látkové tienidlo na stropnom svietidle jedálenská skupina s drevenými stoličkami Drevené trámy v obývacej izbe súkromného domu Pohár pod lavicou na chodbe vidieckeho domu Interiér spálne v drevenom dome Návrh spálne s dvoma oknami Kuchyňa-jedáleň vo vidieckom dome Biela obývačka s dverami do záhrady Dizajn detskej izby v bielej farbe Mosadzné plafondy pre závesné svetlá Písací stôl pod schody súkromného domu Svetlíky v interiéri spálne Dekoratívny krb na chodbe vidieckeho domu Terasa súkromného domu v škandinávskom štýle Drevené okenice na oknách spálne Návrh chodby s oknom vo vidieckom dome Drevené stĺpiky v interiéri obývačky Biele dvere na chodbe súkromného domu Bridlicová doska v kuchyni vidieckeho domu Dvere do kuchyne drevené Zelený prehoz na posteľ v spálni súkromného domu Jasná abstrakcia nad sivou pohovkou Barový pult so stoličkami bez operadla Jedálenský stôl s hnedou doskou Zelené vetvy v sklenenej fľaši Pletený košík na konferenčnom stolíku Kovové kachle v obývacej izbe súkromného domu Béžová sedačka pred panoramatickým oknom Dekoratívne trámy na strope obývačky Biely stolík pred okno v detskej izbe Živé rastliny v interiéri obývačky s kuchyňou Šedá rohová sedačka Monochromatické fotografie na stene obývačky Posuvné dvere v interiéri domu Dizajn spálne s nízkym stropom Girlanda vlajok na sivej stene detskej izby Krb v obývacej izbe s vysokým stropom Závesné kreslo v obývačke vidieckeho domu Biely strop v obývacej izbe súkromného domu Svetelné závesy v spálni Interiér kúpeľne v škandinávskom dome Práčka v kúpeľni Zelené rastliny v kúpeľni Kuchynský stôl z lepeného dreva Kuchynská dekorácia vo vidieckom dome Vešiak vo forme stromu na chodbe súkromného domu Biela dlažba na stene kúpeľne Lineárne usporiadanie bielej kuchyne Malá polica na stene v blízkosti chladničky

Previous Post
Trendig inredning 2021
Next Post
نصنع تصميمًا وظيفيًا لغرف الأطفال للأولاد