15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Modulárne pohovky do obývačky s lôžkom: vlastnosti výberu

Dnes je ťažké nájsť obývaciu izbu bez čalúneného nábytku. Modulárna pohovka bude vyzerať skvele v každom interiéri. Najlepším spôsobom kombinuje krásne dizajnové riešenie s potrebnou úrovňou pohodlia a dostatočnou funkčnosťou. Ako si vybrať správnu modulárnu pohovku do obývačky s miestom na spanie?

1

Rozdiely od bežnej pohovky

Štandardné modely nie je možné zmeniť. Spočiatku boli vyrobené pre určitý počet miest na sedenie, ktorých počet bol obmedzený. Medzi týmito pohovkami je ťažké nájsť veľké modely..

13

13

Modulárne konštrukcie sú krásne a majú vopred určenú konfiguráciu. To znamená, že počas procesu nákupu si nebudete môcť kúpiť hotový model. Každý blok budete musieť vybrať pomocou návrhára. Pomôže vám rozhodnúť sa o vzhľade, rozmeroch a dizajne budúcej akvizície. Vplyv majú aj ceny. Existuje zbierka až 60 prvkov vrátane rohových. Spájajú sa a vytvárajú jednodielne štruktúry.

12

12

Vlastnosti dizajnu

Modulárne štruktúry sa skladajú z niekoľkých komponentov, ktoré sa líšia tvarom a veľkosťou. Pozrite sa na fotografiu. Líšia sa nielen šírka a hĺbka, ale aj výška chrbtových vankúšov. Ak na jednej strane môžu byť široké a vysoké konštrukčné prvky, potom na druhej strane – hlboké a nízke pufy. Je možné ho nainštalovať k stene alebo do stredu malej alebo veľkej miestnosti..

13-03-09-ALE 002

Niektoré modulárne konštrukcie prichádzajú niekoľkými spôsobmi. Takáto pohovka môže mať v miestnosti akúkoľvek dĺžku a ohýbať sa v ľubovoľnom smere. Toto je obzvlášť viditeľné na fotografii a je relevantné pre tých, ktorí nechcú byť dlho v miestnosti s dlho zvoleným riešením plánovania. Existuje nespočetné množstvo modulárnych pohoviek na spanie.

jedenásť

jedenásť

Ale hlavnou vecou je, že modulárne štruktúry môžu meniť tvar natoľko, že sa stanú úplne odlišnými..

Hlavné typy

Existujú dva typy modulárnych pohoviek:

 • Sekčné,
 • Transformovateľné.

  desať

  desať

Prierezové modely predstavujú bloky sedadiel, ktoré sú navzájom bezpečne pripevnené. Pri objednávke stačí vybrať príslušné bloky pre sedadlo, lakťové opierky a operadlá. V interiéri vyzerajú skvele.

3

Rozkladacie pohovky sa skladajú zo samostatných modulov, ktoré nie sú pevne pripevnené, ako v predchádzajúcom prípade. Ich tvar je možné kedykoľvek zmeniť. Jednodielnu štruktúru je možné rozdeliť na jednotlivé prvky ich rozptýlením po obývačke a pri stene. V takom interiéri sa nikdy nebudete nudiť, aj keď máte malú izbu. A po roku si môžete kúpiť niekoľko ďalších prvkov alebo úplne vymeniť štruktúru.

deväť

deväť

Poznámka! Veľké moduly sa v interiéri používajú ako nezávislé prvky, ako napríklad posteľ, puf alebo kreslo. Nemusia byť umiestnené pri stene. Modulárne prevedenie sa často označuje ako modulárny program sedenia, ktorého ceny určuje mnoho faktorov..

Tvar a rozmery

4

Modulárnu pohovku v interiéri je možné vybrať v rôznych tvaroch a veľkostiach. Najprv existovali modely, ktoré zmenili uhol v rôznych smeroch. Potom sa objavia modely v tvare písmena U, ktoré boli nainštalované proti stene. Dizajnéri tiež vyrábajú modely so zložitou geometriou, ale s rovnou časťou, kde sa nachádza miesto na spanie.

osem

osem

Všetko, vrátane cien, je určené veľkosťou jednotlivých prvkov a ich množstvom, prítomnosťou vankúšov a podrúčok. Takéto pohovky môžu mať nielen neobvyklý tvar a veľkosť, ale môžu ubytovať aj veľa ľudí. Tvar celej konštrukcie je do značnej miery určený tvarom ďalších prvkov. Spravidla nie sú inštalované v malej miestnosti..

7

7

Ak potrebujete vybaviť prázdny roh v malej obývačke, môžete si do obývačky pokojne kúpiť rohovú sedačku. Ale dnes môže byť tvar nielen hranatý. V predaji sú ďalšie formy modulárnych systémov:

5

 • Obdĺžnikové,
 • V tvare U,
 • Námestie.

Poznámka! Požadovaný kus čalúneného nábytku, ktorý pracuje s modulmi, ako s prvkami konštruktéra, môžete ľahko poskladať.

Parametre postele

6

6

Ak má modulárny dizajn priestor na spanie, nebudete mať problém umiestniť neskorých hostí. Modulárny čalúnený nábytok s lôžkom zvyšuje pohodlie, pretože posteľ je veľká. V prípade potreby sa v ňom môžu ubytovať až štyri osoby. Priestranné rohové modely.

6

Ak potrebujete model s malým lôžkom, môže byť skladací alebo pozostávajúci zo samostatnej sekcie, ktorá nevyžaduje demontáž. Vnútri pohovky je spravidla krabica na ukladanie bielizne a ďalších potrebných vecí. Nebudete mať teda žiadny problém s výberom modulárnej pohovky s vhodným miestom na spanie..

Vlastnosti výberu

5

5

V niektorých špecializovaných salónoch vám budú poskytnuté služby dizajnéra-konštruktéra, ktorý vám vyberie vysokokvalitný dizajn. Pomôže vám vybrať ďalšie sekcie, správne ich umiestniť a zohľadniť všetky vlastnosti miestnosti..

Spolu s ním zostavíte podrobný nákres sedačky, rozhodnete sa o umiestnení a počte podrúčok, rovnom prvku a rohovom module. Vďaka tomu priestor využívate racionálne a inteligentne..

7

Vlastnosti transformácie

Pri výbere modulárnej pohovky sa musíte rozhodnúť pre účel. Ak ho plánujete často používať na spanie, uistite sa, že máte dobré miesto na spanie. A tu je hlavná pozornosť venovaná mechanizmu rozkladu. Jeho kvalita má priamy vplyv na životnosť pohovky..

4

4

Ak hovoríme o modeli rohovej pohovky, mechanizmus delfína bude jedným z vhodných riešení. Na premenu pohovky nie je potrebné žiadne úsilie. Aj dieťa sa s touto úlohou dokáže vyrovnať. Zatiahnite za záves alebo držadlo bloku na spanie a zarovnajte ho so sedadlami. Výsledkom je plnohodnotné lôžko dvoch prvkov..

osem

Modulárne modely používajú „euroknihu“. Pozrite sa na fotografiu, pretože na usporiadanie lôžka stačí zatlačiť sedadlo dopredu a uvoľniť chrbát do výsledného priestoru. Je to spoľahlivá a ľahko zložiteľná možnosť. A môžete ho dať do malej aj priestrannej miestnosti. V modulárnych systémoch sa používa mechanizmus „knihy“. Podľa fotky má sklopiť sedadlo, kým nezacvakne. Jeho ceny sú navyše nízke..

Rám a výplň

3

3

Rám je hlavnou časťou pohovky, ktorá nesie hlavné zaťaženie. K nemu sú pripojené komponenty, medzi ktorými je možné rozlíšiť nasledujúce:

 • Mechanizmy,
 • Plnenie,
 • Čalúnenie.

Rám z dubového, bukového a borovicového dreva je považovaný za spoľahlivý a stabilný. Populárny je aj kovový rám. V obchodoch existujú aj kombinované riešenia, ktorých ceny sú primerané.

deväť

Výplň používaná pre modulárne pohovky je pružinová alebo bezpružinová. Pružinový mechanizmus je rozdelený na závislý a nezávislý.

Závislý blok je reprezentovaný systémom závislých pružín, ktoré sú ovládané pôsobením na jednu pružinu. Jedným stlačením sa neaktivuje blok nezávislých pružín. Ohne sa iba oblasť, na ktorú vyvíjate tlak.

Ako pružinové plnivá sa používajú nasledujúce možnosti:

2

2

 • syntetická vata,
 • sintepon,
 • polyuretánová pena.

Každé plnivo má svoje vlastné výhody. Ale viac ako ostatné je oceňovaná polyuretánová pena. Vyznačuje sa zvýšenou spoľahlivosťou a požadovanými pevnostnými charakteristikami. Sú z neho vyrobené prvky bizarných a originálnych foriem, ktoré dodávajú neobvyklý dizajn. Za týmto účelom sa špeciálna zmes naleje do vopred pripravených foriem..

desať

Dodatočné komponenty

Moderní dizajnéri vynaložili veľké úsilie na výrobu nábytku, ktorý je pohodlný a funkčný. V závislosti od použitého mechanizmu sú niektoré modely vybavené špeciálnymi boxmi na uloženie posteľnej bielizne a vankúšov.

Opierky rúk poskytujú ďalší úložný priestor. Tu sú uložené položky s malými rozmermi. Nadvihnite hornú časť lakťovej opierky, aby sa otvoril úložný priestor. Na fotografii môžete vidieť police, police na knihy a vstavané tyče. Často sa nachádzajú na zadnej strane pohovky..

jedenásť

Výber čalúnenia

Aj náročný kupujúci nájde poťah, ktorý im vyhovuje. Materiály sú také rozmanité, že si každý môže vybrať podľa svojho rozpočtu a osobných preferencií. Fotografia ukazuje, ako sa nachádzajú nasýtené materiály. Ak chcete miestnosti dodať pevnosť, venujte pozornosť modulárnym systémom vyrobeným z kože. Bude klásť dôraz na postavenie majiteľov.

Ale pokožka bude potrebovať starostlivosť. Je dôležité spracovať to včas pomocou špeciálnych prostriedkov a snažiť sa nejesť, keď sedíte na takej pohovke. V opačnom prípade sa zhorší. Ak nie ste pripravení na pravidelnú údržbu, poobzerajte sa po pohovkách s koženým náhradným poťahom. Ak sa pozriete na fotografiu, vyzerajú dobre v interiéri priestrannej a malej miestnosti. Ale tiež stoja o niečo menej. Je ale dôležité venovať pozornosť iba modelom z kvalitnej náhrady..

1

Ak plánujete nákup nábytku s textilným čalúnením, dávajte pozor na žakár. V klasickom interiéri vyzerá perfektne. Gobelínové materiály sú dobrou voľbou. Navyše sú veľmi trvanlivé. Je však dôležité chrániť ich pred slnečným žiarením, pretože môžu vyhorieť..

Flock je obľúbený a odolný materiál, ktorý sa ľahko čistí. Je to materiál príjemný na dotyk a má jemný zamatový povrch. Skoro si na ňom nevšimnete žiadne škvrny. A ak sa objavia, dajú sa ľahko odstrániť štandardnými prostriedkami. Táto tkanina je klasifikovaná ako antivandalská, čo je ideálne pre majiteľov domácich zvierat. Vzpiera sa ich pazúrom a zubom.

1

1

Vzhľadom na všetky výhody je modulárny dizajn najlepšou voľbou pre každú obývaciu izbu. Je však dôležité správne ho vybrať tvarom a veľkosťou, ako aj štylistickým riešením pre konkrétnu miestnosť. Nezabudnite sa však zamerať na ceny, ktoré sú pre vás to pravé..

Modulárne pohovky do obývačky s miestom na spanie: 40 fotografií

Previous Post
Vi dekorerar stolar – dekorens finesser med våra egna händer
Next Post
كيف تزين الحضانة بيديك حتى يحبها الطفل