15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Výber dverí priehradky do šatne s fotografiou

foto dverí kupé

dvere priehradky v tmavých farbách

Ak je v byte šatňa, vzniká úplne relevantná otázka – ako ju harmonicky zapadnúť do interiéru miestnosti, a to nielen bez porušenia kombinácie, ale naopak s jej pomocou zlepšiť dizajn. Správny výber dverí – priehradka do šatne mu umožní harmonicky zapadnúť do interiéru absolútne každej miestnosti alebo bytu. Stojí za to zaobchádzať s týmto problémom s veľkou pozornosťou a pristúpiť k nákupu po pochopení všetkých nuancií. Takýto dizajn nielenže ušetrí priestor miestnosti, ale tiež mu dodá určité kúzlo. Všetko závisí od správneho výberu.

Fasáda, výhody a nevýhody

nevýhody a výhody dverí dverí foto

dvere do skrine hnedej farby

Najprv sa pozrime na materiál, z ktorého môže byť fasáda vyrobená. Existuje niekoľko rôznych materiálov, z ktorých sú vyrobené dvere – kupé, ktoré sa navzájom líšia technickými a prevádzkovými vlastnosťami a cenovým ekvivalentom:

 • Drevotrieska, drevotrieska, MDF. Líši sa svojou nenáročnosťou a nízkymi nákladmi. Nevýhodou tohto druhu materiálu je strach z vlhkosti, pretože ide o zmes lisovaných pilín a lepidla pokrytého matným alebo lesklým filmom..

  dvere do šatne

  materiály na výrobu dverí priehradky v šatni

 • Plast – skvelá voľba pre detskú šatňu. Výhoda vo veľkom rozsahu farieb, relatívna odolnosť voči mechanickému namáhaniu (škrabance, nárazy svetla), navyše je možné ho prať takmer akýmkoľvek pracím prostriedkom.

  fotka dverí šatníka

  plastové posuvné dvere do šatníka

 • Sklo, zrkadlo – vo väčšine prípadov výroby dverí priehradky sa používa sklo odolné voči nárazom, takže by ste nemali hneď hovoriť, že ich dieťa v prvý deň rozbije. Takéto dvere je veľmi výhodné používať v malých miestnostiach, pretože vizuálne zväčšujú priestor miestnosti tým, že odrážajú prostredie. V súčasnosti je pre tieto dvere veľký výber rôznych prevedení..

  dvere priehradky so zrkadlovou fotografiou

  tlač fotografií na dvere do šatníka

 • Tlač fotografií. Obraz, ktorý vás zaujíma, sa aplikuje na sklo. Môže to byť krajina, obrázky zvierat, vtákov, akékoľvek iné dizajnové riešenie a dokonca aj fotografia vybraná zákazníkom..

  módny šatník

  dvere priehradky drevo

 • Stromy cenných druhov. Dvere z takého materiálu pôsobia solídne, takpovediac oficiálne, ale podľa toho aj stoja..
 • Bambus alebo ratan. Možno ich nazvať najekologickejšími dverami a perfektne sa hodia do interiéru miestnosti vyrobenej v ekologickom štýle.
 • Kožušina a koža. Voľba takýchto dverí do šatne je dosť odvážne rozhodnutie. Vhodný do miestnosti vyrobenej v podobnom dizajnovom štýle.

  dizajnový šatník

  sklenené dvere do šatne

Sklenené dvere

Najbežnejšie sú sklenené dvere. Existuje niekoľko možností na dokončenie pláten:

 • Vlnitý, s rôznymi vzormi.

zrkadlové dvere kupé do šatne

sklenené dvere priehradky

 • Farebné sklo. Umelecké práce vykonávané priamo na individuálnu objednávku. Rozdiel v kvalite lakovaného povrchu.
 • Kresba pieskovaním, vzor. S pomocou inovatívnej technológie sa na sklenených a zrkadlových plochách vytvárajú jedinečné obrázky.

posuvné dvere s kresbami do šatne

posuvné posuvné dvere so vzormi v šatni

 • Dekoratívne farebné fólie. Sú nalepené na zadnej strane plátna. Pomocou nich sa na dverách vytvorí lesklý, matný odtieň, lesklý povrch..
 • Akryl. Novinka na ruskom trhu. Akryl má zvýšenú priepustnosť svetla a odolnosť voči UV žiareniu.

Odrody

niekoľko typov fotografií šatníka

odrody priehradkových dverí do šatníka

Všeobecný termín „dvere priestoru“ sa týka dverí, ktoré sa neotvárajú hojdačkou, ale pohybujú sa rovnobežne s povrchom steny. Existujú tri hlavné typy týchto dverí:

 • Kĺbové dvere – priehradka. Názov druhu pochádza z metódy inštalácie. Vodidlá sú pripevnené k stene alebo stropu, pozdĺž nich sa dvere zavesené neskôr pohybujú. Sú najbežnejšie v celej triede. Jednoduché použitie spočíva v tom, že na podlahe nie sú žiadne ďalšie vodítka alebo pánty, cez ktoré by ste vy a vaši blízki narazili.

drevené dvere do šatne

posuvné dvere pre šatne vyrobené z dreva

 • Závesné dvere – kupé. Ak porovnáte fotografiu s prvým druhom, na prvý pohľad nenájdete rozdiel. V tomto prípade nie je sprievodca pripevnený k stropu alebo stene, ale k dverám..

  upevnenie posuvných šatníkových líšt do šatníka

  závesné a kazetové dvere do šatní

 • Kazetové dvere – kupé. Tento dizajn je zo všetkých najdrahší, pretože pohyblivé záhyby siahajú hlboko do steny. Názov pochádza zo samotného dizajnu. Po otvorení sú plátna rozptýlené do špeciálnych kaziet namontovaných v stenách. V nich sú v limbu, ekvivalentom okenných závesov. Na inštaláciu takýchto dverí budete potrebovať pomoc špecialistu, pretože budete musieť rozbiť dve bočné steny, nainštalovať do nich vodítka a obnoviť rozbité steny.
 • high-tech dvere kupé do šatne

  šatníkové dvere v high-tech štýle

Dizajnové nápady pri výbere dizajnu

Pri výbere dverí si musíte vybrať, ktoré chcete nainštalovať? Vyberať môžete z jednokrídlových, dvojkrídlových alebo kaskádových. Konkrétny výber závisí od niekoľkých faktorov:

 • Veľkosť dverného priestoru;
 • Plocha steny miestnosti.

kaskádové dvere šatníka v šatni

dizajnové riešenia pre dvere kupé

Keď sú vybraté jedno alebo dvojkrídlové dvere, krídla sa pri otváraní pohybujú po povrchu stien. V prípade kaskádových dverí dochádza k pohybu iba vedľa pevných krídel. Ak je vchod do vašej šatne veľký (vzhľadom na veľkosť stien), potom je najziskovejšie vybrať si sklenené alebo zrkadlové plátna..

Užitočná informácia! Zrkadlové krídlo vizuálne zväčšuje priestor miestnosti a sklenené krídlo robí miestnosť objemnejšou..

Výhody a nevýhody

preferované riešenie šatníka do šatne

výhody a nevýhody dverí priehradky do šatne

Akékoľvek riešenie má svoje výhody a nevýhody, ako aj s výberom dverí do šatne – šatníka. Najprv sa pozrime na výhody tejto voľby:

 • Úspora miesta. Táto otázka je obzvlášť dôležitá v malých bytoch. Nemusíte premýšľať o tom, či je dostatok miesta na úplné otvorenie dverí.

ktoré dvere priehradky sú lepšie do šatne

ako si vybrať zrkadlové posuvné dvere do šatne

 • Zaujímavý dizajnový vzhľad. Dvere – priehradka je najvhodnejšou možnosťou, aby mala miestnosť vďaka nim kompletný vzhľad. Môžete napríklad nainštalovať plátno s fotografickou potlačou, čím získate určitý druh osobnosti. Sú to dvere priehradky, ktoré sa vyznačujú jasným dizajnom, pomocou ktorého môžete dodatočne vyzdvihnúť jedinečnosť vášho domova..

dizajnové dvere do šatne

dvere kupé s potlačou fotografií do šatne

 • Bezpečnosť dieťaťa. Každý rodič to pochopí bez dekódovania. Malé deti veľmi často hrajú alebo behajú po dome a narazia si čelom do otvorených dverí. Navyše pri takom zatváracom mechanizme je vylúčené zovretie prsta dieťaťa medzi otvorom a dverným krídlom..

dvere priehradky vyrobené z drevotriesky

dvere do priehradky sú do šatne vyrobené z drevotriesky

 • Jednoduchá inštalácia. Na vykonanie inštalácie dverí do vašej miestnosti – skrinky, nie sú potrebné žiadne ďalšie zručnosti a nástroje. Veľkosť konštrukcie je možné objednať priamo pomocou otvoru, takže nemusíte nič rozbíjať ani dokončovať. Navyše v prípade poruchy prvku je možné ho objednať samostatne.
 • Vďaka svojmu dizajnu sa krídlo neotvorí pred prievanom v miestnosti.

pozitívne vlastnosti šatníka

pozitívne vlastnosti dverí do šatne

Tu sú niektoré pozitívne vlastnosti týchto dverí, teraz sa pozrime na negatívne faktory:

 • Zvuk pri otváraní – zatváraní dverí. Keď sa plátno pohybuje, je počuť šelest. Už sa nebudete môcť obliecť skoro ráno bez toho, aby ste niekoho zobudili z miestnosti. A spánok je obzvlášť citlivý v ranných hodinách..
 • Nedostatok tesnosti. Dvere tohto typu majú na rozdiel od bežných sklopných dverí zlú parnú a dymovú izoláciu. Preto sa pri plánovaní šatníka – šatne snažte umiestniť ho mimo kuchyne..

originálne dvere do šatne do šatne

posuvné dvere s dizajnovým vzorom do šatne

 • Pri častom používaní sa mechanizmus uvoľňuje. Navyše lacné konštrukcie zo skla alebo zrkadiel nie sú vôbec trvanlivé, často je sklo v nich veľmi nízkej kvality. Ale v rozpore stojí za to si znova všimnúť, dizajn je jeden veľký konštruktér, takže pokazenú časť môžete ľahko nahradiť novou vhodnej kvality..

posuvné dvere so vzormi do šatne

posuvné dvere do šatne

 • Ak zlomíte rukoväť počas prevádzky, je malá pravdepodobnosť, že zaň nájdete podobnú náhradu.
 • Pracovný objem skrine klesá v dôsledku prítomnosti sprievodcov. Napríklad – hĺbka šatne je 45 cm zvonka, vo vnútri nebude viac ako 37 cm.
 • cena tento dizajn je drahší ako konvenčné krídlové dvere.

  tipy na výber šatníka pre fotografiu šatne

  náklady na dvere do šatne

Užitočné rady

Rozhodli ste sa nainštalovať do svojho bytu nie šatník, ale urobiť šatňu so vstavanými dverami – priehradku? Potom stojí za to poznať niektoré nuansy súvisiace s ich inštaláciou, akvizíciou a technickými charakteristikami..

 • Takéto systémy sú inštalované priamo do steny, okraje sú potom pokryté sadrokartónom. Preto je najlepší čas na inštaláciu, keď je miestnosť renovovaná..

posuvné dvere vyrobené z plastu do šatne

pvc posuvné dvere do šatne

 • Pri nákupe alebo objednávke dbajte na kvalitu kovania, na ktorom budú dvere umiestnené. Najlepšou možnosťou by bolo hliníkové vedenie a kovové ložiská. Voľba takého materiálu zaručí, že po roku prevádzky dvere nespadnú, v dôsledku vymazania plastových prvkov..

ako si vybrať správne plastové dvere kupé

ako nainštalovať plastové posuvné dvere do šatne

 • Je na dverách zámok? Pri výbere stojí za zváženie, že obyčajný zámok nebude fungovať. Existujú špeciálne zámky pre dvere kupé.
 • Výber materiálu, dizajn plátna závisí od dizajnu miestnosti. Napríklad v obývacej izbe je celkom možné umiestniť dvere s fotografiou – obrázkom. Detská izba, respektíve kresba, fotografia predmetov pre deti atď.

použitie technologických dverí do šatníka

posuvné dvere do šatne

Použitie takýchto dverí vo vašej domácnosti je znakom toho, ako dodať každému bytu alebo domu vlastnú individualitu pomocou inovatívnych technológií. Na to stačí mať dobrú predstavivosť alebo v najhoršom prípade internet, pomocou ktorého si môžete vybrať obrázok alebo fotografiu, ktorá sa vám páči..

Pred objednávkou zvážte všetky pre – proti, rozhodnite sa pre dizajn miestnosti a dverných krídel. Konečné rozhodnutie by malo byť prijaté až po starostlivom zvážení všetkých argumentov..

Posuvné dvere do šatne 49 fotografií:

Previous Post
Bilder av sovrumsinredning är enkla och smakfulla
Next Post
أدوات مائدة جميلة وأنيقة – ميزات ونصائح للاختيار