15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Stropný dekor. Na čo by ste si mali dať pozor?

Už v minulosti je doba, kedy bol strop počas rekonštrukcie ponechaný bez dozoru. Je to obrovské pole pre kreativitu a v súčasnosti zdobia nielen steny, ale aj strop. A toto riešenie vyzerá veľmi prospešne v každej miestnosti. Máte možnosť použiť akýkoľvek základ a ukázať svoju predstavivosť 100%. A pomôžeme vám zistiť všetky nuansy a ponúkneme nápady na dokončenie.

ľahká dekorácia stropu s dodatočným svetlom

Stropný dekor v miestnosti

svetlá dekorácia stropu s potlačou

Dekorácia na strop

krásna dekorácia stropu so vzorom

Myšlienka zdobenia stropu v byte

Strop zdobíme vlastnými rukami

Pri zdobení tejto časti priestoru máte dve možnosti: dôverujte profesionálom alebo ozdobte strop vlastnými rukami. Najlepším riešením by bolo urobiť túto prácu sami. Bude to lacnejšie a zníži to možnosť rôznych incidentov na minimum. Dohľadom na prácu profesionálov alebo tým, že si všetko urobíte sami, získate presne to, čo ste chceli.

Samozrejme, bez skúseností so zdobením máte menej možností zdobenia. Najbežnejšie je zafarbenie stropu. V tomto prípade ho môžete namaľovať a vytvoriť tak svoj obľúbený obrázok..

Ďalšou dostupnou možnosťou sú tapety. Môžete kombinovať ich rôzne druhy, strihať akýkoľvek tvar povrchu (napríklad vytvárať umelé vlny). Môžete si vybrať neutrálne pozadie a použiť samolepky na strop. Alebo si kúpte fototapetu.

Ďalej zvážime komplexnejšie nápady, ktoré sú najlepšie zverené skúseným remeselníkom, môžete to však urobiť sami.

klasická stropná dekorácia s príslušenstvom

Možnosť návrhu stropu

krásna dekorácia stropu s potlačou

Stropný dekor

Vyberáme farebnú schému

K výberu kvetov v miestnosti je potrebné pristupovať so všetkou zodpovednosťou. To isté platí pre usporiadanie stropu. Správne zvolený rozsah bude priaznivo zdôrazňovať zvolený dizajn a dizajn priestoru ako celku..

Svetlé farby miestnosť opticky rozšíria, „zvýšia“ ju, vytvoria sviežu atmosféru. Teplé, svetlé tóny dobre fungujú v malej kuchyni, robia ju priestrannejšou a udržiavajú teplé pozadie vhodné pre chuť do jedla. Studené svetlé odtiene je najlepšie nechať do obývačky. Táto možnosť je vhodná pre priestrannú aj malú izbu..

Prijateľné je tiež použitie tmavých tónov. Dajú sa použiť v obývačke (studenej aj teplej), aby navodili požadovanú náladu. Tmavé teplé odtiene sú dobrou alternatívou do spálne. Pomôžu vytvoriť upokojujúcu a relaxačnú atmosféru..

Pri výbere farby na zdobenie stropu sa spoliehajte na škálu ďalších drobností..

svetlá výzdoba stropu so vzorom

Stropný dekor v miestnosti

svetlá výzdoba stropu s príslušenstvom

Dekorácia na strop

klasická stropná dekorácia s potlačou

Myšlienka zdobenia stropu v byte

Výber materiálu

Pri zvažovaní spôsobu zdobenia stropu máte možnosť vybrať si akýkoľvek základ. Drevo, sadrokartón, papier, pena, farba a mnoho ďalších sú tu prijateľné. Voľba závisí od vašich preferencií a predstavivosti. Začnite od celkového dizajnu miestnosti. Zvolený materiál by mal byť v súlade so zvyškom detailov..

Zvážte niekoľko variácií s použitím rôznych materiálov pri navrhovaní stropu vlastnými rukami.

krásna dekorácia stropu so vzorom

Možnosť návrhu stropu

ľahká stropná dekorácia s dodatočným svetlom

Stropný dekor

Textil

V poslednej dobe si tento druh dekoru získava na obľube. Je to lacné (v porovnaní s niektorými inými) a zároveň neobvyklé a nekomplikované..

Táto základňa je šetrná k životnému prostrediu a ľahko sa používa. Starať sa oň je však ťažšie: prach sa tu usádza, ako aj na záclonách, preto by ste mali vopred premyslieť spôsoby, ako ho vyčistiť.

Pokiaľ ide o druhy tkanín, bude stačiť akákoľvek tkanina, od zamatu až po hodváb. Ťažké tmavé dodajú pocit slávnosti a kráľovského luxusu. Zatiaľ čo svetlo a svetlo ho urobia vzdušným a ľahkým. Ale je lepšie použiť ľahšie tkaniny..

Dôležité! Výzdoba stropu handrou vizuálne robí miestnosť oveľa menšou, preto je vhodná hlavne do priestranných miestností.

svetlá dekorácia stropu s potlačou

Stropný dekor v miestnosti

krásna dekorácia stropu s príslušenstvom

Dekorácia na strop

klasická výzdoba stropu so vzorom

Myšlienka zdobenia stropu v byte

Polystyrén

Používa sa hlavne v strečových stropoch. Má to svoje pre a proti.

  • jednoduché použitie a starostlivosť;

  • odolný voči plesniam;

  • dobrá zvuková izolácia;

  • udržuje v teple;

  • dobre sa kombinuje s inými materiálmi.

Polystyrén však neponúka veľký priestor pre kreativitu..

  • nie je odolný voči vlhkosti;

  • časom zožltne;

  • nie je šetrný k životnému prostrediu.

Takáto základňa sa dobre hodí do kuchyne a kancelárie..

Sadrokartón

Na rozdiel od predchádzajúceho sadrokartón otvára veľa priestoru pre kreativitu a prejav predstavivosti. S ním môžete vytvoriť akýkoľvek tvar. Nie je tak ekologický ako drevo, je však odolný voči vlhkosti a ohňu, v priebehu času nestmavne. Jedna z výhod: nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a je ľahko ovládateľný. V poslednej dobe si získava čoraz väčšiu popularitu.

Prejdeme k dizajnu. Sadrokartón je flexibilný pri spracovaní: môžete vytvoriť ľubovoľný tvar, veľa výčnelkov a schodov. Dokonca vám umožní vytvárať rôzne tvary a siluety..

S ním môžete nastaviť osvetlenie. Zapnutím bodových svetiel v strope a vytvorením výčnelkov na správnych miestach získate požadovaný výsledok rozdelením svetelných zón miestnosti..

ľahká dekorácia stropu s príslušenstvom

Možnosť návrhu stropu

klasická stropná dekorácia s dodatočným svetlom

Stropný dekor

Štuky

Štuková stropná dekorácia vnesie do miestnosti aristokratické tóny 18.-19. storočia a urobí ju formálnejšou. Vhodný do priestrannej obývačky s vysokými oblúkmi, pretože vizuálne ho robí ťažším a miestnosť zmenšuje.

Jeho prvky sú vyrobené z polyuretánu, vďaka čomu sú ľahké, odolné voči vlhkosti a časom nežltnú.

Štukatérske výlisky sú umiestnené hlavne po obvode, okolo lustra. Často tu je obraz orámovaný štukovým liatím. Tento materiál sa ľahko používa, môžete ním ozdobiť strop sami. Kombináciou rôznych častí štukovej lišty máte možnosť vytvárať rôzne tvary a formy.

svetlá výzdoba stropu s dodatočným svetlom

Stropný dekor v miestnosti

klasická stropná dekorácia s príslušenstvom

Dekorácia na strop

svetlá tlač stropnej dekorácie

Myšlienka zdobenia stropu v byte

Farbivo

Môže byť použitý rôznymi spôsobmi. K dispozícii je tiež veľké pole pre kreativitu: akýkoľvek vzor, ​​farba a textúra.

Jednou z bežných možností je maľovanie. Dá sa to urobiť na akomkoľvek základe s rôznymi farbami. Tento vzhľad bude musieť byť zverený profesionálom, ak je vaša umelecká schopnosť veľmi žiadúca. Povrch však môžete namaľovať aj sami, čo zvýrazní vašu osobnosť a váš talent..

Art decor je druhým typom nanášania farby. Používa sa na napínacie stropy. Jeho podstata spočíva v nanesení jasného vzoru na povrch PVC. Takéto obrázky sú získané s trojrozmerným efektom. Na tento návrh sa používa počítačové spracovanie obrázka a potom sa aplikuje na pripravenú oblasť..

Ďalšou možnosťou je použiť šablóny. Jednoduchá alternatíva k dekorácii pre domácich majstrov. Môžete si vybrať akúkoľvek šablónu, ktorá sa vám páči, alebo si ju vyrobiť sami. Ďalej pomocou valčeka alebo kefy vytvorte originálny vzhľad..

krásna dekorácia stropu s dodatočným svetlom

Možnosť návrhu stropu

svetlá dekorácia stropu s príslušenstvom

Stropný dekor

Drevo

Táto základňa je najšetrnejšia k životnému prostrediu a najbezpečnejšia. Prírodné drevo vyzerá oveľa lepšie ako rôzne napodobeniny, bez toho, aby interiér vulgarizovalo, ale dodáva mu noblesu a teplo.

Temnejšou stránkou sú vysoké náklady a potreba monitorovať teplotu a vlhkosť miestnosti.

Môžete vyrábať drevené trámy alebo vzory. Strop vyrobený výhradne z dreva tiež vyzerá dobre a nevyžaduje žiadne doplnky.

ľahká dekorácia stropu so vzorom

Stropný dekor v miestnosti

svetlá tlač stropnej dekorácie

Dekorácia na strop

klasická stropná dekorácia s príslušenstvom

Myšlienka zdobenia stropu v byte

Zhrňme si to

Ako vidíte, existuje veľa materiálov na použitie, z ktorých každý má svoje vlastné výhody a nevýhody..

Materiál

klady

Mínusy

tkanina

šetrnosť k životnému prostrediu, jednoduché použitie, neobvyklý dekor

ťažkosti pri odchode

Polystyrén

lacnosť, jednoduchosť použitia a starostlivosti, tepelná izolácia

nie je šetrný k životnému prostrediu, časom zožltne, slabo odoláva vlhkosti

sadrokartón

ľahko sa používa a udržiava, je vodotesný a poskytuje dostatok príležitostí pre kreativitu

drahé, nie ekologické

štukové liatie (polyuretán)

jednoduché použitie, nízke nároky na údržbu

môže časom meniť farbu (ale trvá dlhšie ako polystyrén)

farbivo

nízke náklady, veľké pole použitia, dobre sa kombinuje s inými surovinami

môže spôsobiť alergickú reakciu, kresba časom vybledne, vyžaduje aktualizáciu

drevo

prírodný základ, vytvára v miestnosti ekologické pozadie

vysoké náklady, vyžaduje si špeciálnu starostlivosť

krásna dekorácia stropu s dodatočným svetlom

Možnosť návrhu stropu

ľahká dekorácia stropu so vzorom

Stropný dekor

Dekorácia stropu je celé umenie. Široká škála materiálov a nápadov umožňuje maximálne využiť vašu predstavivosť a vyrobiť si stropný dekor vlastnými rukami alebo si pomocou špecialistov zaobstarať izbu snov..

Video: Vyrábame penový stropný dekor

50 fotografií príkladov krásneho stropného dekoru:

svetlá výzdoba stropu s dodatočným svetelným obrázkom krásna dekorácia stropu s obrázkovou fotografiou svetelná dekorácia stropu s fotopríslušenstvom klasický obrázok na stropnú dekoráciu svetlá dekorácia stropu s fotografiou krásna dekorácia stropu s obrázkom príslušenstva svetelná dekorácia stropu s dodatočným foto svetlom klasický obrázok na stropnú dekoráciu obrázok klasického stropného vzoru svetelná dekorácia stropu s fotopríslušenstvom svetlá výzdoba stropu s dodatočným svetelným obrázkom krásna dekorácia stropu s fotografickou potlačou krásna dekorácia stropu s tlačeným obrázkom klasická výzdoba stropu s obrázkom svetlá výzdoba stropu s dodatočným svetelným obrázkom svetlá dekorácia stropu s fotografickou potlačou krásna dekorácia stropu s dodatočným svetelným obrázkom klasická stropná dekorácia s obrázkom príslušenstva svetlá dekorácia fotografie stropného vzoru klasická výzdoba stropu s fotopríslušenstvom ľahký vzor stropnej dekorácie krásna dekorácia stropu s fotografickou potlačou krásna dekorácia obrázku so vzorom stropu svetlá stropná dekorácia vytlačená fotografia klasické príslušenstvo na dekoráciu stropu foto svetlá dekorácia stropu s obrázkom príslušenstva svetelná dekorácia stropu s dodatočnou svetelnou fotografiou klasická fotografická tlač stropnej dekorácie svetlá dekorácia stropu s tlačeným obrázkom svetlá dekorácia stropu s fotografickým príslušenstvom klasická stropná dekorácia s dodatočnou svetlou fotografiou klasická výzdoba stropu s fotopríslušenstvom krásna dekorácia stropu s obrázkom svetlá dekorácia stropu s fotografickou potlačou svetelná dekorácia stropu s dodatočným svetelným obrázkom krásna fotografia so vzorom dekorácie stropu klasická stropná dekorácia s dodatočným svetelným obrázkom svetlá dekorácia stropu s obrázkovou fotografiou krásna dekorácia stropu s obrázkom príslušenstva svetelná dekorácia stropu s dodatočným svetelným obrázkom krásna dekorácia stropu s fotografickým príslušenstvom klasická stropná dekorácia s dodatočným svetelným obrázkom krásna dekorácia stropu s obrázkom príslušenstva svetlá dekorácia stropu s obrázkom príslušenstva svetlá dekorácia stropu s fotografickým príslušenstvom klasický obrázok na stropnú dekoráciu klasický vzor stropnej dekorácie svetlá výzdoba stropu s dodatočnou svetlou fotografiou svetelná dekorácia stropu s fotopríslušenstvom krásny obrázok na tlač stropnej dekorácie

Previous Post
Välj hörngarderober i vardagsrummet enligt bilden
Next Post
كيفية استخدام الفن الهابط في الداخل