15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zaujímavý dizajn chodby 4 m2. m.

Vstupná hala je jedným z najviac prístupných priestorov v každom dome. Preto k jeho dizajnu treba pristupovať z pohľadu maximálnej praktickosti. Ak je oblasť malá, iba to zvyšuje zložitosť. K praktickosti je pridaná funkcia, ktorá vám umožní pohodlne umiestniť potrebné položky. Nesmieme zabúdať na krásu. Pred stelesnením všetkých myšlienok by ste preto mali starostlivo preštudovať otázku usporiadania malej chodby.

Biele tehlové steny v dizajne malej chodby

Nezúfajte, ak je vaša chodba veľmi malá. Existuje mnoho spôsobov, ako zariadiť kompaktný priestor.

Interiér chodby 4 m2 m.

K výberu dizajnu by sa malo pristupovať zodpovedne. V súčasných podmienkach je dôležité vziať do úvahy mnohé nuansy. Funkcie, ktorým stojí za to venovať pozornosť, sú uvedené v tabuľke..

Dôležité nuansy Popis
Používajte iba diely, ktoré potrebujete Tam, kde je málo miesta, by malo byť k dispozícii iba to najnutnejšie. Minimum príslušenstva je lepšie, žiadne predmety, ktoré nevykonávajú dôležité funkcie.
Kvalita a spoľahlivosť Vzťahuje sa na použité materiály. Na chodbe je väčšia pravdepodobnosť znečistenia ako v iných miestnostiach. Vyberajte preto obklady s jednoduchou údržbou a vysokou odolnosťou..
Nápady na dvere Je možné ho rozšíriť do susednej miestnosti. Je lepšie opustiť dvere a v tejto oblasti nechať krásny oblúk. Vizuálne tento prístup zvýši plochu a uvoľní priestor..
Nábytok na mieru V obchodoch je veľa hotových návrhov. Vlastné prevedenie však pomôže zohľadniť jednotlivé vlastnosti chodby a najúspešnejšie umiestniť potrebné objekty.

Posuvná skriňa so zrkadlovými dverami v kompaktnej chodbe

Hlavnou úlohou v interiéri malej chodby je vizuálne zväčšenie priestoru.

Návrh úzkej chodby obmedzeného priestoru

Je dôležité premyslieť si každú maličkosť, napríklad dvere by pri otváraní nemali navzájom prekážať

Odporúča sa rozhodnúť o interiéri chodby, keď už je premyslený dizajn zvyšku domu. To vám pomôže vybrať si možnosť, ktorá je správne kombinovaná s celkovou atmosférou domova. Je dôležité, aby sa dizajn každej z izieb zhodoval. To dodá domácnosti celistvosť..

Výber nábytku a doplnkov

Pri výbere nábytku je dôležité staviť na funkčnosť, až potom na atraktívny vzhľad. Jednou z najdôležitejších vecí je šatník. Vyberte si modely s viacerými oddeleniami, do ktorých sa zmestí oblečenie, obuv a klobúky. Zásuvky sa vyznačujú schopnosťou kompaktne uložiť veci. Použitie modulárnych systémov vám umožní vybrať potrebné štruktúry a pravidelne meniť ich miesta na aktualizáciu dizajnu.

Zostava nábytku s bielymi fasádami pre malú chodbu

Nábytok by mal byť funkčný a priestorný, aby bol pohodlný pre všetkých členov rodiny.

Skrine na uloženie oblečenia a vecí v malej chodbe

Skrine s polouzavretými úložnými systémami sú celkom praktické a racionálne.

V podmienkach minimálneho množstva priestoru často vzniká problém pravidelnej kolízie s rohmi nábytku. Vyhnete sa tomu výberom modelov so zaoblenými hranami. Minimum vyčnievajúcich rúčok zabráni mikrotraumám a nepríjemnostiam počas prevádzky.

Koberček na podlahe bielej chodby malej plochy

Prvky dekorácie pomôžu vizuálne rozšíriť priestor.

Dokončenie a všetky tajomstvá farebnej schémy

Zvolené materiály musia byť trvanlivé, atraktívneho vzhľadu a trvanlivé. Medzi najbežnejšie a najvhodnejšie patria dlaždice, laminát, tapety vrátane tekutých.

Interiér chodby o rozlohe 4 metre štvorcových vo svetlých odtieňoch

Pre malú chodbu je lepšie zvoliť ľahké dokončovacie materiály.

Zdobenie stien malej chodby odľahčenou šindľom

Svetlé drevo môže byť vynikajúcou náhradou za nudné natreté steny, ktoré dodá interiéru chodby útulnosť a pohodlie.

Interiér béžovej chodby o rozlohe 4 štvorcov

Béžové povrchové úpravy a nábytok v mliečnych kávových tónoch sú skvelé pre každý štýl. Jedná sa o veľmi ľahké, ale zároveň teplé, domáce odtiene.

Návrh malej chodby v mestskom byte

Diskrétna šedá je ideálna pre čistý dizajn

Malá miestnosť potrebuje vizuálne rozšírenie. Na to sú vhodné svetlé odtiene, studené tóny. Pri podšívke tapetami sú vhodné monochromatické modely alebo s malým vzorom. Plátna v horizontálnych pruhoch vizuálne zvýšia strop. Ale pre používanie takýchto tapiet je dôležité dosiahnuť dokonale ploché steny. Pásik je schopný zvýrazniť aj ten najmenší defekt. Veľký vzor na stenách by mal byť zlikvidovaný. Ešte viac stlačí malú miestnosť..

Koridoru môžete dodať kontrast. Ak správne usporiadate takú techniku, vizuálne to zväčší chodbu. Kombinácia tmavých a svetlých tapiet pomôže zvýšiť strop. Farby je potrebné oddeliť a spoliehať sa na pravidlo „dvoch tretín“. Tmavý gamut ide nižšie.

Biela chodba s červeno-hnedou podlahou

Podlaha by mala byť o niekoľko odtieňov tmavšia ako steny, ale nie naopak.

Neodporúča sa používať hrubé materiály vrátane plastových panelov alebo sadry. Svetlá tapeta by mala mať ľahkú textúru.

Vinylová tapeta s malými ozdobami na chodbe mestského bytu

Tapeta s malým vzorom je ideálna do malých priestorov.

Klasické predsieňové zrkadlo

Správne umiestnené zrkadlo „roztlačí“ steny obmedzených priestorov

Na zvýšenie priestoru a vytvorenie efektu ľahkosti, vzdušnosti stojí za to pridať volumetrické zrkadlá. Ak je potrebné zvýšiť výšku stropu, mal by sa použiť vertikálny model. Zaveste zrkadlo vodorovne, aby ste oblasť rozšírili. Vyberte si najdlhšiu stenu. Nevešajte zrkadlá pred seba. Pri snahe o zvýšenie vizuálneho priestoru je dôležité pamätať na zachovanie útulnej atmosféry..

Šatníkové skrine so zrkadlovými dverami na chodbe mestského bytu

Dobrou možnosťou by bolo použiť šatníky so zrkadlovými dverami.

Moderný dizajn chodieb 2×2 m

Na vytvorenie moderného interiéru na chodbe by ste mali dodržiavať niekoľko základných zásad:

  1. Prítomnosť väčšinou rovných povrchov.
  2. Z farieb dominuje hnedá, šedá, biela a čierna. Ich rôzne odtiene sú povolené. Gammu môžete zriediť jasnými škvrnami vrátane červenej, modrej alebo žltej.
  3. Hlavne rovné čiary, ostré rohy. Minimálne zaoblené, hladké krivky.
  4. Vylúčenie prítomnosti kresieb. Možno ich použiť minimálny počet. Vhodné sú iba diskrétne a jemné. Pruhy sú povolené, môžu mať rôznu šírku.
  5. Jednoduché zariadenie. Použité objekty bez zložitých tvarov, lakonické. Hlavný dôraz by mal klásť na prírodné materiály. Predné dvere by mali byť ľahké.

Interiér chodby 4 metre štvorcových v štýle minimalizmu

Pri zariaďovaní malej chodby je vhodné dodržiavať zásady minimalizmu.

Svetlé akcenty v interiéri malej chodby

Malá chodba nie je dôvodom na bezpodmienečné odmietnutie jasných nasýtených farieb. Môžu byť prítomné v doplnkoch a dekoratívnych predmetoch.

Koberček s nápismi na podlahe chodby v mestskom byte

Budete sa musieť vzdať všetkého nadbytočného, ​​napríklad vecí, stolov a zdobených políc

Moderný dizajn pravidelne prechádza niekoľkými inováciami. Preto je povolený určitý nesúlad s uvedenými zásadami. Odporúčame však dodržiavať základné pravidlá odporúčania. V opačnom prípade dostanete zmes niekoľkých rôznych štýlov a nič definitívne..

Osvetlenie a dekorácia

Dostupnú plochu je možné výhodne poraziť nielen pomocou príslušenstva, ale aj osvetlením. Vzhľadom na veľkosť miestnosti je dôležité všetko správne zorganizovať. V malej miestnosti je zakázané používať masívne lustre a bočné svetlá. Popisované žiarovky vizuálne približujú steny, iba zmenšujú priestor.

Otočné žiarovky na strope úzkej chodby

Premyslené osvetlenie vytvorí na chodbe útulnú atmosféru

Možnosti osvetlenia pre malú chodbu

Do zaveseného stropu je možné zabudovať LED svetlá a k zrkadlu zavesiť pár štýlových svietnikov

Voľba by mala byť založená na racionalite a praktickosti. Bodové svetlo sa preto stáva vynikajúcou možnosťou. Izbu môžete doplniť elegantnými svietnikmi. Organizácia prirodzeného osvetlenia na chodbe nebude fungovať. Preto stojí za to urobiť miestnosť čo najjasnejšou pomocou umelého svetla. Aby sa nezaťažila atmosféra a vzhľad, odporúča sa zvoliť na dekoráciu ľahké a trvanlivé materiály.

Biela tehlová stena pred zrkadlom na chodbe

Pre chodbu je vhodnejšie teplé, mierne tlmené svetlo.

Vlastnosti rohovej chodby

Kľúčovou vlastnosťou rohových chodieb je dispozícia. Dizajn sa vykonáva podľa zakrivených čiar, ale mal by vyzerať ako jeden komplex. Ak správne pripojíte potrebné prvky, model sa ukáže ako pohodlný a priestorný. Je dôležité, aby celkový dizajn bol v harmónii so zvyškom domova. Potom príde pocit úplnosti.

Vysoká šatníková skriňa s vešiakom v rohovej chodbe

Hlavnou vecou nie je myslieť si, že chodba je malá a nepríjemná. Predstavte si jej zvláštny a neštandardný

Rohový vešiak s koženým čalúnením na chodbe

Uložiť všetky vrchné odevy do malej chodby nebude fungovať, je lepšie použiť chodbu iba na sezónne položky

Biela rohová súprava do malej chodby

Pri výbere nábytku by mali byť uprednostňované skrinky s funkčným úložným systémom

V obmedzených priestoroch je užitočné použiť každý uhol, každý centimeter. To neznamená, že musíte miestnosť posypať veľkým počtom rôznych predmetov. Je potrebné použiť minimum prvkov, ktoré sú multifunkčné, ktoré zaberú minimum miesta. To umožní, aby bol priestor voľnejší, ale nestratil praktickosť a pohodlie. Pomocou uvedených trikov sa ukáže, že stelesňuje krásny a kompetentný dizajn malej chodby.

Otvorený úložný systém pre veci a oblečenie v rohovej chodbe

Úložný systém na chodbe by mal pozostávať najmenej z troch oddelení: pre klobúky, oblečenie a obuv.

Zostava nábytku so zaoblenými hranami do rohovej chodby

Je lepšie vybrať si nábytok so zaoblenými rohmi.

Video: zaujímavý dizajn malej chodby

Fotografie malých chodieb

Dekorácia chodby v štýle minimalizmu Osvetlené výklenky v interiéri chodby Čierny nábytok v bielej chodbe Dekorácia úzkej chodby pred vchodovými dverami Osvetlenie predĺženej chodby v súkromnom dome Štýlová lavička v úzkej chodbe Rohová polica na chodbe mestského bytu Čierne dvere v úzkej chodbe Dizajnový projekt malej chodby Svetelná výzdoba chodby pred vstupnými dverami Skriňový nábytok pre malú chodbu Otvorený úložný systém na chodbe vidieckeho domu Interiér chodby v štýle Provence Moderný interiér malej chodby Šatník s dverami na chodbe Chruščova Čierna dlažba na chodbe so sivými stenami Biela chodba vo vidieckom dome Interiér presvetlenej chodby 2x2 metre Žltá farba v interiéri chodby Kombinácia hnedej so sivou v prevedení chodby Červené vchodové dvere do šedej chodby Dizajn chodby v pastelových farbách Keramická dlažba na podlahe chodby Štýlový interiér vstupného priestoru Projektový projekt chodby s rozmermi 2x2 metre Imitácia sivých tehál v interiéri chodby Tehlová stena v interiéri malej chodby Pôvodná výzdoba steny chodby viacfarebnými pásmi Hnedá farba v dizajne malej chodby Veľké zrkadlo na stene malej chodby Biela náhlavná súprava oproti žltej stene Rohová sada na chodbe mestského bytu Šatníková skriňa so zrkadlom v nábytkovej zostave na chodbu Farebný koberec na podlahe chodby Otvorený vešiak na detské oblečenie Dekorácia chodby v retro štýle Interiér malej chodby v klasickom štýle Dizajn chodby v sivých tónoch Podlahové zrkadlo v malej chodbe Zrkadlá v interiéri malej chodby Svietnik na bielej stene v úzkej chodbe Predsieň v štýle Provence s otvoreným vešiakom Zavesené reflektory na strope úzkej chodby Tapeta v interiéri predĺženej chodby pred odchodom z domu Úložný systém na chodbe vidieckeho domu Zatvorené šatníky na chodbe mestského bytu Malá stolička pod vešiakom Dizajn chodby v modernom štýle Kontrastné farby v interiéri chodby Tmavý interiér malej chodby

Previous Post
DIY blomsterpottdekor
Next Post
كيف تصنع تصميم حوض السمك الأصلي؟