15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Vlastnosti vytvárania dizajnu pre úzku chodbu

Prvé miesto, do ktorého ktokoľvek vojde do domu, je chodba. Je dôležité, aby sa miestnosť vyznačovala harmóniou a praktickosťou. Vlastnosti miestnosti vám nie vždy umožňujú stelesniť myšlienky, ktoré ste koncipovali. Môžete si však vybrať súčasný dizajn dlhej chodby, aby ste zdôraznili klady a skryli nedostatky.

Interiér malej chodby v pastelových farbách

Chodba je prvou miestnosťou, do ktorej hostia vstupujú pri vstupe do domu. Práve pri ňom začína dojem z majiteľov obydlia.

Návrh úzkej a dlhej chodby v byte

Kľúčovou výzvou v tejto situácii je transformácia existujúceho tunela na miesto pohodlia a funkčnosti. Návrh dlhej chodby závisí od konečného výsledku, ktorý chcú majitelia domu získať. Existuje mnoho faktorov, ktoré je potrebné zvážiť, vrátane prítomnosti domácich zvierat. To vám pomôže vybrať správne dokončovacie materiály. Ak máte mačku, nemali by ste spodnú časť stien lepiť tapetami..

Čierne horizontálne pruhy na stene úzkej chodby

Dizajn chodby by mal byť v súlade s dizajnom ostatných miestností. Interiéry je možné vizuálne zjednotiť na základe bežných motívov, napríklad vo forme pruhov v čalúnení nábytku a na stenách.

Niektoré techniky pomôžu transformovať chodbu k lepšiemu:

 1. Kompetentná organizácia osvetlenia.
 2. Prevaha svetlých farieb a lesklých povrchov. Dodatočne zavádzajú kombináciu omietky a tapety, muriva.
 3. Použitie vstavaných modelov nábytku.
 4. Vytvorenie vizuálneho zväčšenia vstupného priestoru.
 5. Doplňte dekor príslušenstvom vrátane obrazov a rámikov na fotografie.

Posledná uvedená technika vám umožňuje efektívne zmeniť vnímanie dlhého územia a zaberať minimálny objem..

Výber farebnej schémy pre úzku a dlhú miestnosť

Odporúča sa uprednostniť svetlé farby, ale zdržať sa bielej. Rýchlo a ľahko sa znečistí, preto nie je vhodný do miestnosti na tento účel. Uprednostňujú sa neutrálne odtiene vrátane krémovej a béžovej.

Svetlosivé steny v úzkej chodbe

Interiér chodby v neutrálnych tónoch svetlých odtieňov

Biela je dobrá pre strop. Na dlhú plochu si môžete vybrať kombináciu niekoľkých farieb na stenu. Kontrast je v poriadku, ale je lepšie zvoliť mierne svetlé a tmavé tóny z tej istej palety. Na horizontálne oddelenie stien je zavedený výlisok. Horná časť je vyhotovená v ľahšom tóne. Vyberte si lištu so šírkou asi 8-10 cm.

Dvere a soklové lišty sú vyrábané v rovnakom rozsahu. Nábytok môže mať tiež podobnú farbu. To umožní, aby bol priestor pevný a kompletný..

Výber dizajnu nábytku pre dlhú a úzku miestnosť

Pri návrhu dlhej chodby je dôležité vybrať správne položky nábytku. Mala by byť pridaná maximálna funkčnosť. Voľba je ovplyvnená rozložením a územím chodby. Ak je k dispozícii dostatok meračov, mala by byť nainštalovaná vstavaná skriňa. Jeho výhodou budú zrkadlové dvere. To vizuálne zlepší vnímanie miestnosti..

Posuvná skriňa so zrkadlami v bielej chodbe

Vstavaná skriňa so zrkadlovými dverami prispieva k vizuálnej expanzii úzkeho priestoru

Rada. Aby sa zvýšila praktickosť, stojí za to použiť rohy čo najviac. Vhodné sú špeciálne police a skrinky na topánky.

Návrh úzkej chodby vo svetlých odtieňoch

Ľahký kompaktný nábytok ušetrí využiteľný priestor

Vešiak s lavicou v zadnej časti výklenku v malej chodbe

Zaujímavý nápad – vstavaný výklenok pre vrchné oblečenie s pohodlnou lavicou na prezúvanie

Závesné organizéry sú zakúpené na praktické umiestnenie drobného príslušenstva. Vizuálne zbavenie sa interiérových dverí pomáha dosiahnuť priestornosť a nahradiť ich polkruhovým oblúkom.

Na zvýšenie zemepisnej šírky je na jednu stenu zavesené zrkadlo a na opačnú stranu je umiestnené svietidlo. Ak je chodba veľmi úzka, príslušenstvo na stenu by malo byť obmedzené na minimum, aby nebránilo pohodlnému pohybu..

Tri vstavané žiarovky na strope úzkej chodby

Rozmery nábytku je potrebné zvoliť tak, aby priechod zostal široký najmenej 80 cm

Vhodné materiály na dekoráciu stien

Obklad vyžaduje starostlivý výber, aby vytvoril atraktívny a praktický interiér. Odporúča sa vziať do úvahy vlastnosti miestnosti. Vybrané materiály by mali pohodlne odolávať pôsobeniu vlhkého prostredia a teplotných extrémov. Jednoduchosť starostlivosti by mala byť jedným z kľúčových výberových kritérií. Vstupná hala sa vyznačuje vysokou úrovňou znečistenia, pretože nečistoty a vlhkosť z dažďa sa do domu vnášajú spolu s obuvou a vrchným oblečením.

Úzky dizajn chodby v sivých tónoch

Pôvodný interiér úzkej chodby s praktickou krytinou na stenách a jasnými akcentmi vo forme žltých dverí

Odporúča sa opustiť sadrokartónové dosky a špeciálne panely. Táto možnosť zaberie miesto, ktoré je už také malé. Je lepšie sa zaoberať rôznymi druhmi tapiet, vrátane tekutých, vinylových, textúrovaných alebo sklenených. Benátska omietka bude stačiť..

Okrem obkladu je dôležité správne zvoliť aj vzor. Odstráňte zvislé alebo vodorovné pruhy, veľké vzory. Uvedené možnosti prispievajú k vizuálnemu zúženiu priestoru. Zastavte sa pri chaotickej abstrakcii.

Dekorácia steny – zväčšujeme priestor

Na vyrovnanie povrchu používajte špeciálne tekuté výrobky, nie sadrokartónové dosky, aby ste nezdvíhali centimetre. Tapeta na maľovanie vám umožňuje pravidelne aktualizovať interiér chodby a premaľovať povrch v novej farbe. Vady, vrátane škrabancov a škvŕn, sú na chodbe bežné. Abstrakcia pomôže skryť takú chybu..

Svetlo žlté steny v úzkej chodbe

Kontrastné svetlo natierateľné tapety rozšíria miestnosť

Výber farby pre interiér úzkej chodby

Konštrukcia dlhej, úzkej chodby predpokladá kompetentný výber farebnej palety. Vhodné je svetelné spektrum. Vizuálne dodáva miestnosti sviežosť a vzdušnosť. Základom môže byť jemný pastelový rozsah vrátane béžových, modrých, pieskových tónov. Pre strop tradične väčšina vyberá biely odtieň..

Tmavý pruh na svetlých stenách malej chodby

Jednoduchá povrchová úprava vo svetlých farbách – univerzálne riešenie pre malú chodbu

Hnedý vešiak s háčikmi na béžovej stene

Kontrastné kombinácie sú povolené, ale vyžadujú striedmosť.

Mnohým chodbám chýba prirodzené svetlo, a preto je ťažké nájsť dokonalý štýl. Preto bude prevládať biela a jej tóny. Ale nestojí za to, aby bola chodba úplne snehovo biela. Vyzerá to nudne a neprakticky. Aj pri zdobení jediným gamutom povrchu stropu a stien je potrebné, aby sa líšili o niekoľko odtieňov. Horná časť miestnosti je svetlejšia.

Stropná dekorácia v úzkej chodbe

Pre správny návrh stropu musíte dodržať niekoľko návrhových tipov:

 1. Použite napínacie plátno s lesklým plátnom, ktoré má reflexný efekt.
 2. Strop a podlaha by mali mať konzistentnú farebnú paletu.
 3. Dizajn môžete implementovať z niekoľkých úrovní. Hlavné telo by malo byť vycentrované. Neimplementované s nízkymi stropmi pri konštrukcii zaveseného výrobku.
 4. Stropné prívesky sú zavedené do úrovní a skrývajú ich pred zrakom.

Fotografia stropu úzkej chodby so vstavanými lampami

Pohodlné osvetlenie poskytujú dodatočné svietidlá po obvode stropu

Stretch web môže mať niekoľko úrovní. Tým sa povrch vyrovná a vizuálne sa zvýši zemepisná šírka. Ľahká konštrukcia nepridáva miestnosti na hmotnosti. LED prívesky v kombinácii s lesklým povrchom dodajú miestnosti na objeme.

Strop zo sadrokartónu v interiéri úzkej chodby

Biely strop so žiarovkami vo výklenkoch dodá chodbe objem

Osvetlenie úzkej a dlhej chodby

Svetlo hrá pri usporiadaní chodby obrovskú úlohu. Vnímanie miestnosti závisí od správnej organizácie. Pre chodbu je charakteristický nedostatok prirodzeného svetla. Na optické zväčšenie priestoru by malo byť použité jasné svetlo..

LED osvetlenie obrazov v dlhej chodbe

Pohodlné osvetlenie zadnej chodby je dosiahnuté kombináciou rôznych zdrojov svetla

Nepoužívajte žiarivky na denné svetlo. Narúšajú farebné podanie interiéru a prispievajú k transformácii odtieňov, čo negatívne ovplyvňuje vnímanie celkového gamutu miestnosti. Mnoho moderných dizajnérov odporúča nainštalovať halogény. Majú najbližšie k dennému svetlu..

Pôvodná vstavaná skriňa na dlhej chodbe

Osvetlenie vstavaných šatníkových políc spolu s bielymi stenami urobí chodbu svetlou a štýlovou.

Aby osvetlenie prinieslo iba pozitívny efekt, musíte dodržať niekoľko tipov:

 1. Vylúčte používanie závesných lustrov.
 2. Zavedenie princípu kombinovaného osvetlenia.

Bodové svetlo v kombinácii so nástennými lampami dodá priestoru priestor. Ten by mal byť kompaktný, aby nekradol šírku priestoru. Je možné organizovať osvetlenie zrkadla, políc, aby sa steny opticky tlačili. Ak je strop lesklý, žiarovky sú umiestnené na úrovni podlahy, čo im umožní odraziť sa na plátno a vytvoriť ilúziu duálneho osvetlenia..

Interiér úzkej chodby s nástennými lampami

Nástenné svietidlá pôsobia aj ako dekoratívne prvky

Poschodie v úzkej chodbe

Aby ste sa zbavili pocitu tesnosti, mali by ste strop a podlahu usporiadať do tej istej palety. Najprv sa musíte rozhodnúť pre obklad. Vzhľadom na vysokú priepustnosť je nevyhnutné, aby bol materiál odolný proti opotrebeniu, odolný a praktický. Postačí linoleum, dlažba, parkety alebo laminátová podlaha. Tieto povlaky majú dobrú kvalitu, dlhú životnosť a jednoduchú údržbu..

Okrasná dlažba Motley na podlahe úzkej chodby

Svetlé dlaždice na predných dverách zriedia monotónny interiér a budú veľmi vhodné pri čistení

Laminát musí byť položený kolmo na steny, čo im umožní roztiahnuť sa. Diagonálne murivo tiež prispieva k vizuálnemu zvýšeniu územia..

Pri navrhovaní sa odporúča dodržiavať užitočné rady:

 • Výberom dlaždice ako krytiny môžete pokračovať v pokládke v kuchyni a kúpeľni.
 • Keď stojíte pred parketami alebo doskou, musíte vo zvyšku bytu zachovať štýl muriva..
 • Použitie lesklých dlaždíc je vylúčené. Je vhodný na rozšírenie hraníc, ale po vstupe po daždi sa kvôli kĺzaniu nebude možné pohnúť.

Čierna keramická podlaha v dlhej chodbe

Na zónovanie chodby je možné použiť podlahovú krytinu

Chodby pre úzke chodby

V preplnených podmienkach bude množstvo nábytku obmedzené a sú umiestnené pozdĺž jednej steny. Je lepšie kúpiť vstavaný model s dverami priehradky. To vám umožní nezaberať viac miesta pri otváraní skrinky. V obchode môžete nájsť vhodný model alebo ho vyrobiť na objednávku. V druhom prípade sa berú do úvahy vlastnosti miestnosti a nábytok zohľadňuje jednotlivé parametre. Zvolený model musí byť funkčný a praktický..

Tri žiarovky na strope chodby v panelovom dome

Vstavaná skriňa so zrkadlom na dverách

Robíme miestnosť objemnejšou a pracujeme na návrhu dlhej chodby

Niektorí sa rozhodujú pre prestavbu, aby sa zvýšila úžitková plocha. Ale to je často nadbytočné. Rozšírením chodby a demoláciou steny sa plocha susednej miestnosti automaticky zmenší. Preto je lepšie použiť špeciálne techniky na zvýšenie účinnosti dizajnu..

Čierne vchodové dvere na chodbe v klasickom štýle

Tmavé dvere na pozadí svetlých stien pomáhajú zväčšiť vizuálny priestor.

Vytváranie špeciálnych ilúzií pomocou farebnej schémy napraví niektoré nedokonalosti chodby. Interiér celého domu by mal byť v harmónii s chodbou. Minimum tmavých tónov vám umožní opticky miestnosť ešte nezmenšiť.

Otvorené police na ukladanie vecí na chodbe

V malej chodbe by nemali byť žiadne nepotrebné veci.

Svetlá drevená podlaha na chodbe s bielymi stenami

Každý detail by mal fungovať tak, aby vizuálne zväčšil priestor, ako aj plnil konkrétnu funkciu.

Okrem farieb sa na zlepšenie vnímania chodby aktívne používajú aj zrkadlá. Najbežnejšie techniky sú uvedené v tabuľke:

Recepcie Popis
Zrkadlový povrch Umožňuje vám vytvoriť vizuálnu perspektívu. Je dôležité dodržiavať opatrenia a nepreháňať to s realizmom. Pri náraze na stenu to môže spôsobiť ľahké zranenie..
Zrkadlové okno Zrkadlo je orámované špeciálnym kučeravým rámom, ktorý sa okrem zväčšenia priestoru stáva dobrým dizajnovým doplnkom.
Zrkadlové dvere Zrkadlový výrobok musíte vložiť do dverovej väzby. Vytvára sa ilúzia zvyšujúcich sa hraníc.

Posuvná skriňa so zrkadlovými fasádami na konci dlhej chodby

Zrkadlo na koncovej stene alebo skrini dodá priestor chodbe

Hra s vizuálnym vnímaním

Rôzne vizuálne efekty môžu zmeniť vzhľad miestnosti. Pomocou palety, zrkadlových plôch a kompetentného osvetlenia bude možné skryť nedostatky tejto zóny bytu, zdôrazniť výhody a výhodne predstaviť dostupný priestor. Viac svetlých farieb zaplní chodbu svetlom a ľahkosťou. Zrkadlá a reflektory vizuálne vytvárajú ilúziu širokej chodby.

Zrkadlové steny vo vnútri chodby

Odraz v zrkadlových plochách vždy hrá na vizuálne rozšírenie priestoru.

Biela vstupná hala s minimálnym počtom nábytku a doplnkov

Najlepšie je držať sa konceptu minimalizmu.

Úzky priestor vytvára určité problémy pri zdobení interiéru. Je potrebné starostlivo zvážiť každý detail a použiť efektívne techniky na vizuálnu zmenu miestnosti. Toto zmení územie na štýlový a praktický priestor..

Video: čerstvé nápady na zdobenie dlhej chodby

Foto: 50 hotových riešení na usporiadanie úzkej chodby

Otvorené police z prírodného dreva Svetlá podlaha na chodbe s tmavými stenami Interiér úzkej chodby v podkrovnom štýle Dlhé police na dekorácie a suveníry Maľovaná otvorená tehlová stena Stojan na dáždniky pred prednými dverami Tmavozelené odtiene závesných svetiel Otvorené police na ukladanie vecí na chodbe Dlhý koberec s čiernymi a bielymi pruhmi Návrh úzkej chodby v secesnom štýle Posuvné dvere do zrkadlovej skrinky Predĺžený dizajn chodby v modernom byte Koberec so žltým ornamentom na tmavej podlahe Dámske topánky na lavičke na chodbe Zostava chodbového nábytku s pohodlnou lavicou Dekorácia steny na chodbe so sivými panelmi Sklenené police v interiéri chodby Keramická podlaha v chodbe v klasickom štýle Svetlé koberce na hnedej podlahe chodby Zónovanie chodby s podlahou Lesklá podlaha v chodbe v orientálnom štýle Kontrastné dokončenie úzkej chodby Svetlozelené steny malej chodby Otvorený vešiak na šaty s kovacími prvkami Tlmené osvetlenie malej chodby Panely z prírodného kameňa na stene chodby Biele dvere s čiernym lemovaním Biela tehlová stena Tmavosivá tehlová stena chodby Vinylové tapety na stenách chodby Dekoratívne vázy v dizajne chodby Skriňový nábytok v interiéri úzkej chodby Tehlové múry na chodbe v industriálnom štýle Otvorený vešiak na vrchné oblečenie Zdobenie stien malej chodby obrazmi Úzka skriňa pozdĺž steny chodby v súkromnom dome Podlahová váza so suchými rastlinami Vinylová tapeta s textúrou Dizajn chodby v klasickom štýle Svetlá podlaha chodby z mramorovej dlažby Osvetlenie obrazov smerovými svetlami Ružová farba v interiéri úzkej chodby Predĺžený dizajn chodby v modernom štýle Dokončenie úzkej chodby preglejkovými doskami Elegantný interiér chodby s lesklou podlahou Jednoduchá drevená lavica pozdĺž steny chodby Vstupná hala súkromného domu v bielej farbe Svetlé šatníky na vrchné oblečenie Úzka chodba vo vidieckom dome

Previous Post
Barrträd i landskapsdesignen av en sommarstuga
Next Post
النمط الياباني في الداخل مع تفسير حديث