15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ako si vybrať tapetu pre nápady na chodbu a chodbu do bytu

Vkusná chodba je snom každého majiteľa domu. Pretože veľa nábytku nie je umiestneného v priechodnej miestnosti, hlavné zameranie je na výzdobu stien. Presne tak tapeta na chodbu a chodbu vytvoriť prvý dojem, a fotografické nápady pre byt vám pomôže vybrať si štýlový dizajn. Niekedy stačí zmeniť výzdobu stien a miestnosť sa výrazne zmení. Pásky s tapetami skryjú nevzhľadné oblasti a zvýraznia oddelené oblasti v miestnosti. Pri nákupe by ste mali venovať pozornosť farbe a štruktúre tohto dokončovacieho materiálu..

Ako si vybrať tapetu pre nápady na chodbu a chodbu do bytu

Vkusne dokončená chodba – sen každého majiteľa domu

Tapeta v histórii

Prvé kópie sa objavili v Číne v roku 200 pred n. L. Potom boli plátna vyrobené z ryžového papiera. Ako prví prevzali výrobnú technológiu od Číňanov Briti. V Európe boli potom steny čalúnené látkou. Ale čoskoro prišla móda pre nový dokončovací materiál do Francúzska a potom do ďalších európskych krajín. Obrázky boli na plátna nanesené pomocou šablóny a na vytvorenie komplexného vzoru bolo potrebné najať výtvarníka. Tapeta bola drahá, len kráľ alebo bohatý šľachtic si mohol dovoliť nimi vyzdobiť izbu..

Svetlá tapeta s malým aplikovaným vzorom na chodbu v štýle Provence

Svetlá vstupná hala v štýle Provence s originálnymi kvetinovými tapetami

Éra papierových tapiet je prvou polovicou 20. storočia.. Potom, vďaka vzhľadu produktívnych strojov, továrne na tapety dokázali opustiť manuálnu prácu. Ceny za výrobky sa znížili, takže sú veľmi žiadané. V súčasnej dobe sa vyrába mnoho druhov tapiet s vynikajúcim dizajnom – od rozpočtu po prémiu.

Tapeta v histórii

Éra papierových tapiet je prvou polovicou 20. storočia.

Druhy tapiet

Steny na chodbe a chodbe sú náchylné na znečistenie. Preto sa odporúča kupovať výrobky odolné voči opotrebovaniu, z ktorých je ľahké zotrieť prach a sadze.. Vinylová tapeta je hustá, horná vrstva je pokrytá ochranným filmom. Existuje veľa možností s jasným dizajnom, vždy nájdete zaujímavý vzor. Významnou výhodou je schopnosť povlaku skryť menšie chyby a nerovnosti v stenách..

Výber tapety s originálnym jasným vzorom pre veľkú chodbu

Veľká chodba zdobená tapetami s originálnym vzorom

Tekuté tapety textúrou pripomínajú dekoratívnu omietku. Často sa používajú na lepenie stien na chodbách. Sú to suchý práškový dokončovací materiál. Zriedený vodou a nanesený na stenu stierkou.

Najtrvanlivejšie sú sklenené tapety. Môžu byť natreté akrylovou farbou. Reliéfny povrch dodá pôvodnú textúru. Ak máte radi prírodné materiály a chcete zlepšiť zvukovú izoláciu, poobzerajte sa po korkových krytinách. Vždy sú v prírodných teplých farbách.. Vliesové tapety môžu napodobňovať textúru kameňa alebo dreva.

Široký textilný lem vyzerá pôsobivo. Ale nie každý si môže dovoliť kúpiť drahú tkaninu a pozvať špecialistu, ktorý ju pripevní na steny..Kompromisným riešením budú tapety s papierovým podkladom s látkovým poťahom. Sú prilepené lepidlom na tapety..

Druhy tapiet

Najtrvanlivejšie sú sklenené tapety

Papierovú tapetu je potrebné vymeniť po 2-3 rokoch, a ak sú v byte domáce zvieratá, potom sa povlak môže stať za rok nepoužiteľným.. Ak sa dekorácia na stenu nudí, môžete ozdobný povlak ľahko vymeniť. Vďaka cenovo dostupným nákladom na materiál je možné situáciu často aktualizovať. Výhodou papiera je, že dýcha, takže pod ním nerastú plesne. Ruskí a zahraniční výrobcovia vyrábajú hrubé papierové tapety vyrobené z dvoch vrstiev – duplex. Takáto stena je oveľa odolnejšia..

Rada. Pred zdobením zarovnajte steny. Hustá vliesová tapeta zamaskuje len drobné nerovnosti.

Užitočné rady

Výber tapety tmavej farby pre chodbu a chodbu

Zdobenie chodby a chodby tapetami v tmavom odtieni

Každý byt má svoje vlastné dispozičné riešenie. V závislosti od parametrov miestnosti preto venujte pozornosť nasledujúcim vlastnostiam:

  • V malých bytoch je chodba kombinovaná s chodbou a väčšinu stien zaberajú dvere. Je nepravdepodobné, že by bolo možné na tak obmedzenú plochu umiestniť obrovský fotopapier..
  • Úzky priechod je možné vizuálne rozšíriť tapetou s vodorovnými pruhmi.
  • Ak je voľný priestor, oživte interiér fototapetou alebo ozdobnými panelmi..

Na chodbe a vo vstupnej časti nie sú väčšinou žiadne okná.. Preto sa pokúšajú naplniť miestnosť svetlom.. Podobný efekt je ľahké dosiahnuť výberom tapety vo svetlých odtieňoch. Vhodné sú monochromatické variácie aj plátna s malým vzorom..

Svetlé pruhované tapety pre veľkú chodbu v byte

Pruhovaná tapeta pre klasický dizajn chodby v byte

Rada. V malej chodbe buďte opatrní pri tapetách napodobňujúcich prírodný kameň alebo murivo. Použite ich ako jasný prízvuk a hlavné pozadie by malo byť neutrálne..

 Jemné pastelové farby

Luxusná biela tapeta na chodbu a chodbu

Malá chodba a chodba s bielymi tapetami

Ak chcete naplniť svoj domov útulnou atmosférou, použite vzdušné pastelové farby.. Broskyňová, svetlo ružová, mäta, svetlo žltá – ideálna na zdobenie útulného hniezda. Môžete použiť niekoľko blízkych odtieňov a navzájom ich kombinovať..

Monochromatické súbory

Pôvodná myšlienka oranžovej tapety na chodbu

Štýlová dekorácia chodby oranžovou tapetou v teplom odtieni

Klasické čiernobiele kombinácie pôsobia expresívne a dodávajú miestnosti na objeme. Bezfarebné tapety si získali obľubu vďaka svojej univerzálnosti. Môžu byť kombinované s takmer akýmkoľvek dizajnom – od klasického po moderný.

Na chodbu sú vhodné vzorované monochromatické plátna.. Môžete si vybrať originálnu verziu-štylizované noviny alebo čiernobiele fotomurálky s mestskou krajinou. Odvážnym riešením by bolo striedať čierne a biele plátna..

Tapeta s veľkým kvetinovým vzorom pre malú funkčnú chodbu

Interiér malej chodby s vytlačenou tapetou

Svetlé kombinácie

Dizajnéri často používajú kombináciu dokončovacích materiálov. Vo väčšine prípadov sa používajú dva druhy tapiet.. Jedno plátno napodobňuje nástenný panel, je v spodnej časti prilepené a druhé je umiestnené hore. Tapeta by mala štýlovo ladiť. Výrobcovia zahrnujú do svojich zbierok hotové kombinácie sprievodných tapiet. Preto je nepravdepodobné, že by ste si museli sami vyberať úspešnú kombináciu..

Panely napodobňujúce stenový panel sú zvyčajne monochromatické s obrázkom textúry dreva alebo zvislými pruhmi. Na vrchnú časť sa najčastejšie používajú kvetinové vzory. Niekedy vyberú výrobky rovnakej farby, ale líšia sa textúrou..

Nápady na dizajn tapety pre chodbu a chodbu v byte

Štýlová verzia tapety na chodbu a chodbu v malom byte

Užitočná informácia. Pre hornú oblasť zvoľte svetlejší odtieň.

Trendom posledných rokov je kombinácia bielej s jasne červenou alebo žltou. Je to skvelé riešenie, ak chcete pridať sýte farby. Jedna zo stien je vyzdobená tapetami v bohatom odtieni a ostatné zostávajú neutrálne. Táto technika vám umožňuje urobiť interiér volumetrickým a upozorniť na dôležité detaily..

Tapeta do chodby a chodby v sýtej vínovej farbe

Interiér chodby s tmavými štýlovými tapetami

Dvere nie je potrebné dodatočne zvýrazňovať. Ak chcete zdôrazniť ušľachtilé línie dizajnérskych dverí, zvoľte svetlé tapety bez vzoru. Po obvode každého otvoru môžete tiež umiestniť LED osvetlenie. Hranice pomáhajú skryť šev medzi dvoma horizontálnymi plátnami.

Rada. Nenechajte sa uniesť hranicami, minimalizmus je v móde. Aj v semi-starožitnom interiéri s veľkým počtom dekorov sa steny používajú ako pozadie pre nábytok..

Tapeta pre priestrannú a svetlú chodbu v byte

Priestranná vstupná hala so svetlými štýlovými tapetami

Klasika a modernosť

Vintage vzory sú v móde. Môžu byť buď lakonické a zdržanlivé, alebo veľmi jasné. Panely so vzorom úplne zakrývajú stenu alebo používajú kombináciu s obyčajnými. Stena pozdĺž okrajov je natretá bielou farbou alebo pokrytá sklolaminátom. Pre interiér v klasickom štýle si môžete vybrať niekoľko tapetových panelov a umiestniť ich do drevených rámov.

Nápady na dizajn tapiet pre prísny a klasický štýl vstupnej haly v byte

Klasický štýl tapety pre prísny a lakonický dizajn chodby

Rada. Aby tapeta rezonovala s okolitým prostredím, je možné ich prelepiť aj cez bočné steny nočných stolíkov alebo fasády dverí..

Kvetinové motívy

Nápady na dizajn tapiet pre klasický dizajn chodby a chodby

tapeta s dlhou chodbou

Na tapetu sú tradične umiestnené kvety. Kvetenstvo môže byť veľké – na podlahe steny alebo v malom opakujúcom sa vzore. Klasická možnosť zdobenia stien na chodbe – vzorom v tvare diamantu s monogrammi, kučerami a kvetinovými aranžmánmi.

Abstrakcia

Druhy tapiet

Papierovú tapetu je potrebné vymeniť po 2-3 rokoch, a ak sú v byte domáce zvieratá, potom sa povlak môže stať za rok nepoužiteľným.

Nečistota je viditeľná na svetlých stenách. Ak nechcete tráviť veľa času čistením alebo pravidelným lepením plátien, vyberte si výrobky s abstraktným vzorom.. Na pozadí jasného vzoru sú škvrny menej nápadné.

Jemné pastelové farby

Ak chcete naplniť svoj domov útulnou atmosférou, použite vzdušné pastelové farby.

Prísne pruhy

Pruhované tapety môžu vizuálne zväčšiť aj zmenšiť priestor. Sú umiestnené spolu so sprievodnými tapetami alebo obyčajnými plátnami. Na zvýšenie stropu použite zvislé pruhy, horizontálne, naopak, rozšírte priestor.

Svetlé kombinácie

Tapeta by mala štýlovo ladiť

Rada. Je žiaduce, aby dizajn chodby odrážal dizajn obývacích izieb..

Tapeta

Na chodbe by ste nemali odkladať všetky steny na tapety.. Na vizuálne zväčšenie priestoru použite kompaktné panely, ktoré vyzerajú ako obrázok. Môžete si dokonca kúpiť imitáciu okna s výhľadom na les alebo park. Obrázky kvetov sú vždy relevantné. Upozorňujeme, že fotografie mora a paliem sú dosť tmavé. Navyše modrá robí uzavreté priestory ťažšími..

Svetlé kombinácie

Dvere nie je potrebné dodatočne zvýrazňovať.

Rada. Pre tmavú chodbu vyberte tapetu s jasným vzorom v teplých farbách.

Ako nezdobiť chodbu a chodbu

Aby ste sa pri opravách vyhli chybám, dodržujte nasledujúce odporúčania:

  • Steny by nemali byť tmavé, inak sa chodba bude zdať ponurá.
  • Tapeta s 3D efektom, s veľkými obrázkami ovocia alebo kvetov, miestnosť vizuálne zmenší.
  • Nadmerný dekor na stenách bude nepríjemný.

    Abstrakcia

    Ak nechcete tráviť veľa času čistením alebo pravidelným lepením plátien, vyberte si výrobky s abstraktným vzorom.

Ako prezentovať tapetu v priaznivom svetle

Dôležitú úlohu hrá osvetlenie. Chodba bez žiaroviek sa zdá byť tmavá. Preto je vhodné nainštalovať pod strop výkonné svetelné zdroje..Na dlhej chodbe je možné umiestniť niekoľko žiaroviek za sebou. Aby žiarovky nesvietili do očí, – zaobstarajte si tienidlá.

Nevynechajte čiernu tapetu, ak zodpovedá štýlu vášho domova.. Aby ste priestor vyplnili svetlom, umiestnite okrem lustra aj nástenné svetlá.

Ako nezdobiť chodbu a chodbu

Na vizuálne zväčšenie priestoru použite kompaktné panely, ktoré vyzerajú ako obrázok

Tapetovanie nezaberie veľa času a výsledok je okamžite viditeľný. Preto sa tento povlak rozšíril. Keď ste vopred zistili, ktoré tapety sú vhodné na chodbu a chodbu, v obchode nájdete presne to, čo potrebujete..

Tapeta na chodbe

Tapeta na chodbu a chodbu do bytu 45 nápadov na fotografiu:

Previous Post
Fotó tapéta a belső térben: típusok, fotók, tippek
Next Post
قواعد استخدام لون الفستق في الداخل