15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ako si vybrať správnu fotografickú tapetu do škôlky

Každý rodič chce, aby izba jeho dieťaťa bola pestrá, svetlá a pohodlná. Správne zariadená izba umožňuje deťom rozvíjať sa, stelesňuje svet, v ktorom rastie a žije. Dôležitou súčasťou interiéru budú nielen hračky, nábytok, ale aj fotomurálky do škôlky. Fototapety sú rôzne. Hlavnou úlohou rodičov je vyzdvihnúť ich v súlade so všetkými požiadavkami, normami a nezabudnúť na túžbu samotného dieťaťa.

Správny výber tapety do škôlky

Detská izba so svetlými a krásnymi fotomurálkami

Tapety do škôlky sú:

 • papier;
 • umývateľné;
 • tkanina.

Každý má svoje klady a zápory..

Ako vybrať správnu fotografickú tapetu do škôlky

Správne zariadená izba umožňuje deťom rozvíjať sa, stelesňuje svet, v ktorom rastie a žije.

Ako si vybrať tapetu do škôlky

Papier

Pre detskú izbu by bol výber papierovej tapety ideálnou možnosťou. Sú priedušné, vodotesné a šetrné k životnému prostrediu. Významné nevýhody papierových tapiet:

Výber tapety s kvetinovými motívmi do štýlovej detskej izby

Návrh klasických fototapiet do detskej izby

 • vyhorieť, stratiť svoj pôvodný vzhľad;
 • absorbovať rôzne pachy;
 • nie je možné prať.

Tapetu je potrebné lepiť opatrne, aby nedošlo k poškodeniu ich povrchu. V opačnom prípade budete musieť znova nalepiť.

Výber krásnej ružovej tapety do škôlky

Dekor detskej izby s fototapetami nádhernej ružovej farby

Umývateľné

Typ tapety má hladký povrch, ľahko sa čistí, je dostatočne pevný a hustý. Do detských izieb sa častejšie volia umývateľné tapety. Jedinou nevýhodou je, že pred prilepením stien je potrebné ich starostlivo vyrovnať, aby ste sa vyhli chybám..

Ako si vybrať tapetu do škôlky

Do detských izieb sa častejšie volia umývateľné tapety.

Tkanivo

Látková tapeta je vhodná pre tých, ktorí chcú ozdobiť škôlku zaujímavým a moderným spôsobom. Objavili sa už veľmi dávno a boli to prvé tapety. Používali ich na výzdobu bohatých domov. Teraz sú látkové tapety považované za luxus a prestíž. Tapeta je vyrobená z:

 • bavlna;
 • velúr;
 • hodváb;
 • polyester.

  Výber ružovej tapety pre priestrannú detskú izbu

  Fotografická tapeta na dekoráciu steny v detskej izbe

Všeobecne sa uznáva, že čím prírodnejšie nite v látkových tapetách sú, tým sú drahšie. Aj napriek tomu, že tkanina má tendenciu rýchlo blednúť, stráca svoju pôvodnú farbu. Jedinou nevýhodou tapety môže byť neopatrné zaobchádzanie a nesprávne prilepenie..

Psychológovia sa domnievajú, že miestnosť pre novorodencov by mala byť zariadená vo svetlých pastelových farbách. Pre deti od troch rokov je lepšie zvoliť svetlé a farebné tapety. Kresba na tapete by nemala dieťa vystrašiť. Na vizuálne rozšírenie a zvýšenie jasu miestnosti sa odporúča prilepiť jednu stenu a zvyšok vymaľovať. Deti vo veku 6 rokov a staršie sa môžete sami postarať, vyberte si tapetu. Bude to pre nich zábavná hra. V tomto veku mám rád rôzne rastliny, prírodu a zábavné zvieratá.

Originálna fotografická tapeta pre štýlový dizajn škôlky

Štýlový dizajn detskej izby s originálnymi fototapetami

Hlavná vec je, že sa neboja. Ideálnou možnosťou by bolo zvoliť tapetu zobrazujúcu voľne žijúce zvieratá. Bude vyhovovať chlapcom aj dievčatám. Hlavnou úlohou rodičov je vybrať tapety, ktoré sa nielen páčia dieťaťu, ale tiež sa stanú bezpečnými pre jeho zdravie. Nezabudnite, že o niekoľko rokov deti vyrastú a zvieratá s rozprávkovými postavami sa stanú nezaujímavými. Pred kúpou by ste sa preto mali postarať o to, že skôr alebo neskôr budú musieť byť vymenené. V dievčenskej miestnosti je vhodné zvoliť jemné, ľahké a jemné tóny. Tapety s jasnými farbami v jemných farbách sú perfektné. Mali by v miestnosti vytvárať pohodlie a pohodu. Správny a krásny dizajn bude priaznivo ovplyvňovať dieťa a formovať jeho vkus.

Tkanivo

Kresba na tapete by nemala dieťa vystrašiť.

Na vnútornú výzdobu miestnosti pre chlapcov sú vhodné obrázky s kreslenými postavičkami, pirátmi a loďami alebo transformátormi. Vytvoria pre nich zvláštnu atmosféru, v ktorej sa chlapci budú cítiť ako skutoční hrdinovia a ochrancovia. Pomôže im to stať sa hrdinami nezabudnuteľných dobrodružstiev..

Fototapeta do škôlky s vašimi obľúbenými rozprávkovými postavičkami

Interiér detskej izby s originálnymi fotografickými tapetami

Alternatívnou možnosťou dekorácie interiéru budú tapety s postavami z animovaných filmov „Madagaskar“, „Máša a medveď“ alebo „Doba ľadová“. Na rozvoj tvorivých schopností u detí sa najlepšie hodia tapety – sfarbenie. Na nich sa rýchlo naučia, kreslia a rozvíjajú svoj vkus. Pre staršie deti sú 3D tapety dobrou voľbou. Či už sú to rôzne krajiny alebo tematické tapety. V každom prípade bude dieťa potešené novým dizajnom svojej izby..

Fotoobrazy s kreslenými postavičkami v detskej izbe

Dekorácia detskej izby s fototapetou s kreslenými postavičkami

Rozsah fotopapierov-papiera je taký veľký, že niekedy rodičia nevedia, čo si vybrať. Aby ste sa vyhli chybám, mali by ste dodržiavať tieto odporúčania:

 • Dieťaťu by sa mal interiér jeho izbičky páčiť. V ňom predsa strávi väčšinu času.
 • Deti od 6 do 8 rokov nezávisle navrhujú vybrať si tému, ktorá sa im páči. V tomto období si vyvinú chuť..

  Fotoobrazy s tematickými športovými kresbami do detskej izby

  Návrh detskej izby s fototapetou v športovom štýle

Tip: Aby mala miestnosť viac svetla, môžete na steny alebo strop použiť tapetu s bodovým osvetlením.

 • Vzdajte sa temných, utláčajúcich, bledých a nezaujímavých kresieb.
 • Police a ďalšie príslušenstvo nemožno zavesiť na tapetu, pokryjú iba celý výkres.

  Výber tapety pre svetlú detskú izbu

  Svetlá detská izba s módnymi fotografickými tapetami

 • Na lepenie fotografických tapiet si môžete vybrať jednu z troch stien. To bude stačiť na vizuálne zvýšenie a dieťa bude pohodlné a útulné..
 • Paleta farieb ostatných stien by mala byť v súlade s tapetami.

Tkanivo

V každom prípade bude dieťa potešené novým dizajnom svojej izby.

Aké sú kritériá pre výber fotografickej tapety do škôlky

Pri výbere je potrebné vziať do úvahy nielen preferencie, ale aj povahu dieťaťa. Ak napriek tomu nebolo možné vybrať si, mali by ste sa spoľahnúť na vlastnosti fotografickej tapety:

Fotomurálky v posteľných tónoch pre modernú detskú izbu

Interiér modernej detskej izby s fotografickými tapetami v posteľných tónoch

 • vziať do úvahy paletu farieb;
 • materiály musia byť šetrné k životnému prostrediu a bezpečné pre zdravie;
 • podvedomie dieťaťa by malo ľahko vnímať vzory vybranej tapety.

Pre deti s rozrušenou psychikou nie sú jasné odtiene kategoricky vhodné. Zažijú nepohodlie a vnútornú paniku. Pred výberom stojí za to navštíviť psychológa. Po štúdiu temperamentu dieťaťa vám pomôže vybrať správnu farbu. Fototapety s obrázkami prírodných motívov budú určite vyhovovať dievčatám i chlapcom. Ideálne sú zelené trávniky, zvieratá, kvety alebo stromy.

Originálna fototapeta do modernej detskej izby

Štýlový interiér detskej izby s fototapetou

Pre aktívne deti sú lepšie zelené tóny. Vylúčte bielu a čiernu. Svetložltá, oranžová a svetlo modrá však majú priaznivý vplyv na nervový systém, upokojujú a sú výzvou na objavovanie tvorivých schopností..

Aké sú kritériá pre výber fotografickej tapety do škôlky

Pre deti s rozrušenou psychikou nie sú jasné odtiene kategoricky vhodné. Zažijú nepohodlie a vnútornú paniku.

Fotoobrazy v škôlke pre dievča a chlapca

Každé malé dievča sa cíti ako princezná a sníva o princovi, s ktorým chce cestovať. Pokiaľ dieťa verí v rozprávky, môže miestnosti vytvoriť vhodnú atmosféru. K tomu sú perfektné kresby s princom a princeznou, so všetkými druhmi kvitnúcich trávnikov alebo kvetov. V malom to bude rozvíjať pocit dôvery. Dizajn by mal byť v harmónii a kombinovaný a nemal by byť pútavý a „žiarivo agresívny“. Ideálna je paleta žltých, béžových, posteľných alebo ružových odtieňov.

Správna fototapeta pre štýlový dekor detskej izby

Návrh detskej izby s módnymi a štýlovými fotografickými tapetami

Chlapci sa chcú cítiť ako hrdinovia, a tak môžu zbierať kresby rôznych športov, lodí alebo expedícií. Dobre zvolené farby budú svetlo modré, zelené alebo tmavo modré. Zároveň sú v dokonalej harmónii s bielou a béžovou. Dizajn miestnosti by mal byť vyrobený v rovnakom štýle, iba tak deti poteší a pomôže im cítiť sa ako hrdinovia rozprávok, v ktoré veria..

Výber jasných tapiet pre detskú izbu

Veľká detská izba so svetlými sýtymi fototapetami

Fototapety v škôlke pre novorodencov

Mnohí sa pripravovali na to, že sa stanú rodičmi, a predtým sa obávali o budúce pohodlie a pohodu svojho dieťaťa. Správne zvolený interiér je koniec koncov zárukou toho, že bude dieťa dlho tešiť. Preto by sa k návrhu miestnosti malo pristupovať zodpovedne. Pre novorodencov v miestnosti stojí za výber neutrálnych tónov. Oni, samozrejme, ešte nemajú žiadny vkus, ale tmavé odtiene určite nebudú fungovať. Čím je miestnosť svetlejšia, tým pohodlnejšie sa v nej dieťa bude cítiť..

Návrh fototapety pre štýlovú a modernú detskú izbu

Pôvodná myšlienka zdobenia steny v detskej izbe fotografickou tapetou

Okrem čalúneného nábytku a rekreačnej oblasti budú dobrým návrhom aj fotomurálky. Pomôžu nielen dodať interiéru atmosféru, ale všetkými možnými spôsobmi prispejú k rozvoju mimiky, gest a reči dieťaťa. Ak sú steny vyzdobené rozprávkovou tematikou, potom treba pamätať na to, že dieťa bude vnímať to, čo vidí, a to sa mu nepochybne uloží do pamäte. Steny môžete ozdobiť rozprávkovými postavičkami alebo kreslenými postavičkami vo forme dekorácií.

Fototapety v škôlke pre novorodencov

Steny môžete ozdobiť rozprávkovými postavičkami alebo kreslenými postavičkami vo forme dekorácií

Fototapety do škôlky a ich výhody s nevýhodami

Fototapety majú výhody aj nevýhody. Pred kúpou by ste sa mali zoznámiť so špecifikáciami. Pretože počas lepenia môže vzniknúť množstvo ťažkostí..

Návrh fototapety do detskej izby v teplých zelených odtieňoch

Detská izba v zelenom prevedení s fototapetou na stenu

Výhodou fotopapiera je široký sortiment, farebná paleta, sýtosť a trvanlivosť. Takéto tapety sa ľahko čistia a sú odolné voči vlhkosti. Treba poznamenať, že sú univerzálne – sú vytvárané na objednávku a požadovanej veľkosti. Sú prilepené na akýkoľvek povrch a skrývajú nedostatky steny..

Návrh tapety pre priestrannú detskú izbu malej princeznej

Fototapety v dizajne detskej izby pre malé dievčatko

Ak je tapeta vyrobená na objednávku, potom musí byť veľkosť steny presne zmeraná. Tapeta by nemala vyzerať ako plagát. Samotné steny musia byť vyrovnané a nesmú zostať chybné. Profesionál by mal urobiť nálepku tapiet vyrobených na mieru..

Fototapety do škôlky a ich výhody s nevýhodami

Výhodou fotopapiera je široký sortiment, farebná paleta, sýtosť a trvanlivosť.

Kde kúpiť fotomurálky do škôlky

Ak v železiarstve alebo na trhu nie sú žiadne fototapety, o ktorých ste snívali, môžete si objednať individuálnu výrobu. Ceny sú primerané, aj keď to bude drahšie ako nákup hotových.

Správny výber svetlej tapety pre malú detskú izbu

Malá detská izba vyzdobená svetlými fotomurálkami

Internetové obchody sa špecializujú na jednotlivé objednávky. Obávať by ste sa nemali ani o kvalitu a dostupnosť certifikátov. Vyžaduje sa certifikácia produktu. Pri výrobe tapiet sa používajú bezpečné materiály, ktoré neobsahujú toxické látky. A krajiny v detskej izbe vytvoria vynikajúci štýl, originalitu a priestor pre pohodlie, pomôžu mu ponoriť sa do sveta dobrých rozprávok. Správne zvolená tapeta bude mať pozitívny vplyv na psychiku dieťaťa a nespôsobí nepohodlie.

Veľká detská izba so svetlými sýtymi fototapetami

Zdobenie centrálnej steny v detskej izbe fototapetou

Pri výbere tapety by ste sa mali spoliehať nielen na jasnú paletu, ale nemali by ste zabúdať ani na kvalitu a chuťové túžby dieťaťa. Právo vybrať si tapetu sami dodá sebavedomie, formuje chuť a motivuje dieťa k novej tvorivej inšpirácii. A nech sviatky vždy vládnu v miestnosti.

Fototapety do detskej izby

Fototapety do škôlky 47 nápadov na fotografie:

Previous Post
Funktioner hos en induktionsspis: effekt, elförbrukning
Next Post
كيفية استخدام الأرضيات الخشبية الخفيفة في الداخل