15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Navrhnite projekty tapiet pre detskú izbu pre dievčatá s fotografickými príkladmi

Detská izba pre dievča je svet plný romantiky a rozprávok. Takýto dizajn miestnosti vyžaduje od rodičov špeciálny prístup, aby naučil budúcu ženu kráse a láskavosti.. Tapeta do detskej izby pre dievčatá by mala vytvárať útulnosť, pocit pohodlia a rozdávať radosť Foto miestnosti s rozvinutými projektmi potvrdzujú, že je to ľahké urobiť s trochou úsilia.

Navrhnite projekty tapiet pre detskú izbu pre dievčatá s fotografickými príkladmi

Detská izba pre dievča je svet plný romantiky a rozprávok

Výber začíname gamutom

V prvom rade by sa rodičia mali zamerať na jemnú pastelovú farebnú schému s malým množstvom namaľovaných detailov, dobré výsledky dosiahnete zriedením kresieb na tapete doplnkami na stenu (obrazy, ladné zrkadlá, originálne hodiny).

Nápady na tmavé tapety do škôlky pre dievča

Návrh detskej izby pre dievčatá s tmavými tapetami

Zdobenie jednej zo stien fotopapierom v kombinácii so zodpovedajúcimi závesmi pomôže dosiahnuť rovnováhu. Ak je dieťa pokojné a vyrovnané, nemali by ste miestnosť preťažovať jasne zelenými, oranžovými a ružovými odtieňmi. Ak naopak chcú rodičia dodať dieťaťu energiu a optimizmus, potom budú dobrým riešením kontrastné kombinácie ružovej a hnedej, bielej s oranžovou, modrej so zelenou, modrou a béžovou..

Moderné nápady na tapety do detskej izby v teplých farbách postele

Tapeta teplého odtieňa pre malú detskú izbu

Ako farby ovplyvnia budúcu dámu? Oranžová dáva dieťaťu aktivitu, ružová, ako klasika žánru, rozveseľuje. Rodičia by mali byť opatrní so žltou, stimuluje kreativitu, ale je pre nich ľahké preťažiť miestnosť. Modrá a modrá škála poskytuje miestnosti pohodlie, relaxáciu, ale s množstvom bledomodrej alebo tmavo modrej sa detská izba vizuálne zmenší a priestor bude na dieťa vyvíjať tlak. Navrhovanie v červenej farbe psychológmi sa neodporúča do detských interiérov. A zelené tóny dieťa uvoľnia, urobia ho pokojnejším..

Výber začíname gamutom

Ak je dieťa pokojné a vyrovnané, nemali by ste miestnosť preťažovať jasne zelenými, oranžovými a ružovými odtieňmi.

Akú tapetu si vybrať?

V každej detskej izbe by mali byť tapety šetrné k životnému prostrediu a nemali by mať negatívny vplyv na zdravie dieťaťa, a preto je poťahovému materiálu venovaná značná pozornosť..

 1. Papierové tapety. Táto možnosť opravy je najlacnejšia a najšetrnejšia k životnému prostrediu. Takýto materiál sa vyznačuje rôznymi farbami, odtieňmi a vzormi a zároveň nevypúšťa škodlivé chemické pary. Nie je to tak dávno, čo sa objavili papierové tapety pozostávajúce z dvoch vrstiev, ktoré sa vyznačujú svojou pevnosťou a trvanlivosťou..

  Moderný dizajn tapety do detskej izby s jasným svetlom

  Moderný dizajn tapety do detskej izby s jasným svetlom

 2. Tapeta na vinylovej báze. Takýto materiál sa topí pri vysokých teplotách a emituje žieravý dym, ale ak sa výrobca neodchylil od výrobných technológií, potom sú za normálnych podmienok také tapety neškodné.
 3. Vliesová tapeta. Nie je to najlacnejšia možnosť dekorácie stien, ale takýto materiál je šetrný k životnému prostrediu a neškodný pre zdravie dieťaťa..

  Dizajnový projekt svetlých tapiet pre detskú izbu pre dievčatá

  Svetlá detská izba pre dievčatá s originálnymi tapetami

 4. Textilné tapety. Takéto povlaky sú krásne a trvanlivé, ale uchovávajú v sebe ďalšie nebezpečenstvo: absorbujú prach a spôsobujú alergické reakcie.
 5. Tapeta na prírodnom základe (ratan, látka, ryžový papier). Takýto povlak je považovaný za ekologický, nie sú veľmi lacné a ich farby sa nelíšia v odrode..

Pozeráme sa na štítok

Originálny dizajn tapety pre malú detskú izbu pre dievča

Svetlé nápady na tapety pre malú detskú izbu

Pri výbere tapety sa rodičom odporúča, aby si pozorne prečítali štítok, aby porozumeli vlastnostiam tapety (odolnosť voči slnečnému žiareniu, vodeodolnosť atď.). Ak sú značkami jedna alebo dve vlnovky, potom sa takýto povlak bude ľahko čistiť, najmä ak dieťa kreslí na steny. Ak obal ukazuje plameň preškrtnutý čiarou, potom to znamená, že máme pred sebou protipožiarny povlak. Kladivo na značení znamená odolnosť voči mechanickému namáhaniu, je ťažké poškodiť takú tapetu hračkami. Šetrnosť k životnému prostrediu materiálu zobrazuje obrázok „strom“ alebo „ďatelina“. Takýto povlak je možné bez obáv použiť v dievčenskej miestnosti..

Pozeráme sa na štítok

Pruhovaná tapeta

Skvelá voľba: kórejská tapeta

V poslednej dobe rodičia často začínajú používať kórejské tapety, ktoré sa nedávno objavili na našom trhu v dievčenských izbách. Do povedomia spotrebiteľov sa dostali vďaka používaniu najnovších technológií a prírodných surovín pri ich výrobe. Hlavní kórejskí výrobcovia: LGHausys. Kozmos. Shinhan. Výrobky týchto spoločností sa vyznačujú mnohými smermi a starostlivou štúdiou plátna..

V kórejských obchodoch s tapetami je ľahké nájsť to, čo sa vám páči. Tapety vo svojich zbierkach nie sú len do dievčenskej, ale aj do chlapčenskej izby..

Neobvyklé dizajnové tapety do detskej izby s vysokými stenami pre dievčatá

Neobvyklý dizajn tapety do detskej izby s vysokými stenami pre dievčatá

Medzi zbierkami sú často tapety so vzormi od prírodných subjektov as kreslenými postavičkami. Pri vývoji farieb a odtieňov pre kórejské tapety sa často používajú konzultácie s detskými psychológmi. To sa robí tak, aby zvolený povlak mal priaznivý vplyv na psycho-emocionálny vývoj dieťaťa. Tieto materiály sú bezpečné a hypoalergénne, takže ich možno použiť na novonarodené dieťa..

Neobvyklý a jasný dizajn tapety pre detskú izbu

Interiér so svetlým dizajnom pre detskú izbu

Výber tapety podľa veku

Pri výbere tapety je dôležité venovať pozornosť veku dievčaťa, pretože v rôznych rokoch života budúcej dámy by mala byť miestnosť vyzdobená iným prístupom..

 1. Pre veľmi malé dievča do jedného roka sú vhodné broskyňové, ružové, svetlo žlté tóny s malým vzorom a príjemným odtieňom. V tejto dobe dieťa skutočne veľa spí, takže je také dôležité, aby atmosféra v miestnosti bola útulná a pohodlná..
 2. Pre dievča predškolského veku sú lepšie jasné tapety, môžete použiť samolepky. Nepreťažujte miestnosť príliš sýtymi farbami, stačí si vybrať povlak s kreslenými kresbami a postavami. V takejto miestnosti bude malá dcéra útulná a pohodlná..

  Návrh tapety pre detskú izbu pre dievčatá s jasne červenými akcentmi

  Štýlová a svetlá detská izba so svetlými tapetami

 3. Dospievajúcej dievčine treba dať príležitosť, aby sama ukázala alternatívu. Už sa jej nebudú páčiť kreslené postavičky, odporúča sa vyzdobiť detskú izbu v romantickom štýle, pridať kvety, etnické ozdoby. Pri zdobení môžete použiť obrázky exotických krajín, dodatočné zdobenie obrázkami, dizajnové sklopné police, pridať kontrastné svetlé detaily.

Výber tapety podľa veku

Pre veľmi malé dievča do jedného roka sú vhodné broskyňové, ružové, svetlo žlté tóny s malým vzorom a príjemným odtieňom.

Fotografické tapety ako spôsob zdobenia stien

Jednou z najzaujímavejších možností dizajnu pre dievčenskú izbu budú nepochybne nástenné maľby. Výrobcovia nestoja na mieste a namiesto nudných jazier a brezy sa objavujú vysokokvalitné obrázky akéhokoľvek smeru. Rodičia si môžu vybrať obrázok, ktorý sa im páči, a vytlačiť takú tapetu v poradí v požadovanej veľkosti.

Jasný dizajn tapety v ružovej a zelenej farbe do detskej izby pre dievčatá

Moderná detská izba so svetlým dizajnom tapety

 Tip: Do herného priestoru malého dievčatka sú vhodné fotomurálky s rozprávkovým dejom – Barbie, postavičky Disney, princezné, malá morská víla. Ak má dievča neštandardné myslenie a vkus, nemali by ste ju odmietnuť, napríklad ak by chcela tapetu s divokými zvieratami, dinosaurami alebo lietadlami. Nechajte ju ukázať svoju osobnosť.

Návrh tapety do detskej izby v sýtej ružovej farbe

Veľká detská izba pre dievča s bohatou ružovou tapetou

Obrázky s hradmi a kráľovstvami budú slúžiť ako dôstojná možnosť premeny priestorov. Ak sú tieto obrázky kombinované s pôvodným nábytkom rovnakého smeru, potom bude výsledkom návrh miestnosti v štýle princeznej.

Nápady na dizajn tapiet pre veľkú detskú izbu pre dievčatá

Detská izba pre dievčatá s tapetami v upokojujúcich farbách na stenách

Pre deti od 2 do 5 rokov by ste si mali vybrať jasné šťavnaté odtiene s minimom kresieb, ale tieto kresby by mali dievča predstaviť svetu. To môže byť téma sezón, zvierat atď..

Projekt dizajnu tapety pre malú detskú izbu

Farebná tapeta pre malú detskú izbu pre dievčatá

Školáčka bude rada obdivovať svetlé kytice kvetov, futurizmus, priestor, obrázky detských zvierat. Fototapety sú zvyčajne prilepené k jednej stene a ostatné sú monochromatické, aby nepreťažovali detskú izbu..

Fotografické tapety ako spôsob zdobenia stien

Školáčka bude rada obdivovať svetlé kytice kvetov, futurizmus, priestor, obrázky detských zvierat.

Zásady kombinovania tapiet

Obyčajná tapeta alebo tapeta so vzorom rovnakého typu sa nie vždy používa na ozdobu dievčenskej miestnosti. Kde, ak nie v detskej izbe, môžete využiť svoju predstavivosť, dodať dieťaťu slávnostnú atmosféru a oživiť rozprávky.

Návrh tapety do detskej izby pre malé dievčatko

Veľká detská izba pre malé dievčatko so svetlými tapetami

Kombináciou rôznych tapiet môžete zónovať priestor na hernú a rekreačnú oblasť, vizuálne zmeniť proporcie miestnosti, rozšíriť ju alebo naopak, zúžiť, skryť chyby miestnosti..

Nápady na tapety pre detskú izbu pre malú princeznú

Svetlá detská izba pre malú princeznú

 • Kombinácia vertikálne. Táto technika je striedaním 2-3 typov pláten. Pri tejto kombinácii nie je potrebné plátna spájať podľa vzoru. Ďalšou výhodou je vizuálne zvýšenie stropu. V takýchto prípadoch je zvýraznená iba jedna stena, je lepšie vybrať tapetu nie širšiu ako štandardnú (53 cm).

  Veľká detská izba pre malé dievčatko so svetlými tapetami

  Veľká detská izba pre malé dievčatko so svetlými tapetami

 • Kombinácia horizontálna. S týmto dizajnom sú steny pokryté okrajmi a kĺby môžu byť vyrobené nielen vo forme priamky, ale aj vo forme cikcakov alebo oblúkov. Pomocou tejto metódy je ľahké vizuálne rozšíriť miestnosť, ale strop bude vyzerať nízko. V miestnosti, kde sú tapety kombinované týmto spôsobom, nie je zvýraznená akcentovaná stena a všetky povrchy sú prilepené rovnakou kombináciou. Spodná vrstva je zvyčajne vysoká 100 – 110 cm a má tmavšiu farbu ako horná. Dizajnéri odporúčajú experimentovať s nátermi rôznych hrúbok..

  Nápady na dizajn tapiet pre priestrannú a veľkú detskú izbu s vysokými stropmi

  Originálny dizajn tapety do detskej izby pre dievčatá

 • Prízvuk na jednej stene. Pri tejto technike sa stĺpy, rímsy, jedna stena alebo fragment povrchu odlišujú svetlými tapetami. Spravidla ide o kombináciu obyčajnej tapety s jasným plátnom. Dizajnéri často vo svojich projektoch používajú svetlé tapety v kombinácii s tapetami s bodkami, kvetmi, pruhmi a klietkou neutrálnych tónov..

  Dizajnová tapeta vo svetlých farbách do detskej izby pre dievčatá

  Projekt detskej izby pre dievčatá so svetlými tapetami

Tip: Na zónovanie miestnosti môžete zvýrazniť pracovňu, priestor na spanie alebo herňu v dievčenskej izbe. S malým priestorom návrhári odporúčajú zvýrazniť výklenky tmavšími a sýtejšími farbami, táto technika vám umožní presunúť stenu preč, čím sa miestnosť predĺži.

Zásady kombinovania tapiet

Prízvuk na jednej stene

 • Kompozícia s panelmi. Takto môžete skombinovať pokojné pastelové farby s tmavšími farbami. Panel je ozdobený rámami, lištami, bagetami. Po renovácii je tak ľahké zbaviť sa zvyškov tapiet.

  Fotografia tapety s klasickým dizajnom pre detskú izbu pre dievčatá

  Klasický dizajn tapety do interiéru detskej izby

 • Kombinácia stena-strop. Takáto technika umožní dieťaťu pozrieť sa na zaujímavé kresby nielen na steny vo dne, ale aj pozrieť sa na kreslené postavičky pred spaním, čo prispieva k relaxácii. Ak je miestnosť nízka a malá, prilepia sa iba svetlé tapety, ktoré rozšíria priestor.

  Myšlienka tapety v teplom piesku a oranžovej farbe do detskej izby

  Klasický dizajn tapety do škôlky pre aktívne dievča

 • Kombinácia vo forme patchworkovej prikrývky. Na zdôraznenie oddelenej steny používajú dizajnéri vo svojich projektoch kombinácie tapiet rôznej veľkosti, textúry a farby v štýle „patchwork“. Ostatné steny by mali byť pevné. Tento prístup vyzerá harmonicky v štýle vidieckej miestnosti alebo v škandinávskom štýle..

Tapeta pre detskú izbu

Tapeta do detskej izby pre dievčatá 53 nápadov na fotografiu:

Previous Post
Vi skapar en rumsinredning för en tonårsflicka med våra egna händer
Next Post
النمط الإنجليزي في الداخل: نصائح ، صور