15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Vlastnosti zelených tapiet do kuchyne

Pri výbere interiéru vždy vyvstáva otázka, aká farebná schéma bude pre túto miestnosť optimálna. Jednou z možností takéhoto riešenia by bolo ozdobiť kuchyňu tapetami v zelených tónoch..

Kuchyňa so zelenou tapetou.

Kuchynský dizajn so zelenou tapetou.

Početné štúdie vedcov dokázali, že zelená je dobrá pre náladu, zdravie, chuť do jedla a mozgovú aktivitu..

Odtiene zelenej – vnesú do interiéru jas, teplo, pocit jari a leta po celý rok.

Ako si vybrať zelenú tapetu do kuchyne:

 • Chytľavé zelené prvky na tapete osvieži dizajn miestnosti. Napríklad mliečna tapeta so zelenými vinetami bude vyzerať vznešene a aristokraticky. Kvetinová tapeta s množstvom zelene bude skvele vyzerať vo vidieckom štýle..
 • Pre veľkú kuchyňu bude táto farebná schéma vyzerať veľmi sviežo. Ak je kuchynský nábytok zelený, steny by mali byť vyrobené v inej farbe..
 • Ak plánujete lákavú jasnú tapetu, potom je náhlavná súprava lepšie zvoliť jemné pastelové farby..
 • K sivému nábytku sa hodia pastelové odtiene zelenej s prskaním žltej..
 • Kombinácie zeleno-oranžových prvkov v interiéri budú pôsobiť moderne a útulne.
 • Zelená tapeta bude vyzerať dobre s kovanými a chrómovými prvkami.
 • Ak chcete urobiť kuchyňu v štýloch neoklasiky, baroka, klasicizmu, klasiky, potom musíte použiť sýto zelené odtiene blízke farbám kameňov, ako je malachit, smaragd, turmalín.
 • Svetlo zelené tapety sú v interiéri univerzálne, dajú sa vybrať pre takmer akýkoľvek štýl, môžu byť hlavnou ozdobou aj ako ďalšie prvky.
 • Bledozelená tapeta je vhodná pre vidiecke štýly, Provence, shabby chic. V kombinácii s bielou vytvoria ľahký a vzdušný interiér..
 • Na dokončenie hlavného objemu povrchov je lepšie nepoužívať jasné a sýte farby, sú ideálne na vytváranie jasných portálov a akcentov v dizajne..

Zelená v kuchyni.

Psychológovia tvrdia, že zelená má upokojujúci účinok.

Voľba tapety závisí nielen od konštrukčného riešenia dizajnu kuchyne, ale aj od určitých vlastností samotnej miestnosti:

 1. Veľkosť a tvar miestnosti, veľkosť okenného otvoru – ak je miestnosť malá s nedostatkom prirodzeného svetla, odtiene by mali byť čo najsvetlejšie.
 2. Poloha vzhľadom na svetové strany. Na južnej strane budú dobre vyzerať studené odtiene zelenej, pre severné miestnosti – vhodné sú olivové, okrové, khaki odtiene. Alebo odtiene so žltými odtieňmi.
 3. Účel – ak sa má kuchyňa používať ako rekreačná oblasť alebo kombinovať s inými miestnosťami, potom je potrebné vziať do úvahy odlišný dizajn pre rôzne zóny.
 4. Umiestnenie miestnosti vo vzťahu k iným miestnostiam. Ak je to priechod alebo sa nachádza v oblasti chodby, je lepšie vybrať tiene, ktoré dopĺňajú ostatné miestnosti.

Odtiene zelenej v kuchyni.

V malých kuchyniach by mali byť uprednostnené tmavšie odtiene zelenej..

Výhody zelene v interiéri

Zelená je jedným z hlavných prírodných odtieňov, preto je v každom interiéri vnímaná čo najekologickejšie. Môže byť buď studený alebo teplý a má relaxačný a stimulačný účinok. Izba vyrobená v týchto farbách bude svieža a útulná.

Ak zelenej dominuje modrý odtieň, patrí do studeného pásma, ak žltý – do teplého pásma..

Zelená farba v interiéri.

Zelená farba sa ľahko hodí do akéhokoľvek štýlu interiéru.

Kuchyňa je jedným z mála priestorov, kde môžu zelené tapety pôsobiť ako hlavná farba:

 • Svetlé odtiene znížia hlad.
 • Zlepšiť náladu.
 • Znížte úroveň stresu.

Zelená v dizajne kuchyne.

Zelená zlepšuje chuť do jedla, znižuje stres.

Vlastnosti zelenej farby

Podľa bioenergetiky má najpozitívnejší vplyv na duševnú energiu človeka. Z hľadiska psychológie má tieto vlastnosti:

 1. Rozvíja kreativitu.
 2. Znamená to rast, pokrok, perspektívy – pomáha veriť v seba, získať energiu a zároveň nie je agresívny..
 3. Prináša pokoj a zvyšuje koncentráciu, a tým ovplyvňuje výkon. Vo svetlých interiéroch s veľkým počtom pestrých prvkov prinesie harmóniu a zníži vizuálne napätie.
 4. Núti ľudí byť nekompromisnými a správať sa dôsledne, a nie strieľať na každú maličkosť.
 5. Pri použití žltého gamutu zelených odtieňov sa vytvorí pocit benevolencie a pozitivity, čo je vhodné, ak sa v kuchyni často konajú rokovania alebo nejaké schôdze.
 6. Bohaté zelené odtiene dodajú miestnosti pocit stability a spoľahlivosti.

Kuchyňa so zelenou tapetou.

kuchynský dizajn s bohatou zelenou tapetou.

Orgány, na ktoré majú priaznivý vplyv bylinné farby:

 • Nervy.
 • Oči.
 • Bronchi.
 • Svaly a kosti.
 • Enzýmy a hormóny.

Má osviežujúci a upokojujúci účinok na telo a má tiež antiseptické a antibakteriálne vlastnosti..

Svetlo zelená kuchyňa.

Kuchynský dizajn so svetlo zelenou tapetou.

Okrem toho však existujú aj ďalšie vlastnosti zelene, konkrétne ide o návrhové triky pri ich aplikácii:

 1. Použitie modrozelených farieb. Táto škála farieb sa používa všade tam, kde je potrebné vytvoriť pocit chladu a sviežosti. V interiéri je toto riešenie vhodné pre kuchyňu umiestnenú na južnej strane s veľkými oknami. Tyrkysové a azúrové odtiene budú vyzerať ušľachtilé a sterilné, čo bude pre kuchynskú miestnosť veľmi prospešné, aby vytvorilo vzhľad stálej čistoty a poriadku..
 2. Žltozelené palety – konečná úprava v týchto farbách zmierni napätie a tiež prispeje k ďalšej relaxácii. Riešenie je vhodné pre severné kuchyne s nedostatkom tepla. Žltkasté odtiene budú vizuálne teplejšie, ale ak sú tieto farby aplikované na južných stranách, miestnosť bude pôsobiť veľmi dusne a pobyt v nej môže spôsobiť bolesť hlavy..
 3. Zeleno -hnedá – to sú farby olív, okru, khaki. Tieto farby v kuchynských priestoroch vytvoria pocit pohodlia a relaxácie. Ideálne pre kuchyne spárované s obývacou izbou, pretože tento rad prispieva k úplnému emočnému a fyzickému reštartu.

Kombinácia zelene v interiéri.

Zelená sa ľahko mieša s inými paletami.

Paleta farieb

Pri zdobení interiéru je dôležité správne vybrať sprievodné farby k zelenej. Hlavné kombinácie budú s bielou, červenou, fialovou, modrou, žltou, sivou, hnedou.

Bielo-zelená kombinácia

Nesie to so sebou konzervativizmus a prísnosť. Interiér bude pôsobiť chladne a expresívne. Tajomstvá používania kombinácie:

 • Bude to najlepšie riešenie pre horúce miestnosti s nadmerným osvetlením a teplom (južná alebo len slnečná strana).
 • Pre útulnú kuchyňu by mala existovať kombinácia zelenej dekorácie steny a kuchynskej zástery a nábytku v bielej alebo mliečnej farbe.
 • Na oživenie bielej a zelenej škály je lepšie použiť práškové a pastelové odtiene broskyne, marhule, ružovej. A pridanie červených, oranžových a zlatých akcentov môže odstrániť nadmerný konzervativizmus takejto kombinácie..
 • Na zníženie nadmernej tvrdosti je dôležité zriediť modrozelené odtiene na tapetách s bielymi vzormi sivým alebo oceľovým nábytkom.
 • Svetlo zelená v kombinácii s bielou dodáva pocit ľahkosti a sviežosti a tiež vizuálne rozširuje miestnosť a prináša do nej pozitívny prístup..
 • Na doplnenie bielo -zeleného gamutu je lepšie nepoužívať odtiene fialovej, lila, modrej – dodajú kuchyni nadmernú melanchóliu a pasivitu.

Biela a zelená kuchyňa.

Biely dizajn kuchyne so zelenou tapetou.

Zelená a červená kombinácia

Táto kombinácia priblíži interiér prírodným motívom..

Tmavo zelená v kombinácii s červenými bodkovanými prvkami dodá ilúziu kvitnúcich rastlín. Vďaka tomu bude interiér tiež zaujímavejší a hlbší..

Táto kombinácia sa najlepšie používa vo veľkých kuchyniach, pretože vizuálne zaberá priestor. Ak v miestnosti cez deň chýba osvetlenie, potom bude musieť byť červeno-zelený gamut nahradený iným nápadom, napríklad tmavozelené odtiene musia byť kombinované s bledočervenými tónmi, aby sa vytvorili menej agresívne obrázky..

Zelená a červená kuchyňa.

Zelený a červený dizajn kuchyne.

Použitím pastelových odtieňov týchto dvoch farieb môžete dosiahnuť najpohodlnejší dizajn pre vnímanie. To poskytne príležitosť na vytvorenie ďalších jasných farebných akcentov v kuchyni..

Kombinácia s fialovou

Základ dizajnu kuchyne v európskom štýle. Samo o sebe to vyzerá vznešene a pokojne..

Pri použití zelenej a fialovej na dekoráciu stien musí byť miestnosť zriedená achromatickými farbami (čierna, šedá), inak bude pôsobiť príliš pokojne a tmavo. Takéto kombinácie môžu vyvolať pochybnosti o sebe a spôsobiť zmätok..

Zelená a fialová kuchyňa.

Kuchyňa v zelených a fialových tónoch.

Fialová, zelená a žltá bude pôsobiť veselo, ale priestor opticky zmenší. Ideálne proporcie pre túto kombináciu sú 50% zelená, 30% žltá a iba 20% fialová..

Táto kombinácia bude dobrou voľbou pre ľudí, ktorí chcú pomocou tapiet vytvoriť rôzne hĺbky miestnosti bez vytvárania špeciálnych návrhov..

Pri príliš tmavých výberoch týchto dvoch odtieňov sa odporúča riediť ich mliečnym alebo strieborným odtieňom, čím sa miestnosti uľaví a odstráni sa farebný konflikt..

Kombinácia so žltou alebo modrou

Samotná kombinácia je veľmi harmonická, pretože žltá a modrá sú ingrediencie na vytvorenie zelenej. Ale tu je veľmi dôležité vybrať správne odtiene kvôli možnému presýteniu farieb..

Kuchyňa je zelená a žltá.

Návrh interiéru kuchyne so žltou súpravou.

Hlavným pravidlom tejto kombinácie je hrať kontrastne. Vytvárajú jasný, príjemný, teplý interiér a pozitívnu náladu. V tomto prípade sa na nábytok používa šedá farba. Béžové, grafitové, sivé a hnedé prvky sú perfektné na dokončenie ostatných povrchov..

V takom interiéri je dôležité pridať svetlé pruhy alebo škvrny, čím sa prekoná nadmerná hĺbka takejto kombinácie..

Sivozelené kuchyne

Populárna kombinácia pre moderný, škandinávsky a európsky štýl.

V šedo-zelených kombináciách je dôležité nájsť správnu sýtosť farieb. Čím jasnejšia je zelená, tým tmavšia je šedá.

Šedo-zelená kuchyňa.

Moderná kuchyňa v sivozelených tónoch.

Táto kombinácia je úplne nezávislá a nevyžaduje ďalšie farebné akcenty ani škvrny..

V horúcich kuchyniach vytvorí pocit chladu a pri správnom osvetlení miestnosť opticky výrazne rozšíri a urobí ju vizuálne priestrannejšou..

Hnedá a zelená

Používa sa hlavne pre miestnosti v klasickom štýle. Tajomstvo duetu je v prirodzenosti kombinácie. Budú vytvárať pocit pokoja, spoľahlivosti, trvanlivosti a dôvery..

Ak je dizajn miestnosti v ekologickom štýle alebo v etnických motívoch, potom svetlé odtiene hnedej a svetlo zelené tóny zelene priblížia interiér prírode..

Hnedo-zelená kuchyňa.

Kombinácia zelenej s hnedou v interiéri kuchyne.

Kombinácia nie je vhodná pre nápady s jasným zónovaním, pretože vizuálne vytvára pocit úplnej integrity miestnosti.

Ďalšie tipy na dizajn kuchyne

Pri vytváraní návrhu pre projekt zelenej kuchyne je potrebné vziať do úvahy niekoľko hlavných pravidiel:

 1. Prvým krokom je výber kuchynskej súpravy. Pri nadrozmernom nábytku bude vhodné použiť v interiéri svetlé odtiene, aby sa priestor vizuálne rozšíril.
 2. Jasné farby sa používajú iba na malé povrchy, nie na veľké plochy.
 3. Pri južných miestnostiach treba použiť farby s veľkým podielom modrej, aby do nich vniesli chlad, a pri severných miestnostiach by naopak mala vo farbe prevládať žltá..
 4. Čím je farba tmavšia, tým je interiér prísnejší..
 5. V malej miestnosti je veľký počet vzorov na takýchto tapetách neprijateľný, malé jemné kvetinové vzory na svetlo zelenom pozadí budú vyzerať perfektne.

Nasýtená kuchyňa.

Kuchynský dizajn v sýtych farbách.

Ak je kuchynský kút kombinovaný s inými miestnosťami, potom by mal byť zelený odtieň zvolený na základe množstva prirodzeného osvetlenia v miestnosti. Čím viac svetla, tým jasnejšie môžu byť steny a zelené kombinácie.

Video: Zelené kuchyne

50 fotografických nápadov na dizajn kuchyne so zelenými stenami

Previous Post
Dekorera champagneflaskor för ett bröllop i form av ett brudpar
Next Post
مزيج من البني مع الألوان والظلال الأخرى