15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Interiér spálne s tapetou dvoch typov pre netriviálny dizajn

Miestnosť na spanie a odpočinok by mala mať pokojnú a nenáročnú atmosféru, ale často sa ukazuje byť nudná a nudná. Dizajnéri ponúkli mnoho zaujímavých trikov na pridanie určitej rozmanitosti vrátane interiéru spálne s dvoma druhmi tapiet. Pri všetkej jednoduchosti riešenia však nie každý môže správne vybrať harmonické kombinácie. Toto je najekonomickejší spôsob, ako pridať rozmanitosť a zmysel do vášho osobného priestoru. Existuje však niekoľko dôležitých podmienok, za ktorých je zaručený úžasný výsledok..

Kombinácia tapety s posteľnou bielizňou v klasickej spálni

Kombinácia tapiet vám umožní vytvoriť originálny interiér bez špeciálnych nákladov

Ako si vybrať tapetu do spálne

Dekorácia steny v každom obytnom priestore je určená štýlom a osobnými preferenciami. Väčšina obyvateľov mesta má dosť hmlistú predstavu o štýle dizajnu. Každý však bude môcť pri pohľade na určitú farbu povedať, kde je vhodnejšia:

 • pre klasický alebo moderný interiér;
 • pre krajinu (s vidieckymi motívmi);
 • etnická orientácia.

Biela skriňa v spálni s dvoma druhmi tapiet

Výber tapety do značnej miery závisí od smeru štýlu interiéru spálne.

Áno, môže existovať priemerný, nevýrazný dizajn bez zdôraznenej štylistickej orientácie. Najčastejšie sa to zámerne robí pre oddychovú miestnosť, pričom sa vyberajú biele tapety v interiéri spálne alebo steny bledých, nenápadných tónov bez jasného vzoru. To rozptýli pozornosť a povzbudilo relaxáciu. Obzvlášť užitočná je absencia jasného ornamentu na stenách spální kreatívnych ľudí, ktorých podvedomie vytvára určité nápady pri zvažovaní chaotických a rozpoznateľných línií.

Obrázky v čiernych rámoch na tapety s kvetinovou potlačou

Znížené farby a vzory sú vhodnejšie na vytvorenie útulnej atmosféry.

Drevená podlaha v spálni s tmavohnedými tapetami

Hnedé odtiene upokojujú, vytvárajú pocit tepla a pohodlia

Dizajn spálne s kombinovanou tapetou je oveľa jednoduchšie urobiť originálnym a atraktívnejším. Všetko však závisí od toho, koľko času strávia v tejto miestnosti. Ak prídu do spálne po náročnom pracovnom dni, len aby sa dostatočne vyspali, nemali by ste robiť drahé opravy. Stačí si na dekoráciu spálne zvoliť jednoduchý klasický vzor, ​​napríklad slabo výrazný pás s kvetinovým ornamentom..

Ako použiť dva typy tapiet na opravu defektov miestnosti

Ak je spálňa hlavným miestom v byte, kde musíte stráviť veľa času, potom venujú väčšiu pozornosť návrhu tapiet do spálne s kombinovanými rolkami. To je dôležité pri kombinovaní oddychovej miestnosti s pracovným priestorom – krajčíri, účtovníci, tútori skype a tréneri musia svojmu prostrediu venovať veľkú pozornosť..

Steny rovnakého odtieňa vyzerajú dobre, ale s rôznymi textúrami, kde niektoré sú so vzorom, iné sú hladké, jednofarebné, priaznivo tieniace ušľachtilý ornament, ako na fotografii.

Svetlá tapeta s modrou potlačou nad sivou posteľou

Úspešná kombinácia obyčajných modrých povrchov s jemnými ozdobami na akcentovanej stene

Rada. Pri výbere týchto alebo týchto roliek majte na pamäti, že pomocou tapety môžete opraviť niektoré nedokonalosti miestnosti a skryť chyby stien..

Interiér spálne v pastelových farbách

Pastelové odtiene vizuálne vyhladzujú malé nerovnosti

Kombinácia tmavých tapiet v interiéri spálne

Tmavé nasýtené tapety nie sú vhodné pre chybné steny

Široký horizontálny pás vizuálne rozšíri interiér malej spálne o iný typ tapety, ak ju nalepíte na hornú časť stien, po celom obvode pri strope..

Vertikálny vzor mierne “zvýši” strop, urobí miestnosť priestrannejšou. Rovnakú vlastnosť má aj rastlinný ornament v podobe kosoštvorcovej mriežky. Spodok miestnosti sa však bude javiť menší ako skutočná veľkosť, preto je dôležité zvážiť, aké budú podlahy spálne..

Vertikálne pruhované tapety s geometrickými vzormi

Vertikálne pruhy spôsobia, že strop bude vizuálne vyšší; je vhodné ich vykonať v jasných farbách, ak je v miestnosti málo nábytku.

Tapeta s veľkými kvetmi v dizajne spálne pre dievča

Tapeta s malým vzorom zmenšuje miestnosť a naopak veľký ornament zväčšuje priestor.

Ak sa steny bytu alebo domu zmenšia, papierová tapeta sa môže pokrčiť a prasknúť. V tomto prípade odmietnite papierové kotúče v prospech netkaných a tekutých tapiet. Dizajn tapety do spálne sa líši – kombinuje 2 typy, rôzne textúry a farby.

Použitie fotografických tapiet do spálne je najnovším zistením dizajnu, obzvlášť dôležitá je veľká kvetinová 3D tlač. Odvedie pozornosť od mnohých nedokonalostí miestnosti a vytvorí jednu prízvukovú stenu. Veľké kvety vizuálne „roztláčajú“ steny spálne.

Fototapeta s veľkými listami v interiéri spálne

Svetlé fotomurálky sa stanú vrcholom interiéru a budú upozorňovať na objekty umiestnené vedľa akcentovanej steny

Pôvodné priestorové ilúzie otvárajú dvere do iného sveta alebo menia konfiguráciu spálne. Kontrastné pruhované tapety ako „zebra“ majú podobnú vlastnosť, keď prebiehajú horizontálne na úzkej koncovej stene a vertikálne na veľkej stene..

Horizontálne pruhy na papierových tapetách v spálni

Izbu môžete predĺžiť horizontálnou kombináciou

Lesklé, tmavé a čierne tapety nepôsobia „príliš tmavo“, pretože odrážajú veľa svetla. Matné a zamatové naopak pohlcujú svetlo a priestor, najmä čierne tapety. Táto extravagantná recepcia je vhodná iba pre veľkú spálňu alebo štúdiový apartmán..

Tmavomodrá tapeta na stenu za posteľou

Ak potrebujete rozšíriť štvorcovú miestnosť, musíte na jednu stenu nalepiť tapetu s jasným nasýteným ornamentom.

Svetlé odtiene, malé rastlinné vzory rozšíria miestnosť a naplnia ju svetlom. Táto farba však nie je vhodná pre každý štýl interiérov. Tento dizajn tapety je vhodný do spálne v nasledujúcom štýle:

 • retro;
 • romantizmus;
 • boho;
 • ošumelý šik;
 • krajina;
 • provence;
 • ročník.

Široké tapety s veľkými prvkami sú vynikajúcim riešením pre návrh spálne s rôznymi tapetami, ak je tento vzor iba na jednej stene.

Zónovanie spálne s tapetami

Tapeta tmavšia ako hlavný tón stien, skvelá na zónovanie priestoru spálne

Kombinácia tapiet s rôznymi textúrami a vzormi je dobrý spôsob, ako upozorniť na konkrétnu oblasť spálne. Je napríklad jednoduchšie zdôrazniť márnosť mejkapom alebo konzolou so zrkadlom a doplnkami na starostlivosť o vlasy. Pôvodný interiér s tapetami do spálne nezostane bez povšimnutia, čo označilo oblasť na čele postele..

Aký je najlepší tapetový materiál do spálne

V poslednej dobe existuje tendencia venovať osobitnú pozornosť šetrnosti materiálov k životnému prostrediu. A to je pravda – všetko, čo nás obklopuje, ovplyvňuje naše zdravie, najmä ak ide o alergikov alebo astmatikov, ktorí sú citliví na chemické zložky povrchovej úpravy spálne. Toxická suspenzia, najmä v prvých mesiacoch po renovácii, neviditeľne odráža vzduch, ktorý dýchame počas spánku. Preto dizajn dekorácie spálne s rôznymi tapetami ustupuje do pozadia, pokiaľ ide o vplyv na zdravie..

Dekorácia spálne vo fialových odtieňoch

Tapeta musí byť rovnakého typu a rovnakej hrúbky, inak bude ťažké spojiť sa

Moderný trh so stavebnými materiálmi ponúka veľký výber materiálov na tapety, a to rozširuje možnosti pri výbere perfektnej kombinácie tapiet v spálni. Nie všetky materiály sa však úspešne kombinujú a najexpresívnejší základ vyžaduje skromné ​​pozadie. V detskej spálni je dôležité ďalšie kritérium – praktickosť, ale tapeta musí dýchať (absorbovať prebytočnú vlhkosť a odparovať).

Okrem tekutých tapiet, ktoré viac pripomínajú papierový a celulózový roztok, sa vyrábajú kotúče rôznych materiálov, prevažne na papierovom a netkanom podklade (základ).

Sivá a biela vliesová tapeta na akcentovanej stene spálne

Vliesová tapeta je veľmi trvanlivá, elastická a ľahko sa lepí

Do interiéru spálne s tapetami dvoch typov sa neodporúča iba kamenná tapeta (brúsny piesok), všetky ostatné odrody je možné kombinovať s rozpočtovým papierom alebo praktickou tapetou na maľovanie. Vyrábajú sa z netkanej textílie a sklolaminátu. Textúrovanú kresbu je možné niekoľkokrát premaľovať, čo poteší rodičov mladých výtvarníkov, ktorí si svoje „umenie“ precvičujú na stenách miestností. Objemovú kresbu však milujú mačky, ktoré periodicky skúšajú sklenené vlákna a netkaný podklad pre pevnosť. Je dôležité o tom vedieť pri premýšľaní nad návrhom tapetovania v spálni. Textilné tapety sa tiež dajú ľahko poškodiť.

Nástenná dekorácia nad čelom postele s vinylovou tapetou

Vytvorte čistý a atraktívny vzhľad pomocou kombinácie natierateľných hladkých a vzorovaných vinylových tapiet

Netkaná textília je viskózová netkaná textília, ktorá je krajčírom dobre známa ako podšívka alebo technická podložka. Tieto tapety sa dajú tiež ľahko natierať valčekom, navyše sú dosť odolné voči opotrebovaniu, čo znižuje náklady na opravy, najmä v škôlke, kde sa musí vykonávať častejšie ako v iných miestnostiach..

Niektoré tapety vyžadujú starostlivé zaobchádzanie, napríklad s tkaninami, iné je možné prať a čistiť. Bambusové a korkové krytiny sa častejšie nachádzajú v malých listoch než v kotúčoch. A drevené, drevené alebo dyhované tapety nevyžadujú osobitnú starostlivosť – je to rez drahých druhov dreva na papierovom základe. Môžu sa však otvoriť lakom, potom však stratia svoju ekologickú zložku. Áno, a na vnútorné použitie je potrebný špeciálny lak – na báze prírodných živicových látok.

Spálňa s textilnými tapetami

Látkové tapety patria do luxusnej triedy, sú drahé a nie je ľahké ich čistiť

Všetky tieto materiály sú vhodné do interiéru spálne s dvoma druhmi tapiet, zatiaľ čo drahé rolky je možné vziať na dekoratívne dokončenie jednej steny, papierových roliek – ako základ alebo pozadie.

Nie Materiál Vlastnosti nevýhody
1. Papierové tapety Najpopulárnejší materiál dostupný na lepenie stien spální, kotúče sa často vyrábajú v 2 až 3 vrstvách, ktoré sú k dispozícii na vlastnú opravu. Krátka životnosť, vyhorenie na priamom slnku, namočenie pri mokrom čistení a zaplavovaní susedmi.
2. Netkané Tapeta sa vyrába na báze polymérov a celulózy, plastového materiálu, vhodného pre novostavby v štádiu zmršťovania, pevnejšia ako papier, priedušná, nie je potrebná impregnácia lepidlom. Rýchlo vybledne, je náchylné na poškodenie pazúrmi domácich zvierat, nemožno ho prať, vyžaduje starostlivú prípravu podkladu pred prilepením..
3. Sieťotlač a vinyl Netkaná alebo papierová základňa s volumetrickým vzorom (polyméry, vinyl), krásna, praktická, odolná, napodobňuje rôzne materiály.   Polyméry nedýchajú, vrchná vrstva sa mechanickými prostriedkami ľahko poškodí a nedá sa obnoviť.

Dve farby tapiet na stene jednej spálne

Sieťotlač vo forme kosoštvorcov, kučier a ľalií je vhodná do spálne v klasickom štýle

Dnes mnohé drahé materiály úspešne napodobňujú krásne tapety v interiéri spálne:

 • koža;
 • Korok;
 • semišová koža;
 • žakár;
 • atlas;
 • brokát;
 • zamat;
 • velúry;
 • bielizeň;
 • Japonský hodváb.

Použitie výliskov pri zdobení interiéru spálne

Spoje tapiet môžete skryť pomocou výliskov a okrajov

Pozor! Hrubé kotúče papiera a textílie sa považujú za najkvalitnejšie..

Ako skombinovať dva druhy tapiet

Je ťažké si predstaviť, ako bude kombinácia rôznych tapiet vyzerať na stenách spálne, preto je vhodné ich pri nákupe navzájom pripevniť a prezentovať doma. Ľudia, ktorí sa neboja odvážnych experimentov, môžu variovať a kombinovať „nesúrodé“. Nakoniec to nie je murivo, ak sa vám niečo nepáči, vždy to môžete po chvíli prerobiť.

Zdobenie výklenku v spálni papierovými tapetami

Kombinácia dvoch typov tapiet sa naznačuje, keď je v spálni výklenok.

Existujú však nepopierateľné duety, ktoré budú vždy vyzerať veľkolepo:

 1. Malé a veľké kvety rovnakých botanických druhov, napríklad malá ruža a veľké púčiky na fotografických tapetách. Je to win-win možnosť, ak nájdete kvety rovnakého odtieňa. Ružové ruže s hnedými listami vyzerajú úžasne v interiéri spálne s tapetami dvoch typov a hnedým nábytkom.
 2. Abstraktná kresba vyzerá dobre s lineárnym ornamentom a monochromatickou základňou, ak vyberiete správnu farebnú schému. Čiernobiele možnosti sa často objavujú v dizajne luxusných interiérov, najmä v štýle high-tech..
 3. Etnické vzorce ako „turecká uhorka“ alebo orientálna hviezdicová polyhedra sú najlepším riešením pre orientálny štýl. Takáto pestrá tapeta vyzerá dobre s jasnou monochromatickou základňou (zelená, ružová, karmínová, fialová).
 4. Pruh je považovaný za čisto mužský vzor, ​​ale často sa hodí k kvetinovým vzorom a pevnému pozadiu. Dizajnéri preto často ponúkajú takú kombináciu tapiet do manželskej spálne alebo do mužskej pracovne s funkciou oddychovej miestnosti..
 5. Nevýrazná kresba v podobe ťahu pera alebo úderu bičom je „rukopis“ moderny. Takéto variácie vyzerajú dobre so širokými monochromatickými vložkami alebo väčšími ladnými vzormi..
 6. Károvaný vzor v tapetách nie je taký bežný, ale vyzerá dobre v vidieckych a vintage nastaveniach. Sú kombinované iba s obyčajným podkladom alebo mierne výraznou textúrou tapety na maľovanie..
 7. Odporúča sa vybrať etnický ornament pre konkrétny štýl viazaný na geografický bod. Napríklad červené draky sú Čína, vetvy sakury sú Japonsko. Tapety s veľkými hieroglyfmi sú však vhodné pre akýkoľvek ázijský štýl, je lepšie ich zatieniť textúrovanými a bambusovými tapetami.
 8. Textúrované tapety môžu napodobňovať dekoratívnu omietku, rezané drevo, kamenné dlaždice alebo murivo. Je to vynikajúce riešenie pre exkluzívny interiér, ibaže neladí s každým pozadím. Všeobecným pravidlom je dodržiavať štylistické odporúčania, napríklad kombinovať murivo s tapetami na holú omietku alebo sivý betón.
 9. Sezónne nástenné maľby nie sú vhodné na celoročnú náladu, ich používanie je niekoľko mesiacov, prilepenie v nálade. Napriek tomu, že nostalgická krajina pripomínajúca výlet do Nórska alebo Švédska je skvelým návrhom tapety v bielej škandinávskej spálni. Je dôležité vybrať ten správny nábytok a doplnky.

Moderný interiér spálne v odtieňoch šedej

Štýlová kombinácia sivej tapety na pozadí s veľkým kvetinovým vzorom

Rada. Pri výbere rôznych tapiet myslite na to, čo a ako budete spracovávať ich spoj, aby pôsobil organicky.

Interiér dievčenskej spálne v jemných pastelových farbách

Z akéhokoľvek pravidla existujú výnimky. Ak nájdete farebnú kombináciu, ktorá sa vám páči – použite ju.

Ako štylizovať akcentovanú stenu

Táto dizajnová technika v poslednej dobe nachádza stále viac prívržencov, pretože to je hlavná príležitosť diverzifikovať interiér spálne tapetami. Prízvuk na jednej stene pomocou veľkolepého a nezabudnuteľného dizajnu dodá dekorácii oddychovej miestnosti rozmanitosť. Čiastočné opravy je možné začať vtedy, keď je potrebné skryť defekt iba jednej steny, keď ostatné povrchy nevyžadujú opätovné lepenie.

Stena s červenou tapetou v priestrannej spálni

Akcentovaná stena urobí interiér spálne dynamickejším

Ako akcentuálna vertikála sa najčastejšie používa stena v čele postele alebo voľná rovina, ktorá je zdobená podľa vášho uváženia. Rozmanitosť prinesie iný odtieň v jednej palete alebo originálny ornament.

Škvrnitá podlaha v spálni s papierovou tapetou na stene

Stena nad čelom postele je dobrým miestom na zvýraznenie

Na akcentovanú stenu môžete tiež vytvoriť koláž alebo panel zo zvyškov tapiet – vynikajúci dekor, keď chcete uplatniť svoju predstavivosť ako návrhár tapiet pre kreatívny interiér..

Pre detskú spálňu sa predáva špeciálne sfarbenie tapiet, na ktorom rozumní rodičia dávajú svojim deťom možnosť cvičiť svoje deti v „maľovaní na stenu“.

Niche na stene spálne, prechádzajúce k stropu

Môžete si vybrať nielen stenu, ale aj strop

Kombinácia odtieňov a farieb závisí od osobných preferencií. Majte však na pamäti, že biela je všestranné pozadie a textúrované tapety na báze dreva by mali byť zladené s nábytkom, laminátovými podlahami a interiérovými dverami. Ďalšie zaujímavé príklady – v našej fotogalérii.

Video: Ako si vybrať tapetu do spálne

Fotogaléria: rôzne kombinácie tapiet v spálni

Klasické osvetlenie spálne Fialová maľovateľná tapeta v dizajne spálne Pruhované tapety na stenu spálne Detská izba s kombinovanou tapetou Sivý prehoz do manželskej spálne Horizontálne pruhy výliskov na stene spálne Zdobenie steny spálne patchworkovou tapetou Detská izba pre dve dievčatá Návrh spálne pre školáčky Hnedý skriňový nábytok Striedajúce sa tapety rovnakej farby s iným vzorom Zónovanie miestnosti pre dievča a chlapca Lila kvety na hnedej tapete Tapeta v úzkom páse nad hlavou postele Červená farba v dizajne spálne Fialový prehoz s bielym ornamentom Dekoračné vankúše na detskú posteľ Pruhované tapety v detskej izbe Šedá tapeta ladí s tienidlom závesnej žiarovky Úzky dizajn spálne s kvetinovou tapetou Tmavohnedá parketová podlaha Klasický interiér spálne Dizajn dievčenskej spálne v jemných odtieňoch Pánska spálňa v tmavých farbách Biela posteľ z prírodného dreva Nábytok s bielym koženým čalúnením Pruhovaný prehoz v spálni manželov Okrúhla posteľ v spálni mladého dievčaťa Čierny prehoz na bielu posteľ Obraz s prírodnou krajinou nad hlavou postele Hnedá farba v interiéri spálne Vinylová tapeta s horizontálnymi pruhmi Moderný dizajn spálne s dvoma druhmi tapiet Zvislé pruhy na vliesových tapetách v spálni Sivý prehoz na posteľ s béžovým prestieradlom Bodové svetlá na bielom strope Čalúnené čelo postele Klasická spálňa s fialovými stenami dizajn spálne v sivých tónoch Drevotrieskový televízor na nočnom stolíku Šedá podlaha v bielej spálni Biely nábytok v miestnosti so zelenými stenami Stolná lampa na nočnom stolíku Televízor na stene oproti posteli Interiér spálne v lilaovej farbe Pruhovaný prehoz do spálne s dvoma druhmi tapiet Hnedá posteľ v ženskej spálni Šedá tapeta s bielym ornamentom Fototapeta s veľkými ružami nad posteľou pre dievča

Previous Post
Kökdesign i lantlig stil i en stadslägenhet
Next Post
تصميم غرفة ارتداء الملابس ، مع مراعاة المكان الأمثل للملابس والأحذية الموسمية