15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Použitie šablón v interiéri: fotografie, odrody

DIY šablóny na výzdobu vám umožňujú vytvoriť jedinečný interiér. Hotové šablóny vám umožňujú použiť akýkoľvek ornament na steny, fasády nábytku alebo sklenené povrchy. Aj keď nemáte umelecké vlohy, nebude ťažké preniesť kresbu zo šablóny. Je dôležité to urobiť opatrne, vybrať správne farebné kombinácie a štýl maľby..

krásna šablóna v koridorovom prevedení

Dizajn miestnosti s okrúhlymi šablónami

neobvyklá šablóna v interiéri miestnosti

Interiér miestnosti so šablónou

krásna šablóna v štýle spálne

Šablóna v interiéri miestnosti

Načo to je?

Kvetinové, rastlinné, zvieracie, abstraktné a iné motívy vám umožňujú diverzifikovať interiér. Môžu byť aplikované na akýkoľvek povrch – podlahy, steny, stropy, nábytok, zrkadlá, okná. Šablónové obrázky odrážajú osobnosť majiteľov domu. Navyše je to jednoduchý a lacný spôsob, ako aktualizovať nudný interiér bez väčších opráv. Hotové šablóny si môžete kúpiť v obchode alebo si to urobiť sami.

neobvyklá šablóna v interiéri domu

Motýľová šablóna

krásna šablóna v štýle bytu

Šablóna v interiéri miestnosti

Šablóny sa používajú nielen na ozdobenie interiéru miestností, ale môžu sa použiť aj na:

 • scrapbooking;
 • plagáty;
 • dekor na obrazy (rohy, vinety atď.);
 • kaligrafia;
 • pozdravné plagáty a pohľadnice;
 • sviatočné dekorácie;
 • nápisy a podpisy.

Odrody

Šablóny na dekoráciu sú v prvom rade rozdelené podľa materiálov, z ktorých sú vyrobené..

Lepiaca fólia

Jednorazová možnosť prenosu kresby na povrch. Na prenos ornamentu stačí film nalepiť na hladký povrch, nevyžaduje sa žiadna farba. Sortiment obrázkov je pomerne veľký – motýle, mačky, vtáky, šteňatá, kreslené postavičky atď. Výhodou filmu je nízka cena a jednoduché použitie, ale takúto šablónu je možné použiť iba raz.

neobvyklá šablóna v dizajne škôlky

Šablóna vo forme portrétu

neobvyklá šablóna v kuchynskom dizajne

Šablóna vo forme srdca vo vnútri miestnosti

Tvrdý plast

Môže byť priehľadný aj nepriehľadný, prvá možnosť je vhodnejšia pre prácu. Takéto šablóny je možné použiť mnohokrát, hlavnou vecou je správne ich uložiť a po vymaľovaní úplne umyť zvyšky farbiva. Pomocou plastových šablón môžete získať objemové kresby, ak si namiesto farby vyberiete dekoratívny tmel.

Samostatne vyrobené šablóny je možné vyrobiť z akýchkoľvek dostupných prostriedkov, hlavnou vecou je, že je vhodné aplikovať vzor na povrch. Najlepšie je vybrať hrubú lepenku alebo plast, dajú sa ľahko rezať, okraje vyjdú jasné a dostatočne tvrdé, aby sa počas nanášania farby alebo omietky nepokrčili. Bežný papier je zároveň celkom vhodný pre konceptové verzie..

krásna šablóna v interiéri chodby

Šablóna v interiéri miestnosti

neobvyklá šablóna v štýle chodby

Šablóna v interiéri miestnosti

Kde použiť?

Neexistujú žiadne tvrdé a rýchle pravidlá o tom, kam umiestniť šablóny dekorácií. Je však dôležité vziať do úvahy, že veľké otvorené povrchy sú vhodnejšie na ozdobu. Ideálnou možnosťou je stena bez nábytku. Kresby vám umožňujú vyplniť prázdnotu v miestnosti, ak je v nej malý nábytok alebo sa vám zdá príliš priestranná a nepohodlná.

Tiež pomocou vzorov aplikovaných prostredníctvom šablón môžete upriamiť pozornosť na dekor alebo nábytok, ozdobiť priestor okolo zásuviek vypínačmi. Vzory na stene za posteľou alebo pohovkou vyzerajú krásne, je to skvelý spôsob zónovania priestoru.

krásna šablóna v dizajne spálne

Šablóna vodného sveta v interiéri miestnosti

Ako to urobiť sami

Výkres zvolený ako základ musí byť jasný. Môžete si ho nakresliť sami alebo nájsť vhodný obrázok, zmenšiť ho na požadovanú veľkosť a vytlačiť na papier. Vybraný ornament môžete zväčšiť jeho prenosom na väčší list pomocou zmenšenej mriežky. Obrázok sa musí prenášať striktne z bunky do bunky, táto metóda vyžaduje veľa trpezlivosti a starostlivosti..

Keď je návrh pripravený, je potrebné ho duplikovať na hustejší list – plast, hrubú lepenku alebo film. Hotový obrázok je strihaný striktne pozdĺž línií pomocou kancelárskeho noža. Pokúste sa vymeniť čepele tak často, ako je to možné, tupý nôž nebude schopný zanechať jasné čiary. Ak sa počas procesu rezania objavia menšie chyby, nevyhadzujte takmer hotovú šablónu a začnite odznova. Malé chyby dodávajú obrázku určité kúzlo a tiež ukazujú, že je ručne vyrobený. Ľudia nie sú stroje schopné kresliť dokonalé čiary s presnosťou na desatinu milimetra. Niektoré štýly interiéru umožňujú menšie nezrovnalosti, to je ich vlastnosť – Provence, ošumělý šik, loft.

krásna šablóna v interiéri domu

Krásna šablóna vo vnútri miestnosti

neobvyklá šablóna v štýle škôlky

Šablóna víly v červenej miestnosti

krásna šablóna v kuchynskom štýle

Krásna šablóna v interiéri miestnosti vo forme ruží

Rada. Ak chcete získať krásne a čisté zakrivené čiary, môžete použiť šablóny z oddelenia šitia alebo papiernictva..

Výber obrázka v závislosti od štýlu interiéru

Štýl

Sprisahanie

Farba

Klasika

Kvetinové motívy, vinič, kvety, pruhy, ozdoby typické pre rokokový, barokový alebo empírový štýl.

Pastelová stupnica, hnedé tóny, svetlošedá, biela, zlatá, bronzová, strieborná

Podkrovie

Mestské pozemky, mrakodrapy, technológie, lampáše, elektrické žiarovky, štylizované nápisy.

Čierna, tehlová, biela, šedá, hnedá, béžová.

Krajina

Kvetinové vzory, tradičné ozdoby, hrach, kvety, pruhy.

Zelená, hnedá, biela, sivá, mliečna, béžová, piesková, zlatá, červená, modrá.

Provence

Krajiny, rastliny, vtáky, morské vlny, olivové ratolesti.

Biela, mliečna, béžová, všetky odtiene hnedej, zelenej, modrej, tyrkysovej, levanduľovej, pastelovej, perleťovej.

Pokrokový

Abstrakcie, geometrické tvary, pruhy, cikcaky, vlny.

Čierna, sivá, hnedá, metalická.

neobvyklá šablóna v dizajne chodby

Šablóna v interiéri miestnosti

krásna šablóna v interiéri bytu

Šablóna veľkého motýľa v miestnosti

Ako preniesť kresbu

Takže ste vyrobili šablóny na dekoráciu vlastnými rukami alebo si kúpili hotové, teraz zostáva preniesť kresby na vybraný povrch. Tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu začať.

 1. Podklad na maľovanie musí byť dokonale čistý a suchý..
 2. Ak potrebujete použiť niekoľko rovnakých obrázkov, na zachovanie rovnomernosti čiar a symetrie naneste značky jednoduchou ceruzkou. Nie je potrebné kresliť celý obrys, stačí označiť hlavné body – horné, spodné a bočné.
 3. Ak potrebujete vybrať odtieň farby, experimentujte na prievane, napríklad na kartóne. Okrem zhody farieb získate aj zručnosti v práci so šablónami, ak to robíte prvýkrát..
 4. Na “čistej kópii” je obrobok upevnený špeciálnym lepidlom, aby sa v tomto procese nekĺzol.
 5. Ak používate farbu v spreji, ponechajte ju najmenej 30 cm od seba. Tým sa zabezpečí rovnomerné prekrývanie farby a obraz sa nepokazí kvapkaním..
 6. Keď používate špongiu, vytlačte ju, aby ste sa zbavili prebytočnej farby.
 7. Štetcom sa farba nanáša zvisle zhora nadol.
 8. Ak ste si vybrali úzke vzory, nepoužívajte valček, môžete omylom nechať stopy na stene náhodou..

neobvyklá šablóna v dizajne bytu

Zelená izba so šablónou v čínskom štýle

krásna šablóna v štýle chodby

Šablóna púpavy v červenej miestnosti

Výzdoba obývačky

Sála je hlavnou miestnosťou v dome, kde prijímajú hostí, organizujú oslavy, stretávajú sa večer s celou rodinou. Interiér haly by mal byť zároveň útulný a slávnostný, k tomu pomôžu šablónové obrázky..

Siluety vtákov, rastlín, hojdačiek, mačiek, oblúkov s ľuďmi alebo bez nich sú v moderných interiéroch veľmi obľúbené. Najčastejšie ide o pomerne veľké kompozície, ktoré zaberajú voľnú stenu nad pohovkou alebo medzi nástennými modulmi..

Motívy je možné použiť jednotlivo aj spoločne. Vetvy stromu môžu byť napríklad ozdobené kvetmi, môžu na ne zasadiť vtáky, zavesiť klietky alebo posadiť ľudí ku koreňom. Pokiaľ ide o farby, takáto kompozícia je najčastejšie monochromatická alebo sa pri aplikácii používajú dva alebo tri odtiene, nie viac. Čierna, tmavošedá a ďalšie striktné farby sú vhodné do obývačky v modernom štýle a pastelové vzory dobre zapadnú do klasiky, orientálneho štýlu, Provence.

neobvyklá šablóna v štýle domu

Šablóna v dizajne miestnosti

krásna šablóna v interiéri kuchyne

Šablóna v interiéri miestnosti

Zaujímavým riešením by bolo pokračovať v ozdobe steny na strope. V tomto prípade môžu byť vzory doplnené vhodným osvetlením – reflektory vo vetvách ako ovocie, LED pás opakujúci vzor atď..

Neprehliadnuteľné by nemali byť ani rohy. Správne zvolené odtiene a vzory pomôžu dodať obývačke objem. Obrázky v rohoch sa môžu prekrývať s dekorom na strope, vzorom na záclonách alebo čalúnením čalúneného nábytku. Tento dizajn bude vyzerať harmonicky a kompletne..

V japonskom štýle sú polotovary s hieroglyfmi perfektné, dajú sa použiť na steny alebo fasády nábytku a vložky na strop. Je dôležité starostlivo pristupovať k výberu znakov s prihliadnutím na ich sémantický význam. Môžete si vybrať výroky starovekých mudrcov, básne, frázy prianí šťastia, rodinného šťastia, prosperity atď..

krásna šablóna v dizajne miestnosti

3D šablóna

Dekorácia spálne

Táto miestnosť je určená na relaxáciu, preto by mali byť v súlade s tým zvolené motívy obrázkov a farieb. Môžu to byť krásne nápisy, kvety, kvetinové vzory, zvieratá, motýle, ryby. Najlepšie miesto na komponovanie je na stene nad hlavou postele. Práve ona je najčastejšie jedným z ústredných dekoratívnych prvkov..

Po stáročia boli na posteľ zdobené spálňou zavesené obrazy, gobelíny, kože atď. V moderných interiéroch sa na rovnaké účely používajú fototapety, kontrastné kombinácie odtieňov, dekoratívne vložky, modulárne obrazy a šablóny. Zároveň nie sú potrebné umelecké schopnosti na aplikáciu obrázku pomocou obrobku..

neobvyklá šablóna v interiéri spálne

Ako sa šablóna aplikuje

Kresby prenesené na povrch môžu byť doplnené vinylovými nálepkami, lištami alebo niektoré prvky môžete pridať sami tenkým štetcom. Šablónové obrazy sú kombinované s takmer akýmkoľvek typom dekoru. Okrem povrchov stien môžete šablónovými obrázkami ozdobiť aj strop, zrkadlá, skrinky, police, dokonca aj textil, ak si vyberiete na farbu špeciálne farby.

Farebná schéma spálne by mala byť pokojná, je lepšie zvoliť jemné pastelové farby, vyhnúť sa oranžovej, agresívnej červenej, čiernej. Ak chcete aj napriek tomu dodať interiéru jas, červené odtiene by ste mali používať vo veľmi malých množstvách a vždy na neutrálnom pozadí, ktoré jas vyhladí. Dobre vyzerá aj pozlátenie alebo bronz, platí to najmä pre klasiku – empír, rokoko alebo baroko.

neobvyklá šablóna vo vnútri chodby

Interiér miestnosti s púpavovou šablónou

Dekorácia do kuchyne

Aj tá najmenšia kuchyňa potrebuje jasné detaily, ktoré môžu diverzifikovať dizajn. A tu, rovnako ako vo zvyšku domu, je vhodné použiť na dekoráciu šablóny. Ako obrázky si môžete vybrať tie, ktoré sú vhodné pre tému – šálka naparenej kávy, ovocie, zelenina, kuchynské potreby, sladkosti, koláče a všetko, čo vyzerá tak chutne.

Okrem rôznych motívov jedla môžete použiť geometrické ozdoby alebo dokonca abstrakcie, pokiaľ ide o podkrovie, mestský štýl alebo high-tech. Jednoduché tvary sú vhodné aj v minimalizme. Ak chcete svojmu kuchynskému dizajnu dodať kontrast, môžete si vybrať krajinu – lesy, rieky, hory, obrazy slnka. Kuchynský priestor by mal vytvárať dobrú náladu na zvýšenie chuti do jedla, preto by ste sa mali vyhýbať pochmúrnym farbám a zápletkám..

neobvyklá šablóna v dizajne spálne

Šablóna z Eiffelovej veže

Detská izba

Škôlka je skutočným poľom pre experimenty s jasnými farbami a predmetmi. Ako dieťa rýchlo rastie, interiér tejto konkrétnej miestnosti sa mení v súlade s jeho vekom a záujmami. Najľahší spôsob, ako zmeniť scénu, je použiť šablóny. Navyše samotný proces prenosu kresieb na povrch môže byť pre dieťa zábavou. Dieťa môže tiež chýbajúce prvky dokončiť samo, umiestniť vinylové nálepky tam, kde sa mu páči atď. Takáto činnosť určite zaujme a upúta dieťa v každom veku.

Ako obrázky si môžete vybrať potrebné autá, lode, rozprávkových hrdinov, zvieratá, princezné, rytierov, postavy z komiksov, symboly obľúbených superhrdinov, písmená, čísla, hodiny, kalendár, slová atď., Vrátane polohy budúcnosti maľovanie v detskej izbe.

krásna šablóna v štýle chodby

Návrh miestnosti so šablónou mačiek

Šablóny môžu byť učebnou pomôckou pre najmenších. Vďaka nim môžete svoje dieťa zvyknúť na denný režim, naučiť ho abecedu a čísla, farby, názvy ovocia, zvierat, rastlín. Ak sú vo výzdobe použité rozprávkové postavy, nechajte ich zahrať nejakú poučnú scénu, napríklad pravidlá prechodu cez cestu. Hlavnými zápletkami sú priateľstvo, vzájomná pomoc, dobré správanie, bezpečnosť atď..

Pozri tiež: Čo je dizajn svetelného osvetlenia?

Maľovaná kúpeľňa

Obklady, ktoré sa tradične používajú na vybavenie kúpeľní, sú často obyčajné a nudné. Interiér kúpeľne môžete diverzifikovať ozdobením stien, stropu alebo podlahy šablónami. Ozdoby sú perfektne aplikované na keramiku a sklo, takže polotovary môžu byť použité na dekoráciu kúpeľne.

Dôležité! Vyberte si vodotesné materiály pre svoj dizajn.

V obchode nie je potrebné kupovať všetko, ak máte hrubú lepenku alebo dokonca list obyčajného papiera Whatman, môžete si polotovar vyrobiť sami. Takéto rozloženia sú samozrejme výlučne jednorazovou možnosťou, ale existuje možnosť vytvoriť jedinečný dizajn, ktorý sa na iných miestach nenachádza..

Na dekoráciu kúpeľne je najobľúbenejšia morská téma. Jedná sa o štylizované vlny, krásne mušle, tropické ryby, delfíny, morské koníky a hviezdy, medúzy, lode, čajky, kamienky, morské riasy, ostrovy s palmami atď., Piesočné, sivé a jasné farby pre morské ryby a zvieratá. Ak má kúpeľňa sprchovací kút, ozdobu na stenách je možné duplikovať na jej dverách..

Môžete ísť inou cestou a vybrať si rastlinné motívy, kvety, motýle, vtáky. Výber tém závisí aj od štýlu interiéru. Je vhodné vyzdobiť japonskú kúpeľňu vetvami sakury alebo hieroglyfmi, obrázky rastlín sú dobre kombinované s eko, do krajiny je možné pridať národné ozdoby v závislosti od smeru (Provence, ruský štýl, škandinávsky štýl).

krásna šablóna v štýle škôlky

Dizajn miestnosti so vzormi šablón

Návrh chodby

Chodba je spravidla plošne najmenšou miestnosťou v byte, vhodné sú tu však aj dekoratívne prvky vo forme šablónových malieb. Môžu to byť tematické obrázky, napríklad dáždniky, klobúky, obrysy topánok. Vzory sa tiež môžu prekrývať s iným dekorom alebo zodpovedať zvolenému dizajnu..

Pre malé miestnosti nevyberajte príliš veľké alebo svetlé kresby, vizuálne urobia chodbu ešte menšou. Stojí za to venovať sa neutrálnym možnostiam – vlnám, cikcakom, pruhom, okrajom kvetov na tapete atď..

Video: DIY dekorácia na stenu – premena vášho domova

50 fotografií príkladov šablón v interiéri:

krásna šablóna v štýle obrázka domu neobvyklá šablóna v interiéri fotografie bytu neobvyklá šablóna v dizajne obrázku chodby krásna šablóna na fotografii v štýle kuchyne krásna šablóna v interiéri obrázku chodby neobvyklá šablóna v dizajne fotky spálne krásna šablóna v štýle obrázku miestnosti neobvyklá šablóna v interiéri detskej fotografie krásna šablóna na obrázku dizajnu spálne neobvyklá šablóna v štýle kuchynskej fotografie krásna šablóna v dizajne fotografickej miestnosti neobvyklá šablóna v interiéri obrázku chodby krásna šablóna na obrázku domáceho dizajnu krásna šablóna v štýle chodbovej fotografie neobvyklá šablóna v štýle obrázku bytu neobvyklá šablóna v interiéri detského obrázku krásna šablóna v dizajne fotografie bytu krásna šablóna v interiéri obrázku spálne krásna šablóna v dizajne obrázku chodby neobvyklá šablóna na fotografii domáceho dizajnu neobvyklá šablóna v štýle chodbovej fotografie krásna šablóna v interiéri obrázku miestnosti krásna šablóna v štýle fotografie z bytu neobvyklá šablóna v interiéri fotografie spálne neobvyklá šablóna v štýle kuchynského obrázku krásna šablóna v interiéri chodbovej fotografie neobvyklá šablóna v štýle detskej fotografie krásna šablóna v dizajne obrázku chodby krásna šablóna v dizajne chodbovej fotografie neobvyklá šablóna v interiéri domu obrázok neobvyklá šablóna v interiéri fotografie miestnosti krásna šablóna v interiéri obrázku bytu krásna šablóna v štýle detského obrázku krásna šablóna na fotografii kuchynského dizajnu neobvyklá šablóna na obrázku domáceho dizajnu neobvyklá šablóna v interiéri obrázku spálne krásna šablóna v interiéri fotky spálne krásna šablóna v štýle izbovej fotografie neobvyklá šablóna v dizajne fotografie chodby krásna šablóna v dizajne obrázku dieťaťa neobvyklá šablóna v štýle fotografie domu krásna šablóna v interiéri obrázku chodby neobvyklá šablóna v štýle detského obrázku neobvyklá šablóna v dizajne fotografie miestnosti neobvyklá šablóna v interiéri obrázku bytu krásna šablóna v interiéri kuchyne fotografie krásna šablóna na fotografii domáceho štýlu neobvyklá šablóna v interiéri kuchynského obrázku neobvyklá šablóna v štýle obrázku chodby neobvyklá šablóna v štýle fotografie z bytu

Previous Post
Kök-matsal-vardagsrumsdesign i ett privat hus: hur man organiserar utrymme
Next Post
ستائر الخيط في الداخل: نصائح ، صور ، مواد