15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dekorácia svadobných okuliarov: výber materiálov, techník, majstrovské kurzy

Svadba je dôležitou udalosťou v živote každého človeka. Na túto dovolenku sa spravidla pripravujú dlho a dôkladne. V tento významný deň sa začína život novej rodiny. Za okuliare mladomanželov sa považuje za jedno z najdôležitejších doplnkov, ktoré sa používajú počas celej oslavy a priťahujú pozornosť publika. Navyše: sú uložené na celý život. Každý manželský pár preto chce, aby táto vec bola jedinečná. Ako teda ozdobiť svadobné okuliare vlastnými rukami?

príklad jasnej dekorácie svadobných okuliarov

Príprava na svadbu je veľmi dôležitý proces, tu je dôležitá každá maličkosť.

svadobný pohár dizajn svetlo dekorácie nápad

Najdôležitejším svadobným doplnkom sú okuliare mladomanželov.

možnosť pre neobvyklú výzdobu štýlu svadobných okuliarov

Je veľmi dôležité, aby okuliare boli krásne a jedinečné.

Svadobné poháre a tradície

Ako viete, po hlavnej svadobnej procedúre – maľbe novomanželov, novopečení manželia porazili poháre na víno cinknutím. A potom, na samotných slávnostiach, pijú zo špeciálnych – krásnych. Dlho sa verilo, že čím viac fragmentov bude, tým bude šťastnejší a bohatší rodinný život. Samozrejme, existuje celý zoznam svadobných tradícií, zvykov, znamení. Ale výzdoba svadobných okuliarov vlastnými rukami je trendom modernej doby. Doteraz nikto nevie presne odpovedať, odkiaľ sa táto „móda“ vzala. Ale faktom zostáva: stále viac párov dáva prednosť pitiu šampanského z ručne vyrobených pohárov na bankete..

Podobný výtvor si môžete objednať u majstra. Mnoho ručných výrobcov ponúka tieto služby. A všetko dokážete sami.

Existuje mnoho spôsobov, ako ozdobiť náčinie na šumivé nápoje. Všetko závisí od predstavivosti a šikovnosti ihly. Takáto práca navyše umožní budúcej manželke ukázať, aká je remeselníčka, ukázať kreativitu..

Je úplne jedno, aký tvar okuliare zvolia. Technika od toho nezávisí. Aj keď novomanželia častejšie uprednostňujú romantický nápoj – šampanské.

variant krásneho dizajnu štýlu svadobných okuliarov

Ak potrebujete pomoc pri navrhovaní okuliarov, môžete sa obrátiť na majstra

príklad jasného dizajnu svadobných okuliarov

Svadobné okuliare si môžete krásne naaranžovať aj sami

Pripravujeme materiály a nástroje

Na ozdobu svadobných pohárov budete musieť pripraviť určité nástroje a materiály. Ich sada do značnej miery závisí od zvoleného nápadu na dizajn..

Neboj sa Dekor svadobných okuliarov je zaujímavý a vzrušujúci. Existuje mnoho spôsobov, ktoré sú k dispozícii ľuďom, ktorí nemajú nič spoločné s kreativitou..

Pri výbere techniky by ste sa nemali chytiť najťažších a namáhavých, najmä ak ste o tom ešte nepočuli. Najprv musíte sledovať majstrovské kurzy, študovať potrebné informácie. Je dôležité uistiť sa, že všetko príslušenstvo je k dispozícii pre začiatočníkov. Odporúča sa, aby poháre na víno zapadli do celkového dizajnu haly, zodpovedali štýlu novomanželov. Niekto výlučne zdobí okuliare nevesty a ženícha a niekto – pre všetkých hostí. Je to vec vkusu, túžby, času a materiálnych možností..

Štandardné materiály a nástroje, ktoré môžu byť požadované, zahŕňajú:

 • farby na akrylové alebo farebné sklo;
 • trblietky v pohároch alebo akékoľvek trblietky;
 • pásky;
 • čipka;
 • originálne stuhy;
 • rôzne korálky, korálky, kamienky;
 • sušené kvety alebo umelé kvety;
 • lepiaca pištoľ;
 • PVA lepidlo.

myšlienka krásnej dekorácie výzdoby svadobných okuliarov

Na začiatok stojí za to rozhodnúť sa, z akého materiálu budú okuliare ozdobené.

myšlienka neobvyklej dekorácie pre dizajn svadobných okuliarov

Zdobenie pohárov je veľmi zaujímavý a vzrušujúci proces.

variant svetelného dizajnu štýlu svadobných okuliarov

Okuliare môžete krásne usporiadať bez špeciálnych znalostí v tejto záležitosti.

Techniky zdobenia

Podrobnejšie sa môžete dozvedieť, čo je potrebné pre tvorivú prácu, štúdiom vlastností techniky, ktorá vás zaujíma. Mnoho z nich je uvedených v tabuľke.

názov

Popis

Nástroje

Maľovanie

Jeden z najdostupnejších spôsobov zdobenia. Jeho ťažkosti sa týkajú iba majstrových kresliarskych schopností. Na povrchu môžete znázorniť kvetinové, kvetinové ozdoby, obrázky svadobných tém (prstene, holubice, siluety novomanželov), nápisy.

Akrylové farby (sú považované za najtrvanlivejšie, nevymažú), žiadne trblietky, nevymažte značky na kreslenie na sklo.

Farebné sklo

Farby na vitráže vám umožnia vytvoriť jedinečné okuliare. Sklo je možné ľahko natrieť rôznymi farbami a navrch je možné nakresliť tematické prvky. V prípade potreby môžete použiť špeciálne šablóny.

Farby na vitráže, akryl na maľovanie, štetce, šablóny.

Flitrová ozdoba

Bude oveľa jednoduchšie ozdobiť okuliare drobivými iskrami. Predávajú sa v kozmetických obchodoch aj v kancelárskych potrebách. Na ozdobu okuliarov stačí potrieť požadované oblasti lepidlom a zakryť iskrami. Po vysušení sa môže prebytočný podiel otriasť.

Lepiaca tyčinka, trblietky, štetce.

Stužky

Takéto práce vyzerajú drahé a originálne. Najdostupnejšou možnosťou je uviazať luk na základni. Tiež môže zo stužiek vyrábať ruže, kvety, ktoré sú bezpečne pripevnené k lepiacej pištoli. Dekor je možné doplniť korálkami, kamienkami, čipkou.

Pásky, nožnice, lepiaca pištoľ, v prípade potreby ďalší dekor.

Čipka

Táto možnosť dodá vášmu inventáru nežnosť a romantiku. Z krajkových stuh je skutočne možné vyrobiť originálne sukne na nohy skla. Poháre na víno v čipkovanej sieťovine budú vyzerať štýlovo. Postup je dostatočne jednoduchý. Na začiatku je materiál požadovanej veľkosti narezaný s okrajom pár centimetrov. Čipka je potiahnutá lepidlom PVA a pripevnená k sklu. Po niekoľkých minútach sa prebytočné lepidlo odstráni teplou vodou. Ďalšie dekorácie je možné pripevniť lepiacou pištoľou.

Čipka, lepidlo PVA, nožnice, teplá voda, lepiaca pištoľ, ďalší dekor.

Vrkoč

Okuliare zdobené zlatou alebo striebornou stuhou pôsobia minimalisticky a štýlovo. Pohár môžete len jemne zabaliť do špirály. Poháre na víno budú vyzerať veľmi elegantne. Alebo lesklá čipka môže byť pevne omotaná okolo nohy.

Lepidlo, vrkoč.

Korálky

Všetky malé doplnky, ako sú korálky, korálky, kamienky, sa aktívne používajú na zdobenie okuliarov na oslavu. S ich pomocou je možné vytvoriť akýkoľvek ornament. Kresbu môže obmedziť iba predstavivosť majstra. Na upevnenie sa odporúča použiť silikónové lepidlo alebo lepiacu pištoľ.

Korálky alebo akékoľvek malé tvarovky, silikón alebo lepiaca pištoľ.

Okvetné lístky

Prírodné okvetné lístky samozrejme nebudú fungovať, pretože majú veľmi krátku životnosť. Ale umelé sú skvelou možnosťou. Okvetné lístky v požadovanom zložení stačí na odmastený povrch skla prilepiť akýmkoľvek vhodným spôsobom. Môžete ich lepiť v niekoľkých vrstvách. S priehľadným obrysom potom môžete použiť vzor, ​​ktorý simuluje rosenie.

Okvetné lístky, lepidlo, ďalší dekor, silikón alebo priehľadný obrys.

Prírodné kvety

Poháre na víno s prírodnými farbami budú pôsobiť sviežo a originálne. Je lepšie, ak sú kombinované s kyticou nevesty. Treba však poznamenať, že práca bude dlhá a namáhavá. Okrem toho budete musieť zdobiť riad tesne pred svadbou..

Čerstvé kvety, vata, voda, kvetinová páska, rastlinné lepidlo.

Bez ohľadu na zvolenú techniku ​​bude aktivita vyžadovať presnosť pri vyplňovaní všetkých podrobností. Je veľmi zodpovedné pristupovať k výberu materiálov a najmä lepidla. Mal by mať vysokú kvalitu a byť na výrobku neviditeľný..

príklad jasnej dekorácie výzdoby svadobných okuliarov

Existuje niekoľko techník zdobenia okuliarov.

myšlienka svetelného dizajnu pre dizajn svadobných okuliarov

Na dekoráciu zvoľte kvalitné materiály

Užitočné majstrovské kurzy

Aby ste lepšie porozumeli konkrétnej technike, mali by ste študovať majstrovské kurzy od profesionálov.

Originálne okuliare v štýle „Nevesta a ženích“

S týmto typom dizajnu sa v poslednej dobe stretávame čoraz častejšie. Dioptrické okuliare, ktoré zodpovedajú obrazu nevesty a ženícha, sú relevantné a štýlové. Navyše, prevedenie sa považuje za celkom jednoduché. Práca bude vyžadovať nasledujúce materiály:

 • lepiaca pištoľ a tyče;
 • saténové stuhy v čiernej a bielej farbe;
 • umelé kvety na ozdobu;
 • čipka;
 • tyl;
 • korálky a kamienky;
 • nožnice.

Remeselníci radia začať pracovať s pohárom pre nevestu, pretože je to oveľa komplikovanejšie. Sukňa je zvyčajne vyrobená z čipky. Pás môže byť zvýraznený bielymi korálkami alebo kamienkami. A na vrch pohára je položený tyl, ktorý vytvára dojem závoja. Všetky dekoračné prvky sú upevnené lepiacou pištoľou.

Pri zdobení pohára pre ženícha začínajú tiež čiernou čipkou, ktorá napodobňuje frak, a bielou – košeľou. Kravata je vyrobená z čiernej saténovej stuhy.

príklad neobvyklej výzdoby výzdoby svadobných okuliarov

Okuliare si môžete krásne usporiadať sami, na to stačí sledovať majstrovské kurzy profesionálov

príklad svetlého štýlu dizajnu svadobných okuliarov

V súčasnej dobe je dizajn okuliarov v štýle nevesty a ženícha veľmi populárny.

variant neobvyklého dizajnu štýlu svadobných okuliarov

Odporúča sa začať dizajn s pohárom nevesty.

Dekorácia s čerstvými kvetmi

Čerstvé kvety sú najťažším materiálom na ozdobu. Jemné kvety vyžadujú osobitnú trpezlivosť. Pozrime sa teda bližšie na každú fázu práce..

 1. Každý kvet je skrátený a spustený na niekoľko hodín do vody. Malo by byť dokonale nasýtené kvapalinou. Čím väčší je kvet, tým kratšia by mala byť stonka..
 2. K sklu je pripevnená špecializovaná páska. Môžete ho nájsť v kvetinárstve..
 3. Každý kvet vychádza z vody. Na miesto rezu sa nanesie vata, hojne zvlhčená vodou, a fixuje sa kvetinovým drôtom.
 4. Omotané konce kvetov sú skryté za stuhou na skle.
 5. Na skrytie nedbalých prvkov a vydutín sa používajú korálky, kamienky, korálky, saténové stuhy.

Po skončení práce sa výrobky postriekajú vodou a uložia sa do vrecka v chladničke. Okuliare si teda zachovajú svieži vzhľad až do oslavy..

myšlienka krásnej dekorácie pre svadobné okuliare

Kvety sú najťažšie zdobiteľným materiálom

príklad neobvyklého štýlu dekorácie pre svadobné okuliare

Okuliare s kvetmi budú vyzerať krásne a moderne

Farby na vitráže vo výzdobe

Remeselníci používajú niekoľko spôsobov, ako ozdobiť svadobné poháre farbami z farebného skla. Na začiatok budete musieť pripraviť nasledujúce materiály:

 • obrysové nálepky;
 • farby na farebné sklo;
 • tenká kefa;
 • saténová stuha;
 • lepiaca pištoľ.

Obrysy vitráže sú oddelené od základne a pripevnené k okuliarom. Povrch skla musí byť najskôr odmastený. Prázdnota medzi kontúrami je úhľadne, rovnomerne natretá farbami. Po vysušení sa pri prechode skla do nohy zaviaže stuha alebo sa prilepí malý kvet.

Nasledujúca metóda osloví tých, ktorí radi kreslia. Na jeho implementáciu budete potrebovať šablónu, škótsku pásku a rovnaké materiály ako v predchádzajúcej verzii..

Šablóna, kúpená v obchode alebo nakreslená vami, je zaistená páskou vo vnútri skla. A vonku sú všetky obrysy dobre nakreslené obrysovou farbou z farebného skla. Potrebuje ho nechať niekoľko hodín dobre zaschnúť.

Potom môžete šablónu odstrániť a postupujte podľa vyššie uvedených krokov. Ak je majster presvedčený o svojom talente, môžete okamžite kresliť bez šablón a spoliehať sa iba na svoju predstavivosť.

Proces sušenia je možné urýchliť bežným sušičom vlasov..

možnosť krásnej dekorácie svadobných okuliarov

Pri použití farby na dekoráciu musíte byť opatrní.

príklad dekorácie svetlých svadobných okuliarov

Sušenie farby je možné urýchliť sušičom vlasov.

možnosť pre krásnu výzdobu štýlu svadobných okuliarov

Stonku pohára je možné previazať stužkou

Použitie pások a polymérnej hliny

Ak máte voľný čas, túžbu vykonávať malú namáhavú prácu, potom by bolo vynikajúcou možnosťou zdobenie svadobných pohárov stuhami a štukom z polymérnej hliny. Na takúto prácu budete potrebovať:

 1. poháre na sklenené víno;
 2. sada polymérnej hliny;
 3. špeciálny obrys na sklo. je lepšie zvoliť biele a lila farby;
 4. moment lepidla;
 5. korálky rôznych veľkostí.
 6. tenké saténové stuhy dlhé 1,7 m v bielej a svetlo purpurovej farbe;
 7. pastel v rovnakých odtieňoch;
 8. odmasťovač (je možné použiť alkohol).

Pred začatím dekoratívnych prác by mali byť okuliare dobre umyté a povrch by mal byť odmastený. Hneď by sa malo povedať, že s vodkou sa to nedá, pretože vo svojom zložení obsahuje oleje..

možnosť pre ľahký dizajn dekoru svadobných okuliarov

Stuhy sú perfektné na zdobenie svadobných okuliarov

myšlienka jasnej dekorácie pre dizajn svadobných okuliarov

Pred začatím práce by malo byť sklo dôkladne umyté a odmastené.

Teraz môžete začať vytvárať kvety z polymérnej hliny:

tyčinka hliny je nakrájaná na kúsky, z ktorých každá je rozdelená na malé plátky – to budú okvetné lístky;

 • urobte malú guľu z hliny;
 • plátky zvinúť do guľôčok a vyrovnať, výsledné okvetné lístky sú pripevnené k lopte;
 • pastel sa rozotrie na drobky;
 • v priebehu činnosti, aby sa výrobky nelepili na prsty, sú ponorené do pastelu;
 • hotové kvety sa pečú v rúre pätnásť minút pri teplote 100-110 stupňov (je lepšie pozrieť sa na odporúčania na obale);
 • kvety sú pripevnené lepidlom k nohám okuliarov;
 • pastel sa vtiera do povrchu kvetov, detaily sú nakreslené obrysmi;
 • obrys nakreslí potrebné prvky na sklo;
 • je prilepený ďalší dekor vo forme korálikov.

Po všetkých týchto krokoch možno svadobné okuliare považovať za pripravené.

myšlienka jasného dizajnu pre dizajn svadobných okuliarov

Okuliare s červenými stuhami budú vyzerať nádherne a krásne

príklad neobvyklého dizajnu svadobných okuliarov

Sklo môže byť navyše ozdobené korálkami

príklad krásneho dizajnu svadobných okuliarov

Stonka skla môže byť ozdobená malými kvetmi

Tipy majstra

Samozrejme, vytváranie dôležitých atribútov pre svadbu je veľmi vzrušujúce. V procese zdobenia však môže nastať veľa úskalí, ktoré môžu zničiť celé dielo. Z tohto dôvodu by ste si mali prečítať niekoľko rád profesionálov v tejto záležitosti..

 1. Aby výsledok vyzeral úhľadne, kusy a vlákna sušeného lepidla nie sú viditeľné, je lepšie zvoliť špeciálne lepidlo na sklo a keramiku. Líši sa v tom, že tuhne v priebehu niekoľkých sekúnd, má absolútne priehľadnú farbu. Silikón môže byť vynikajúcim analógom tohto materiálu..
 2. Mnoho remeselníkov dáva prednosť použitiu kyanoakrylátového lepidla na upevnenie dekoru. Zvlášť rýchlo opravuje korálky, kamienky a ďalšie malé prvky. Jeho hlavnou výhodou je, že sa nebojí vlhkosti. V skutočnosti ho nájdete v každom obchode s tovarom pre stavebníctvo..
 3. PVA sa často spomína v majstrovských triedach. Je vhodný na decoupage, dekoráciu textilnými materiálmi. Tiež nezanecháva takmer žiadne stopy. Ak sa stále objavia nepresnosti, môžu byť odstránené alkoholom alebo teplou vodou..
 4. Predtým, ako začnete zdobiť svadobné poháre, mali by ste si zvolenú techniku ​​vyskúšať na akýchkoľvek nepotrebných miskách..
 5. Okuliare by mali byť pred prácou vždy dobre umyté a vysušené. Akékoľvek zvyšky nečistôt, odtlačky prstov môžu viesť k tomu, že dekor jednoducho odpadne v najnevhodnejšom okamihu.
 6. Po dokončení práce môže byť sklo potiahnuté čírym lakom alebo skleným lakom. Takže všetky nedostatky v práci budú skryté a dekorácie budú opravené pevnejšie..
 7. Sklenené dekorácie je možné kúpiť oveľa lacnejšie v papiernictve alebo v obchodoch so šitím tovaru..
 8. Aby ste nemrhali peniazmi na nepotrebné materiály, odporúča sa vopred jasne definovať techniku, premyslieť si každý krok a napísať zoznam všetkého, čo potrebujete..

možnosť jasného dizajnu štýlu svadobných okuliarov

Aby bolo sklo v konečnom dôsledku krásne, zvoľte lepidlo na sklo a keramiku

príklad krásnej dekorácie dekorácie svadobných okuliarov

Pred začatím návrhu by mali byť okuliare dôkladne umyté a vysušené.

Svadba je jednou z najdôležitejších udalostí v živote zamilovaného páru. Aby ste na túto udalosť mali čo najviac príjemných spomienok, nemali by ste ignorovať výzdobu a výzdobu dovolenky. Okuliare sú to, čo bude v rukách hrdinov tejto príležitosti po celý deň. Poháre na víno preto musia byť exkluzívne. A je lepšie ich urobiť sami.

Takéto ručne vyrobené výrobky oslovia všetkých hostí a budú dlho uložené v rodinnom dome. Hlavnou vecou je vybrať najvhodnejší a najdostupnejší spôsob dekorácie. Ak máte čas, môžete pre hostí ozdobiť aj poháre. Je dôležité vziať do úvahy, že jedlá na šumivé nápoje by nemali byť vyrazené z celkového zloženia..

Video: Majstrovská trieda zdobenia svadobných okuliarov

50 fotografií nápadov na dizajn svadobných okuliarov:

myšlienka svetlé dekorácie dizajn svadobné okuliare foto príklad nádhernej štýlovej dekorácie obrázku svadobných okuliarov možnosť pre neobvyklú výzdobu výzdoby svadobných okuliarov fotografie myšlienka obrázku svadobných okuliarov v štýle ľahkého dizajnu možnosť pre neobvyklý dizajn obrázku svadobných okuliarov možnosť pre krásny dizajn obrázku svadobných okuliarov myšlienka ľahkej dekorácie výzdoby svadobných okuliarov fotografie príklad jasného štýlového dizajnu pre fotografiu svadobných okuliarov možnosť pre neobvyklú výzdobu dekoru obrázku svadobných okuliarov myšlienka krásneho dizajnu obrazu svadobných okuliarov príklad fotografie svadobných okuliarov v štýle ľahkej dekorácie príklad krásnej dekorácie výzdoby fotografie svadobných okuliarov myšlienka jasného dizajnu štýlu fotografie svadobných okuliarov príklad dekorácie svetla dekorácia svadobné okuliare obrázok možnosť krásnej dekorácie pre návrh fotografie svadobných okuliarov myšlienka neobvyklého dizajnu obrazu štýlu svadobných okuliarov príklad dekorácie svetelnej dekorácie fotografie svadobných okuliarov myšlienka jasného dizajnu obrazu svadobných okuliarov možnosť pre ľahký štýl fotografie svadobných okuliarov možnosť pre krásnu výzdobu dekoru obrázku svadobných okuliarov príklad neobvyklého dizajnu štýlu pre fotografiu svadobných okuliarov myšlienka svetlé dekorácie dizajn svadobné okuliare obrázok možnosť pre ľahký dizajn dizajnu obrázku svadobných okuliarov myšlienka neobvyklej výzdoby výzdoby svadobných okuliarov príklad fotografie svadobných okuliarov v štýle nádhernej dekorácie príklad dekorácie svadobných okuliarov v ľahkom štýle príklad neobvyklého dizajnu obrázku svadobných okuliarov možnosť jasnej dekorácie štýlu svadobných okuliarov myšlienka jasnej dekorácie svadobných okuliarov fotografie príklad krásnej dekorácie výzdoby obrázku svadobných okuliarov myšlienka neobvyklej výzdoby štýlu svadobných okuliarov príklad svetelného dizajnu výzdoby fotografie svadobných okuliarov možnosť svetlé dekorácie design svadobné okuliare obrázok myšlienka neobvyklého dizajnu štýlu fotografie svadobných okuliarov možnosť krásnej dekorácie dizajnu svadobných okuliarov obrázok myšlienka krásnej dekorácie výzdoby obrazu svadobných okuliarov možnosť ľahkej dekorácie výzdoby svadobných okuliarov fotografie možnosť pre neobvyklý štýl dekorácie svadobných okuliarov fotografie myšlienka svetelnej dekorácie dizajn svadobné okuliare foto príklad svetlej dekorácie obrázku svadobných okuliarov možnosť pre jasný dizajn fotografie svadobných okuliarov príklad neobvyklého obrázku v štýle svadobných okuliarov v štýle dekorácie myšlienka svetelnej dekorácie na výzdobu obrázku svadobných okuliarov myšlienka nádherného dizajnu štýlu fotografie svadobných okuliarov myšlienka jasnej dekorácie pre výzdobu obrázku svadobných okuliarov možnosť pre krásny dizajn fotografie svadobných okuliarov príklad svetlé dekorácie štýlu svadobné okuliare obrázok možnosť pre neobvyklý dizajn fotografie svadobných okuliarov myšlienka nádherného obrázku v štýle svadobných okuliarov v štýle dekorácie

Previous Post
Sovrumsdesign 12 kvm. m. Layout och typ
Next Post
ملامح اللون العنابي في المطبخ