15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tipy na výber priechodného dizajnu interiéru obývačky

Všetci členovia rodiny prejdú cez deň priechodnou miestnosťou. Preto je dôležité zorganizovať všetko tak, aby to vyhovovalo všetkým obyvateľom. Konštrukcia priechodnej miestnosti musí byť starostlivo premyslená. Stojí za to zvážiť všetky nevýhody miestnosti, aby ste vytvorili ideálny a praktický dizajn..

Miestnosť by mala pôsobiť holisticky a harmonicky. Nezabudnite na funkčnosť. Kontrolný bod často slúži ako obývačka, kde sú hostia po večeroch vítaní a uvoľnení. Niekedy sa z tejto miestnosti stane aj spálňa pre niektorých rodinných príslušníkov. Preto je dôležité určiť všetky funkcie miestnosti a správne ich skombinovať na rovnakom území..

príklad neobvyklého dizajnu obývačky

Dizajn priechodnej miestnosti by mal byť premyslený do najmenších detailov

variant jasného štýlu kontrolného bodu

Izba by mala byť navrhnutá v rovnakom štýle.

príklad svetlého interiéru priechodnej obývačky

Kontrolný bod často plní úlohu obývačky, preto by mal byť funkčný

Vlastnosti obývačky s viacerými východmi

Ak má obývacia izba niekoľko východov, štandardné nápady interiéru nebudú fungovať. Je dôležité vziať do úvahy niektoré nuansy.

  1. Ako budú dvere nainštalované.
  2. Kvalita podlahy.
  3. Organizácia usporiadania nábytku.
  4. Územné zónovanie.

Po rozhodnutí o každom z bodov sa ukáže, že správne a efektívne zariadi obývaciu izbu.

príklad jasného dizajnu kontrolného bodu

V prípade priechodnej miestnosti s dvoma východmi nebudú štandardné riešenia fungovať

možnosť pre krásny štýl obývačky

Ak všetko správne naplánujete, skončíte s funkčnou a pohodlnou miestnosťou.

Správne zónovanie priestoru

Zónovanie môže pridať problémy s dizajnom. Budete musieť premyslieť nielen miesta pre pohodlné a pohodlné usporiadanie nábytku, aby sa nič nepreplnilo, ale tiež sa rozhodnúť, ako zariadiť každý vybraný segment. Rozdelenie musí byť vykonané tak, aby sa oblasti navzájom veľmi nelíšili. Pomôže to zachovať celkovú predstavu interiéru. Odporúča sa vytvoriť iba vizuálne hranice pomocou farby a osvetlenia. V opačnom prípade dôjde k ďalšej prekážke voľného pohybu po byte. Vopred sa rozhodnite, ktoré zóny chcete vytvoriť a kde presne sa budú nachádzať.

možnosť pre krásny dizajn obývačky

Zónovanie miestnosti zohráva veľmi dôležitú úlohu.

variant neobvyklého štýlu kontrolného bodu

Zóny v miestnosti by sa nemali navzájom veľmi líšiť.

príklad krásneho interiéru obývačky

Vopred si premyslite zónovanie a umiestnenie nábytku

Možnosti otvárania

Umiestnenie otvorov má kľúčový význam pre správny návrh kontrolného bodu. Existuje niekoľko možností, z ktorých každá je popísaná v tabuľke..

Možnosť umiestnenia

Popis

Paralelne

Ak je vchod do miestnosti umiestnený týmto spôsobom, odporúča sa rozdeliť miestnosť na niekoľko segmentov. Do oblasti prvej oblasti umiestnite televízor, police a stojany. Je dôležité, aby položky umožňovali voľný prechod oblasťou. Ak je televízor nainštalovaný oproti okennému otvoru, stojí za to zavesiť zatemňovacie závesy. Potom nedôjde k oslneniu. V druhej časti rozmiestnite potrebné kusy nábytku. Stačí pohovka, niekoľko kresiel a malý stolík.

Diagonálne

Rozloženie je nepohodlné, čo znižuje možnosti usporiadania nábytku. Televízor by mal byť umiestnený vedľa steny, kde sú dvere. Oproti dali pohovku, stôl a dekoratívne prvky.

Súvisiace

Najlepšia možnosť. Iba jeden roh sa ukáže ako nepohodlný, zvyšok priestoru zostáva voľný na implementáciu rôznych myšlienok. Umiestnite televízor na stenu s otvorom, umiestnite vedľa neho náhlavnú súpravu alebo niekoľko políc. Opačný priestor zaberajte nábytkom..

Otvory na jednej stene

Všetko závisí od vzdialenosti, v ktorej sú dvere umiestnené. Ak je k dispozícii dostatok miesta, stojí za to tam umiestniť televízor alebo krb. Výhodou tejto možnosti je voľnosť zvyšku miestnosti. Toto územie si môžete zariadiť, ako sa vám páči.

verzia svetlého interiéru priechodnej obývačky

Umiestnenie otvorov má kľúčový význam pre správny návrh kontrolného bodu

príklad svetlého štýlu obývačky

Pri plánovaní návrhu zvážte umiestnenie dverí.

Tajomstvo zdobenia priechodnej miestnosti

Kľúčovým tajomstvom zdobenia takéhoto priestoru je povinné používanie každého centimetra. Držte sa nasledujúcich rád.

  1. Nezabudnite na symetriu. Ak sú dvere na tej istej stene, vyplňte priestor medzi nimi. Keď sú otvory v rôznych častiach miestnosti, pridajte rovnaký dekor, aby ste vyrovnali celkový vzhľad..
  2. Vymeňte štandardné dvere za posuvné. To uvoľní priestor, vizuálne ho zväčší, dodá vzdušnosť a ľahkosť..
  3. Nevzdávajte sa experimentovania. Otvor môžete posunúť výberom časti pre chodbu. Predbežne koordinujte tieto akcie s príslušnými orgánmi.
  4. Spojte chodbu a obývačku. Tým sa priestor rozšíri..

možnosť svetelného dizajnu obývačky

Každý centimeter miestnosti je dôležitý

príklad svetlého štýlu priechodnej obývačky

Izba v tmavých farbách vytvorí pocit tepla a pohodlia

variant neobvyklého interiéru

Posuvné dvere budú vynikajúcou náhradou za konvenčné

Pravidlá návrhu priechodnej obývačky

Odporúča sa hrať otvorený charakter priechodnej miestnosti. Stojí za to vpustiť dovnútra čo najviac svetla, viac vzduchu a sklenených povrchov. Nenosné steny je možné nahradiť sklenenými priečkami, vďaka ktorým bude atmosféra priestranná, vzdušná a ľahká.

Nezneužívajte zónovanie. Vytvárajte oddelené segmenty iba v prípade potreby. Ak obývacia izba plní svoje funkcie a nie sú jej priradené iné, nemali by ste ani vytvárať vizuálne hranice.

Klasické usporiadanie nábytku nie je vhodné pre kontrolný bod. Hlavná vec je, že je vhodné prechádzať všetkými miestnosťami..

príklad krásneho interiéru priechodnej obývačky

V miestnosti by malo byť dostatok svetla

príklad neobvyklého štýlu kontrolného bodu

Sklenené povrchy budú vyzerať veľmi pekne

Návrh priechodnej miestnosti v „Chruščove“

Výhodou kontrolného bodu v Chruščove je okno, ktoré zaberá väčšinu steny. Doplňte okenný otvor svetlými, takmer priehľadnými závesmi, aby svetlo jemne rozptýlilo. Naopak, stojí za to umiestniť priečku so zrkadlovým alebo lesklým povrchom. Na rozšírenie priestoru môžete prepojiť obývaciu izbu a kuchyňu. Nepoužívajte objemný nábytok, priestor vizuálne „zožerie“. Hľadaj kompaktné a všestranné možnosti. Veľké lustre nie sú vhodné do miestnosti. Vymeňte ich za stojacie lampy a svietniky.

možnosť svetlého štýlu obývačky

Posuvné systémy vám pomôžu ušetriť trochu miesta

príklad krásneho interiéru

Obývaciu izbu je možné kombinovať s kuchyňou

možnosť krásneho štýlu priechodnej obývačky

Svetlé odtiene vizuálne rozšíria hranice miestnosti

Účinná kamufláž dverí

Na vytvorenie súdržného vzhľadu interiéru je potrebné maskovanie. Jednou z metód je dekorácia nábytku. Na stenách môžete urobiť obraz, ktorý plynule prechádza k dverám. Metóda je vhodná iba vtedy, ak zapadá do všeobecného štýlu. Bude to vyzerať, ako keby sa dvere stali predĺžením steny. Obraz dodáva dizajnu živosť a originalitu.

príklad svetlého interiéru s kontrolným bodom

Svetlé farby vizuálne zvýšia veľkosť miestnosti.

variant neobvyklého dizajnu obývačky

Maľba na stenu dokonale doplní interiér miestnosti.

Dekorácia steny a podlahy v miestnosti

Na ozdobenie stien môžete použiť fotopapier, ktorý vám umožní vizuálne rozšíriť hranice priestoru. Je možné umiestniť obrázky nevyhnutne vo forme V. Veľké vzory vizuálne zmenšujú priestor. Preto by nemali byť na závese alebo dokončovacích materiáloch. Hladké alebo jemne vzorované povrchové úpravy dodávajú voľnosť.

Ak chcete zväčšiť priestor, mali by ste starostlivo zvážiť možnosť položenia ľudového náteru. Laminát alebo parkety by mali byť umiestnené diagonálne, nie pozdĺž stien. Vyberte si prevažne svetlé materiály.

variant neobvyklého dizajnu kontrolného bodu

V priechodnej miestnosti musí byť dostatok svetla

príklad krásneho štýlu obývačky

Steny v miestnosti je možné prelepiť tapetami

príklad neobvyklého štýlu priechodnej obývačky

Obrázky dokonale zapadnú do celkového interiéru miestnosti.

Farby a osvetlenie

Odporúča sa používať svetlé odtiene. Umožňujú vám vizuálne rozšíriť územie a dodať miestnosti slobodu a vzduch. Lepšie monochromatické povlaky, bez vzorov a veľkých ozdôb. Ak chcete pridať malý tmavý rozsah, vyberte preň iba jednu stenu..

variant jasného dizajnu kontrolného bodu

Farba by mala byť zvolená na základe funkcií, ktoré bude miestnosť vykonávať

možnosť svetlého štýlu priechodnej obývačky

Nedoporučuje sa používať veľa tmavých odtieňov

Vo vchode by malo byť veľa svetla, prírodného aj umelého. Na okno preto nepoužívajte zatemňovacie závesy, je lepšie použiť ľahké transparentné materiály. Pridajte ďalšie svetelné zdroje. Veľký luster nebude fungovať, preto použite svietnik. Bodové svetlá s rôznymi smermi by boli vynikajúcim riešením..

Video: Návrh priechodnej miestnosti v Chruščove

50 fotografií návrhových nápadov pre priechodnú miestnosť:

príklad svetlého interiéru priechodného obrázku obývačky variant neobvyklého štýlu prechádzkovej fotografie možnosť jasného dizajnu fotografie z obývačky príklad nádherného štýlu obývačky verzia svetlého interiéru priechodnej fotografie z obývačky príklad nádherného dizajnového prechádzkového obrázku variant neobvyklého štýlu prechádzkového obrázku príklad svetlej fotografie interiéru obývačky príklad krásneho dizajnu priechodnej fotografie z obývačky možnosť svetlého interiéru, priechodný obrázok príklad svetelného dizajnu priechodnej fotografie z obývačky variant neobvyklého štýlu obrazu obývačky možnosť pre neobvyklú fotografiu interiéru obývačky príklad svetelného štýlu priechodného obrázku do obývačky variant jasného štýlu pasážovej fotografie možnosť neobvyklého interiéru priechodnej fotografie z obývačky príklad krásneho dizajnu obývačky príklad prechádzajúcej fotografie svetelného dizajnu možnosť jasného štýlu priechodného obrazu obývačky príklad jasného interiéru interiéru obývačky variant neobvyklého dizajnu fotografie kontrolného bodu príklad svetlého štýlu obývačky možnosť nádherného interiéru priechodnej fotografie z obývačky verzia svetelného štýlu obrázku priechodnej obývačky príklad krásnej fotografie dizajnu obývačky príklad svetlej fotografie interiéru možnosť pre neobvyklý obraz interiéru obývačky variant neobvyklého dizajnu, priechodný obrázok príklad krásneho štýlu priechodnej fotografie z obývačky príklad svetelného štýlu prostredníctvom fotografie možnosť svetlého interiéru priechodného obrazu obývačky možnosť svetlého interiéru fotografie kontrolného bodu verzia svetelného štýlu fotografie z obývačky príklad neobvyklého dizajnu priechodného obrazu obývačky príklad jasného dizajnu fotografie kontrolného bodu verzia svetelného štýlu obrazu obývačky variant neobvyklého štýlu priechodného obrazu obývačky verzia svetlého interiéru priechodného obrázku obývačky možnosť jasného dizajnu priechodnej fotografie možnosť presvetleného vnútorného obrazu príklad neobvyklého štýlu fotografie z obývačky možnosť svetlého interiéru priechodnej fotografie z obývačky možnosť neobvyklého interiéru priechodného obrazu obývačky príklad svetlého dizajnu obývacej izby príklad svetlého dizajnu obrázku do obývačky verzia jasného štýlu fotografie z obývačky možnosť krásneho dizajnu priechodnej fotografie príklad neobvyklého interiéru priechodného obrazu obývačky príklad svetlého interiéru priechodného obrázku obývačky príklad neobvyklého dizajnu fotografie kontrolného bodu

Previous Post
Hur man dekorerar en vanlig glasburk med egna händer
Next Post
طاولات مرتفعة للمطبخ: أنواع من كيفية القيام بذلك بنفسك