15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Interiér a dizajn obývačky v štýle minimalizmu

Štýl minimalizmu zahŕňa zdobenie interiéru miestnosti bez zbytočných podrobností. Obývacia izba v štýle minimalizmu je malý počet predmetov, jasnosť foriem, zdanlivá jednoduchosť. Verí sa, že takáto povrchová úprava je vhodnejšia pre kancelárske priestory, ale pohodlie a moderný dizajn sú neoddeliteľnou súčasťou minimalizmu. Dokonale sa hodí do bytu akéhokoľvek rozloženia a veľkosti. A funkčnosť každej položky oslobodzuje miestnosť od nepotrebných vecí a vytvára vzdušnosť. Napriek zdanlivej ľahkosti musíte na vytvorenie takého interiéru mať vkus a zmysel pre proporcie.

Interiér a dizajn obývačky v štýle minimalizmu

Dekorácia interiéru obývačky bez zbytočných drobností

Čo je typické pre minimalistický interiér

 • V tomto štýle je lepšie navrhnúť voľnú miestnosť bez priečok, s dostatočným množstvom svetla. Ak prirodzené osvetlenie nestačí, použije sa umelé, najlepšie viacúrovňové. Je lepšie nechať okná otvorené. Na tento účel sú žalúzie veľmi vhodné. Množstvo svetla v miestnosti sa zvýši pridaním zrkadiel, ktoré priestor opticky rozšíria..

  Štýlová obývačka v bielej a oranžovej farbe

  Dizajn obývačky v bielej a oranžovej farbe

 • Priestor je rozdelený na zóny: pracovná oblasť, rekreačná oblasť, hosťovská časť. Toto rozdelenie je však podmienené bez výstavby sadrokartónových štruktúr v obývacej izbe.
 • Hlavnou farebnou schémou je kontrast čiernej a bielej v rôznych variáciách. Najčastejšie ide o svetlé pozadie (steny, strop) a tmavé akcenty (nábytok, spotrebiče). Je dovolené riediť interiér tehlovými a oceľovými tienidlami. V obývačke môže byť prítomné malé množstvo zelených rastlín, ktoré sú útulnejšie a dodávajú jasný prízvuk.

  Pôvodná obývačka v štýlových farbách

  Obývacia izba vo svetlých farbách

 • Dôležitou črtou minimalizmu je takmer úplná absencia dekoru pre okenné otvory, stropy a dvere. Vyhnite sa masívnym lustrom, ozdobeným závesom. Tvary musia byť jasné, bez zaoblených rohov.
 • Na dekoráciu sa tradične používajú prírodné materiály a ich imitácia: kameň, eben, koža. Vďaka tomu je priestor blízko prírode..
 • Čím menej nábytku a viac voľného miesta v obývačke zostane, tým lepšie.. Jednoduchý interiér môžete poraziť textúrou materiálov, bohatými farbami a zaujímavým dizajnom. Dekorácia stien, podláh a stropov, nábytku a dekoratívnych prvkov by mala byť v harmónii a nemala by sa dostať von zo všeobecného konceptu..

  Štýl minimalizmu do obývačky v bielej farbe

  Biela obývacia izba v minimalistickom štýle

Pohlavie: diskrétna šľachta

Najlepšou možnosťou by bola krytina z dreva alebo materiálov podobných syntetickému drevu s najhladším a najrovnomernejším povrchom. Na túto podlahu môžete umiestniť malý svetlý koberec s dlhými vlasmi, ktorý dodá miestnosti jemnosť a pohodlie. Samonivelačná podlaha sa vďaka svojmu zrkadlovému povrchu môže stať hlavným prízvukom obývačky..

Obývacia izba v štýle minamalizmu s jasnými akcentmi

Strohá obývačka v minimalistickom štýle

Steny: monochromatické

Uprednostňujú sa svetlé farby, použite viac ako tri farby. Najlepším materiálom na dekoráciu bude drevo, kameň, dekoratívna omietka. Je dovolené používať tapety, ako napríklad natierateľné alebo korkové tapety. Nemajú žiadny vzor a slúžia ako pozadie na ozdobu. Ozdoby a kvety na stenách budú negovať celý dojem minimalizmu. Steny by mali byť kulisou pre abstraktné obrazy a dekoratívne svetlá.

Strop: ľahký a skromný

Štýlový dizajn obývačky v bielej farbe

Dizajn obývačky v bielej farbe

Hlavnou vecou je dosiahnuť rovný a hladký povrch. Celkom vhodný je len biely plochý strop, ktorý ukáže zaujímavý futuristický luster..

Dobrou možnosťou by bol strečový strop: matný alebo lesklý biely. Dodržiavanie týchto odporúčaní pomôže vytvoriť strop, ktorý sa zdá, že sa rozpúšťa vo vzduchu a nevychádza z celkového dizajnu..

Priestranná obývacia izba v minimalistickom štýle

Priestranný interiér obývačky s minimálnym dekorom

Nábytok: menej je viac

Nábytku by nemalo byť veľa, ale malo by upútať pozornosť. Prísna geometria, jasná tmavá farba sa odporúča. Položky by mali byť pohodlné a funkčné. Do takejto obývačky sa perfektne zmestia stoly so skleneným povrchom, úložné systémy s veľkým počtom komôrok a ploché fasády. Nízky nábytok vyzerá dobre a ponecháva ešte viac voľného miesta.

Praktický minimalistický nábytok do obývačky

Funkčný nábytok do obývačky

Nábytok v interiéri obývačky v štýle minimalizmu

Interiér veľkej obývačky v štýle minimalizmu

Rohová sedačka bude skvelým funkčným kúskom do minimalistickej obývačky. Vstavané televízory s plochou obrazovkou sú vítané. Objekty z matného skla, hliníka a bambusu sa môžu stať zaujímavým prízvukom..

Biela pohovka pre prísnu a zdržanlivú obývaciu izbu

Strohý štýl modernej obývačky

Textílie pre asketikov

Na zjemnenie interiéru ozdobte okná bielou alebo mliečnou organzou;

Je lepšie odmietnuť používanie obrusov, obrúskov a posteľných prikrývok. Napriek tomu, že štýlové minimalistické kryty nábytku urobia interiér harmonickejším.

Ak chcete interiér zriediť farbou, položte na pohovku hranaté vankúše v jasných, dokonca kyslých farbách. Táto technika okamžite oživí obývaciu izbu..

Starobylý dekor obývačky v štýle minimalizmu

Veľký interiér obývačky s minimálnym dekorom

Zásady umiestnenia dekoratívnych prvkov v minimalizme

Je ťažké si predstaviť priestor, kde človek žije bez potrebných a príjemných maličkostí. Abstraktné obrazy v čiernych rámoch alebo čiernobiele fotografie dobre zapadajú do tohto interiéru..

Minimalistická výzdoba obývačky

Dekorácia obývačky v štýle minimalizmu

Nástenné hodiny vyzerajú krásne a funkčne bez zbytočných drobností, napríklad plastových bielych s čiernymi alebo oceľovými číslami a šípkami. Geometrické vázy, keramika.

Možnosť interiéru obývačky v štýle minimalizmu

Štýlový nápad interiéru obývačky

Minimalizmus zahŕňa niekoľko smerov. Napríklad high-tech štýl. Vychádza to aj z absencie neporiadku v interiéri, ale miestnosť sa ukáže byť futuristickejšia. V tomto smere dizajnu sa používa veľa kovu a plastu. Aktívne sa používa hra kontrastov: čiernobiele pozadie a svetlé neónové objekty. High-tech má veľa lesklých fasád, oslnenia, odleskov. Hlavnou myšlienkou štýlu je počet pohodlných a funkčných vecí potrebných pre život..

Strohá obývačka s minimalistickým dekorom

Možnosť dekorácie pre prísnu obývaciu izbu

Nový módny trend – dekorácia obývačky v štýle eko -minimalizmu

Moderný štýl minimalizmu do obývačky

Moderná obývacia izba v originálnom štýle

Úlohou tohto smeru je dopriať obyvateľovi metropoly čerstvý vzduch. Takto navrhnuté obývačky pripomínajú obrázky z budúcnosti: jasné, hladké tvary, prírodné tóny, neobvyklé, fantastické objekty. Všetko umelé je v rozpore s ekologickým minimalizmom. Dizajn používa prírodné materiály a ich imitáciu. Paleta farieb, okrem čiernej a bielej, musí byť zriedená béžovými, pieskovými, hnedými odtieňmi s pridaním zelenej a šedej.

Myšlienka modernej obývačky v štýle minimalizmu

Svetlá moderná obývacia izba s bielymi stenami

Fotografické tapety a obrázky zobrazujúce prírodu tu budú vhodné, ale v modernej, minimalistickej interpretácii. Napríklad biely kvet na čiernom pozadí. V miestnosti je potrebné nainštalovať 1-2 podlahové kvetináče so zelenými rastlinami. Vo všeobecnosti je tento interiér stále rovnaký minimalizmus, ale svieži a menej kontrastný..

Svetlé a pokojné farby pre minimalistickú obývaciu izbu

Obývacia izba v pokojných a svetlých farbách

Štýl minimalizmu vďačí za svoj vzhľad japonskej kultúre. Boli to jej prísne formy a voľné priestory v interiéri, ktoré si získali srdcia dizajnérov po celom svete. Stalo sa módou čistiť dvere a priečky, zbaviť sa nepotrebných vecí. Veci sa začali ukladať do otvorených úložných systémov pripomínajúcich plásty a okná boli urobené panoramatické.

Prísny nábytok do obývačky v štýle minimalizmu

Obývacia izba s jednoduchým bielym nábytkom

Japonský minimalizmus – drahý štýl a netoleruje plastové náhrady. Hlavnými dokončovacími materiálmi sú prírodné drevo a kameň. K charakteristickým znakom japonského minimalizmu patrí: nízkopodlažný nábytok, ľahké rozdeľovače ryžového papiera, žalúzie na oknách, popretkávané čerešňou a zelenými kvetmi.

Dekor s prírodnými materiálmi pre obývaciu izbu v štýle minimalizmu

Obývacia izba s dekorom z prírodných materiálov

Škandinávsky minimalizmus pretože z obývačky vyplýva organická hmota: hlavne drevené a rastlinné motívy. Dominantnou farbou je biela a nábytok v odtieni prírodného dreva. Pridávajú sa malé škvrny šedo-modrej. Tento štýl vyvoláva nostalgiu a obklopuje romantiku. Je to pokojný dizajn, ktorý ladí s mnohými smermi..

Škandinávsky minimalizmus v interiéri obývačky

Obývacia izba v štýle škandinávskeho minimalizmu

Tradičný minimalizmus bol vytvorený na ozdobu veľkých priestorov, ale úspešne sa používa aj v priemerných bytoch. Bude zaujímavé ho použiť v štúdiových bytoch alebo bez steny medzi obývacou izbou a kuchyňou. Na ohraničenie zón sa používajú buď nízke kamenné stojany, alebo beztiažové priesvitné zásteny z papiera alebo bambusu.

Prirodzene, málo ľudí zdobí celý byt v rovnakom štýle..

Priestranná obývacia izba s tmavými stenami v minimalistickom štýle

Výzdoba veľkej a priestrannej obývačky

Okrem toho, monotónnosť robí život nudným. Aj v rámci tej istej miestnosti sa dizajnéri uchýlia k miešaniu štýlov, aby diverzifikovali a osviežili interiér. Aby ste harmonicky kombinovali rôzne smery, zvážte niektoré nuansy.

Funkčný nábytok do obývačky v minimalistickom štýle

Obývacia izba s funkčným a pohodlným nábytkom

Je dôležité vybrať si, ktorý štýl bude hlavný a ktorý bude doplnkový. Amatérom stačí vo výzdobe zmiešať dva smery.

Nápady na zdobenie obývačky v štýle minimalizmu

Zdobenie veľkej obývačky vo svetlých farbách

Podkrovie bude dobrým doplnkom k minimalizmu. Tento štýl je celkom moderný a bez ozdôb. Je založený na zmesi starého a nového, mäkkého a drsného. Charakteristickou črtou je imitácia stien bez povrchovej úpravy: tapety s tehlovým vzorom, hliníkové rúry.

Variant pôvodného dizajnu obývačky v štýle minimalizmu

Myšlienka zdobiť obývaciu izbu oslnivou bielou

Obrázky alebo iné dekoratívne prvky v štýle pop art dokonale zapadnú do minimalistickej obývačky. Jas a expresivita tohto štýlu vyzerá dobre na pozadí pokojného interiéru. Môžete miešať a dopĺňať klasický minimalizmus s jeho hlavnými smermi, ako sú: eko, škandinávsky štýl, hi-tech.

Prísny dekor obývačky v štýle minimalizmu

Interiér obývačky s minimálnym dekorom

Minimalistická obývačka odráža dobrý vkus a kreatívnu povahu svojho majiteľa. Tu sa nezmestia mohutné steny, ktoré zaberajú polovicu voľného miesta, hromada zbytočných vecí. Poličky by mali byť otvorené, ukladať na ne knihy a štýlové drobnosti. V takom priestore chce človek uvažovať, vytvárať, premýšľať. Situácia netlačí, ale naopak, prispieva k oslobodeniu vedomia, zmierňuje negatívne myšlienky. Interiér sa upokojuje, prispôsobuje sa požadovanej vlne, vyzerá draho a pôsobí ohromujúcim dojmom. Vytvorenie obývačky v tomto štýle vyžaduje značné množstvo peňazí a času, ale náklady stoja za to..

Dizajn obývačky v štýle minimalizmu

Obývacia izba v štýle minimalizmu 45 nápadov na fotografiu:

Previous Post
Vi dekorerar stolar – dekorens finesser med våra egna händer
Next Post
أفكار حديثة لتزيين داخل الكوخ