15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mušle ako prvok interiéru

Mušle sú najviac rozpočtové a atmosférické suveníry, ktoré môžete zbierať na pobreží a priniesť si ich domov. Tieto drobnosti vám budú dlho pripomínať teplú vodu, jasné slnko a farebné leto. Okrem toho sa stanú neobvyklým doplnkom interiéru a vytvoria vo vašom dome atmosféru ľahkosti a nedbalosti..

mušľové písmená

Pri vytváraní originálneho interiéru sa budú hodiť akékoľvek dekorácie, ktoré si vyrobíte sami..

nápady na dekoráciu škrupiny

Dekor škrupiny je v interiéri prvkom v ekologickom štýle.

Ručne vyrobené dekorácie vám umožnia vytvoriť jedinečný dizajn pre váš domov. U žiadneho z priateľov nenájdete podobný interiér, pretože do každej takejto ručne vyrobenej maličkosti vložíte kus seba.

krabica vyrobená z mušlí

Dôležitý detail v dekore škrupín – taká vec bude stáť oveľa lacnejšie ako kúpená v obchode.

Mušle privezené z mora sú ideálnym materiálom pre takúto kreativitu. Mušle sa veľmi ľahko používajú a nevyžadujú si žiadne špeciálne schopnosti ani talent. Súčasne existuje veľa nápadov na zdobenie rôznych predmetov škrupinami. Môžu byť použité na ozdobu:

 • Foto rámček;
 • Zrkadlo;
 • Váza;
 • Rakva;
 • Obrázok.

škrupiny v pohároch

Piesok, mušle, hviezdice, kamienky – to sú prírodné materiály, s ktorými si vytvoríte jedinečný štýl.

Veľké a malé umývadlá sa používajú aj ako nezávislé dekorácie interiéru. Napríklad veľká objemná škrupina môže byť vynikajúcim držiakom na ceruzku alebo dokonca kvetináčom..

škrupinové príslušenstvo

Doprajte si atmosféru morského vánku – vyzdobte si interiér svojho domova v námornom štýle.

Mušle sa dajú použiť takmer všade. Najlogickejším miestom pre nich v dome je kúpeľňa, ale dobre sa budú hodiť aj do obývačky a spálne. Dokonca aj najbežnejšia škrupina na poličke alebo nočnom stolíku bude vyzerať mimoriadne. 

akvárium so škrupinami

Je tiež ťažké si bez nich predstaviť akvárium, kde sú často jednoducho nevyhnutné..

Izba Štýl Prvky
Kúpeľňa akýkoľvek Zrkadlo, sviečky, okuliare
Obývačka Morský, ekologický štýl Fotorámčeky, obrazy a panely, vázy, topiary, ozdobné listy, akvárium
Spálňa Morský, ekologický štýl Zrkadlo, fotorámčeky, sviečky, obrazy a panely, lapač snov, ozdobné písmena, girlandy, akvárium
Kuchyňa alebo jedáleň Morský, ekologický štýl Obrazy, hodinky, okuliare, džbány

dekor z mušlí na stene

Hlavnou vecou v tomto štýle je zachovanie energie prírody..

Dať do poriadku mušle

Mušle v interiéri sú vždy čisté a lesklé škrupiny, ako keby pochádzali z obrázkov. Príroda ich však vytvára nie celkom tak.. 

mušle na ozdobu

Aby sa stali ideálnymi ozdobami a boli vhodné na použitie v dekorácii, budete na nich musieť trochu zapracovať..

Predbežné zmrazenie pomôže predĺžiť životnosť škrupín. Vložte všetky svoje morské poklady do mrazničky. Keď sú zmrazené, vyberte ich a nožom odlepte vnútornosti. Pre absolútny výsledok varte mušle asi 15 minút, ošúpte ich a znova opláchnite vo vode.

čisté škrupiny

Dekor škrupiny je opäť v móde!

V poslednej fáze sú škrupiny bielené. Možno použiť akékoľvek bieliace činidlo. Naplňte škrupiny a nechajte niekoľko hodín pôsobiť, potom opláchnite, osušte, namažte rastlinným olejom a lakom.

Zdobenie zrkadla

Kúpeľňa sa zmení na nepoznanie, ak zrkadlo ozdobíte mušľami. Na vytvorenie pozadia pre námornú kompozíciu použite zlatú alebo tyrkysovú akrylovú farbu..

námorný štýl v kúpeľni

Mušle, kamienky, malé korálky krásneho tvaru budú vynikajúcim dekorom pre zrkadlá.

Pri lepení škrupín musíte dbať na pevnosť takého pripevnenia. Lepidlo by malo byť vhodné do vlhkých miestností, pretože voda a výpary sa budú neustále dostávať na zrkadlo.

námorný štýl v kúpeľni

Každý si môže urobiť taký originálny dekor sám..

Mušle v interiéri spálne budú vyzerať nie menej pôsobivo, ale tu je lepšie držať sa pastelovej farebnej palety.. 

zrkadlo s mušľami

Výzdoba zrkadla by mala byť decentnejšia a ladiť so štýlom miestnosti..

Dekor škrupiny je krása, ktorú je veľmi ľahké vytvoriť. Na ozdobenie zrkadiel sú užitočné:

 • Škrupiny rôznych tvarov a veľkostí;
 • Tepelná pištoľ na vyšívanie;
 • Obojstranná lepiaca páska;
 • Umelé perly;
 • Kamienky;
 • Bezfarebný lak.

mušle na zrkadlový dekor

Ozdobte rám škrupinami rôznych veľkostí a farieb.

Pred začatím práce škrupiny opláchnite a osušte. Povrch zrkadla chráňte pred poškodením zakrytím handrou alebo papierom.

 1. Vyberte si najmenšie škrupiny. Je žiaduce, aby mali rovnakú veľkosť. Prilepte ich pozdĺž vnútorného okraja zrkadla pomocou lepiacej pištole alebo obojstrannej pásky.
 2. Začnite tvarovať druhý rad s väčšími škrupinami. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť približne rovnaká. Pre lepšiu priľnavosť naneste lepidlo na rám zrkadla aj na samotný plášť.
 3. Vyplňte priestor medzi mušľami kamienkami a perlami.
 4. Nechajte lepidlo zaschnúť a potom výslednú kompozíciu pokryte bezfarebným lakom.

zrkadlo s dekorom škrupiny

Užite si atmosféru rezortu z pohodlia vlastného bytu.

Zdobenie fotorámikov

Aj ten najjednoduchší fotorámček sa môže stať štýlovým a originálnym doplnkom. K dosiahnutiu tohto efektu vám pomôže dekorácia mušle. Okrem morských mušlí sa vašimi pomocníkmi stanú rovnaká akrylová farba, ako aj kamienky, piesok, korálky a iskry. Zaujímavo budú vyzerať aj detaily z lanovej nite alebo hviezdice..

fotorámček z mušlí

Rám z mušlí vám bude pripomínať teplé slnečné dni.

Rozložte ich na police, zaveste na stenu alebo ich umiestnite nad krb. Takéto rámy sú jednoducho vytvorené tak, aby do nich boli umiestnené fotografie z morských brehov a za chladných zimných večerov si zapamätali šťastné chvíle prázdnin..

rám s mušľami

U svojich susedov neuvidíte taký rámec – existuje iba v jednej kópii a je prejavom vašej individuality..

Váza s mušľami

Aj obyčajná sklenená nádoba naplnená morskými plodmi bude vyzerať zaujímavo. Nalejte trochu piesku do vázy, akvária alebo širokého pohára, pridajte morské kamienky a mušle. Takýto dekor zo škrupín sa používa na prestieranie na dovolenku alebo sa jednoducho umiestni na police, skrinky a nočné stolíky..

škrupinová váza

Táto váza skrášli akékoľvek prostredie..

Kvetináče zdobené mušľami zvnútra alebo zvonku pôsobia originálne. Neobvykle tvarované škrupiny je možné umiestniť do hrnca vedľa kvetov. A ak máte veľa rovnakých škrupín správneho tvaru, je lepšie ich prilepiť na vonkajšie steny alebo ráfik..

vázy na námorný dekor

Váza zdobená viacfarebnými škrupinami prinesie do interiéru originalitu

Neobvyklé nápady na dekoráciu mušle

Vyššie sme popísali najobľúbenejšie spôsoby použitia škrupín v interiéri. V skutočnosti je ich oveľa viac a medzi nimi existuje niekoľko dosť neobvyklých možností..

 • Shell topiary – okrúhly strom s penovou základňou, ktorý je prelepený mušľami, perlami a inými ozdobnými prvkami.

topiary z korálikov a mušlí

Dnes je topiary módnou ozdobou každého interiéru, ktorý si získava stále väčšiu popularitu..

 • Panel – ako pozadie sa používa drevo, preglejka, lepenka, sieťovina alebo pytlovina. Niekedy je posypané pieskom alebo pokryté kamienkami. Mušle sú usporiadané chaoticky alebo zoradené do určitého tvaru.

panel z mušlí

Takýto výrobok je možné použiť na ozdobenie akejkoľvek miestnosti..

 • Dekoratívne písmená – vyrezávajú sa šablóny, ktoré je možné zložiť do slova alebo označiť prvé písmená mien majiteľov. Hotové písmená sú ozdobené mušľami rovnako ako bežné fotorámčeky.

interiérový list z mušlí

Ak je škrupín veľa a sú veľmi veľké, môžete ich lepením spojiť k sebe oddelené písmená.

 • Sviečky – vezmite jednu alebo viac objemných mušlí. Vnútri zafixujte knôt, naplňte ho voskom. Štýlový doplnok do kúpeľne alebo spálne pripravený.

škrupinové sviečky

Mušle sú takmer hotové miniatúrne svietniky, ktoré len čakajú na doplnenie parafínom a knôtom.

 • Girlandy – mušle sú zavesené na šnúrke v jednom alebo viacerých radoch alebo pripevnené k girlande vianočného stromčeka namiesto žiaroviek. Druhá možnosť vyzerá slávnostnejšie a je užitočná na zdobenie večierkov..

veniec z mušlí

Budú nielen zdobiť interiér, ale tiež vám umožnia nepremieňať morské darčeky na hromadu odpadkov..

 • Dreamcatcher je populárny indiánsky amulet, ktorý chráni pred zlými snami a môže byť vytvorený na námornícku tému. Vykonanie je trochu náročné, ale výsledok vyzerá veľmi pôsobivo.

lapač snov s mušľami

Vďaka dekorácii vo forme korálikov, peria a mušlí je lapač snov jasný a elegantný.

Bez ohľadu na to, koľko mušlí si prinesiete z dovolenky, v interiéri ich vždy nájde využitie. Je ľahké a zaujímavé pracovať s takýmto materiálom..  

dekor zo škrupín

Exkluzívna domáca škrupinová výzdoba vám bude po celý rok pripomínať najlepšie chvíle vašej dovolenky pri mori.

VIDEO: Nádherná dekorácia mušle do domu.

Výzdoba z mušlí v interiéri – 50 nápadov na fotografie:

dekor písmena škrupiny hodiny so škrupinovou výzdobou dekor škrupiny korytnačky dekor zo škrupinového stromu dizajn dekorácie mušle dekor zo škrupín na kvety škrupinová dekorácia do domu dekor zo škrupín pre strom dekor zo škrupín rybej kosti výzdoba z mušlí foto nápady na fotografiu dekorácie mušle dekor z mušlí kvetináče nápady na dekoráciu škrupiny nápady na dizajn škrupinového dekoru dekor z mušlí a koralov dekor z mušlí a hviezdíc dekoratívna lampa z mušle lustr so škrupinovou výzdobou dekor z lastúr medveďa námorný štýl dekorácie mušlí námorný štýl dekorácie mušlí dekor z mušlí na nový rok dekor z mušlí na stole dekor z mušlí na stojacej lampe dekor z mušlí na váze dekor zo škrupín na zrkadle dekor zo škrupín na zrkadle dekor z panelov škrupín škrupinový dekoračný svietnik dekor škrupiny morskej panny dekor z mušlí, ako vyrobiť dekor z morských mušlí dekoračný stôl mušle škrupinová dekoratívna lampa DIY škrupinový dekor dekor z mušlí stojacia lampa kúpeľňa s dekoráciou mušle dekor z vázy s mušľami dekor škrupinovej vázy dekor mušľového venca dekor z mušlí v obývacej izbe dekor zo škrupín vo forme rybej kosti dekor zo stromu mušlí dekor zo zrkadla mušlí dekor zo zrkadlovej fotografie mušlí hviezda dekorácie škrupiny dekor z mušlí v kúpeľni dekor z mušlí v kúpeľni dekor mušľového venca zrkadlový dekor z mušlí

Previous Post
Hörnsoffor i vardagsrummet: fördelar, foto
Next Post
كيفية تزيين شجرة عيد الميلاد في العام الجديد 2021