15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ako a čím umývať chladničku zvnútra aj zvonka?

Údržba domu vyžaduje veľa znalostí o umývaní, čistení zariadení v kuchyni pred kontamináciou. A je obzvlášť dôležité vedieť, ako umývať chladničku zvonku aj zvnútra. Takáto manipulácia je potrebná pravidelne. Ak sa umývanie neuskutočňuje systematicky, v domácom spotrebiči sa hromadí mnoho škodlivých mikroorganizmov a nepríjemných pachov. Obsahuje však jedlo, ktoré jedia všetci členovia vašej rodiny, takže je veľmi dôležité vedieť: aké sú nuansy umývania? Ako odstrániť nepoddajný zápach a špinu? Hotové výrobky z obchodu a ľudové recepty pomôžu vyrovnať sa s akýmkoľvek znečistením a „arómami“. Ako správne umývať chladničku, aké prostriedky sú k dispozícii na umývanie vnútra chladničky? Podrobné odporúčania v našom materiáli.

Umývanie chladničky.

Mnoho žien v domácnosti sa zaujíma o to, čo a ako môžete umývať chladničku, pretože takéto postupy je potrebné vykonávať pravidelne.

Vlastnosti umývania chladničky

Bez ohľadu na to, akú značku alebo model vášho domáceho spotrebiča je, všetky perú rovnako.

Vonkajšia časť chladničky sa umýva rovnakými prostriedkami ako zvnútra: špeciálne zmesi, čistiaci prostriedok na umývanie riadu, mydlová voda alebo ľudové recepty.

Pranie by sa malo začať zhora nadol. Zároveň dávajte zvláštny pozor na vzdialené steny, vybrania, rohy.

Ako vyčistiť chladničku

Aby sa chladnička dobre vyčistila, aby sa v nej necítili nepríjemné pachy a aby sa nehromadili nečistoty, ktoré je ťažké odstrániť, odporúčame vám vziať do úvahy: najlepšou možnosťou je použiť ľudový recept. S nimi je možné jemne očistiť komory od všetkých druhov kontaminácie. Abrazívne zlúčeniny sa neodporúčajú, pretože ich častice kazia povrch chladiaceho asistenta pre domácnosť.

Ako vyčistiť chladničku.

Chladničku môžete vyčistiť čistiacimi prostriedkami a ľudovými metódami..

Ako vyčistiť chladničku od žltých škvŕn, mastnoty a iných nečistôt

Umývanie domáceho spotrebiča ľudovými prostriedkami nasleduje krok za krokom. Takto môžete efektívne odstrániť štipľavý zápach, žlté škvrny, nečistoty..

Ocot

V malej nádobe zmiešame vodu s octovou esenciou (1: 1). Nemali by ste robiť také riešenie, aby prevládal ocot: časti domáceho spotrebiča získajú nepríjemný zápach.

Vezmite malú špongiu alebo mäkkú handričku, namočte do pripraveného roztoku a začnite čistiť chladničku. Najprv odstráňte mastné škvrny a potom utrite celý fotoaparát. Ak sú v domácom spotrebiči čisté oblasti, ošetrite ich tak či tak: je potrebné dekontaminovať plast a odstrániť zápach.

Ocot na umývanie chladničky.

Ocot odstráni z chladničky nečistoty a nepríjemné pachy.

Teraz nechajte komoru vyschnúť, takže nezatvárajte dvere.

Zostávajúce kvapky vody z plastu odstráňte suchou handričkou. A rošty s nádobami by sa mali umývať roztokom oddelene. Potom tieto časti a časti chladničky dobre vysušte a dajte na svoje obvyklé miesta..

Amoniak

Cvičte umývanie týmto nástrojom niekoľkokrát za mesiac: častejšie – neodporúčame, inak môžete poškodiť plastové diely.

Amoniak (30 g) zmiešajte s vodou (300 g), špongiu nasýtite pripraveným roztokom. Teraz utrite vnútro chladničky.

Amoniak na čistenie chladničky.

Dezinfekciu v chladničke je možné vykonať roztokom amoniaku.

Je teda dobré dezinfikovať povrch zariadenia pre domácnosť, odstrániť žltosť a rôzne škvrny..

DÔLEŽITÉ! Predtým, ako začnete používať novú chladničku, zaobstarajte ju s týmto výrobkom..

Sóda

Najbežnejšia látka, ktorá úspešne odstraňuje nečistoty a pachy.

Zmiešajte 2 lyžice. l. sóda a 0,5 litra vody. Prášok dobre premiešajte, kým sa zrná úplne nerozpustia. Na urýchlenie postupu vezmite teplú vodu.

Namočte mäkkú handričku do pripravenej tekutiny a chladničku utierajte jednu po druhej. Na úplnom konci čistenia umyte zadnú stenu, podobne ako dvere..

Nakoniec domáci spotrebič utrite suchou handričkou..

Sóda do chladničky.

Soda odstráni nečistoty a po použití nezanechá zápach.

Pretože po použití sódy bikarbóny nie je žiadny štipľavý zápach a nezanecháva šmuhy, často ju môžete použiť na čistenie chladničky a jej častí od žltého plaku a škvŕn..

Citrónová šťava alebo kyselina

Pripravte roztok týmto spôsobom.

Mali by ste vziať 2 polievkové lyžice. l. šťavy alebo kyseliny a pridajte pol litra teplej vody, premiešajte.

V roztoku navlhčite handričku (dobre ju stlačte, aby sa v domácom zariadení nehromadila vlhkosť) a postupne utrite všetky časti chladiacej jednotky.

Čistenie chladničky citrónovou šťavou.

Aby ste odstránili nepríjemné pachy, môžete zariadenie vyčistiť citrónovou šťavou.

Potom fotoaparát utrite suchou handričkou, kým nie je úplne suchý..

Nechajte chladničku otvorenú, kým zápach nezmizne..

Dezinfekčný účinok je možné rozšíriť umiestnením pohára s citrónovou kôrou na poličku. Potom bude potrebné zariadenie umývať menej často, najmä ak je spravidla v „upratanom“ stave..

Pena

Aby ste z chladničky odstránili nepríjemné pachy, odporúčame tiež použiť akékoľvek mydlo, ktoré v danej chvíli máte (ale najlepšie – domáce mydlo, pretože neobsahuje ani vonné látky, ani vonné látky).

Pomocou mydla ho napeňte vo vode izbovej teploty..

Teraz naneste výslednú penu na vnútornú stranu chladničky a počkajte asi 20 minút.

Potom utrite vnútorné steny a časti spotrebiča pre domácnosť vlhkou handričkou, aby bola pena úplne odstránená..

Mydlový roztok na čistenie chladničky.

Chladnička sa ľahko čistí mydlovým roztokom.

POZOR! Túto – penovú – metódu je obzvlášť dobré použiť pri čistení nového chladiaceho spotrebiča..

V prípade, že sú časti a časti chladničky veľmi znečistené, môžete použiť takú účinnú metódu: mydlo rozotrite na strúhadle, pridajte k nemu malé množstvo vody – kým sa nevytvorí hustá kaša. Nástroj dokonale spracuje gumové tesnenia, ako aj tie miesta v domácich spotrebičoch, kam sa pri čistení ľahko nedostanete. Uplynie polhodina a nanesenú kašu je možné odstrániť. Nezabudnite fotoaparát utrieť dosucha.

Zubná pasta

Staré nečistoty v chladničke je možné ľahko zotrieť zubnou pastou. Pomôže “odstrániť” intenzívne nepríjemné pachy. Na to potrebujete pastu bez príchutí a farbív v kompozícii. Na špongiu naneste zubný prípravok, rovnomerne rozotrite na špongiu a začnite čistiť chladničku.

Tesne pred tým vyberte všetky police a zásuvky: budú prekážať pri čistení..

Uplynie štvrťhodina a pastu je možné odstrániť. Vykonajte to vlhkou handričkou.

Ostatné diely a časti chladiacej jednotky sa čistia oddelene..

Táto metóda vám umožňuje zbaviť sa nechcených pachov v chladničke hneď – prvýkrát. Preto sa táto metóda odporúča pre rýchle akcie..

Zubná pasta na umývanie chladničky.

Ak sa chcete rýchlo zbaviť nepríjemného zápachu, môžete použiť zubnú pastu..

Cider

Jablkový mušt sa kvalitatívne „vysporiada“ s nepríjemným zápachom sušeného mäsa alebo inými nežiaducimi arómami v chladničke. Tiež jemne odstráni lepidlo z nálepiek..

Nalejte pohár jablčného muštu do vody (1 l), všetko dobre premiešajte, navlhčite v roztoku mäkkú tkaninu.

Vyčistite zásuvky, dvere a police v chladničke.

Teraz ho utrite vlhkou handričkou zvnútra – aby ste odstránili zvyšky „produktu“.

Syr s chladničkou.

Chladničku je potrebné pravidelne umývať syrom..

Po sušenom mäse a iných výrobkoch

Okrem ľudových prostriedkov, ktoré dokonale zbavia chladničku pachov alkoholu, sušeného mäsa, pokazených potravín, marinád atď., Pri umývaní chladničky môžete použiť aj moderné prostriedky. Je len dôležité, aby sa ich zloženie nelíšilo od agresivity. Takéto činidlá a nečistoty v jednotke sa vyčistia a príjemná aróma sa „prenesie“ do detailov..

Prostriedky na umývanie chladničky.

Okrem ľudových prostriedkov na umývanie chladničky môžete použiť aj bežné čistiace prostriedky..

Ak chcete rýchlo odstrániť nežiaduce pachy a rôzne nečistoty, škvrny, namočte handričku do prostriedku na umývanie riadu a položte ju na miesto, kde leží pokazený výrobok. Po štvrťhodine ošetrené miesto utrite handrou.

DÔLEŽITÉ! Je zakázané umývať časti jednotky a jej súčasti horúcou vodou, pretože týmto spôsobom sa ich povrch ľahko zhoršuje. Pred mokrým čistením v chladničke sa odporúča rozmraziť.

Poradie činností na čistenie chladničky zvnútra aj zvonku

Denné čistenie v chladničke je jednoduché. Ako správne vyčistiť vnútro spotrebiča? Pokúste sa dôsledne dodržiavať tieto kroky a budete mať skvelé čistenie..

Rozmrazovanie chladničky.

Pred čistením v chladničke musíte zariadenie rozmraziť..

Spotrebič najskôr odpojte od napájania, potom sa môže pred umývaním trochu rozmraziť..

Otvorte dvere, vyberte všetko v chladničke. Jedlo umiestnite na chladné miesto alebo do nádoby, pretože vážne čistenie bude trvať dlho.

DÔLEŽITÉ! Ak bolo také čistenie v chladničke vymyslené vopred, snažte sa nekupovať potraviny podliehajúce skaze.

Vyberte police, palety, stojany a kovové časti zariadenia z komôrok. Musia sa umyť a potom sušiť oddelene. S týmito komponentmi bude veľmi ťažké dobre umyť každý roh domácej jednotky..

Aby ste sa vyhli zápachu, najskôr umyte najkontaminovanejšie oblasti a umyte neprístupné miesta. Vyberte si bezpečný a účinný prostriedok nápravy, ktorý považujete za najoptimálnejší na čistenie kvalitnej chladničky.

Pozor! Umývanie pomocou ľudových receptov umožní nielen umývať základňu samotnej komory a mrazničky, ale aj dezinfikovať povrchy: týmto spôsobom zomrú škodlivé mikroorganizmy a bez strachu z jedla môžete používať pomocníka v domácnosti..

Ak chcete správne vyčistiť vnútro chladničky, neignorujte rohy a výklenky. Na dverách sú gumové tesnenia, nezabudnite ich tam aj umyť, aby ste ich zbavili baktérií.

Sušenie chladničky.

Po umytí by ste mali chladničku dôkladne vysušiť handrou alebo obrúskom..

Nakoniec diely utrite vlhkou handričkou, potom handrou.

Až potom, čo je všetko suché, môžete jednotku zapnúť do zásuvky.

Vonkajšia časť chladničky sa utrie handrou s mydlovou penou a potom sa dobre utrie. „Zadná časť“ chladničky je ošetrená kefou: takto sa optimálne odstráni prach v mechanizme. Na čistenie vonkajšej strany chladničky sa spravidla nepoužívajú ľudové prostriedky. Aby sa eliminovali pachy, pranie sa vykonáva až po odmrazení.

Ako často musíte umývať chladničku?

Ideálnou možnosťou je vymazať jednotku denne. Toto je jediný spôsob, ako sa vyhnúť krížovému znehodnoteniu, ako aj kontaminácii tam umiestnených potravín a nezhoršiť situáciu..

Okrem každodenných revízií potravín a utierania vnútorného povrchu komory by sa malo z času na čas vykonávať aj rozsiahle čistenie..

Čistenie chladničky.

Okrem denného čistenia by sa malo aspoň raz mesačne vykonávať rozsiahle čistenie v chladničke..

Všeobecné umývanie chladničky sa odporúča vykonávať najmenej raz za mesiac..

Ďalšie tipy

Chladnička je jedným z najdôležitejších domácich spotrebičov v kuchyni. Potrebuje starostlivú starostlivosť, toto zariadenie netoleruje nedbalosť vo vzťahu k sebe. Systematické čistenie vo veľkom meradle odstráni z vašej chladiacej jednotky nežiaduce pachy a pomôže uchovať varené potraviny a potraviny..

Čistenie vonkajšej strany chladničky.

Na vonkajšie čistenie chladničky sa neodporúča používať agresívne prostriedky..

Video: Ako umývať chladničku

Previous Post
Köksdesign 6 kvm meter: val av stil, möbler, belysning.
Next Post
عرض للأطباق في غرفة المعيشة: ديكور داخلي عملي