15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Detská postieľka: majstrovská trieda s kresbami a fotografiami

Pre rodičov je dôležité, aby ich deti vyrastali v príjemnej atmosfére a nič neohrozovalo ich spánok. Ak má človek minimálny súbor nástrojov a základných znalostí, potom DIY detská posteľ nebude to ťažké vykonať, za predpokladu, že existuje a Foto, náčrt produktu, plány. Zariadenie takéhoto nábytku je jednoduché.

Kresba postieľky pre novorodenca

Schéma a rozmery postieľky pre novorodenca

Rodičia vedia, že detská postieľka, najmä vo veku od jedného do štyroch rokov, je obzvlášť dôležitá, pretože dieťa veľa spí. Správny nábytok je kľúčom k pohodlnému spánku. V malých bytoch môže taká detská postieľka v detskej izbe nahradiť aj detskú ohrádku..

Je ľahké to urobiť za dva alebo tri dni a zaistiť všetky jemnosti a nuansy pre pohodlie dieťaťa..

Detská postieľka: majstrovská trieda s kresbami a fotografiami

Správny nábytok je kľúčom k pohodlnému spánku

Prvky do detskej postieľky

Prvým krokom je zistiť, z akých prvkov bude táto štruktúra pozostávať..

 • Matrac Vyberá sa na základe hmotnosti a veku dieťaťa, preto je lepšie to nerobiť sami, ale jednoducho si ho kúpiť v obchode. Zakúpený matrac bol vyvinutý v spolupráci s ortopédmi a zohľadňuje všetky potreby tela na pohodlný spánok a správnu formáciu chrbtice dieťaťa. Matrace sú rozdelené do dvoch hlavných typov: na pružinovom bloku a bez pružín. Verzia s pružinami môže byť na nezávislom pružinovom bloku (každá pružina je umiestnená v samostatnom vrecku z netkaného materiálu a zaťaženie takého matraca je rozložené bodovo) a na závislom pružinovom bloku (pružiny sú spojené kovom rám a hmotnosť pražca je rozložená rovnomerne na celú plochu výrobku). Závesná drevená postieľka pre domácich majstrov do veľkej spálne

  Pohodlná závesná postieľka

  Tieto matrace je najlepšie kúpiť pre deti staršie ako 5 rokov. A pre deti s nízkou hmotnosťou sa odporúčajú výrobky na pružinovom bloku, kde samotný rám spravidla pozostáva z polyuretánovej peny alebo penovej gumy a v závislosti od stupňa tuhosti je možné ho doplniť kokosovým kokosom alebo inými materiálmi..

 • Rám. Tento prvok je vyrobený na základe veľkosti predpokladanej posteľným matracom. Materiál pre to je najčastejšie hobľovaná doska..
 • Lamely. Tieto časti výrobku sú navrhnuté tak, aby podopierali matrac zospodu a ide o lamely vložené do rámu nábytku. Vytvárajú medzi sebou mriežku so vzdialenosťou asi 5 cm (na vetranie matraca).

  Detská majstrovská trieda s kresbami a fotografiami

  Výroba detskej postieľky vlastnými rukami majstrovská trieda s kresbami a fotografiami

 • Bočné steny. Sú plotom, aby dieťa nespadlo z postieľky. V závislosti od želania rodiča môžu byť vysoké alebo nízke, pevné alebo vyrezávané. Pri čele postele bude ich výška vyššia ako pri nohách..

  Detská majstrovská trieda s podrobnými kresbami a fotografiami

  Kresby a fotografie postieľky pre majstrovskú triedu

 • Nohy Tento prvok je možné vyrobiť ručne alebo kúpiť v špecializovanom obchode s nábytkom. Môžu byť spočiatku ohobľované po stranách postieľky, alebo môžu byť k nej priskrutkované..

Prvky do detskej postieľky

Kresba do postieľky

Určenie modelu

V detskej izbe sa najčastejšie používa niekoľko typov postelí:

 • So zásuvkami
 • Poschodová posteľ
 • Poschodová posteľ (ak sú v miestnosti dve deti)

Ak vám predpoklad detskej izby neumožňuje umiestniť do miestnosti veľkú posteľ a potrebujete kompaktný model, ktorý dokáže ušetriť metre štvorcové, potom je lepšie vybrať si dizajn so zásuvkami. Zásuvky slúžia na uloženie posteľnej bielizne, hračiek, detských predmetov a všetkého, čo sa nezmestí do detskej komody alebo skrinky.

Majstrovská trieda detskej postieľky z dreva

Detská postieľka na dvoch úrovniach pre malé deti

Výroba postieľky s krabicami

Aby bol nábytok vysokej kvality, je potrebné na jeho výrobu zvoliť ekologické materiály. Ideálna je hrubá preglejka alebo drevo. MDF alebo drevotrieska, obľúbené v nábytkárskom priemysle, sa neoplatí kupovať na výrobu štruktúr kvôli lepidlám používaným na výrobu materiálov. Chemikálie môžu negatívne ovplyvniť telo dieťaťa a spôsobiť alergie..

Detská postieľka do chlapčenskej izby

Originálna posteľ do štýlového interiéru detskej izby

Tip: Neodporúča sa vyrábať postieľku menšiu ako 1,5 * 0,6 metra, ale nemali by ste ju robiť obrovskou viac ako 1,8 * 0,7 metra. Dieťa rýchlo vyrastie z malej postieľky, a ak ho urobíte príliš veľkým, dieťa sa v ňom nebude cítiť pohodlne.

Základňa pre takýto nábytok je pevná, dá sa kúpiť hotová alebo namiesto nej môžete jednoducho použiť list preglejky..

Jeho rozmery by mali vychádzať z veľkosti zakúpeného matraca. Rošt je možné zakúpiť ako základ, ale na želanie je možné použiť preglejku, pretože hmotnosť dieťaťa nie je taká veľká.

Výroba postieľky s krabicami

Ideálna je hrubá preglejka alebo drevo..

Materiály

Drevený štít. Je lepšie použiť drevo s nízkym obsahom živice, ako je breza, lipa. Veľkosť štítu sa odporúča brať s dĺžkou dva metre, šírkou 60 centimetrov a hrúbkou asi 3 centimetre.

 • Preglejkový list
 • Hliníkové rohy na upevnenie
 • Samorezné skrutky
 • Spojovacie prvky
 • Kolieska na nábytok a zásuvky s priemerom 45 mm.
 • Na zostavenie obrobku potrebujete špeciálne kravaty a vŕtačku..

  Pohodlná a pohodlná posteľ pre novorodenca

  Detská postieľka s pohyblivým mechanizmom pre novorodenca

Na nábytkovej doske je budúci obrys obrobku nakreslený kriedou podľa rozmerov náčrtu. Ak je potrebné po stranách konštrukcie vytvoriť otvory, potom sa nakreslia pripevnením pohára na šampanské alebo použitím obyčajného pohára.

Nábytkovú dosku a preglejku je možné rezať nákupom v obchode. Spravidla sú vo väčšine obchodov takéto služby k dispozícii, je však potrebné uviesť rozmery v milimetroch a vzory. Odporúča sa rezať ho vlastnými rukami, ale ak nemáte skladačku po ruke, môžete materiály rezať obyčajnou pílou.

Materiály

Nábytkovú dosku a preglejku je možné rezať nákupom v obchode.

Po vyrezaní sú všetky drevené prvky brúsené brúsnym papierom, aby materiály, z ktorých je postieľka vyrobená, nepoškriabali jemnú pokožku dieťaťa.

 Tip: Pri rezaní dreva sa odporúča rez zalepiť papierovou páskou, aby jeho vlákna nezačali trčať a šikanovať.

Ak nebolo možné nájsť rohy vyrobené z hliníka, potom sú vyrezané z hliníkového profilu. Podrobnosti o posteli musia zodpovedať náčrtkom. A dĺžka rohu z profilu sa musí zhodovať s dĺžkou bočnej zadnej časti nábytku. Na týchto upevňovacích prvkoch sú vyrobené otvory pre závitovanie samorezných skrutiek. Boky sú rohmi pripevnené k roštu postele alebo preglejkovej základni a táto konštrukcia je utiahnutá ôsmimi samoreznými skrutkami.

Detská postieľka do auta pre chlapca s vlastnými rukami

Originálna detská posteľ v podobe auta pre chlapca

Spočiatku sú diely upevnené na jednej strane, potom sa budúci obrobok prevráti na stranu. Podľa schémy by sa čas od času malo skontrolovať poradie upevnenia prvkov a umiestnenie dielov. Aby bol výrobok stabilný a pevný, dávajte pozor na vzájomné deformácie a posuny častí. Steny postele sú k sebe pripevnené a pritiahnuté k sebe, ak v stenách nie sú žiadne otvory, potom sú vyrobené pomocou vŕtačky.

Materiály

Drevo

Rámová časť výrobku je pripravená, je čas zostaviť operadlo, ktoré bude umiestnené nad hlavou dieťaťa. Ak je to žiaduce, môže byť vyrobené v akomkoľvek tvare, hlavnou vecou je, že tento kus nábytku plne plní svoju funkciu, to znamená, že chráni dieťa pred zranením.

Drevená detská kolíska pre novorodenca

Vyrezávaná drevená postieľka pre novorodenca

Malé deti vo sne veľmi často zdvihnú hlavu hore, takže boky by tu mali byť vysoké najmenej 10 centimetrov. Ďalšou výhodou vysokých čelo postele a záhlavia je, že zabraňuje vyhadzovaniu hračiek a posteľnej bielizne z postele..

Postieľky vo forme kolísky pre dieťa

Originálna detská postieľka pre chlapca

Vyrábame čelo postele: vezmeme dosku z nábytku, z nej, ak je to žiaduce, môžete vytvoriť vyrezávaný chrbát, ktorý vyzerá krásne a ušľachtilý alebo ozdobiť. Dizajn hlavy postele a operadla v nohách sa musí zhodovať, aby dizajn pôsobil organicky.

Materiály

Vyrábame čelo postele: vezmeme nábytkovú dosku, z ktorej si v prípade potreby môžete vytvoriť vyrezávaný chrbát, ktorý vyzerá krásne a ušľachtilý, alebo ho ozdobiť.

Nohy pripevníme k samotnému telu postele, ktoré kupujeme v obchode s nábytkovým príslušenstvom. Robíme to pomocou dlhých samorezných skrutiek..

Kresba dvojúrovňovej detskej postele do spálne

Kresba dvojúrovňovej detskej postele do spálne

Všetky prvky rámu postele sú dodatočne starostlivo leštené, až po štrbiny a výrezy, aby sa dieťa nezranilo vložením prstov do drážky..

Tip: Hladký brúsený povrch je možné získať pomocou vŕtačky s nadstavcom alebo brúsky.

Detská postieľka - detská kolíska

Postieľky vo forme kolísky pre dieťa

Ozdobené, leštené operadlá sú pripevnené k rámu rámu. Aby neboli upevňovacie prvky viditeľné, vŕtajú sa zospodu a vrták smeruje nahor. Rezné otvory by mali byť čo najpresnejšie, pretože táto časť sa dá ľahko poškodiť. Dieru pre poter si vyrábame sami, na tomto mieste to bude ťažké urobiť vŕtačkou. Ak je drevo na výrobu postieľky mäkké, otvor sa ľahko prerazí.

Materiály

Aby neboli upevňovacie prvky viditeľné, vŕtajú sa zospodu a vrták smeruje nahor

Konfigurácia postieľky predpokladá, že úložné boxy nie sú pripevnené k rámu postele, ale sú vo forme výsuvných podstavcov. Zásuvky by mali byť doplnené kolieskami, aby sa skladovací kontajner vysunul..

Drevená postieľka pre novorodenca

Štýlová drevená postieľka pre batoľa

Ak sa prenajímateľ rozhodol zmeniť konfiguráciu postieľky tak, aby sa zásuvky vysúvali, potom je k spodnej časti obrobku pripevnená priečna koľajnica a samotný výrobok bude stáť na bočných lamelách. V tomto prípade sú bočné steny vyššie, ako boli pôvodne koncipované, o niekoľko centimetrov, čo sa rovná výške škatúľ. Samotný výsuvný box (zásuvka) je umiestnený na vodidlách.

Detská postieľka vyrobená z dreva do priestrannej spálne

Drevená postieľka do svetlej a priestrannej miestnosti

Pre škatule vezmeme preglejku s hrúbkou 1,2 cm, vystrihneme dno a steny škatule a utiahneme ich pomocou samorezných skrutiek. Krabica je navyše lepená, pretože veci v škatuli znášajú konštrukciu. Kolesá pripevníme k spodnej časti zostavenej škatule.

Veľká detská postieľka do svetlej miestnosti

Svetlá priestranná izba s detskou postieľkou

Nohy na posteli, ak sa rozhodnú ich vyrobiť nezávisle, sú vyrobené zo zvyškov nábytkovej dosky alebo zo zvyškov dreva v tvare štvorca. Upevnite nohy k rámu nábytku samoreznými skrutkami.

Materiály

Pre škatule berieme preglejku s hrúbkou 1,2 cm, vystrihneme dno a steny škatule, dotiahneme spolu samoreznými skrutkami.

Dekorácia postele

Po dokončení práce sa odporúča dať produktu hotový vzhľad. Odporúča sa odovzdať ho poťahovou tkaninou na nábytok. Predtým boli diely vystrihnuté z látky o 2 až 3 centimetre viac ako hlavné časti a boli overlokované, aby sa nedrobili. Tkanina je pripevnená zošívačkou na nábytok a jej rezy sú skryté vo vnútri postieľky, aby nepokazili estetický vzhľad štruktúry. Počas dekorácie je tkanina natiahnutá tak, aby nevznikli záhyby, záhyby a bubliny.

Malá postieľka pre novorodenca

Detská postieľka pre najmenšieho člena rodiny a malá spálňa

Ďalšou možnosťou dokončenia by bolo lakovanie rámu postieľky, čela postele, operadiel pri nohách. Na tento účel sa odporúča použiť rýchloschnúci lak na vodnej báze. Ekologickejší nábytok do detskej izby bude zafarbený. Odporúča sa predbežne brúsiť a leštiť všetky diely vŕtačkou s tryskou..

Drevená detská kolíska pre novorodenca

Drevená detská kolíska pre novorodenca

Pre dekoratívny vzhľad škatúľ sú ich fasády vyrobené z jasných MDF alebo LDPS panelov modrej, ružovej, svetlo žltej, lila a ďalších farieb..

Poschodová posteľ pre domácich majstrov

Nákresy detskej postele pre domácich majstrov 38 nápadov na fotografie:

Previous Post
Vi skapar en rumsinredning för en tonårsflicka med våra egna händer
Next Post
النمط الإنجليزي في الداخل: نصائح ، صور