15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Interiér vytvárame vlastnými rukami

Renovácia je hotová, izby sú čisté a upratané, voňajú ako čerstvé tapety a farby. Nábytok je na svojom mieste, závesy a tyl sú zavesené. Dokonalý obraz po dlhých a namáhavých dňoch renovačných prác. Niečomu však stále chýba, miestnosť si len pýta pridať trochu života, pohodlia a oduševnenosti. Decor je za to zodpovedný pri navrhovaní miestností. Vtipné drobnosti na policiach, ručne vyrobené vankúše, obrusy a panely – tieto a mnohé ďalšie detaily prinášajú do interiéru teplo a pohodlie. Oživiť chladný interiér pomocou dostupných nástrojov nie je také ťažké. Musíte len použiť nápady dizajnérov a zvládnuť najjednoduchšie dekoračné techniky..

DIY dekoratívne hodiny z okrúhlych kamienkov

Kamienkové hodiny spestria vaše domáce prostredie

5 nápadov na použitie zvyšných tapiet

Pre tých, ktorí aspoň raz prilepili tapety na steny, nie je žiadnym tajomstvom, že po oprave je celá hromada útržkov. Už nie sú vhodné na úplnú výzdobu miestnosti. Ale sú celkom vhodné na dekoráciu interiéru. Ponúkame nápady, ako sa z farebných kúskov papiera môžu stať hodnotné dizajnové materiály. S jeho pomocou môžete vytvoriť originálne interiéry..

Dekoračná zásuvka na tapety pre časopisy

Stará krabica bude stále slúžiť, ak ju prelepíte nádhernou tapetou

Idea číslo 1. Zdobíme nábytok

Stará komoda, nočný stolík, stôl alebo obyčajná polička zažiaria v nových farbách, ak na predné diely prilepíte kúsky tapiet. Aj keď vonkajšiu stranu nemožno obmedziť. Zásuvky prelepené zvnútra tapetami pôsobia originálne.

Zdobenie povrchov nábytku papierovými tapetami

Môžete si vziať rovnakú tapetu na všetky povrchy, ktoré chcete prilepiť, alebo vyrobiť patchworkový dekor z rôznych kúskov

Rada. Povrch je vhodné vopred prebrúsiť, natrieť farbou a až potom prilepiť úlomky papiera. Zhora môžete výsledok opraviť lakom.

Dekor otvorených regálov pomocou starej tapety

Vynikajúcim príkladom dekorácie tapiet je prilepenie zadnej steny otvoreného stojana

Myšlienka číslo 2. Vytvárame exkluzívny podnos

Účinné podanie je polovica úspechu. Prečo si z podnosu na jedlo neurobíte kus dizajnérskeho umenia? V tomto pomôžu všetky rovnaké útržky tapiet. Všetko, čo potrebujete, je prilepiť na spodnú alebo bočnú časť (ak je k dispozícii) papierovým dekorom a nevšedný podnos sa zmení pred naše oči.

DIY podnos z kufra a tapety

Keď vezmete veko zo starého kufra a tapety, môžete si vytvoriť pekný podnos

Myšlienka číslo 3. Zónovanie priestoru

Pomocou tapiet je ľahké rozdeliť miestnosť na funkčné časti. V obývacej izbe je napríklad možné zorganizovať štúdiu. Na to nemusíte stavať múry. Stačí prilepiť kontrastnú tapetu na časť steny. Takéto vložky na stenách sú často ozdobené lištami pozdĺž okraja. Ukazuje sa, že izba 2 v 1 – pohodlná a multifunkčná.

Fototapeta na stenu v obývačke

Šírka líšt musí byť zvolená podľa štýlu miestnosti

Tapeta na zónovanie stien s televíznym panelom

Pre klasický interiér je lepšie vziať reliéfne polyuretánové lišty

Myšlienka číslo 4. Pôvodný panel

Na výzdobu steny je možné použiť zvyšky krásnych reliéfnych tapiet. Je ľahké z nich vytvoriť textúrovaný panel, napríklad nad hlavou postele v spálni..

Zdobenie steny nad posteľou kúskami tapiet

Panel z kúskov tapiet vložených do rámov zo starých drevených lamiel

Dekoratívne obrazy z nepotrebných tapiet

Galéria obrázkov útržkov tapiet

Myšlienka číslo 5. Stolička “z minulosti”

Dajte starej stoličke nový život a potom sa z „schátraného starca“ zmení na vintage, takmer zberateľský kus nábytku. A transformácia sa robí jednoducho – stolička sa očistí od starého náteru, znova natrie, potom nalepí a nalakuje. Mimochodom, po takejto metamorfóze môže byť stolička použitá aj mimo označenia. Teraz sa môže ľahko stať štýlovou súčasťou dekorácie alebo bude slúžiť ako stojan na kvety..

Príklady zdobenia starých stoličiek

Možností zdobenia stoličiek môže byť veľa, všetko závisí od vašej predstavivosti a túžby

Zdobenie vysokých stoličiek mapou sveta

Na prilepenie vysokých stoličiek môžete použiť geografickú mapu

DIY techniky dekorácie miestnosti

Interiér môžete vytvoriť vlastnými rukami pomocou rôznych ručných techník. V histórii svojej existencie ich ľudstvo vynašlo veľa. Všetky sú odlišné a líšia sa zložitosťou. Napríklad nie každý zvládne rezbárstvo. Ale aj školáci môžu ľahko ovládať quilling. Napriek tomu je výsledok veľmi efektívny..

Krásne papierové sovy v technike quilling

Quilling je typ vyšívania, ktorý nezaberie veľa času.

DIY quilling bicykel

Z papierovej mozaiky môžete vytvárať rôzne kompozície

Na výzdobu miestností sa používa mnoho ďalších techník:

 • Umelecké maľovanie stien. Ak máte schopnosť maľovať, potom môžete ľahko vytvoriť nástenné majstrovské dielo pomocou akrylových farieb. Na kreslenie môžete použiť pripravené šablóny. Dajú sa ľahko nájsť na internete a vytlačiť na tlačiarni..
 • Technika vyšívania a vyšívania. Vyšívané vankúše, obrúsky, obrazy a panely nie sú ani zďaleka úplným zoznamom dekoratívnych predmetov, ktoré je možné vytvoriť pomocou hladkého povrchu a kríža. Obliečky na vankúše vyšívané technikou vyrezávania pôsobia luxusne. Sú perfektné pre dizajn Provence.
 • Pletenie a háčkovanie. Chunky pletenie je hitom posledných rokov vo výzdobe interiérov. Slúži na vytváranie štýlových ručne vyrábaných prehozov, vankúšov, poťahov na pufy, kreslá a pohovky. Teraz je v móde nosiť všetko v pletených puzdrách – až po vázy a hrnčeky..
 • Quilling. Technika je taká jednoduchá ako dva-dva. Rolovaním viacfarebných pásikov papiera dostane majster zložité a elegantné ozdoby. Vyzerajú neuveriteľne elegantne, aj keď vyžadujú nízke finančné náklady, minimum úsilia a času..
 • Batika. Látka je ručne maľovaná, a preto sa stáva jedinečnou. Z materiálu vyrobeného batikovanou technikou môžete ušiť čokoľvek – od vankúša po tienidlo..
 • Decoupage. Veľmi jednoduchý spôsob, ako ozdobiť takmer akýkoľvek povrch. Za týmto účelom je rez farebného papiera (zvyčajne obrúsky) prilepený k rôznym interiérovým predmetom – stenám, nábytku, vázam, škatuliam.
 • Wallow. Je ľahké transformovať škôlku s figúrkami vyrobenými z vlny technikou plstenia. Môžu to byť plyšové hračky alebo prívesky vyrobené z miniatúrnych zvierat alebo vtákov..

Samostatná decoupage starej komody

Na zdobenie nábytku, skla a dlaždíc je možné použiť techniku ​​decoupage.

DIY dekorácia spálne

V spálni by mal byť dekor striedmy, nie príliš honosný. Cieľom je pozitívne upokojiť a naladiť. Na výzdobu spálne môžete použiť hotové nápady na dizajn alebo prísť s vlastnými.

Nástenná dekorácia nad čelom postele s obrazmi s motýľmi

Tieto jednoduché rámy je možné kúpiť lacno alebo vyrobiť zo zvyškov polyuretánových soklových líšt.

Tu je niekoľko kreatívnych nápadov, ktoré sa bez väčších ťažkostí uskutočňujú:

 1. Panel obrazov nad hlavou postele. Obrázky môžu byť navyše nakreslené, vyšívané alebo volumetrické z polymérnej hliny..
 2. Zrkadlo alebo obrazy s ozdobnými rámami. Táto možnosť vyzerá nezvyčajne, keď sa na zarámovanie používajú kučeravé cestoviny, kávové zrná alebo cereálie. Sú prilepené po obvode a prelakované farbou v rozprašovačoch s efektom bronzu, zlata alebo striebra.
 3. Nadrozmerný látkový vankúš ako čelo postele. Je ľahké ju ušiť sami. Bude hrať dve úlohy naraz – dekor a mäkké textílie. Môže byť pripevnený šnúrkami alebo slučkami k poličke nad posteľou a v prípade potreby odstránený..

Zdobenie čela postele mäkkým vankúšom

Krásne čelo postele, vyrobené s dušou majiteľa tejto miestnosti

Nápady do kúpeľne

Dokonalá výzdoba kúpeľne je námornou témou. Predstavy sa môžu líšiť, ale najdôležitejšie je zabezpečiť, aby boli všetky materiály vodotesné a odolné voči vode. Tu bude vhodná technika decoupage, ale navrch musí byť aplikácia fixovaná akrylovým lakom. Umývadlo, steny, zásuvka na bielizeň – to všetko môže byť základom pre nalepenie výstrižkov z papiera s motívmi ostrovnej exotiky.

DIY dekorácia interiéru kúpeľne

Decoupage dverí v kúpeľni

Koberček vyrobený z plochých okrúhlych kameňov doplní „prímorskú krajinu“. Za týmto účelom naneste univerzálne lepidlo na obyčajnú gumovú podložku a povrch rozložte veľkými kamienkami..

Kamienkový koberec na podlahe v kúpeľni

Skutočná kamienková podložka vyzerá dobre a dá sa použiť na masáž chodidiel

DIY dekorácia detskej izby

Škôlka je skutočný Klondike pre kreatívne deti. Nie je potrebné dodržiavať prísny rámec. Naopak, musíte vytvoriť ľahkú, zábavnú a radostnú atmosféru. Pomôže to:

 • Balóny. Najrozpočtovejší a najľahší spôsob „oživenia“ škôlky. Viacfarebné balóniky naplnené gélom vystúpia k stropu a pobavia vaše dieťa. A ak k nim prilepíte pigtaily, klobúky, šatky, kreslíte vtipné tváre, radosť detí nebude mať žiadny limit.

  Zdobenie loptičiek interiérom miestnosti pre novorodenca

  „Skutočná“ obloha s balónmi a mrakmi

 • Dekoratívne motýle. Dajú sa ľahko vyrobiť z čohokoľvek – papiera, látky, vinylových platní. Hromadné motýle sú teraz obzvlášť obľúbené. Dosiahnutie 3D efektu je veľmi jednoduché – stačí ohnúť krídla obrobku na polovicu. Na stenách môžete vytvárať celé kompozície motýľov, zdobiť nimi luster, vytvárať z nich trojrozmerné obrazy.

  Dekoratívne motýle na dekoráciu interiéru domu

  Maľovanie na telo motýľmi vystrihnutými zo starých časopisov

 • Textilné vtáky. Ak ste oboznámení so šijacím strojom, pomocou vzorov a kúskov látky za pár hodín ušijete celé kŕdeľ vtákov. A figúrky môžete umiestniť na ozdobnú vetvičku tak, že ju pripevníte na stenu alebo strop..

  DIY textilné vtáky z farebných nášiviek

  Takéto vtáky sa zmestia do akéhokoľvek interiéru a potešia deti i dospelých.

Megaekonomické nápady pre luxusný interiér

Niekedy nie je potrebná veľká investícia na štýlové vyzdobenie miestnosti. Existujú nápady na premenu interiéru, ktoré sú zhmotnené v priebehu niekoľkých minút, ale vyzerajú luxusne:

 1. Pásky a laná na závesy. Nahrádzajú krúžky, ktoré držia textil. Vyberte si stuhy v kontrastnom odtieni a zaviažte ich mašličkami na rímsu. Stuhy je možné nahradiť hrubými lanami. Potom ich nemusíte viazať mašľami. Stačí uviazať bežný uzol a uvoľniť konce – nechajte ich voľne visieť pozdĺž záclon. Táto myšlienka vyzerá viac než netriviálne..
 2. Tienidlo s kučeravou perforáciou. Dnes je táto technika dizajnu veľmi žiadaná. Podstatou myšlienky je vyraziť alebo vystrihnúť vzor na papierovom tienidle s malými otvormi. Ak zapnete žiarovku, na stenách a strope sa objavia krásne odrazy a na tienidle sa zobrazí osvetlená krajina..

  Perforované tienidlo pre nočné svetlo

  Je pozoruhodné, že tvar zvýraznenia bude závisieť od konfigurácie vyrezaných otvorov.

 3. Maskovaný router. Originalita tejto myšlienky je, že router nemožno nájsť. Je skrytý v obale starej knihy. Neuveriteľne brilantné, ako všetko, čo je jednoduché.
 4. Sviečky namiesto plameňov. Dekoračný krb je vyrobený zo sadrových dielov bez problémov. A oheň v ňom môže ľahko nahradiť sadu sviečok. Krásne a romantické!

  DIY dekoratívny krb s parafínovými sviečkami

  Dekoratívny krb so skutočnými sviečkami

 5. Ozdoba zo škótskej pásky. Napadlo vám niekedy, že škótska páska môže byť dokonalým materiálom pre kreativitu? Japonci ho však už dlho používajú na „maľovanie“ vzorov, panelov a rámov na stenách. Je pravda, že sa na to používa špeciálna ozdobná páska, ktorá sa častejšie nazýva „washi páska“. Táto technika robí miestnosti jasnejšími a nepotrebuje veľa času a peňazí na popravu..

Interiér s farebnou páskou

Pomocou pásky môžete diverzifikovať monotónne povrchy stien.

Použitím najjednoduchších materiálov a techník dokážete zmeniť prostredie na nepoznanie, urobiť ho exkluzívnym a pridať kus svojej kreativity.

DIY nástenná dekorácia s mapou sveta

Dekor v podobe mapy sveta z špagátov, karafiátov a pohľadníc

Priestor sa reinkarnuje pred našimi očami, prekračuje obvyklé štandardy, klišé a vzorce. Interiér má svoj vlastný charakter, zvláštnu chuť a štýl.

Video o tom, ako vyrobiť štýlový dekor z kúskov látky

50 fotografických nápadov na dekoráciu interiéru

Domáce debničky pre izbové rastliny Zdobenie zadnej steny bieleho regálu v detskej izbe Zábavná nočná polička vyrobená zo starých dosiek Domáca závesná stolička vyrobená z lana a tyče Originálny prívesok na uloženie dámskych šperkov Dekor vankúša s farebnými pruhmi látky Prívesok na mieru pre domácu fotografiu Váza s tyčinkami do suchej kytice Domáce závesy z korálikov a korálikov Zdobenie steny nad pohovkou lyžami Originálny luster vyrobený z elektrických kaziet Čelo postele vyrobené z europaliet Plotový plot pre kuchynský riad Girlanda z mäkkých loptičiek nad detským stolom DIY dekor tienidla Nočný stolík zo starých kufrov v detskej izbe Tabuľa na bielej stene DIY porcelánová dekorácia taniera Drevená polica na ozdobné predmety Zaujímavý vešiak vyrobený z konára v detskej izbe Srdce z paličiek v dievčenskej izbe 3D písmeno M s fotografiami dieťaťa Panel z kúskov pestrých tkanín na stene obývačky Dekor z mušlí v kúpeľni Dekor s obrazmi a fotografiami drevenej steny Jednoduchý dekor z farebného papiera Volumetrické fotografie na stene obývačky Mäkký panel zo sivých a žltých štvorcov Dekoratívne taniere na tmavosivej stene Čierne nálepky na ružovej stene Umelecké maľovanie stien v obývacej izbe Motýle z bieleho papiera na modrej stene Zdobenie sviečok látkou a rastlinami Krásne balóny v rohu miestnosti so žltými stenami Novoročný dekor zo suchých vetvičiek Aranžmán z umelých kvetov na stôl do obývačky Dekoratívne suveníry s prírodnými kvetmi Panel urobte si sám z látky a papiera Trojrozmerný obrázok s poličkou vo vnútri Kŕdeľ sivých papierových motýľov Jednoduché dekorácie zo štipcov na bielizeň Panel s kedemi nad hlavou postele Kresby na stenu detskej izby Dekoračný nočný stolík z dreveného konope Dekorácie v rámci morskej témy Svetlé vankúše z viacfarebného materiálu na dekoráciu pohovky Nástenná výzdoba v spálni pomocou obrazov a fotografií Jednoduché police vo výzdobe moderného bytu Pôvodný panel vyrobený z nití a klinčekov Malé pohovky zo starých časopisov

Previous Post
Gör-det-själv-trädgård: var ska man börja designen och vad ska man leta efter?
Next Post
اختيار الستائر المناسبة للداخلية