15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zdobenie fliaš šampanského na svadbu v podobe nevesty a ženícha

Bez preháňania možno tvrdiť, že najjasnejšou udalosťou v živote je svadba. Väčšinu dekorov, od ktorých závisí nezabudnuteľná slávnostná atmosféra, je možné vytvoriť vlastnými rukami, vrátane pôvodného dizajnu fliaš na svadbu. Každý chce, aby každá výzdoba banketu bola kreatívna a príjemná. A každý prvok bol zdobený veľmi starostlivo, počnúc oblúkom pre svadobný obrad a končiac okuliarmi nevesty a ženícha.

Fľaša šampanského v elegantných šatách pre družičku s vlastnými rukami

Z bežných fliaš šampanského si môžete vyrobiť skutočnú exkluzivitu, ktorá bude stredobodom pozornosti vašej svadby.

Mladý pár bude musieť časť osobného času, ktorý by si mohli navzájom venovať, venovať výberu svadobného príslušenstva, ale sú to príjemné práce. Povinnosti týkajúce sa návrhu atribútov však môžu prevziať ich blízki, vrátane toho, čo bude stáť na najnápadnejšom mieste – dve fľaše šampanského vo forme svadobného páru.

Ako a prečo sa vyrábajú svadobné fľaše šampanského?

Existuje mnoho zaujímavých svadobných tradícií, medzi ktorými sú dve nedotknuté fľaše sektu, najčastejšie šampanské, s výnimkou úplne nealkoholických obradov.

Tento nepostrádateľný atribút svadobného obradu je vyzdobený a zapečatený špeciálnym spôsobom, aby zostali nedotknuté..

Zdobenie fliaš a pohárov na víno stužkami a maľovaním svojpomocne

Dekorácia so saténovými stužkami alebo papierovými detailmi

Prečo sa ich nedotknú? Podľa tradície by ich mladomanželia mali vziať so sebou zo svadobného stolu..

Obsah týchto, v skutočnosti suvenírov z dovolenky, budete musieť vypiť oveľa neskôr:

 • na výročie svadby;
 • po narodení prvého dieťaťa, keď ho spolu s mladou matkou privezú z nemocnice.

Dôležité! Neexistujú jednotné požiadavky na to, ako najlepšie vyzdobiť fľaše na svadbu, závisí to od želania novomanželov a vkusu tých, ktorí sa zaoberajú ich dizajnom..

Zdobenie šampanského na svadbu čipkou vlastnými rukami

Dekor šampanského s čipkou, tylom alebo inou nádhernou tkaninou

Bolo navrhnutých veľa možností, ako ozdobiť tento stolový suvenír. Existuje mnoho majstrovských kurzov zdobenia svadobných fliaš, ale nie každá technika je k dispozícii pre začiatočníkov. Medzi najobľúbenejšie ponuky.

1. Zdobenie fotografiou novomanželského páru Fotografia, rám v podobe srdca, doplnky.
2. Farba v spreji Po pridaní jemného dekoru po vysušení.
3. Šitie odevov „Ženích“ a „Nevesta“ Stačí jej podmienečný závoj a sukňa, jemu sako.
4. Prilepenie guipure a iným textilom Zdobíme hlavne „nevestu“.
5. Zdobenie obrúskami technikou decoupage   Obrúsky a pohľadnice z obchodov s ručnými výrobkami.
6. Štukatérske dekorácie Polymérový íl.
7. Čiastočné zafarbenie „oknami“ Aplikujeme nálepky, odstraňujeme po zafarbení, vyrábame vložky a onleje.
osem. DIY stuha dekor pre svadobné fľaše Pásky, predpínacia páska, textil.

Zdobenie svadobných fliaš technikou decoupage s kvetmi

Dekor fľaše v originálnej technike (decoupage, scrapbooking a ďalšie)

Hlavnou myšlienkou zdobenia dvojice fliaš je dať im symboliku nevesty a ženícha – On a Ona s atribútmi svadobných šiat. Ak nevesta aj ženích majú skúsenosti s kutilstvom, môžete si navzájom pripraviť prekvapenie. Ale je lepšie dohodnúť sa na tom, aká farba a materiál budú. V deň svadby potom každý daruje svojej spriaznenej duši originálny suvenír.

Aké materiály sú tradične zdobené svadobnou fľašou

Odporúča sa ozdobiť obe fľaše rovnakou technikou, aby bolo možné vysledovať kombináciu párov. Ak je to napríklad len biely sprej, môžete si kúpiť jednu väčšiu fľašu a ozdobiť ju domácim klobúkom a motýlikom. Potom môže mať menšia fľaša biely závoj alebo sukňu s 2-3 radmi flounces. Môžu byť zostavené na elastickom páse alebo ušité z krásnej a ľahkej bielej látky, zbierajúce pomocou sťahovacej šnúrky:

 • tyl;
 • atlas;
 • hodváb;
 • organza;
 • tyl;
 • závoj;
 • guipure;
 • čipka;
 • reliéfna páska.

Maľovanie fľaše šampanského v procese prípravy dekorácie na dovolenku

Farba sa nanáša v niekoľkých tenkých vrstvách, kým nie je fľaša dokonale biela, bez medzier

Väčšia pozornosť sa venuje dizajnu „ženskej“ fľaše, „mužská“ polovica dekorácie stola vyzerá zdržanlivejšie. Skromný dekor môže byť sofistikovaný, ak sa vezme do úvahy každý detail. Keď je taká túžba, môžete špehovať nápady iných ľudí alebo vyrobiť niečo z improvizovaného materiálu, ktorý nikto iný nemal.

Rada. Neberte dizajn svadobných pohárov a fliaš na ľahkú váhu. Tieto atribúty budú na očiach, takže je tu ďalšia príležitosť, ako prekvapiť svojich hostí..

Klobúky pre domácich majstrov na ozdobu fľaše šampanského

Klobúk na fľašu nevesty môže byť vyrobený z farebnej lepenky

Ak je svadba nealkoholická, môžete zariadiť akýkoľvek šumivý nápoj v krásnej fľaši. Niektorí ľudia si chcú naaranžovať fľašu koňaku alebo iný silný nápoj. Základ dekorácie je rovnaký – svadobná téma:

 • on a ona;
 • prstene;
 • srdcia;
 • Farba;
 • prvky nevestiných šiat.

Môžete použiť korálky a kamienky s rovnou základňou (na lepenie), flitre a korálky, malé umelé kvety a fragmenty šperkov.

DIY dekorácia fľaše šampanského s polymérovou hlinkou

Zdobenie fliaš kvetmi z polymérovej hmoty

Ak ste pripravení vykonať prácu sami, neodkladajte túto časť svadobných rekvizít na vedľajšiu koľaj. Môže to trvať dlhšie, ako sa predpokladalo. Ak si chcete vybrať niečo kreatívne a neštandardné, keď nemáte vlastné nápady, pozrite sa na tému zdobenia svadobných fliaš vlastnými rukami, majstrovských kurzov a vysvetlení krok za krokom.

Takýto atribút svadby je možné samozrejme kúpiť hotový alebo ponúknuť pánovi na objednávku. To dnes už nikoho neprekvapí, ale kde je záruka, že vaši hostia neoslavovali ďalšiu svadbu pri stole s úplne rovnakým dekorom? Na otázku, koho šampanské, môže byť trápne? Preto je lepšie zvoliť niečo originálne, aby to nemal nikto z vášho okolia..

Samolepky na fľašu šampanského

Svadobné nálepky sú jednou z najľahších možností zdobenia fliaš

Objednávka pre majstra bude stáť 2-3 krát viac, ale nejde ani o záchranu, aj keď všetko je možné vykonať zo šrotových materiálov. Nikto nemôže vložiť do výzdoby vašej svadby toľko tepla, ako sami nevesta a ženích alebo ich blízki.

Dôležité! Farbu výzdoby svadobných fliaš môžete meniť vlastnými rukami, nemalo by to však vnášať nesúlad do celkového dizajnu slávnostného sviatku. Ak je to svadba v orgovánových, zlatých alebo tyrkysových farbách, potom je lepšie doplniť bielu fľašu šampanského dekorom v dohodnutom rozsahu.

Zdobenie fliaš na svadbu saténovou stuhou vlastnými rukami

Dekor fľaše s bielou saténovou stuhou

Decoupage fliaš šampanského na svadobnú výzdobu

Umelé ruže je možné pridávať do fliaš ozdobených technikou decoupage

Originálny šperk je možné vyrobiť duplicitne – predať ho hosťom z improvizovanej aukcie. Alebo ponúknite suvenír ako cenu v najkrajších alebo originálnych súťažiach.

Výber dizajnu fľaše podľa typu nevesty a ženícha

Takzvané „svadobné fľaše“ so šampanským alebo iným nápojom sú ozdobou stola, ktorá si získava na obľube. Tiež ich sprevádzajú okuliare nevesty a ženícha. A aj keď novomanželia nie sú pri stole, môžete okamžite vidieť, kde je ich miesto, pretože samotný dizajn ukazuje čestné miesto hrdinov tejto príležitosti.

 1. Najjednoduchším spôsobom je nastriekať šampanské. Za týmto účelom odstráňte nálepku (nechajte fóliu), umyte zvyšky lepidla a pracujte na suchom povrchu. Je ľahké zafarbiť životné prostredie farbou zo striekacej pištole, preto je lepšie pracovať v pouličných podmienkach za pokojného počasia a šíriť noviny pod suvenír. Cez lakovaný povrch bude možné fľaše previazať stuhami s mašľami, lepiť tvarovky.

  Zdobenie fľaše šampanského farbením a tejpovaním

  Budete potrebovať bielu akrylovú farbu, viacfarebné saténové stuhy, kartón a ozdobné prvky – korálky, mašle, čipky alebo textilné kvety

 2. Pre milovníkov vyšívania bude ľahké ušiť oblečenie s ženskými a mužskými atribútmi. Je to jednoduché, ale neponáhľajte sa zabaliť sklenenú nádobu látkou. Je lepšie ušiť závoj, sukňu a sako oddelene a potom zabaliť alebo šampanské a opatrne zaistiť lepidlom (tekuté nechty, lepiaca pištoľ a škvrny na lepidle). Zároveň nestojí za to, aby ste kontajneru dávali osobnostné vlastnosti (pery, oči), iba rodový rozdiel vo forme oblečenia.

  Výroba šampanského vlastnými rukami v šatách nevesty a ženícha

  “Oblečenie” na šampanské v štýle nevesty a ženícha

 3. Najľahšou možnosťou je ľahký dekor vo forme stužiek a klobúkov. Pre nevestu nie je výroba závoja z priesvitnej alebo čipkovej látky náročná. Odporúča sa tiež zabaliť dno fľaše bielym guipurovým alebo čipkovým prúžkom. Letný čierny alebo modrý satén – pre „Jeho“ môžete na krku postaviť motýľa. Obe fľaše zaviažte na spodok širokými zlatými stužkami, ako symbol svadobných obrúčok. „On“ môže vyrobiť klobúk na základe obálky na vajíčka alebo pre malé prekvapenie.

  Krásne DIY šampanské fľaše na svadbu

  Elegantné fľaše šampanského na stôl mladomanželov

 4. Volumetrický dekor – mince, kamienky, umelé okvetné lístky a iné dekorácie so svadobnou tematikou. Polymérne ruže a kvety vyžadujú čas a vytrvalosť, ale stojí to za to! Je lepšie, ak má štukový dekor rovnakú farbu ako základ – biely alebo zlatý.

  DIY šampanské na svadbu

  Svadobné šampanské s volumetrickým dekorom

 5. Francúzsky štýl zdobenia alebo decoupage je unikátna technika so špeciálnymi obrúskami. Ako vložky sa odporúčajú pohľadnice alebo fotografie s tematickými kresbami, z ktorých sa po namočení odstráni horná vrstva. Veľa nájdete v obchodoch „Všetko pre vyšívanie“.

  Zdobenie šampanského na svadbu technikou decoupage

  Šampanské decoupage v zlatej farbe

 6. Samolepky a dekorácie na svadobnú tému si môžete kúpiť alebo nezávisle vykonávať aplikácie na akomkoľvek lepiacom základe pre vyšívanie.

  Zdobenie šampanského samolepkami

  Môžete prilepiť fotografie novomanžeľa a nápisy s dátumom svadby

Dôležité! Vyskytujú sa nepresnosti v práci, škvrny od lepidla, nepríjemné nožnicové zárezy. Ak je to možné prerobiť, je lepšie nevystavovať svoje chyby verejnosti. Malé chyby je možné skryť pomocou kamienkov, malých umelých kvetov alebo kamienkov.

Fľaše šampanského s menami mladých na svadbu

Na fľaše je možné napísať mená novomanželov

Francúzsky štýl dekorácie alebo decoupage je jedinečnou technikou obaľovania špeciálnymi obrúskami. Pohľadnice, fotografie, tematické kresby sa odporúčajú ako vložky, z ktorých sa po namočení odstráni horná vrstva. Ich povrch je lakovaný. Veľa nájdete v obchodoch „Všetko pre vyšívanie“.

Balenie šampanského stužkami

Medzi obľúbené dekorácie pre bankety patrí pôvodný vzhľad „ženícha“ a „nevesty“, spletené saténovými stuhami alebo šikmou vložkou. Tento nekomplikovaný dekor vyžaduje pokojnú úhľadnosť..

Podrobná majstrovská trieda zdobenia svadobných fliaš:

 1. Pre „ženícha“ berieme väčšiu fľašu, čierne alebo modré stužky. Pre „nevestu“ – menšiu nádobu, biele alebo krémové stuhy. Obe plné fľaše vopred namočte do teplej vody, aby ste odstránili nálepky.

  Prilepenie saténovej stuhy na fľašu šampanského vlastnými rukami

  Nanesieme saténovú stuhu, odmeriame a nastriháme. Jemne prilepte jeden okraj k druhému

 2. Najprv urobíme krk, vytvoríme golier košele (alebo výrez s rohom) z kusu pásky, pripevníme ho lepidlom k nádobe.

  Zdobenie fľaše šampanského stužkami vlastnými rukami

  Na piatu a šiestu vrstvu použite brokátovú pásku

 3. Paralelne sa ohýbame okolo celej sklenenej nádoby s prúžkami, pričom zatvárame celú základňu, ale rezy zredukujeme na zamýšľaný upevňovací prvok, ktorý neskôr usporiadame. Konce jemne zafixujte priehľadným lepidlom, kým fľašu úplne nezavrieme.

  Balenie fľaše šampanského pre ženícha saténovými stužkami

  Aby sme neskôr zastrihnuté konce skryli, vložíme zvislú pásku. Prilepíme vodorovné pruhy a na konci skryjeme šev pod dodatočnou páskou

 4. Z dlhého kusu tej istej stuhy vytvarujeme golier alebo bundovú sponu, ktorá bude ležať zvisle. Pridajme cylindr alebo čiapku, motýlika alebo kravatu, pričom plátky skryjeme. Mali by ste získať úplný obraz „gentlemana“.

  DIY dekorácia fľaše šampanského na svadbu

  Po nalepení stužiek ozdobíme fľašu ozdobami podľa nášho vkusu.

Ďalej o tom, ako ozdobiť svadobné fľaše vlastnými rukami-podrobné pokyny na zdobenie „nevesty“:

 1. Na fľašu menšieho objemu (alebo rovnakého) vezmeme bielu alebo krémovú stuhu, ak má svadba tematický odtieň, použijeme 2 farby. Stuhy prekrývame až do stredu, kým sa „ramená“ nezatvoria, potom môžete ísť do kruhu.

  Čipkovaná nálepka na hrdlo fľaše šampanského na ozdobu nevesty

  Bude to krásne, ak najskôr prilepíte čipku pod krk

 2. Zabalíme ho do pruhov, ako prvú fľašu, ale to je len základ, dôležitou súčasťou je závoj a nadýchaná sukňa. Tieto 2-3 časti vytvarujeme záhybmi alebo volánmi, zbierame na tenkom elastickom páse. Keď je sukňa pripravená, položíme ju na fľašu a pripevníme ju širokou ozdobnou stuhou s mašľou (môžu existovať možnosti).

  DIY dekorácia fľaše šampanského pre nevestu

  Pre každú nasledujúcu vrstvu budú pásky dlhšie, pretože hrdlo fľaše sa roztiahne smerom ku dnu.

 3. Aby sme tomuto suveníru dodali viac „ženskosti“, ozdobíme perlami, korálkami, kvetmi, flitrami alebo kúskami čipky. DIY mašlička na fľašu šampanského

  Nadýchanú sukňu je možné vyrobiť z bielej mašle

  Urobte si svoj vlastný nevestin klobúk a závoj na fľaši

  Klobúk so závojom je vyrobený z pásky a priesvitnej látky

Ďalší typ zdobenia svadobných fliaš vlastnými rukami – naša majstrovská trieda na videu.

Maľovanie fľaše šampanského a zdobenie kamienkami

Foto: príklady dekorácie svadobnej fľaše

Oblek pre nevestu a ženícha na fľašiach šampanského Čipkovaná ozdoba na svadobné fľaše v ružovej farbe Zlatá farba v dekore svadobných fliaš Fialová dekorácia na svadbu vo fialovej farbe Klobúky na svadobných fľašiach šampanského Zdobenie fliaš na svadbu vlastnými rukami Veľké ruže na svadobných fľašiach šampanského Svadobné fľaše šampanského na drevenom podnose Dekorácia fľaše šampanského na striebornú svadbu Ružové stužky na svadobných fľašiach Volumetrická dekorácia fľaše na svadbu Ženíchova vesta a šaty nevesty na svadobných fľašiach Dekor pre svadobné fľaše k oblečeniu mladomanželov Siluety nevesty a ženícha na svadobných fľašiach DIY objemné kvety na fľašiach šampanského Krémová saténová mašlička na fľaši šampanského Slávnostná výzdoba svadobných fliaš Figúrka anjela na svadobnej fľaši šampanského Farbenie fliaš šampanského na svadbu Dekorácia šampanským k výročiu svadby Zdobenie fliaš a pohárov na svadbu Detská téma v dizajne svadobných fliaš Námorná téma vo výzdobe svadobných fliaš Krásny dizajn fľaše pre nevestu a ženícha Zdobenie šampanského na svadbu Červené a biele kvety vo výzdobe fliaš šampanského Oblečenie na fľašu pre domácich majstrov DIY maľovanie fliaš na šampanské Čierny oblek a biele šaty na fľašiach nevesty a ženícha Fľaškové šampanské fľaše zdobené čipkou Slávnostná výzdoba šampanského na svadbu Štýlová dekorácia svadobného šampanského Čiernobiele stuhy v dekorácii svadobného šampanského Čipkované šaty nevesty a formálny oblek ženícha na fľašiach Dekorácia svadobných fliaš polymérovou hlinkou Zelené a biele fľaše na svadbu Biele ruže v dekore šampanského na svadbu DIY dekorácia fľaše pre nevestu a ženícha Dekor fľaše šampanského v sivej farbe Umelé kvety vo výzdobe svadobného šampanského Bohaté šaty na fľašu šampanského pre nevestu Fialová čipka v dekore šampanského na svadbu Štýlové maľovanie svadobného šampanského Elegantné oblečenie na svadobné šampanské Štukatérske dekorácie vo výzdobe svadobného šampanského Volumetrické kvety na zdobenie šampanského DIY ružové kvety na svadobných fľašiach Volumetrické štukovanie na svadobných fľašiach Pár svadobných fliaš previazaných červenou stuhou Príklad zdobenia svadobných fliaš vlastnými rukami

Previous Post
Funktioner och svårigheter vid utformningen av en liten korridor
Next Post
ملامح ورق الحائط الأخضر للمطبخ