15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Barový pult urobte si sami do kuchyne z pracovnej dosky: možnosti, veľkosti, podrobné pokyny

Barový pult je dosť neobvyklou ozdobou každého domu. Musíte vedieť niektoré pravidlá, s čím kombinovať a ako tento kus nábytku použiť v interiéri. Barový pult môžete vyrobiť z pracovnej dosky vlastnými rukami. Na to stačí poznať niekoľko jednoduchých pravidiel..

Barový pult v kuchyni.

Návrh kuchyne s barom.

Každý človek chce v dome vytvoriť útulný kútik, kde si môžete po náročnom dni v práci pokojne odpočinúť a relaxovať. Preto je veľká doska v kuchyni jednou z najlepších možností..

Dizajnéri ponúkajú mnoho riešení pre kompetentnú distribúciu voľného miesta. Barový pult dobre zapadne do akejkoľvek miestnosti, pomôže ušetriť miesto a dodá nezabudnuteľné kúzlo.

Samozrejme si môžete kúpiť širokú škálu modelov produktov. Výroba nábytku vlastnými rukami je však oveľa zaujímavejšia. Zvlášť, ak to robíte so svojou rodinou..

DIY barový pult.

Barový pult do kuchyne je možné ľahko vyrobiť vlastnými rukami.

Vyrobením barového pultu z pracovnej dosky vlastnými rukami určite prekvapíte svojich hostí. Vyzerá to štýlovo, pohodlne, dáva trochu chuti do toho, čo sa deje. Tu si môžete oddýchnuť, dobre sa zabaviť, ako keby ste boli v nejakej drahej inštitúcii. Niektorí ľudia považujú výrobu barového pultu za niečo ťažké, ale je to pomerne jednoduchý postup, ktorý je k dispozícii každému..

Ak ste sa už predtým pokúsili niečo vyrobiť sami, potom pre vás nebude ťažké vyrobiť barový pult. Ak to chcete urobiť, prečítajte si podrobného sprievodcu a vyberte si správnu možnosť..

Kuchynský dizajn s barovým pultom.

Barový pult dodáva dizajnu kuchyne trocha chuti.

Vlastnosti barového pultu urob si sám

Barový pult je zvyčajne umiestnený o niečo vyššie nad úrovňou podlahy ako obvyklý stôl. Ak vyrábate výrobok s výškou asi jeden meter, potom bude pre vás oveľa jednoduchšie kúpiť vysoké stoličky samostatne. Nezabudnite na veľkosť olovnice pri výrobe dosiek..

Barový pult so stoličkami.

Pôvodný barový pult so stoličkami v interiéri.

Povinným atribútom barového pultu je skrinka umiestnená v hornej časti. Spravidla slúži na nasledujúce účely:

 • nedovoľte, aby sa rozliata kvapalina dostala do kontaktu s odevom;
 • zaistite správnu polohu za pultom;
 • dodáva moderný vzhľad.

Ďalšie informácie. Skrinka je voliteľným prvkom barového pultu, ale pomôže dodať zvláštnu atmosféru. K tyči by malo byť najmenej šesťdesiat centimetrov. To vám umožní pohodlne sedieť a nevyvolávať ďalšie nepohodlie. Zábradlie je vyrobené z jednoduchého materiálu, ktorý nie je príliš drahý. V pôvodných modeloch sú zvyčajne vyrobené z kovov, čo výrazne zvyšuje náklady na konštrukciu..

Barový pult v kuchyni.

Barový pult v interiéri modernej kuchyne.

Aby ste si barový pult vyrobili sami, mali by ste dodržiavať vyššie uvedené pravidlá. Odporúčame tiež, aby ste sa kvôli prehľadnosti zoznámili s výkresmi..

Čo môžete urobiť barový pult?

Môžete si vyrobiť vlastnú lištu z rôznych materiálov. Nemali by ste vyberať príliš ťažkopádne možnosti. Väčšina kuchýň je malá, takže sa pri stavbe nehýbte. Odporúča sa zvoliť demokratické modely.

Nasledujúce materiály sú najobľúbenejšie pre dosky:

 1. Plast. Najlacnejší materiál, ktorý nie je odolný. Na trhu nájdete rôzne farby s rôznymi výtlačkami. Dokonale sa hodí do akéhokoľvek prostredia.
 2. Drevotrieska potiahnutá laminátom. Náročnejší materiál na spracovanie, ktorý sa vyznačuje vysokou pevnosťou, spoľahlivosťou a trvanlivosťou. Existuje mnoho rôznych možností. Povlak imituje drevo alebo mramor.
 3. Sadrokartón. Sú možné rôzne veľkosti, tvary, štýly. Dokonale sa hodí do vidieckych domov alebo moderných bytov. Môže byť natretý v akejkoľvek farbe, aby sa hodil do akéhokoľvek interiéru.
 4. Drevo. Vyzerá krásne a luxusne. Náklady na materiál sa líšia v závislosti od druhu dreva. Výroba pracovnej dosky vlastnými rukami bude jednoduchá, ak máte minimálne tesárske schopnosti..

Drevený barový pult.

Ručne vyrobený drevený barový pult.

Typy barových pultov

V závislosti od konštrukčných vlastností sa rozlišujú nasledujúce typy výrobkov.

 1. Stacionárne. V závislosti od potrieb sú možné maximálne alebo minimálne rozmery. Na sedenie sú vhodné tradičné barové stoličky. Môžete tiež pridať podpery pre nohy, chrbát, hlavu.
 2. Kombinované. Základnú konštrukciu je možné doplniť jedálenským stolom, ktorý sa perfektne hodí do bežnej kuchyne. Výška je spravidla o niečo nižšia ako štandardná a dosahuje deväťsto centimetrov. Môžete použiť štandardnú sedaciu stoličku.
 3. Dvojúrovňové. Možno ho použiť aj v spojení s bežným kuchynským stolom, ktorý vám umožní rozdeliť priestor v kuchyni. Jedna časť napríklad prejde do kuchyne a druhá do obývačky, čo šetrí voľný priestor a umožňuje efektívne využiť celú miestnosť..

Dvojúrovňový barový pult.

Návrh dvojúrovňového barového pultu v kuchyni.

Ako vyrobiť barový pult z pracovnej dosky?

Celý proces prebieha v niekoľkých kľúčových fázach, vrátane:

 • príprava materiálov a vytvorenie všeobecnej schémy návrhu;
 • vytvorenie základne, ku ktorej budú pripevnené ostatné prvky;
 • montáž a dekorácia.

Poznámka! Osobitná pozornosť by sa mala venovať výrobe dosiek. Toto je hlavný prvok, od ktorého kvality a stability závisí kvalita celého výrobku. Môžete si kúpiť hotovú dosku alebo si ju vyrobiť sami, ak chcete..

Barový pult.

Doska na barový pult môže byť vyrobená z rôznych materiálov.

Výber materiálu

Najoptimálnejšie možnosti použitia:

 1. Drevotrieska. Najlacnejšia možnosť. Existuje mnoho rôznych možností spracovania. Je veľmi ľahký a môže byť lakovaný alebo natretý. Hlavnou nevýhodou je, že dosky z drevotriesky sú citlivé na vysokú vlhkosť. Preto sa neodporúča používať ich v miestnostiach, kde sa na povrch môže dostať tekutina. Kúpte si len hrubé listy tohto materiálu, aby ste predĺžili ich životnosť..
 2. Drevo. Ekologický materiál s atraktívnym vzhľadom. Vhodný na inštaláciu takmer do každej miestnosti. Náklady na tieto štruktúry sú vysoké, pretože prírodné drevo je medzi fanúšikmi veľmi cenené. O takúto stolovú dosku je potrebné starostlivo starať. Neodporúča sa dávať horúce jedlá, aby nedošlo k poškodeniu hornej vrstvy.
 3. Sklo. Tieto dosky pôsobia najelegantnejšie. Majú atraktívny vzhľad. Štruktúra je veľmi krehká, čo si vyžaduje osobitnú pozornosť pri údržbe. Na povrchu často zostávajú škrabance a malé úlomky, preto stojí za to použiť špecializované prostriedky na čistenie povrchu..
 4. Kameň. Vhodné sú prírodné aj umelé výrobky. Vyznačujú sa vysokou pevnosťou, spoľahlivosťou, príjemným vzhľadom. Vďaka svojej robustnej konštrukcii je prakticky nezničiteľný. Náklady na prírodný kameň sú oveľa vyššie ako ostatné materiály. Doma je spracovanie bez špeciálnych zručností takmer nemožné..
 5. Plast. Líši sa vo veľkom počte rôznych farieb. Najpopulárnejšia možnosť na trhu. Vyznačuje sa jednoduchou manipuláciou a údržbou. Životnosť je krátka.

Barový pult v interiéri.

Rám tyče.

Tvorba projektu

Najprv musíte pripraviť model a kresbu. Konečná zložitosť projektu, ako aj čas strávený výrobou, závisia od toho, ktorá schéma bude zvolená, ako aj od materiálov..

Vykonajte merania miestnosti, do ktorej chcete inštalovať. Uistite sa, že vezmete do úvahy rozmery ostatného nábytku v kuchyni, aby ste vyčlenili priestor na umiestnenie dosky. Kresba vám umožní vytvoriť si vizuálny obraz o tom, aký výsledok chcete dosiahnuť..

Môžete použiť špeciálne simulačné aplikácie. To výrazne zjednoduší a zautomatizuje celý proces. Môžete teda zvážiť situáciu zo všetkých strán a vybrať si pre seba najlepšiu možnosť..

Projekt barového pultu.

Pred výrobou tyče musíte pripraviť projekt.

Model vám teda umožní vytvoriť hrubý náčrt toho, čo chcete na konci. Toto je najvhodnejšia možnosť pre nadrozmerné konštrukcie..

Rozmery a rozmery

Dizajnéri nezvýrazňujú žiadne špeciálne požiadavky na tieto vlastnosti. Pri vytváraní lišty by ste mali dodržiavať všeobecné odporúčania:

 1. Výška konštrukcie je spravidla najmenej jeden meter. V tomto prípade sa používajú vysoké stoličky, aby bolo vhodné dosiahnuť na stôl..
 2. Šírka musí byť najmenej päťdesiat centimetrov. Takáto stolová doska vám umožní umiestniť všetky potrebné prvky, oprieť sa o lakte a tiež poskytne všetky potrebné funkcie..

Výška barového pultu.

Výška tyče musí byť najmenej jeden meter.

Ďalšie informácie. Všetko ostatné závisí od vašich prianí a predstavivosti. Klasickou možnosťou umiestnenia stolovej dosky je obrubník, ale doma je možné postaviť bežné nohy.

Výrobný postup

Je potrebné dodržať určitý poriadok akcií. Najprv musíte postaviť stolovú dosku – základný prvok, ktorý určuje dizajn a funkčnosť celej štruktúry ako celku. Odporúča sa vybrať najtrvanlivejšie materiály, ktoré je možné ľahko spracovať doma.

Poznámka! Ak nechcete vyrezávať dosku sami, odporúča sa kúpiť hotový výrobok. Predáva sa v každom špecializovanom obchode za prijateľnú cenu..

Pri stavbe základne konštrukcie by sa mali vziať do úvahy niektoré pravidlá:

 1. Môžete si vyrobiť tehlový základ. Na tento účel sa používajú bloky špeciálnych lícových tehál červenej farby. Takéto štruktúry majú trvanlivosť, pevnosť a vysokú odolnosť voči rôznym nepriaznivým environmentálnym faktorom..
 2. Je možné vyrobiť kovový rám. Táto štruktúra je zvyčajne pripevnená k nábytku, ktorý sa nachádza v blízkosti, aby poskytol najväčšiu silu..

Materiál barového pultu.

Pri výrobe tyče sa musíte rozhodnúť pre výber materiálu.

Práca prebieha v niekoľkých fázach:

 1. Vykonávanie meraní, vytváranie diagramov, návrh. Výber optimálnej veľkosti konštrukcie.
 2. Výroba základne podľa jedného z vyššie opísaných spôsobov.
 3. Spracovanie rámu.
 4. Inštalácia pracovnej dosky na základňu.
 5. Výroba ďalších políc podľa želania.
 6. Pridanie rôznych dekoratívnych prvkov.

Dôležité! Upozorňujeme, že pred začatím akejkoľvek práce by mal byť vytvorený primárny výkres. Až potom začnite vytvárať štruktúru..

Ďalšie možnosti barového pultu

Štruktúru barového pultu môžete vytvoriť z rôznych materiálov. Zvážte tie bežné.

Ako vyrobiť lištu zo sadrokartónu?

Nasleduj inštrukcie:

 1. Zmerajte hlavné parametre štruktúry. Pohodlie sedenia zvážte umiestnením stolovej dosky.
 2. Rám je najlepšie vyrobený z kovových polotovarov. Na rezanie sa používajú špeciálne nožnice a samorezné skrutky.
 3. Rámy na steny sa vyrábajú oddelene.
 4. Profil je k sebe pripevnený skrutkami.

Barový pult zo sadrokartónu.

DIY sadrokartónový barový pult.

Barový pult vyrobený z dreva

Postupujte podľa algoritmu:

 1. Vykonajte merania a podľa výkresu označte oblasť pre inštaláciu základne.
 2. Tyče sú pripevnené striktne pozdĺž značkovacích čiar.
 3. Nainštalujte podpery stolovej dosky.
 4. Pre zvyšok upevňovacích prvkov sú nainštalované drevené trámy.
 5. Potom je doska stola nainštalovaná..

Drevený barový pult.

Barový pult vyrobený z dreva v interiéri.

Barový pult z laminovanej drevotriesky

Proces výroby konštrukcie z drevotriesky sa nelíši od predchádzajúcich možností. Rám budete musieť postaviť sami a hotovú dosku si môžete kúpiť na špecializovanom trhu.

Barový pult z drevotriesky.

Barový pult z laminovanej drevotriesky.

Osvetlenie baru a zodpovedajúce zariadenie

Aby barový pult najlepšie zapadol do interiéru, mali by ste zvoliť vhodné osvetlenie danej oblasti. Odporúča sa použiť halogénové žiarovky, ktoré sú umiestnené na špeciálnom lúči nad doskou stola. Vhodné sú aj malé odtiene, ktoré vytvárajú atmosféru tepla a pohodlia..

Poznámka! Používajte špeciálne zariadenie určené na úpravu intenzity svetla. To vám umožní vytvoriť individuálny dizajn a atmosféru..

Osvetlenie barového pultu.

Na osvetlenie lišty môžete použiť rôzne stropné svetlá.

Čo musíte pri svojej práci zvážiť?

Barový pult je vhodný do miestností v štýle minimalizmu, art deco, to znamená tam, kde je možné vytvoriť špeciálnu domácu atmosféru. Takmer v každej miestnosti môžete prísť s perfektnou kombináciou konštrukčných prvkov. Hlavnou vecou je premyslieť každý detail do najmenšieho detailu, aby ste dosiahli požadovaný výsledok..

Dodatočné odporúčania

Pri práci zvážte nasledujúce:

 • výška konštrukcie by nemala presiahnuť jeden a pol metra;
 • najlepšia šírka je až pol metra;
 • na upevnenie použite špeciálne upevňovacie bloky;
 • počas inštalácie vezmite do úvahy miesto pre montáž osvetlenia;
 • dosku je možné objednať samostatne, ak je materiál na spracovanie doma náročný;
 • nevyberajte najlacnejšie možnosti.

kuchyňa s barovým pultom.

Barový pult sa perfektne zmestí do dizajnu kuchyne v štýle art deco.

Barový pult dokonale spestrí váš interiér, urobí miestnosť neobvyklou a pomôže ušetriť miesto. Proces výroby dosky je jednoduchý, ale vyžaduje si osobitnú pozornosť..

Video: Barový pult pre domácich majstrov

50 fotografických nápadov na dizajn barových pultov v kuchyni

Previous Post
Grå tapeter och en mängd olika färgkombinationer
Next Post
كيفية تزيين المطبخ على الطريقة اليابانية