15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Návrh pozemku vidieckeho domu o rozlohe 15 akrov

reťazec (0) "" reťazec (0) ""

S príchodom tepla väčšina obyvateľov miest čoraz častejšie navštevuje svoje vidiecke domy a niektorí sa tam dokonca sťahujú aj na leto. Vidiecky dom je priestor pre vašu predstavivosť; na mieste sa môže nachádzať miesto pre aktívny oddych, priestor na grilovanie alebo len malebný dizajn s umelým jazerom. Pozemok s rozlohou 15 akrov môžete zušľachtiť sami alebo pozvať odborníkov vo svojom odbore, aby sa vaše túžby splnili. Na implementáciu týchto dvoch možností je však potrebné vyvinúť projekt krajinného dizajnu.

Krásny dizajn záhradného pozemku o rozlohe 15 akrov

Prímestská oblasť by mala vyzerať ako jedna koherentná kompozícia, a nie ako náhodný súbor chaotických prvkov

Rozloženie miesta na vidieku a vývoj projektu

Vidiecky dom s rozlohou 15 akrov je dosť pôsobivá veľkosť pozemku, ktorý má obdĺžnikový tvar. Na naplánovanie akéhokoľvek projektu, vlastnými rukami aj pomocou špecialistov, je potrebné určiť a distribuovať funkčné oblasti územia, ktorými môžu byť:

 • obytná budova s ​​pomocnými budovami (kúpeľný dom, garáž alebo prístrešok pre autá, technický blok);
 • územie záhrady / zeleninovej záhrady (ďalej budeme analyzovať výhody a nevýhody nájdenia zeleninovej záhrady na mieste);
 • oddychová zóna.

Dizajnový projekt prímestskej oblasti s rozlohou 15 akrov s domom a garážou

Pred začatím stavby zvážte umiestnenie každého objektu

Schéma plánovania pre prímestskú oblasť s rozlohou 15 akrov

Plán lokality s rozlohou 15 akrov

Špecialisti na dizajn okamžite určia, kde bude tento alebo ten predmet umiestnený, pričom zohľadní svetové strany, ušetrí miesto a pohodlnú komunikáciu všetkých zón. Projekt zahŕňa akékoľvek objekty potrebné pre majiteľa na území, ich polohu, úpravu miestnej oblasti, umiestnenie umelých výsadieb (ak existujú). Jednou z možností projektu je vidiecky dom pre firmu alebo rodinnú dovolenku, úplný nedostatok zeleninovej záhrady, veľká pozornosť sa venuje rekreačným oblastiam. Druhou bežnou možnosťou je vidiecky dom na údržbu zeleninovej záhrady. Na webe je veľa hotových krajinných návrhov, stačí si vybrať jeden z nich a potom sa uplatniť vo svojom priestore.

Projekt prímestskej oblasti so záhradou a zeleninovou záhradou

Návrh pozemku so zeleninovou záhradou

Dizajnový projekt na 15 árovom pozemku s bazénom

Návrh pozemku s bazénom

Napriek tomu je každý projekt vyvíjaný s prihliadnutím na vlastnosti územia, polohu vzhľadom na svetové strany, takže by bolo lepšie vytvoriť niečo nové, svoje vlastné. Ak chcete začať navrhovať svoj web s rozlohou 15 akrov, musíte nakresliť všetky objekty na list papiera:

 • obytné štvrte;
 • stopy;
 • stromy;
 • pohľad zhora na budovy.

Projekt zlepšenia prímestskej oblasti trojuholníkového tvaru

Návrh trojuholníkového rezu

Projekt prímestskej oblasti s domom a hospodárskymi budovami

Dizajn stránky nepravidelného tvaru

Ak sa chcete zaoberať osvetlením Zeme, na výkrese uveďte svetové strany. Pri navrhovaní musíte dodržať niekoľko pravidiel. Fasáda domu by mala smerovať na juh. Ak územie bude obsahovať zeleninovú záhradu alebo záhradu, potom musia byť umiestnené v blízkosti vodných zdrojov, stojí za to premýšľať aj o umelom vyplnení pôdy, aby sa špina z dažďov nerozšírila po celom mieste. Nemá zmysel rozdeľovať rekreačnú oblasť, do ktorej môžete zahrnúť: priestor na grilovanie, altánok.

Ako správne umiestniť objekty na web?

Na správne umiestnenie predmetov na území sa musíte s webom starostlivo zoznámiť. Prvým je obydlie na svetových stranách, berúc do úvahy štandardné trvanie slnečného žiarenia. Izolácia je vnikanie slnečného svetla do miestnosti a jasné osvetlenie sa vzťahuje iba na obývačky. Správne zvolená poloha domu na mieste vám navyše pomôže ušetriť peniaze za osvetlenie a kúrenie. Pretože by váš dom mal byť vždy orientovaný na juh, obývačky by mali byť umiestnené na východnej a západnej strane. Zvážte ďalšie umiestnenie objektov na ploche 15 akrov.

Rozloženie objektov v letnej chate s rozlohou 15 akrov a vzdialenosť medzi nimi

Minimálna prípustná vzdialenosť medzi predmetmi v záhrade

Pri distribúcii budov vo vesmíre je potrebné riadiť sa normami, existuje veľa možností umiestnenia prvkov projektu, ale všetky musia byť v súlade s normami.

Zrubový dom na kamennom podklade s vonkajšou terasou

Obytná budova je hlavným objektom letnej chaty, preto od nej musíte začať plánovať

Po určení polohy obytnej budovy sa k nej rozložia zostávajúce objekty, cesty, budovy susedov. Ďalšou významnou štruktúrou vidieckeho domu je kúpeľný dom. Mala by byť umiestnená s prihliadnutím na protipožiarne predpisy; projekt 15 hektárového pozemku to umožní bez problémov. Požadovaná vzdialenosť od susedov k vani je od 3 do 8 metrov (v závislosti od typu kúpeľa a umiestnenia domu susedov), čím sa zabráni vzniku nebezpečných situácií s požiarom. Poloha kúpeľného domu musí byť stanovená v súlade s predpismi, a to: od 4 do 10 metrov od krytu. Po rozdelení dvoch hlavných zón lokality zostáva veľmi málo.

Malá sauna na verande v rohu záhradnej časti

Najlepším miestom na kúpanie bude zadná časť záhrady.

Hozblok z dosiek v rohu letnej chaty

Je lepšie umiestniť hospodárske budovy mimo obytnej budovy.

Predný murovaný penzión

Na pozemku o rozlohe 15 akrov je miesto pre penzión

Ak prídete z mesta autom, potrebujete garážové státie. Je lepšie ho umiestniť blízko vchodu do areálu súčasne, mimo detskej oblasti, rekreačnej oblasti, aby ste nevdychovali výfukové plyny. Ako už bolo spomenuté, zeleninovú záhradu a záhradu je lepšie umiestniť do blízkosti vodovodu alebo vodných zdrojov..

Urobte svoj kútik zeme krásnym a naplňte ho arómami kvetov, musíte umiestniť stromy a kvetinové záhony. Ak milujete kvety a chcete, aby vaša záhrada kvitla čo najdlhšie, stačí zasadiť kvety rôznych období kvitnutia, potom vám bude určite poskytnutá vôňa od skorej jari do neskorej jesene..

Záhradný záhon s ozdobnými trvalkami a kvetmi pred vidieckym domom

Malé prímestské nádvorie husto posiate kvetmi, kríkmi a bylinnými trvalkami

Umelé jazierko ako záhradná dekorácia

Dekoratívne jazierko s leknami

Umiestnením ovocných stromov na miesto stojí za to pamätať na osvetlenie miesta. Odborníci odporúčajú umiestniť stromy od brány lokality do krásnej oblasti. V ňom môžete zariadiť všetko, čo vaše srdce túži, čo sa zmestí do dizajnu pozemku s rozlohou 15 akrov, môže to byť:

 • malý umelý rybník;
 • Fontána;
 • kvetinový záhon;
 • návrhárske sochy;
 • improvizované hory atď..

Vysoké stromy v blízkosti rekreačnej oblasti pri letnej chate

Záhradné stromy vysadené pred rekreačnou oblasťou poskytujú v horúcom počasí chlad a tieň

Všetky prvky vášho webu sú pripravené, zóny sú naplnené, zostáva na vás, aby ste sa rozhodli, či bude zeleninová záhrada alebo nie. Zóny môžete navzájom prepojiť zaujímavými, originálnymi skladbami.

Kľukatá záhradná cesta vyrobená z kombinácie rôznych materiálov

Záhradné chodníky pomáhajú plochu opticky predĺžiť alebo skrátiť

Potrebujem na mieste zeleninovú záhradu?

Potrebujete zeleninovú záhradu – každý sa rozhodne sám. Ak radi sadíte zeleninu, sledujete rast svojich produktov, burinu a užívate si svoju prácu, potom nepochybne potrebujete zeleninovú záhradu, okrem toho nezabúdajte na ekologické výrobky pestované vlastnými silami pri využívaní pôdy..

Krásny dizajn zeleninových záhonov na ich letnej chate

Vďaka úhľadným posteliam bude záhradný priestor organizovanejší a atraktívnejší.

Moderný prístup k dizajnu záhradných postelí

Moderná zeleninová záhrada je krásna!

Ak používate vidiecky dom na odpočinok tela a duše od mestského rytmu, vzduchu znečisteného plynom, nekonečného hluku, nemali by ste zaberať sto metrov štvorcových záhrady, je lepšie relaxovať v krásnej oblasti s teplými večermi alebo sa porozprávajte s priateľmi a rodinou v grile. Nemali by ste ani navrhovať záhradu a zaberať stovky ľudí, je lepšie stráviť voľný priestor implementáciou svojich nápadov a predstáv.

Aký dizajn je najlepšie použiť a čo sa stane?

Návrh pozemku s rozlohou 15 akrov by mal mať koncepciu. Koncept môže byť založený na kombinácii rôznych navzájom prepojených foriem. Koncept dizajnu je to, čo bude odlišovať vaše územie od ostatných. Odborníci odporúčajú, aby ste sa vopred zamysleli nad typom stránky. Najčastejšie používajú zmiešaný štýl. Zmiešaný štýl v krajinnom dizajne zahŕňa kombináciu a kombináciu niekoľkých štýlov. Vstupná hala môže byť vyzdobená v pravidelnom štýle. Ďalej na webe je možné použiť starožitný štýl: sochy, misky umelo starnuté, nádrže. Miešaný štýl by sa mal používať veľmi opatrne a diskrétne, aby sa predišlo objemu a chuti..

Záhradný dizajn v klasickom štýle

Symetrické kompozície, prírodný kameň a kovaný nábytok sú typické pre klasický štýl.

Terénne úpravy prímestskej oblasti v krajinnom štýle

Krajinný štýl ponúka prirodzené umiestnenie rastlín

Vidiecky dvor v rustikálnom štýle

Rustikálny štýl využíva nenáročné kvety, drevený nábytok a staré veci.

Dizajn vidieckej záhrady v alpskom štýle

Najľahší spôsob, ako usporiadať pozemok vo svahu, je v alpskom štýle.

Štandardný projekt návrhu obsahuje potrebné dokumenty pre ďalšiu implementáciu projektu. Tieto dokumenty spravidla obsahujú:

 • počiatočné údaje;
 • počiatočné náčrty stránok;
 • plán zlepšenia územia (pohľad zhora);
 • Krycia poznámka (zvyčajne obsahuje vysvetlenia k projektu);
 • výkresy rozloženia zón;
 • náklady a odhady nákladov.

Dizajn modernej relaxačnej zóny v záhradnom pozemku vo voľnom štýle

Voľný štýl nie je obmedzený pravidlami a umožňuje vám ukázať svoju predstavivosť. Hlavná vec je, že na webe je harmónia a pokoj.

Návrh pozemku s rozlohou 15 akrov je dosť ťažké vyvinúť samostatne, pretože je potrebné vziať do úvahy predpisy, pravidlá pre umiestnenie objektov na území, urobiť odhad nákladov a podobne. Špecialista na dizajn krajiny to urobí rýchlejšie, ale nikto vám nezakazuje aktívne sa podieľať na vypracovaní tohto plánu, vyjadriť svoje priania a nápady. Po obdržaní projektu štandardného dizajnu budete môcť implementovať všetko, čo ste vymysleli, a v budúcnosti budete mať odpočinok vo vidieckom dome vašich snov..

DIY dekoratívne žiarovky do záhrady

Dekoračné žiarovky zdobia večer záhradu

Vybrané semená kvetov pomôžu vytvoriť vhodnú atmosféru, môžu byť zasadené podľa koncipovaného plánu alebo chaotickým spôsobom. Spojovacie cesty môžu byť vyrobené z kamienkov alebo tehál na nádvorí, v súlade s vašou predstavou. Vysaďte k nim krásne kríky alebo kvety. Pestovanie stromov vyžaduje trpezlivosť a čas, ale potom budete mať vlastnú záhradu s nádhernými výsadbami.

Krásny oblúk nad cestou vedúcou do záhrady

Ak chcete vytvoriť krásnu záhradnú kompozíciu, musíte vziať jednu rastlinu, ktorú chcete zvýrazniť, a vybrať pre ňu „suitu“.

Znalecký posudok Alina Kvileva.

Video: pravidlá plánovania záhrady

Foto: zaujímavé nápady dizajnu záhrady

Ľahký penzión z drážkovaných dosiek Skupina nádrží na osobnom pozemku Šmykľavka s hojdačkou na ihrisku letnej chaty Pôvodný dizajn kvetinového záhonu vlastnými rukami DIY záhrada na svahu Črepníkové kvety v záhradnom dizajne Detské ihrisko vyrobené z dreva na ich letnej chate Krásna zeleninová záhrada pred vidieckym domom Zdobenie záhrady drevenými stenami Oddychová zóna v útulnom kúte letnej chaty Návrh moderného záhradného pozemku Vertikálne záhradníctvo hospodárskych budov Zelený trávnik pred vidieckym domom Moderný dom na vyvýšenom predmestí Drevená cesta medzi záhradnými záhonmi Urobte si zrubovú saunu Drevený altánok na brehu nádrže Drevené skleníky na ich letnej chate DIY dekorácia stránok Zeleninový záhon v krajine prímestskej oblasti Špirálové lôžko na pestovanie zeleniny Krásny dizajn záhradných postelí Betónové cesty k záhradným budovám Strom v dizajne záhradného pozemku Rekreačná oblasť v úzkej časti letnej chaty Miesto na pestovanie zeleniny na osobnom pozemku Penzión na predmestí Krásny dizajn predného vstupu na záhradný pozemok Záhon s kolíkmi pred polykarbonátovým altánkom Záhon s rozkvitnutou hortenziou na ich letnej chate Krok za krokom cesta do vidieckych kúpeľov Tehlový altánok v strede letnej chaty Pergola v rekreačnej oblasti na predmestí Vertikálne záhradníctvo letnej kuchyne Promenáda v rekreačnej oblasti Okrúhly bazén s dreveným mostom Záhradný raj Sodová strecha na letnom altánku Drevený most cez rybník v krajine Varná oblasť na predmestí Južné rastliny v krajine záhradného pozemku Oranžový nechtík v starých galošiach Vidiecky dom medzi starými borovicami Útulné miesto na večernú zábavu v blízkosti živého ohňa Návrh malého záhradného domčeka DIY kvetinový záhon vyrobený z dreva Kvetinový záhon s jasnými kvetmi pred verandou vidieckeho domu Živý plot v krajinnom dizajne Dekoratívna hojdačka v záhradnom prevedení Svetlé farby vidieckej záhrady

Previous Post
Vad är imitationstimmer i interiören?
Next Post
تصميم غرفة لشاب. ما الذي تبحث عنه عند تزيين الداخل؟