15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dizajn nádvoria súkromného domu. Výber štylistického smeru

reťazec (0) "" reťazec (0) ""

Vidiecka chata alebo súkromný dom v meste je pýchou majiteľov. Kedysi bolo také bývanie určite spojené s záhonmi, zeleninovou záhradou a skleníkmi. Časy sa však menia a funkčné využitie nádvoria už dlho ustupuje do pozadia. Terénne úpravy sa postupne dostali aj do tých najodľahlejších dedín; súkromné ​​domy sú dnes skutočnými miniatúrami rekreačných parkov. Tam, kde rástli zemiaky, je teraz ozdobné jazierko, namiesto skleníkov sa týčia altánky a záhony boli nahradené kvetinovými záhonmi a fontánami.

Vyzdobiť územie susediace s domom vyžaduje veľa úsilia a udržanie poriadku si vyžaduje veľa času. Ale všetka práca je odmenená skutočnosťou, že na oplátku získate luxusné miesto na oddych v tichu alebo na stretnutie s hlučnou spoločnosťou..

možnosť neobvyklej výzdoby nádvoria súkromného domu

Dvor súkromného domu je vyrobený na niekoľkých úrovniach

moderný nápad na výzdobu dvora

Na dvore je možné zariadiť jedálenský kút

možnosť pre krásny dizajn nádvoria

Malý most na nádvorí súkromného domu

Prvou fázou návrhu nádvoria je výber štylistického smeru. Táto voľba hrá obrovskú úlohu, pretože určuje, akým smerom sa dizajnér musí pohnúť. Tu stojí za to určiť nielen na základe osobných preferencií, ale aj s prihliadnutím na nasledujúce faktory:

 • oblasť, ktorú máte;
 • obmedzenie času, ktorý môžete stráviť na udržanie správneho vzhľadu dvora;
 • podnebie a typ pôdy.

Existuje niekoľko najobľúbenejších možností, ktoré odborníci ponúkajú pre dizajn nádvoria súkromného domu..

V anglickom štýle

Tento štýl je ideálny, ak sa dom nachádza v zadnej časti pozemku a má otvorenú fasádu. Potom na nádvorí môžete zariadiť uličku vedúcu k predným dverám a na dvore rekreačnú oblasť..

Anglický štýl predpokladá maximálnu prirodzenosť. Táto oblasť by mala vyzerať tak, že sa jej osoba nikdy nedotkla. To znamená hladké čiary, nedostatok asymetrie, meandrujúce chodníky a nerovnosti krajiny. Rastliny sú zvyčajne umiestnené v stupňoch: najskôr tráva a kvety, potom kríky a stromy.

Dokonale sa sem zmestí umelá nádrž v podobe malého rybníka..

myšlienka jasného dizajnu pre nádvorie súkromného domu

Pôvodná cesta z rezov dreva

možnosť pre krásnu výzdobu dvora

Pridelenie rekreačnej oblasti s kríkmi

Japonský štýl

Nádrž tu nie je len žiadaným, ale povinným prvkom. Obvykle je ústredným objektom a všetko ostatné je už postavené okolo neho. Rybník je ozdobený mostmi, kamienkami, na jeho brehoch sú nainštalované altánky. Hlavnými predstaviteľmi flóry sú kosodrevina, borievka a borievka.

Japonský štýl je dosť zložitý v dizajne a vnímaní, jeho krása je hlbšia a odhaľuje sa postupne.

Takéto nádvorie ladí s filozofickými úvahami, relaxuje a dáva človeku pokoj..

myšlienka modernej výzdoby nádvoria súkromného domu

Cesty spájajú všetky funkčné oblasti na webe

možnosť svetlej výzdoby dvora

Dvorček s jedálňou

myšlienka neobvyklej výzdoby nádvoria súkromného domu

Rekreačná oblasť vo dvore súkromného domu

Stredomorský štýl

Tento stredomorský štýl je harmonickou kombináciou starovekých gréckych a rímskych štýlov a je obľúbeným krajinným dizajnérom a pripomína nádhernú krásu južnej prírody..

Jeho charakteristickou črtou je množstvo kameňa vo všetkých jeho prejavoch: sú to mramorové štiepky a morské kamienky a jednoducho nespracované skaly..

Nádvorie v stredomorskom štýle by malo byť spojené s hornatým pobrežím, a preto je zvykom mať na ňom rôzne prevýšenia. Môže to byť schodisko, oporná stena alebo svah s terasou, ktorá je na ňom umiestnená..

Rastliny tu majú veľký význam. V takýchto záhradách je rozšírený topiary – kučeravé zrážky rastlín a dávajú im bizarné tvary. Flóra Stredomoria navyše poteší lahodným ovocím: citrusy, pistácie a olivy. Používajú sa aj malé palmy, záhony vysadené ružami alebo pestrými trvalkami, bylinkové trávniky.

Čo sa týka architektonických prvkov, je ich tu dostatok. Vo vnútornej časti je vybavené patio, územie zdobia oblúky, terasy a živé ploty a samozrejme fontány.

nápad na dizajn svetlého dvora

Na dvore môžete zorganizovať malú fontánu a postaviť jedálenský stôl

možnosť neobvyklej výzdoby nádvoria súkromného domu

Na dvore môžete zorganizovať altánok

Plánujeme návrh dvora

Krásny dvor hrá veľmi dôležitú úlohu, pretože z neho začína prvý dojem z domu a jeho majiteľov. Osobnému sprisahaniu by preto nemala byť venovaná menšia pozornosť ako samotnej chate..

Aby ste ušetrili čas a peniaze, vyhli sa zmenám a prestavbám, pri plánovaní stojí za to zodpovedať si niekoľko otázok.

Čo je pre teba dôležitejšie – krása alebo praktickosť?

Ak prevažuje potreba praktického použitia, v prvom rade umiestnite najnutnejšie veci na dvor a až potom vyplňte voľný priestor dekoratívnymi prvkami.

Na aké účely budete dvor využívať? Ako často sa stretávate s priateľmi a organizujete stretnutia na čerstvom vzduchu?

Plánujete relaxovať sami? Postarajte sa o tienistý kút, nainštalujte si fontánu alebo rybník. Zhromažďovanie skupín priateľov? Postavte altánok, vybavte oblasť miestom na varenie.

Máte deti a domáce zvieratá?

Postarajte sa o ich bezpečnosť. Vyhnite sa hlbokým vodným plochám, dávajte pozor na oheň a elektrické vedenie.

Ako si predstavíte krásne nádvorie?

Vyberte si štýl podľa vlastných preferencií, pridajte dekoratívne prvky, vysaďte rastliny.

možnosť pre krásnu výzdobu nádvoria súkromného domu

Tematické rohy na nádvorí

moderný nápad na dizajn nádvoria

Zónovanie rôznych častí dvora

môžu byť vyrobené rastlinami

možnosť pre krásnu výzdobu dvora

Oddychová zóna na mieste súkromného domu

Práve na odpovediach na tieto otázky závisia všetky vaše následné rozhodnutia. Platí to najmä pre malé dvory, kde nie je možné usporiadať všetko naraz a vy musíte uprednostniť.

S ohľadom na nejaký plán na vytvorenie krajinného dizajnu môžete začať umiestňovať objekty na zem. Odporúča sa mentálne rozdeliť oblasť na štvorce zodpovedné za rôzne funkčné oblasti. Každá zóna bude zodpovedať jednej kľúčovej postave – altánku, skalke, jazierku, záhonu alebo terase. Všetky objekty budú teda rovnomerne a vyvážene rozložené po celom dvore..

Predtým, ako pristúpite priamo k stavbe, skontrolujte stav územia. Ak zistíte akumuláciu vody, nainštalujte odtok. V rovnakej fáze je položená všetka komunikácia potrebná na zalievanie rastlín a prevádzku nádrží.

možnosť modernej dekorácie dvora

Dvor súkromného domu je vyrobený na niekoľkých úrovniach

myšlienka neobvyklého dizajnu nádvoria súkromného domu

Na dvore je možné usporiadať jedálenský stôl

Položíme stopy

Potom, čo sme územie rozdelili na zóny, je potrebné zaistiť, aby ste sa medzi nimi mohli ľahko pohybovať. Za týmto účelom stojí za to vybaviť špeciálne cesty na dvore. Môžu byť úplne odlišné: niekomu sa budú páčiť kľukaté cesty, niekomu budú vyhovovať priame trajektórie a niekomu niečo medzi..

Track materiál tiež ponúka obrovský výber:

 • veľké ploché kamene;
 • tehla;
 • štrk;
 • betónové dosky;
 • dlažba.

Cesty môžu zostať bez oplotenia alebo zdôraznené malým plotom alebo ozdobným okrajom.

Ak je územie nerovnomerné, môže byť usporiadané v rôznych rovinách spojením susedných segmentov pomocou schodov.

Výsadba rastlín

Na prvý pohľad sa môže zdať, že výsadba rastlín je záležitosť, ktorá nemôže byť obzvlášť náročná. Mnoho záhradných plodín je však dosť rozmarných a nadmerné sebavedomie tu môže viesť k tomu, že po chvíli bude potrebné všetku vykonanú prácu znova prerobiť. Aby sa tomu zabránilo, pri terénnych úpravách dvora sa odporúča dodržiavať niekoľko pravidiel..

 1. Neumiestňujte ihličnaté stromy a kríky do krytých oblastí. Napriek tomu, že tu vyzerajú dosť pôsobivo, odstraňovanie ihiel z terasy každé ráno nie je zďaleka najlepšie..
 2. Neunavujte sa zbytočne rozmarnými rastlinami, ktoré vyžadujú neustálu starostlivosť. Ak vo svojej duši necítite zvláštnu túžbu po záhradníctve, rozhodnite sa pre skromnejšie kríky a stromy..
 3. Rybník znamená elegantný dekor, ale nie rastliny, ktoré si v ňom opláchnu listy. Preto by ste z neho mali odstrániť listnaté rastliny..
 4. Rastie trend nahrádzať ploty živými plotmi. Použité rastliny by zároveň mali byť dostatočne husté a mať priemernú výšku, pretože príliš vysoké budú vyzerať nedbalé a nízke nebudú schopné skryť oblasť pred zvedavými očami..
 5. Neexistuje taká oblasť, ktorá by nebola ozdobená krásnym kvetinovým záhonom. Môžete rozdeliť jeden veľký a niekoľko malých. Nezabudnite však, že ak zasadíte niekoľko naraz, potom je dôležité, aby boli navzájom kombinované..
 6. Malá plocha nie je dôvodom na to, aby ste sa terénnych úprav vzdali. Použite vertikálnu polohu s alpskými šmýkačkami, rímsami a kaskádami.

myšlienka jasnej výzdoby dvora

Na dvor môžete dať ozdobnú studňu

myšlienka krásneho dizajnu pre nádvorie súkromného domu

Návrh domu v japonskom štýle s lesným pozadím

možnosť moderného dizajnu nádvoria

Kamenná fontána v strede nádvoria vyzerá veľmi krásne

Usporiadame dekoračné prvky

Aby bol pohľad na osobný pozemok úplný a aby bolo zrejmé, že sem priložili ruku profesionáli, mali by ste do krajinného dizajnu pridať niekoľko dekoratívnych prvkov.

Klasikou tohto žánru sú záhradné sochy. Mali by sa štýlovo prekrývať so všeobecným dizajnom nielen lokality, ale aj domu. Môžu to byť klasické sochy aj abstraktné inštalácie. Ich veľkosť je veľmi dôležitá a je zvolená v závislosti od voľnej plochy, ktorú máte. Ziskovo môžu zaplniť voľný priestor veľkého dvora a je lepšie nimi nepreplniť malú plochu..

Dekoratívne oblúky vyzerajú dobre takmer na každom webe. Aby vytvorili ďalší efekt, sú pokryté brečtanom alebo inými rastlinami a je pre ne vybrané špeciálne osvetlenie. Môžete ich usporiadať jeden po druhom, jeden po druhom alebo v jednom rade..

Dbajte na to, aby ste s dekorom zachovali celkový štýl. Ak je to Provence, potom budú na mieste hlinené hrnce a prútené živé ploty, amfory rôznych veľkostí budú vhodné pre stredomorský štýl a kvapku kúzla v záhrade je možné pridať pomocou figúrok zvierat, trpaslíkov a ďalších. rozprávkové postavičky. Poslednú možnosť určite ocenia vaše deti..

myšlienka svetlej dekorácie dvora

Kamene v kombinácii s kvetmi dokonale doplnia dizajn dvora

myšlienka modernej dekorácie dvora

Z kameňov môžete vytvoriť cestu a zasadiť kvety

Vytvárame nádrže

Len si predstavte, aké príjemné je užívať si v chladnom letnom popoludní chlad čistého rybníka v tienistom kúte vlastnej záhrady. Výstavba nádrže je dosť namáhavý, ale stojí za to.

Umelý rezervoár je možné vykonávať v úplne odlišných variáciách..

 • Malý rybník. Populujte ho rybami, ozdobte kamienkami a leknami a toto miesto bude pre hostí veľkým záujmom a stane sa obľúbeným ihriskom pre mladšiu generáciu..
 • Elegantná fontána. Táto štruktúra môže zaberať veľmi málo miesta a je vhodná pre malé dvory. Ale jeho príjemné šplechnutie bude skutočnou spásou z letných horúčav..
 • Zlomyseľný potok alebo miniatúrny vodopád. Ich šelest relaxuje a vytvára jedinečnú atmosféru relaxácie osamote s prírodou.

možnosť krásnej dekorácie nádvoria súkromného domu

Aby ste boli na dvore príjemní, musíte ho udržiavať čistý

myšlienka krásnej dekorácie dvora

Dobre upravené kvety a stromy budú na dvore vyzerať skvele

variant neobvyklého dizajnu nádvoria súkromného domu

Vedľa cesty je možné zasadiť kvety

Osvetlenie územia

Umelé osvetlenie nádvoria plní niekoľko dôležitých funkcií naraz..

 • Poskytuje mobilitu bez prirodzeného svetla.
 • Výhodne osvetľuje dekoratívne prvky a vytvára ich estetický vzhľad.

Svetlá by mali byť inštalované tak, aby pokrývali celý obvod bez toho, aby zanechali tmavé rohy, a vybavili všetky schody a cesty.

Program povinného osvetlenia zahŕňa aj tieto prvky:

 • fasáda domu;
 • prístavby;
 • parkovisko;
 • Hlavný vchod;
 • oddychová zóna.

Potom prejdeme k dekoratívnym prvkom. Bude to škoda, ak si všetku túto krásu budete môcť vychutnať iba počas denného svetla. Osvetlili sme preto aj všetky fontány, alpské šmýkačky, sochy a záhony..

LED pásy sa stanú skutočným nálezom na ozdobu nočnej záhrady. Môžu zdôrazniť krásu stromov alebo ich umiestniť pozdĺž okraja schodiska..

Z dôvodu hospodárnosti a pohodlia sa vo dvore odporúča používať svietidlá poháňané slnečnou energiou. Neplytvajú vašou elektrickou energiou, a preto nevyžadujú, aby im bola dodávaná elektrina..

myšlienka jasne zdobiť nádvorie súkromného domu

Dvor môžete ozdobiť kvetmi

možnosť modernej dekorácie nádvoria súkromného domu

Návrh nádvoria súkromného domu s altánkom

Organizujeme miesto odpočinku s ohniskom

Územie osobného pozemku si len pýta miesto na varenie jedla na otvorenom ohni. Najbežnejšími možnosťami pre takéto miesto sú grilovanie a grilovanie, ale môžete nájsť aj neštandardnejší prístup..

 • Tandoor. Táto ázijská rúra je dosť objemná, preto pri inštalácii zvážte svoje možnosti. Túto rúru môžete zložiť vlastnými rukami a kúpiť si hotovú..
 • Vonkajší krb. Vytvára úžasný dojem, že ste práve sedeli v obývačke a boli ste nejakým magickým spôsobom prenesení do záhrady. Umiestnite k nemu čalúnený nábytok a urobte si pohodlie, vychutnajte si krásu prírody i teplo krbu.

Majitelia súkromných domov s priľahlými územiami majú skutočne šťastie – krajinný dizajn otvára veľa príležitostí pre ich estetické a funkčné usporiadanie. Na nádvorí vlastného domu nájdete záhradu na prechádzky, rekreačnú oblasť a dokonca aj miesto na varenie..

Znalecký posudok Alina Kvileva.

Video: Vybavujeme nádvorie súkromného domu

50 fotografií nápadov na dizajn pre nádvorie súkromného domu:

možnosť jasnej dekorácie fotografie z dvora myšlienka moderného dizajnu nádvoria obrazu súkromného domu myšlienka nádhernej dekorácie nádvoria obrazu súkromného domu možnosť pre neobvyklú výzdobu fotografie z dvora myšlienka jasného dizajnu fotografie z dvora variant neobvyklej výzdoby nádvoria obrazu súkromného domu verzia obrázku modernej dekorácie dvora myšlienka nádhernej dekorácie nádvoria fotografie súkromného domu variant neobvyklého dizajnu obrazu nádvoria myšlienka moderného dizajnu nádvoria fotografie súkromného domu možnosť svetlej výzdoby nádvoria fotografie súkromného domu myšlienka krásneho obrázku dekorácie dvora možnosť pre krásnu výzdobu nádvoria obrazu súkromného domu myšlienka jasnej dekorácie fotografie z dvora myšlienka neobvyklého dizajnu nádvoria fotografie súkromného domu verzia moderného dizajnu obrazu nádvoria myšlienka moderného zdobenia nádvoria fotografie súkromného domu možnosť jasnej dekorácie obrazu z dvora verzia krásneho dizajnu obrazu nádvoria myšlienka neobvyklej výzdoby nádvoria fotografie súkromného domu myšlienka jasnej výzdoby z dvora fotografie verzia modernej výzdoby nádvoria obrazu súkromného domu možnosť modernej dekorácie nádvoria fotografie súkromného domu myšlienka neobvyklého dizajnu obrazu nádvoria myšlienka nádhernej dekorácie nádvoria obrazu súkromného domu variant jasného dizajnu fotografie z nádvoria myšlienka moderného zdobenia dvora obrazu súkromného domu variant neobvyklého dizajnu fotografie z dvora myšlienka neobvyklej výzdoby nádvoria fotografie súkromného domu verzia moderného dizajnu fotografie z dvora myšlienka neobvyklej výzdoby nádvoria obrazu súkromného domu možnosť krásnej dekorácie fotky z dvora myšlienka jasného dizajnu pre nádvorie obrazu súkromného domu možnosť pre modernú výzdobu fotografie z dvora možnosť krásnej dekorácie obrazu z dvora možnosť nádhernej dekorácie nádvoria fotografie súkromného domu myšlienka jasnej dekorácie nádvoria obrazu súkromného domu verzia modernej fotografie dekorácie dvora možnosť jasnej dekorácie obrazu z dvora myšlienka modernej výzdoby nádvoria fotografie súkromného domu možnosť krásneho dizajnu fotografie z dvora myšlienka neobvyklého dizajnu nádvoria obrazu súkromného domu myšlienka jasnej dekorácie obrazu z dvora možnosť nádhernej dekorácie nádvoria fotografie súkromného domu myšlienka neobvyklého dizajnu fotografie z dvora myšlienka neobvyklej výzdoby fotografie z dvora možnosť modernej dekorácie nádvoria obrazu súkromného domu myšlienka modernej výzdoby nádvoria obrazu súkromného domu možnosť krásnej dekorácie fotky z dvora verzia moderného dizajnu nádvoria obrazu súkromného domu

Previous Post
Köksdesign i ljusa färger
Next Post
كيفية اختيار الستائر المناسبة لغرفة المعيشة الداخلية