15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kúpeľňový dizajn 3 m² m.: výber rozloženia, nábytku, povrchových úprav

Renovácia malej kúpeľne je vážnou úlohou, pretože všetci členovia rodiny používajú kúpeľňu niekoľkokrát denne. Napriek svojim malým rozmerom by mala byť vaňa pohodlná pre každého. Okrem toho musí byť usporiadaný tak, aby ležal

osemnásť

osemnásť

aby bola čistá.

Plánovanie

Ako naplánovať malú kúpeľňu? Existujú iba dve populárne možnosti:

  • Jednoduché: pozdĺž kratšej strany je kúpeľňa a všetky ostatné kúpeľňové zariadenia sú umiestnené pozdĺž priľahlej dlhšej strany.
  • Žiadne rohy: predmety sú umiestnené pred kúpeľňou v polkruhu. Táto možnosť zaberá viac miesta. To sa však dá napraviť výberom malého potrubia..

    17

    17

Pri vytváraní projekčného projektu pre malú kúpeľňu zvoľte uhlové usporiadanie vodovodných a nábytkových prvkov. Je žiaduce, aby prvky interiéru boli zaoblené, efektívne, malé. Nakreslite viacero plánov a dobre využite každý decimeter priestoru..

Plánovanie

Pri vytváraní projekčného projektu pre malú kúpeľňu vyberte uhlové usporiadanie vodovodných zariadení a nábytku.

Výber vodovodných potrubí

Vaňa je obvykle rozdelená do niekoľkých zón (tri alebo štyri), v ktorých sú umiestnená vaňa, toaletná misa, umývadlo, bidet a sprchovací kút. Ale s priestorom tri metre štvorcové nie je možné usporiadať všetky tieto vodovodné armatúry. Musíte niečo obetovať. Najčastejšie odmietajú kúpeľ, ako najobjemnejší kus nábytku. Vaňa je nahradená sprchou. Obchody majú obrovský výber kabín s rôznymi možnosťami vrátane hudby a hydromasáže.

16

16

Niektoré rodiny nie sú pripravené vzdať sa kúpeľa. Ak je alebo plánuje malé dieťa, potom je kúpanie nevyhnutné. V takom prípade musíte vybrať rohovú kúpeľňu, ktorá zaberá minimum miesta. Ďalšími kompromisnými možnosťami sú sedací kúpeľ alebo vaňa komplexného tvaru (zužujúca sa smerom k nohám).

15

15

Dôležité: Ak ste sa vzdali sprchovacieho kúta a budete používať otvorený sprchovací kút, potom v malej kúpeľni musíte položiť dlaždice od stropu k podlahe..

štrnásť

štrnásť

Ostatné inštalatérske potreby, ktoré v kúpeľni potrebujete (bidet, toaleta, umývadlo), by mali byť čo najmenšie, závesné a so zaoblenými hranami. Inštalácia na stenu šetrí tonu voľného miesta, ktoré je možné efektívne využiť. Chemikálie pre domácnosť môžete skladovať napríklad pod závesným WC a kompaktnú práčku pod malým umývadlom. Cisterna je samostatný dôvod na úsporu miesta. Zaobstarajte si toaletu s výklopnou nádržkou, na vrch alebo na bok umiestnite nádobu na vodu a priestor kúpeľne rozšírite na šírku tejto nádoby..

Výber vodovodných potrubí

Kúpte si toaletu so sklopnou nádržkou, nádobu na vodu umiestnite zhora alebo zboku.

Kúpelňový nábytok

Kúpte si nábytok iba z materiálov odolných voči vlhkosti. Drevo a korok sú často súčasťou časopisov ako súčasť interiéru kúpeľne. Obrázky časopisov sú však jedna vec a druhá vec sú skutočné prevádzkové podmienky stromu v malom objeme s vysokou vlhkosťou. V malej kúpeľni vydržia drevené skrinky alebo panely niekoľko sezón. Potom bude potrebná výmena. Zastavte preto svoj výber na praktických MDF, plastoch, sklách, drevotrieskových doskách, prírodnom alebo umelom kameni. Ak nemôžete robiť bez prírodného dreva, potom použite drahé odrody odolné voči vlhkosti: wenge, teak, iroko.

13

13

Okrem vodovodných potrubí v kúpeľni potrebujete skrinky, nočné stolíky k umývadlu, police atď. Namiesto niekoľkých nástenných skriniek použite v kúpeľni vstavanú skriňu, celé plátno. Na prvý pohľad zaberie príliš veľa miesta. Ale v skutočnosti je to veľa malých predmetov pozdĺž jednej steny, vďaka ktorým sa ľudia na malom priestore cítia preplnení. Do vstavanej skrine môžete „zbaliť“ nielen zásuvky a predmety, ale aj zrkadlo, bidet, košík na špinavú bielizeň a dokonca aj umývadlo. Skúste skryť všetky drobnosti v stiesnenej kúpeľni. Neprehľadné police a umývadlo sú presne to, čo spôsobuje pocit nepohodlia a nezodpovedá hygienickým pravidlám..

Kúpelňový nábytok

Namiesto niekoľkých nástenných skriniek použite v kúpeľni vstavanú skriňu, celé plátno.

Dvere

1

1

Hlavné pravidlo dverí do kúpeľne: mali by sa otvárať von alebo byť posuvné. Polovica vnútorného priestoru, ktorý „žerie“ dvere dovnútra, je pre plánovanie malej vane úplne neprijateľná. Zrkadlový alebo lesklý vnútorný povrch dverí výrazne pomôže pri rozšírení vizuálneho priestoru v kúpeľni..

12

12

Dôležité: Neignorujte priestor nad dverami. V nástennej skrinke môžete zariadiť vynikajúci úložný priestor neprístupný pre zvieratá a deti, napríklad žieravé chemikálie pre domácnosť.

2

2

Výber materiálov

jedenásť

jedenásť

Prvou požiadavkou na dokončovacie materiály v kúpeľni je odolnosť voči vlhkosti a jej dôsledkom: huba, hniloba atď. To je obzvlášť dôležité pre malé miestnosti. Najlepšia voľba pre malú kúpeľňu – dlaždice na všetkých stenách alebo v kombinácii s farbou odolnou voči vlhkosti.

desať

desať

Nepoužívajte veľké dlaždice: čím menší je priestor, tým menšie by mali byť dlaždice. Tiež by mali byť zlikvidované viacfarebné dlaždice s viacerými dekoratívnymi prvkami. V malom objeme ich jednoducho nemožno správne zadať. Možné a žiaduce sú však kombinácie dvoch sprievodných farieb, okrajov, farebných akcentov na stenách atď. Vyskúšajte nikdy nevyhovujúcu keramickú mozaiku so vzorom pixelov, keď ste na jednom povrchu, akoby v neporiadku, tam sú malé zaujímavo zodpovedajúce dlaždice, ktoré sa hodia.

Výber materiálov

Krásna kúpeľňa

V malých kúpeľniach nepoužívajte matné dlaždice. Naopak lesklý povrch kúpeľne dodá miestnosti na výške. Pokiaľ ide o strop, lesklý úsek alebo maľovanie je vynikajúcim riešením v malej kúpeľni.

deväť

deväť

O maľovaní a omietaní

Na dekoráciu jednotlivých oblastí v malej kúpeľni sa používa omietka odolná voči vlhkosti. Najlepšie je usporiadať takéto zóny po obvode nad stropom, okolo toalety, vo zvislom páse pozdĺž steny oproti kúpeľni. Je však zrejmé, že je nerozumné nanášať takú povrchovú úpravu na samotnú kúpeľňu a umývadlo v blízkosti sprchovacieho kúta: asi o rok budete musieť znova omietnuť a namaľovať..

osem

osem

Malé farby do kúpelne

Okamžite opustite tradičné farebné rozdelenie stien na svetlý vrch a tmavé dno. V stiesnenej kúpeľni tento „progresívny dizajn“ rozdeľuje priestor. A naším cieľom je len to zjednotiť a vizuálne rozšíriť.

Malé farby do kúpelne

Zelená kúpeľňa

Farebná schéma je daná štýlom, ktorý si vyberiete pre výzdobu svojej kúpeľne. Minimalizmus alebo špičkové technológie budú vyžadovať studené svetelné tóny s niekoľkými tmavými akcentmi. Klasika prispôsobená pre malý priestor vám umožní použiť teplé farby: béžová, ružová, broskyňová. V každom prípade kombinácia jasných prvkov, efekt „kaleidoskopu“ v malej miestnosti bez prirodzeného svetla nie je to, čo je potrebné na relaxáciu. Na druhej strane úplne biela alebo obyčajná kúpeľňa sa rýchlo unaví a nudí..

7

7

Riešenie osvetlenia

Jediným spôsobom, ako zväčšiť osvetlenie vane, je naplniť ju rovnomerným a jasným svetlom. Umiestnite na steny a strop niektoré z dnes už obľúbených vstavaných alebo prisadených svietidiel do hliníkového profilu. Svetlo z nich z hľadiska jasu a farby je čo najbližšie dennému svetlu z okna. Vynikajúcou osvedčenou možnosťou sú bodové svetlá po obvode stropu. Musia byť doplnené svetelnými zdrojmi pri zrkadle, pri umývadle. To vám vždy umožní zmeniť povahu osvetlenia od príjemného súmraku po jasné svetlo „ako na operačnej sále“..

6

6

Príslušenstvo

Prvým najdôležitejším kúpeľňovým doplnkom sú zrkadlá. Vyplňte nimi všetky voľné steny, prázdnoty, výklenky v malej kúpeľni. Zrkadlá použite nad kúpeľňou, nad umývadlom. Kúpte si police a skrinky so zrkadlovými dverami. Zrkadlové povrchy vždy rozšíria priestor, čo sa nedá povedať o iných malých dekoratívnych doplnkoch. Novo vyrobené zrkadlá odolné voči vlhkosti sa nezahmlievajú, pretože sú potiahnuté špeciálnou zmesou. Jediný problém s nimi je, že ich často potrebujete vymazať z plaku..

Príslušenstvo

Prvým najdôležitejším kúpeľňovým doplnkom sú zrkadlá

Minimalizmus je vedúcim štýlom v dizajne malých vaní. Jeho základným pravidlom je, že čím je miestnosť menšia, tým menej dielov a prvkov. K stenám je potrebné zladiť potrebné drobné príslušenstvo, ako je fľaša na mydlo, držiak na sušič vlasov, pohár so zubnými kefkami. Dbajte na to, aby vám drobnosti nepadli do oka. To isté platí pre textil do kúpeľa: župany, uteráky. Ako farebné akcenty je lepšie použiť nie mydlovú misku, ale jasný motív dlaždíc, umývadlo v kontrastnej farbe, rastlinu milujúcu vlhkosť na poličke. Táto technika vám umožní dať miestnosti malú malebnosť a nedbalosť, bez pridania zbytočných neprehľadných podrobností..

5

5

Práčka a ohrievač vody

Otázka inštalácie práčky je pre obyvateľov malých bytov veľmi bolestivá..

Rada! inštalácia práčky v susednej kuchyni nefunguje dobre: ​​malá kúpeľňa sa spravidla dodáva s rovnakou malou kuchyňou.

4

4

Ak nemôžete nájsť miesto pre práčku v komore alebo v kuchyni, skúste ju zasunúť pod malý sklopný drez. Prípadne si môžete kúpiť úzky stroj s horným plnením, ktorý sa perfektne hodí na stranu umývadla. Ak správne vytvoríte túto myšlienku, dostanete k umývadlu ďalší toaletný stolík..

3

3

S ohrievačom vody je problém jednoduchšie vyriešiť: je zavesený, a preto je v kuchyni vždy miesto. Zbavte sa objemného starého modelu, kúpte si nový, kompaktný a ekonomický a umiestnite ho do miestnosti vedľa.

Práčka a ohrievač vody

Prípadne si môžete kúpiť úzky stroj s horným plnením, ktorý sa perfektne hodí na stranu umývadla.

Pohodlie v kúpeľni

Zvážte inštaláciu podlahového vykurovania vo vašej kúpeľni. Je to nielen príjemné, ale v zime aj chráni pred prechladnutím. Podlahová plocha malej kúpeľne je malá a náklady na inštaláciu takého vykurovania nebudú veľké..

Kúpeľňa 3 m²:

Malá kúpeľňa 3 metre štvorcové 43 nápadov na fotografie:

Previous Post
Designfunktioner och materialval. Vad mer att tänka på när du väljer en veranda design?
Next Post
نصائح مفيدة لمن يريدون تزيين منازلهم بأيديهم