15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Biely dizajn kúpeľne – kúzlo svetla a čistoty

Kúpeľňa nie je len miestnosťou používanou na hygienické účely, zaujíma dôležité miesto v živote človeka, je navrhnutá tak, aby ráno nabudila energiu a pomohla zmierniť stres po náročnom dni, a preto by mal byť harmonický. Pri renovácii musíte venovať osobitnú pozornosť pozadiu, biela je považovaná za klasické riešenie. Dizajn bielej kúpeľne vyvoláva protichodné pocity: buď bezpodmienečné sympatie k takémuto dizajnu, alebo negatívny prístup spôsobený podobnosťou miestnosti s nemocničnými oddeleniami. Negatívnym aspektom interiéru bielej kúpeľne sa dá ľahko vyhnúť osvetlením alebo jasnými a neobvyklými doplnkami a dekoratívnymi prvkami..

nápad na neobvyklý dizajn bielej kúpeľne

Malý dizajn kúpeľne v bielej farbe

možnosť svetlého interiéru bielej kúpeľne

Kombinácia červenej a bielej bude v interiéri kúpeľne vyzerať veľmi krásne.

možnosť jasného dizajnu bielej kúpeľne

Dizajn kúpeľne je úplne biely

Výhody a nevýhody bielej farby

Každý interiér má svoje pre a proti. Medzi hlavné výhody bielej farby pri zdobení kúpeľne patria nasledujúce faktory.

 • Priestor sa stáva veľmi svetlým, čo je obzvlášť dôležité vzhľadom na skutočnosť, že vo väčšine bytov kúpeľne nemajú prirodzené svetlo.

 • Zdá sa, že priestor je priestrannejší. Toto je nepochybná výhoda vzhľadom na skutočnosť, že miestnosti sú najčastejšie veľmi malé, najmä v sovietskych budovách..

 • Optimálne pozadie pre akýkoľvek farebný dekor. Interiér bude vždy možné ľahko aktualizovať jednoduchou výmenou príslušenstva a urobiť ho relevantným v kontexte nových trendov dizajnu. Tento dizajn bude dlho pôsobiť sviežo..

 • Svetlé odtiene sú tradičné a pokojné, takže pokiaľ v dome žijú ľudia rôzneho veku, nedôjde k generačnému konfliktu. Kúpeľňa bude útulná pre každého.

variant krásneho štýlu bielej kúpeľne

Kombinácia bielej s drevom bude vyzerať veľmi krásne.

predstava o pôvodnom interiéri bielej kúpeľne

Kúpeľňový dizajn je vyrobený v bielej farbe

Svetlé odtiene v interiéri majú tiež niekoľko vážnych nevýhod, dizajn bielej kúpeľne nie je výnimkou..

 • Chlad a určitá formalita dekorácie interiéru, asociácie s operačnou sálou. Kúpeľňa sa zdá byť neobývaná. Tomuto efektu sa dá vyhnúť pomocou dekoratívnych prvkov..
 • Nepraktickosť svetlých farieb pri zdobení priestorov. Svetlé predmety sa rýchlo znečistia, je potrebné časté čistenie, najmä ak sú v dome malé deti, ktoré je ťažké sledovať. Z tohto dôvodu je biela farba často kombinovaná s tmavšími tónmi, aby skryla problémové oblasti..

možnosť krásneho interiéru bielej kúpeľne

Kombinácia bielej, čiernej a ružovej v interiéri kúpeľne

predstava o pôvodnom štýle bielej kúpeľne

Dekorácia steny do kúpeľne je vyrobená z bielych dlaždíc

možnosť svetlého štýlu bielej kúpeľne

Kombinácia bielej a čiernej v interiéri kúpeľne vyzerá veľmi krásne

Vyhýbanie sa asociáciám s nemocničnými priestormi?

Toto vnímanie dizajnu bielej kúpeľne je celkom možné, ak si vyberiete monochromatickú úpravu a inštalatérske práce. Niektoré techniky navrhovania vás zbavia nepríjemných asociácií. Nie je potrebné používať všetky techniky, stačí ich použiť niekoľko, aby bola kúpeľňa skutočne farebná a pohodlná..

Dizajnová recepcia

Ako sa uplatniť pri zdobení miestnosti

Odtiene bielej

Pri zdobení stien a výbere inštalatérskych a nábytkových predmetov nemôžete použiť čisto biele, ale mierne namodralé alebo béžové tóny. Prvý odtieň dlaždice dodá miestnosti chladnejší vzhľad, zatiaľ čo druhý odtieň dodá miestnosti teplejší vzhľad. V prvom prípade stojí za to pridať modré alebo modré dekoratívne prvky, v druhom je rozsah možných tónov oveľa širší: od svetlo hnedej po tmavofialovú. Ďalšou víťaznou možnosťou dizajnu je dlaždica so vzorom svetlého kameňa.

Textúra a textúra

Hrá sa na vlastnostiach dokončovacieho materiálu. Moderní výrobcovia ponúkajú veľký výber dlaždíc s pevným vzorom, ktoré pomôžu vyhnúť sa účinku nudnej a monotónnej nemocničnej chodby alebo kúpeľne. Ďalšou úspešnou technikou je kombinácia rytmov: použitie dlaždíc rôznych veľkostí na povrchovú úpravu povrchov.

Kontrasty

Hra na kontrastoch bude optimálna iba pri výbere nábytku, pretože ľahké vodovodné potrubie vyzerá elegantne, ale môžete tiež experimentovať a vybrať si dokonca aj toaletu, vaňu a umývadlo v kontrastných farbách. Môžete urobiť zaujímavý prízvuk na podlahe jej prevedením v čiernej alebo tmavošedej farbe..

Ostatné farby v povrchovej úprave

Možné možnosti: mozaika, niekoľko jasných dlaždíc na vytvorenie akcentov, farebný vodorovný prúžok, široký zvislý prúžok na jednej zo stien, podlaha iného tónu (toto riešenie vyzerá mimoriadne prirodzene, pretože podlaha je tradične tmavšia ako ostatné povrchy).

Svetlé akcenty

Stačí pridať niekoľko jasných prízvukových detailov, aby dizajn bielej kúpeľne už nepripomínal chirurgickú miestnosť. Najpopulárnejšie príslušenstvo pre dekoráciu: záclony, predložky, mydlo, nadýchané uteráky, kôš na bielizeň, kvetináče atď..

variant pôvodného interiéru bielej kúpeľne

Možnosť návrhu miestnosti v bielej farbe

žiarivo biely nápad na dizajn kúpeľne

Kúpeľňový dizajn v bielej farbe s čiernou podlahou

Výber dlaždíc

Stojí za to postupovať iba podľa vlastných pocitov a preferencií, podľa toho, aký dizajn chcete – studený alebo teplý. Lesklý povrch lepšie rozptyľuje svetlo, matný povrch vám umožní vytvoriť originálnu a zaujímavú kombináciu, ak nainštalujete lesklé inštalatérske práce.

Kombinácia dlaždíc v rôznych odtieňoch bielej pri zdobení priestoru vytvorí neobvyklý interiér.

Požiadavky a starostlivosť

Biely dizajn vyzerá sofistikovane a sofistikovane, ale ukladá určité povinnosti. Budete musieť vynaložiť veľké úsilie, aby bola vždy čistá..

Na čistenie snehovo bielych dlaždíc musíte použiť mäkkú špongiu alebo špeciálne chemikálie pre domácnosť, ktoré je potrebné dôkladne umyť, inak škvrny od mydla určite zostanú, obzvlášť dobre viditeľné na svetlých povrchoch. Pred vchod by ste mali dať malý koberec, aby ste si vysušili nohy. V opačnom prípade sa špina upchá medzi dlaždicami a bude veľmi ťažké ju umyť..

myšlienka jasného bieleho interiéru kúpeľne

Kúpeľňový dizajn v bielej farbe s mozaikovou podlahou

variant neobvyklého dizajnu bielej kúpeľne

Kombinácia bielej a čiernej v interiéri kúpeľne vyzerá veľmi krásne

variant pôvodného dizajnu bielej kúpeľne

Biela v kúpeľni môže byť kombinovaná s čiernymi dlaždicami

Vlastnosti osvetlenia vo svetlej kúpeľni

Nedoporučuje sa používať veľké stropné svetlá, je lepšie inštalovať body s rozptýleným svetlom na steny miestnosti alebo do stropu. Pri tejto možnosti osvetlenia miestnosť neztmavne, pretože svetlý a lesklý povrch bude odrážať svetlo. Z bezpečnostných dôvodov neinštalujte podlahové osvetlenie – v prípade vniknutia vody je možný skrat.

Zaujímavým riešením v dizajne bielych kúpeľní budú LED pásy. Umožnia vám hrať s odtieňmi svetla, ktoré dodajú dokončovacím obkladom rôzne tóny. Vzhľad miestnosti môžete meniť každý deň, steny môžu byť ružové, modré alebo svetlo zelené. Dosiahnete teda efekt neustálej renovácie miestnosti bez zmeny príslušenstva a nových renovácií..

Ak chcete, aby bol priestor vyplnený svetlom, použite zrkadlá a sklenené povrchy, ktoré budú svetlo odrážať a zosilňovať..

predstava krásneho štýlu bielej kúpeľne

Kúpeľňa v bielom kvete bude vyzerať sofistikovane

možnosť pre neobvyklý interiér biela kúpeľňa

Bielu je možné kombinovať s tmavými farbami

Kombinácia dreva a bielej farby vo výzdobe kúpeľne

Drevo vnesie do studenej dekorácie nádych domáceho tepla.

Spôsoby použitia dreva.

 • Drevené trámy na zdobenie stropu (v miestnosti zariadenej vo vidieckom alebo provensálskom štýle vyzerajú harmonicky).
 • Drevené parkety;
 • Zašite vaňu alebo umývadlo na strom;
 • Drevené police na kúpeľňové príslušenstvo;
 • Ratanový nábytok alebo doplnky.

predstava o pôvodnom štýle bielej kúpeľne

V bielej kúpeľni by bolo vhodné použiť krémové dlaždice.

predstava jasného štýlu bielej kúpeľne

Mozaiková podlaha v interiéri kúpeľne bude vyzerať veľmi krásne

predstava o pôvodnom interiéri bielej kúpeľne

Kúpeľňový dizajn v bielej farbe s čiernou podlahou

Možné kombinácie s inými farbami

Biela je ušľachtilá, elegantná a v mysli pevne spojená s čistotou a sviežosťou, ale jej použitie bez riedenia inými tónmi je len zriedka odôvodnené. Preto sa pri dekoratívnych prácach častejšie kombinuje s inými odtieňmi..

 1. Čierno -biela kombinácia. Čierna dodáva vzhľadu miestnosti vznešenosť a sofistikovanosť. Ak sa do malej miestnosti oplatí vsadiť na svetlejšie farby a čiernu ponechajte napríklad na malé akcenty, položte na jednu zo stien šachovnicový vzor, ​​zaveste pár čiernych políc.
 2. Kombinácia s červenou. Ak sa nenecháte strhnúť používaním takej vášnivej farby, môžete si vytvoriť skutočne originálnu a štýlovú izbu. Keď sa červená a biela paleta nezdá dostatočne dynamická, pridajte čiernu. Toto je skutočne výbušná kombinácia..
 3. Kombinácia s modrou alebo modrou vyzerá dosť chladne, ale vytvára efekt pokoja a vyrovnanosti. Môžete hrať morskú tému pomocou kamienkov, farebného piesku, mušlí a pórovitých špongií a zmeniť miestnosť na pobrežie azúrového oceánu.
 4. Biele a zelené farby budú pôsobiť dojmom jarnej sviežosti. Živé rastliny budú v tejto súvislosti tiež vyzerať výhodne..
 5. Sivá a biela kombinácia bude skvelým riešením pre high-tech alebo minimalistický štýl. Takáto dekorácia interiéru vyzerá štýlovo a draho, ale toto je najchladnejšia možnosť kombinácie..

myšlienka neobvyklého interiéru bielej kúpeľne

Možnosť kombinácie bielej a ružovej v kúpeľni

predstava jasného bieleho interiéru kúpeľne

Kombinácia bielej a čokolády v interiéri kúpeľne

Výber nábytku

Ak to veľkosť miestnosti umožňuje, na dizajn je možné použiť rôzny nábytok: ležadlá, mäkké kreslá, taburetky, stoly, police, malé komody a police. Aj keď je výber kusov nábytku vzhľadom na ich funkčné vlastnosti malý, pomôžu navrhnúť osobnú SPA zónu, dodať obytný vzhľad a navodia pocit pohodlia..

Farba nábytku závisí od vašich preferencií, ale toto je najvhodnejší prípad na vytváranie jasných akcentov v dizajne, takže nie je potrebné vyberať iba svetlé farby. Červená, modrá alebo zelená ležadlo, hnedé ratanové kreslo, taburet s čiernymi nohami zdôraznia individualitu a jedinečný vzhľad vášho domova.

variant krásneho dizajnu bielej kúpeľne

Krásne osvetlenie zrkadla do kúpeľne vyzerá úžasne

variant pôvodného štýlu bielej kúpeľne

Kúpeľňu môžete dodatočne ozdobiť kvetmi.

myšlienka neobvyklého štýlu bielej kúpeľne

Celá kúpeľňa je biela

Niektoré nuansy dizajnu

Na vytvorenie relaxačnej kúpeľnej atmosféry môžete pridať živé rastliny, prútený nábytok, sviečky a kadidlo, mušle a ozdobné kamene, úhľadné stohy obyčajných uterákov.

Nepoužívajte príliš veľa tónov, stačia dva alebo tri. Väčší počet dodá zbytočné spestrenie a vizuálne zmenší priestor..

myšlienka krásneho dizajnu bielej kúpeľne

Kúpeľňový dizajn v bielej farbe s čiernymi keramickými dlaždicami

variant pôvodného interiéru bielej kúpeľne

Kombinácia bielej a čiernej v interiéri kúpeľne vyzerá veľmi krásne

Použitie dekoratívneho kameňa je celkom prijateľné, ale v malých miestnostiach by sa malo používať v obmedzenom množstve. V opačnom prípade tmavý kameň neumožní priestornosť, ktorá dáva malému priestoru ľahší povrch..

Biely dizajn uspokojí potreby aj tých najnáročnejších obyvateľov bytov alebo domov. Hra s dekoratívnymi prvkami vytvorí vzhľad miestnosti, ktorá spĺňa požiadavky ľudí s konzervatívnym vkusom i tých, ktorí sa usilujú o originálny a jedinečný dizajn kúpeľne..

Video: Kúpeľňový dizajn v bielej farbe

50 zaujímavých fotografických nápadov pre dizajn kúpeľne v bielej farbe:

myšlienka neobvyklého interiéru bielej kúpeľňovej fotografie verzia nádherného štýlu bieleho obrázku do kúpeľne myšlienka jasného dizajnu bielej kúpeľňovej fotografie verzia pôvodného interiéru bieleho obrázku do kúpeľne nápad na neobvyklý dizajn bielej kúpeľňovej fotografie možnosť jasného štýlu bieleho obrazu kúpeľne verzia pôvodného interiéru bieleho obrázku do kúpeľne predstava krásneho štýlu bielej kúpeľňovej fotografie myšlienka krásneho dizajnu bieleho obrázku do kúpeľne verzia neobvyklého interiéru bielej kúpeľňovej fotografie verzia pôvodného štýlu bieleho obrázku do kúpeľne myšlienka jasného dizajnu bielej kúpeľňovej fotografie možnosť krásneho dizajnu bieleho obrázku do kúpeľne myšlienka neobvyklého interiéru bielej kúpeľňovej fotografie originálny štýl predstavy o bielej kúpeľni možnosť jasného štýlu bielej kúpeľňovej fotografie verzia pôvodného interiéru bielej kúpeľňovej fotografie myšlienka žiarivo bieleho dizajnu kúpeľne nápad na neobvyklý dizajn bielej kúpeľňovej fotografie možnosť krásneho interiéru bielej kúpeľňovej fotografie myšlienka pôvodného interiéru bieleho obrazu kúpeľne verzia neobvyklého štýlu bieleho obrázku do kúpeľne predstava krásneho štýlu bielej kúpeľňovej fotografie myšlienka neobvyklého dizajnu bieleho obrázku do kúpeľne možnosť svetlého interiéru bielej kúpeľňovej fotografie predstava krásneho interiéru bielej kúpeľňovej fotografie verzia pôvodného dizajnu bieleho obrázku do kúpeľne možnosť jasného štýlu bielej kúpeľňovej fotografie myšlienka neobvyklého štýlu bieleho kúpeľňového obrázku možnosť krásneho dizajnu bielej kúpeľňovej fotografie myšlienka pôvodného interiéru bieleho obrazu kúpeľne verzia jasného štýlu bieleho obrázku do kúpeľne nápad na originálny dizajn bielej kúpeľňovej fotografie myšlienka krásneho bieleho interiéru interiéru kúpeľne variant neobvyklého dizajnu bielej kúpeľňovej fotografie predstava jasnej bielej fotografie interiéru kúpeľne variant neobvyklého štýlu bielej kúpeľňovej fotografie možnosť krásneho dizajnu bielej kúpeľňovej fotografie myšlienka jasného bieleho interiéru interiéru kúpeľne verzia pôvodného štýlu bieleho obrázku do kúpeľne možnosť krásneho interiéru bieleho obrazu kúpeľne myšlienka krásneho dizajnu bielej kúpeľňovej fotografie verzia neobvyklého štýlu bieleho obrázku do kúpeľne možnosť jasného dizajnu bielej kúpeľňovej fotografie verzia pôvodného štýlu bielej kúpeľňovej fotografie myšlienka neobvyklého interiéru bieleho obrázku do kúpeľne myšlienka krásneho štýlu bieleho obrázku do kúpeľne možnosť svetlého interiéru bielej kúpeľňovej fotografie variant neobvyklého dizajnu bieleho kúpeľňového obrázku myšlienka originálneho dizajnu bieleho kúpeľňového obrázku

Previous Post
Japansk stil i interiören med en modern tolkning
Next Post
كيف تختار النمط المناسب لتصميم مطبخك