15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ako si vybrať správny dizajn obkladov do kúpeľne

Nové stavebné materiály priťahujú pozornosť majiteľov súkromných domov a bytov. Vyznačujú sa jedinečným vzhľadom, používaním moderných technológií pri ich tvorbe. Dlaždice získava na popularite a nové technológie zlepšili vlastnosti a vytvorili modely s neobvyklým vzhľadom. Aby sa obyčajná miestnosť zmenila na pohodlné miesto na hygienické postupy, je potrebné v kúpeľni vytvoriť jedinečný dizajn dlaždíc..

kúpeľňové obklady

V každom dome je kúpeľňa miestnosťou na hygienické postupy..

Výhody dlaždíc

Svojou kvalitou už dlhšiu dobu teší kupujúcich. Existujú podobné vlastnosti ako iné materiály, ale je ich málo. Dlaždica má ďalšie výhody, vďaka ktorým je unikátna.

návrhy obkladov do kúpeľne

Dizajn v kúpeľni by mal byť v prvom rade pohodlný, ako aj jednoduchý a sofistikovaný..

 • Odolnosť proti vlhkosti. V kúpeľni je potrebné použiť možnosti s vysokou odolnosťou proti vlhkosti. Dlaždica je schopná udržať svoj tvar pod vplyvom obrovského množstva vody.
 • Trvanlivosť. Ak majitelia alebo hostia domu bežne manipulovali s dlaždicami, počas inštalácie boli všetky procesy vykonané správne, bude môcť vydržať vo vynikajúcom stave niekoľko desaťročí. Možnosti keramiky a skla nevyžadujú osobitnú starostlivosť, je lepšie to konkrétne neovplyvňovať. Kamenná verzia je rozmarnejšia. Ak beriete mramor, musí byť brúsený každé 3 roky..
 • Široký výber. Môžete si kúpiť možnosti rôznych veľkostí, farieb a textúr. Môžete si ľahko vybrať dizajn dlaždíc pre kúpeľňu.
 • Nenáročná na starostlivosť. Na čistenie nie je potrebné kupovať špeciálne výrobky. Môžete čistiť chemikáliami, pretože neovplyvňujú materiál.

dizajn dlaždíc do kúpeľne

Kúpeľňové obklady nie sú zďaleka nové.

Výhody pomáhajú nielen zamerať sa konkrétne na obklady do kúpeľne, ale ich aj použiť pri výbere.

Zdobenie kúpeľne sami

Problémy vznikajú z malého priestoru. Majitelia súkromných domov alebo luxusných bytov si môžu dovoliť veľké kúpeľne, v ktorých je možné krásne naaranžovať dlažbu. V bežných bytoch nie je dostatok miesta, musíte dodržať niektoré pravidlá, aby bola miestnosť krásna, pohodlná a vizuálne ju zväčšila..

dizajnová dlažba v kúpeľni

S pomocou tohto materiálu môžete vyzdobiť miestnosť veľmi odvážne a originálne a úplne bez obetovania metrov štvorcových.

Dizajn obkladov v kúpeľni láka svojou pestrosťou. Najprv stačí študovať obľúbené modely na trhu. To vám umožní vopred vybrať možnosti, ktoré zodpovedajú štýlu miestnosti. Ďalej si sami napíšte parametre, podľa ktorých budete dlaždice vyberať: farby, vzory alebo rôzne efekty, veľkosť, množstvo, kvalitu dlaždíc, maximálnu cenovú hladinu.

kúpeľňa v klasickom štýle

Povrchová úprava kúpeľne vyžaduje starostlivosť a pozornosť..

Dbajte na kvalitu. Nestojí za záchranu: vysokokvalitná verzia vydrží niekoľko generácií, nekvalitná-maximálne rok. Keramické dlaždice musia mať vysokú odolnosť voči vysokým teplotám a vysokej vlhkosti. Vopred vypočítajte presné množstvo materiálu. Ak vykonáte výpočty správne, budete sa môcť vyhnúť chybám a opakovanému vráteniu do obchodu, čo je strata času..  

fotka dlaždice do kúpelne

Renovácia hygienickej miestnosti by mala byť vykonaná tak, aby bola krásna, útulná a pohodlná..

Vlastnosti obkladov do kúpeľne

Existujú určité funkcie, ktorým by ste pri výbere mali venovať pozornosť.

krásne obklady do kúpelne

Dnes existuje veľký počet výrobcov keramických dlaždíc.

 • Zamerané na ľudí s akýmkoľvek príjmom. Vyrába sa v obrovských množstvách a na veľkých plochách, čo umožňuje jeho predaj ľuďom bez ohľadu na ich príjem. Drahšie možnosti budú mať samozrejme lepšiu kvalitu a sú prezentované vo viacerých veľkostiach, farbách, efektoch, ale vyvíjajú sa aj lacné modely s prihliadnutím na moderné technológie..
 • Netoxický. Toxíny sa zničia počas praženia. Ak budete kachličku používať dlhší čas alebo máte vo svojom dome deti, vášmu telu sa nič nestane..
 • Nízka pravdepodobnosť reprodukcie baktérií a húb. Ten posledný sa často nachádza v kúpeľni, čo robí starosti mnohým majiteľom. Počas výroby je materiál opakovane vystavený vysokým teplotám. To zabíja všetku mikroflóru, preto, na rozdiel od mnohých iných materiálov, dlaždica znižuje hladinu baktérií na minimum..

modré dlaždice

Každý si bude môcť vybrať presne tú možnosť, ktorá sa mu najviac páči alebo zodpovedá cene.

Medzi spojmi stien sa môže vytvárať pleseň. Nie je to kvôli dlaždiciam. Steny v bytoch nie sú ošetrené, preto pri pokladaní určite použite antimykotikum.

Nuansy z technickej stránky

Na dlažbu v kúpeľni sú kladené nasledujúce technické požiadavky:

 • Odolnosť voči vysokým teplotám;
 • Stabilita voči vysokej vlhkosti;
 • Vonkajší povlak zakúpeného materiálu nesmie vyblednúť;
 • Na umývanie sa často používajú chemikálie pre domácnosť, takže keramické dlaždice musia byť voči nim odolné;
 • Dlažba musí odolávať ohybu a oderu.

možnosť dlaždíc do kúpeľne

Dlaždica je hypoalergénny materiál, úplne netoxický.

Ako vidíte, technické vlastnosti materiálu pre steny a podlahy sú odlišné. Na dlažbu na podlahu je trochu viac požiadaviek, mala by byť kvalitnejšia, odolnejšia. Výnimkou je použitie jedného druhu na podlahu a steny. Takéto modely sú pre kupujúceho nerentabilné: na podlahu sa používajú drahšie dlaždice ako na steny..

Dôležité! Na podlahu nepoužívajte obklady. Je to nerentabilné, pretože to bude mäkšie a menej odolné voči stresu..

návrhy obkladov do kúpeľne

Môžete si byť istí, že ani pri dlhodobom kontakte s materiálom nedôjde k žiadnym alergickým reakciám..

Pri renovačných prácach je materiál často zlomený alebo úmyselne narezaný. Po zmeraní plochy povrchovej úpravy zakúpte o 15% viac dlaždíc. Ak rozbijete malé množstvo, nič nestratíte. Na výpočet zmerajte plochu podlahy a stien v miestnosti. Pozrite sa na niekoľko možností presnej veľkosti. Na výpočet množstva obrubníka je obvod kúpeľne delený dĺžkou obrubníka.

Aké sú druhy dlaždíc?

Tento materiál pomáha skrášliť kúpeľňu. Najprv sa však musíte rozhodnúť pre typ. Okamžite venujte pozornosť všetkým hlavným parametrom: cene, kvalite, rozmanitosti farieb a štylistickým riešeniam, trvanlivosti.

dlaždice v klasickom štýle

Pokiaľ ide o dizajn kúpeľne, dlaždice sú najlacnejším materiálom..

Mozaika

Jeden z najdrahších, ale kreatívnych a štýlových prevedení. Výber konkrétnej farebnej schémy a zachovanie celkového štýlu miestnosti je proces, ktorý si vyžaduje určité znalosti. Profesionálny dizajnér so špecifickými znalosťami a skúsenosťami sa spravidla najíma na výzdobu celého domu vrátane kúpeľne.. 

mozaiková dlažba do kúpeľne

Mozaiku si môžete vybrať sami, pretože ste predtým študovali základy dekorácie miestnosti.

Okrem toho môžete urobiť hranu zrkadla, zvýrazniť určité oblasti a urobiť potrebné akcenty. Materiál je veľmi jemný, vyžaduje si zvláštnu pozornosť, preto musíte byť maximálne opatrní. Ak máte priemerný až nadpriemerný rozpočet na vybavenie kúpeľne, mozaiky sú rozhodne nevyhnutnosťou..

Kameň

Môžete použiť prírodnú žulu alebo mramor, ktoré sú dosť drahé, alebo ich imitáciu. Materiál bude trvať dlho, je bezpečný pre zdravie a vyzerá veľmi krásne. Vlastnosti vysvetľujú vysoké náklady. Ak chcete ušetriť, zvoľte umelé možnosti. Styling vás tiež vyjde lacnejšie, ale jeho životnosť je oveľa kratšia..

kamenná dlažba do kúpelne

Vzhľadom na to, že má zvláštnu štruktúru, môžu dizajnéri vytvárať úplne jedinečné návrhy obkladov do kúpeľne..

Porcelánová kamenina

Na vytvorenie efektívneho dizajnu dlaždíc v kúpeľni stojí za to použiť porcelánovú kamenu. Vyzerá to krásne, existujú možnosti zdobenia barokovej kúpeľne. Dlaždice sa používajú vo väčšine domov, pretože sa neboja, že by niečo spadlo. Druhy na predaj ideálne na dekoráciu stien.

porcelánová kameninová dlažba v kúpeľni

Zvláštnosťou takéhoto materiálu je jeho neschopnosť absorbovať vlhkosť a kvapalinu. Preto sa absolútne nebojí vnikania vody ani teplotných zmien..

Ak sú výhodou porcelánového kameniny vysoká pevnosť a dlhá životnosť, obmedzená farebná paleta je jasnou nevýhodou. Pri výbere neglazovaného materiálu buďte pripravení na niekoľko farieb. Problém je možné vyriešiť glazúrou nanesenou na povrch. Pomôže to zvýšiť počet farieb a použiť dodatočnú tlač..

Sklo

Na rozdiel od predchádzajúceho typu vám sklo umožňuje pridať do kúpeľne špeciálne detaily. Môžete si vybrať neobvyklú textúru alebo hladké modely, ktoré môžu meniť farbu v závislosti od typu osvetlenia. Ak vám to nestačí, použite modely s tlačou fotografií. So sklom je potrebné byť veľmi opatrný, zaobchádzať s ním s úžasom.

dizajn sklenených dlaždíc v kúpeľni

Sklo používané na dekoráciu môže byť číre alebo farebné, ako aj lesklé alebo matné, hladké alebo štruktúrované.

Foto dlaždice alebo možnosti 3D

K výberu a inštalácii fotografických dlaždíc v kúpeľni je potrebné kompetentne pristúpiť. Ak vyberiete správnu kresbu a vyzdobíte miestnosť v správnych farbách, budete ju môcť trochu zväčšiť. Napríklad je vhodné zvoliť do kúpeľne námorné témy. Ozdobte jednu zo stien pomocou 3D efektu. To jej umožní ísť do diaľky a miestnosť sa vizuálne výrazne zväčší..

návrh 3D dlaždíc v kúpeľni

Fotografické dlaždice sú perfektné pre akýkoľvek štýl.

Nápady na dizajn keramických dlaždíc

Spoločnosti ponúkajú široký sortiment materiálov: najrozmanitejšie veľkosti, tvary, farby, typy. S jeho pomocou môžete vyzdobiť miestnosť v oboch štýloch a prísť s jedinečným dizajnom.

neobvyklý dizajn dlaždíc

V prípade požiaru v byte je kachľová vaňa najbezpečnejšie miesto!

Typ registrácie Nápad
Podkrovie Jeden z najobľúbenejších trendov sa vyznačuje hrubým obkladom stien spolu s neštandardným príslušenstvom. Dlaždice vám umožňuje vytvoriť vzhľad tehlovej steny. Položte dresing a mierne posuňte rad. Na najpresnejšiu imitáciu tehly zvoľte obdĺžnikovú možnosť, pomer strán je jedna až dve. Pre farebnú schému neexistujú žiadne pravidlá, ale odporúča sa použiť šedý materiál.
Východný štýl Tento smer sa vyznačuje svojimi jasnými farbami, preto je potrebné zvoliť vhodný materiál. Mali by tam byť ozdoby alebo arabesky. Môžete experimentovať, napríklad si vybrať namiesto klasického tvaru – šesťuholník alebo trojuholník..
Krajina Používajte jemnejšie povrchové úpravy a zvýraznite prírodné tóny. Veľké dlaždice vyberajte klasickým spôsobom.
Klasika Univerzálna možnosť pre izbu s malou plochou aj pre veľké byty. Dekorácia steny by mala byť vykonaná v dvoch farbách. Ak použijete dlaždice s geometrickými vzormi alebo fotografickými výtlačkami, kúpeľňa bude originálnejšia..

Každý štýl má svoje vlastné charakteristiky, ktoré by ste určite mali vziať do úvahy pri výbere dlaždice.. 

dekorácia steny s dlaždicami

Nebojte sa experimentovať a pridajte svoje nápady.

Ako si vybrať veľkosť dlaždice?

Keď ste sa rozhodli pre typ dlaždice a jej štýl, musíte zvoliť veľkosť. Dávajte pozor na veľkosť a tvar kúpeľne. Ak urobíte správne merania, materiál bude pre miestnosť ideálny, preto bude menej odpadu a finančných nákladov. Môžete tiež znížiť počet švov..

kúpeľňové obklady

Najlepšie je vybrať dlaždice tak, aby ste ich nemuseli rezať..

Veľké dlaždice sú obľúbenejšie. Je to praktické, vhodné pre takmer všetky štýly, bude tam menej švov a zvýši sa rýchlosť práce. Najlepšia podlaha je porcelánová kamenina. Upozorňujeme, že ak má povrch ohyby alebo oblúky, nemali by ste vyberať veľké dlaždice. Použite mozaiku alebo malé možnosti.

Farebné spektrum

Farba hrá v dekorácii kúpeľne obrovskú úlohu. Správna farebná schéma môže miestnosť opticky zväčšiť, urobiť krajšou a jasnejšou. Harmónia podlahových dlaždíc s obkladmi je dôležitá, najčastejšie sa na dekoráciu vyberie jedna alebo podobné farby.

lila kúpeľňové obklady

Najdôležitejším pravidlom pri výbere farebnej schémy dosiek je osvetlenie vašej kúpeľne..

Farebné nápady.

 • Biely. Ideálne pre každú izbu. Je schopný vizuálne zväčšiť priestor. Zvážte znečistenie tejto farby. Nepreháňajte to s bielou, pretože miestnosť sa môže zmeniť na nemocnicu. Môžete pridať čierne dlaždice, zvýrazniť osvetlenie určitých vzorov a pridať jasné farby.

biele obklady do kúpelne

Biela farba je veľmi ľahko znečistená, musíte ju neustále monitorovať a pravidelne udržiavať čistotu..

 • Svetlomodrá a modrá. Často sa používa pri návrhu kúpeľne. Ideálne pre námorný štýl s dekoratívnymi prvkami, ako sú mušle, kamene privezené z mora.

modré dlaždice

Pôvodný nápad je vybaviť kúpeľňu v modrých tónoch s morskou tematikou.

 • Zelená. Je schopný dodať človeku harmóniu a upokojiť ho. Nevyzdobte celú miestnosť zelenou farbou, pridajte ďalšie farby alebo zaujímavé dekoračné prvky.

zelené obklady do kúpelne

Zelená je pokojná a odmeraná farba, ktorá dáva harmóniu.

 • Červená. Moderná a štýlová farba pre vašu kúpeľňu. Dokonale ladí s bielou. Používa sa v orientálnom štýle a art deco. Môžete ozdobiť iba jednu stenu veľkými červenými dlaždicami, pričom na to zameriate pozornosť.

červená dlažba do kúpeľne

Pre sebavedomé a impulzívne osobnosti bude červený dizajn kúpeľne nádherný..

 • Žltá. Jasná farba, ktorá môže navodiť dobrú náladu a vytvoriť príjemné prostredie. Kombinuje sa s mnohými farbami.

žlté obklady do kúpelne

Žltá a oranžová dodajú každej kúpeľni teplo.

Dlaždice sú ideálne do kúpeľne. Je praktický, lacný a dostupný v rôznych veľkostiach a farbách. To mnohých desí, pretože sa boja vybrať nesprávnu dlažbu a zničiť interiér miestnosti. Aby ste tomu zabránili, najskôr sa rozhodnite pre veľkosť, farebnú schému, štýl a ďalšie základné parametre. Náš článok vám s tým už pomohol, takže na dekoráciu miestnosti môžete bezpečne použiť dlaždice..

VIDEO: 100 možností pre návrh interiéru kúpeľne s dlažbou.

50 návrhov obkladov do kúpeľne:

farba obkladov do kúpelne návrhy obkladov do kúpeľne fotografia obkladov do kúpeľne so vzorom interiérový dizajn kúpeľne obklady do kúpeľne keramická dlažba do kúpelne krásne obklady do kúpelne krásna fotka dlaždíc do kúpeľne krásny dizajn obkladov do kúpeľne nápady na krásne obklady do kúpeľne krásne obklady do kúpelne krásne možnosti obkladov do kúpeľne trendové obklady do kúpeľne nástenné dekorácie kúpeľňové obklady porcelánová kameninová dlažba do kúpeľne porcelánová kamenina do kúpeľne kúpeľňové obklady obklady do kúpelne modré malá dlažba do kúpelne mozaiková dlažba do kúpeľne obklady do kúpelne obyčajné obklad do kúpelne ružový kúpeľňové obklady v Chruščove obklady do kúpelne v panelovom dome obklady do kúpelne zelené zelená fotka dlaždíc do kúpeľne zelené dlaždice do kúpeľne obklady do kúpelne biele biela fotka kúpeľňových dlaždíc obklady do kúpelne biele kúpeľňa dlažba malá kúpeľňové obklady v Chruščove dizajn dlaždíc do kúpeľne fotka dlaždice do kúpelne nápady na obklady do kúpeľne nápady na obklady do kúpeľne foto nápady na dlaždice do kúpeľne obklady do kúpelne v panelovom dome mozaiková dlažba do kúpeľne foto mozaiky z obkladačiek v kúpeľni kamenná dlažba do kúpelne kamenné obklady do kúpelne kamenná dlažba do kúpeľne foto kúpeľňa dlažba 3 m2 čierne obklady do kúpelne kúpeľňové obklady fotka dlaždice do kúpelne možnosť dizajnu obkladov do kúpeľne možnosti fotografií dlaždíc do kúpeľne foto nápady na dlaždice do kúpeľne

Previous Post
Väggdekoration i sovrummet: extraordinära lösningar
Next Post
أهم أنواع المواقد الكهربائية للمنزل