15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tipy do kúpeľne

Kúpeľňa je jedným z najčastejšie navštevovaných miest v dome. Preto stojí za to zorganizovať kombináciu funkčnosti, krásy a pohodlia. Dizajn kúpeľne musí byť starostlivo premyslený, pričom sa zohľadnia existujúce vlastnosti. Voľný priestor je často obmedzený. Preto musíte premýšľať o možnostiach, ako prispôsobiť potrebné položky do dostupných hraníc..

DIY kúpeľňový dizajn

Hlavnou úlohou dizajnéra je prísť s lakonickým a najpohodlnejším interiérom s výhodným umiestnením potrubí a nábytku

Dekorácia do kúpeľne: dizajn si vyvíjame sami

Sebarozvoj je komplexná úloha. Vzhľadom na mnohé nuansy je možné všetko správne zorganizovať. V obmedzenom priestore prichádza do centra funkčnosť. Útulnosť a krása ustupujú do pozadia. Tento prístup vám umožní pohodlne usporiadať všetky potrebné položky. Niektoré dizajnové triky však pomôžu urobiť interiér atraktívnym a pohodlným..

Kombinácia bielej a svetlo zelenej dlažby v interiéri kúpeľne

Moderný dizajn kúpeľne zahŕňa kombináciu rôznych štýlov interiéru

Čo by malo byť v kúpeľni

Existuje zoznam určitých požadovaných položiek. Vďaka širokému sortimentu sanitárnej keramiky na trhu si môžete vybrať správnu možnosť pre každú izbu.

 • Vaňa alebo sprcha. Voľba je založená na množstve voľného miesta. K dispozícii jacuzzi.
 • Drez. Existujú rohové modely, nástenné a konzoly (vstavané).
 • ZÁCHODOVÁ misa. Za predpokladu, že je kúpeľňa kombinovaná.
 • Zrkadlo, police.
 • Rôzne drobnosti vrátane háčikov na uteráky, vešiakov.

Umývadlo z prírodného kameňa v kúpeľni

Interiér modernej kúpeľne nekladie jasné limity vo výbere doplnkov, ale tiahne k jednoduchým tvarom a prírodným materiálom

Ak to priestor dovoľuje, popísaný zoznam je možné doplniť práčkou.

Plánovanie a dizajn

Pred kúpou všetkého, čo potrebujete, je dôležité rozhodnúť sa pre dizajn. Odporúča sa všetko schematicky prezentovať nakreslením plánu. To vám umožní racionálne spravovať priestor, ubytovať potrebné veci a vopred posúdiť možné nedostatky, chyby rôznych možností umiestnenia. Preto by ste sa mali najskôr rozhodnúť pre web pre každý prvok, vybrať vhodné modely. S takýmto plánom bude oveľa jednoduchšie kúpiť všetko, čo potrebujete v obchodoch..

Rozloženie kúpeľne rôznych veľkostí

Pri plánovaní by ste mali zvážiť všetky možné možnosti umiestnenia vodovodných potrubí

Nakreslené diagramy pomáhajú premýšľať nad komunikačným systémom, skrývať potrubia. Existuje mnoho počítačových programov, ktoré vám umožňujú vytvoriť trojrozmerný obrázok, s ktorým je vhodné pracovať..

Osvetlenie do kúpelne

Pri návrhu kúpeľne je významnou etapou organizácia osvetlenia. Kľúčovým kritériom pri výbere svietidiel je úroveň ich ochrany. Vyžaduje výrobky, ktoré môžu efektívne fungovať v prostredí s vysokou vlhkosťou. Trieda ochrany musí byť najmenej IP44.

Osvetlenie v interiéri kúpeľne

Jasné osvetlenie vizuálne zväčšuje veľkosť kúpeľne

Nástenné svietidlá pri zrkadle v kúpeľni

V blízkosti zrkadla sú potrebné ďalšie svetlá

Odporúča sa vytvoriť viac svetelných segmentov. Spoločné stropné svietidlo a oblasti so samostatnými spínačmi. V blízkosti zrkadla umiestnite niekoľko zdrojov svetla. Môžete pridať osvetlenie pre vodovodné potrubia. Odborníci odporúčajú umiestniť niekoľko políc. Ak ich zvýrazníte, bude to vyzerať veľkolepo. Pri usporiadaní svetla zvážte farebnú schému. Ak je kúpeľňa vyrobená v tmavých farbách, napríklad v hnedej, budete potrebovať výkonné osvetlenie. Inak bude vyzerať pochmúrne..

Moderný dizajn malej kúpeľne

Malý priestor komplikuje úlohu kompetentného dizajnu. Funkčné zaťaženie zostáva rovnaké, ale je potrebné stlačiť všetko do existujúcich rozmerov. Jednou z metód, ku ktorým sa možno uchýliť, je zavedenie skla. Toaleta, kameninový drez a vaňa, inštalované v rovnakom obvode, budú umiestnené od konca k sebe a budú pôsobiť stiesnene. Je to všetko o masívnosti a hmotnosti väčšiny inštalatérskych modelov. Preto stojí za to nahradiť obyčajný drez skleneným. To dodá ľahkosť a priestornosť. Ďalším spôsobom je použitie sklenených priečok. V malej miestnosti nemôže byť žiadna reč o stanovovaní hraníc, ktoré zaberajú miesto. Sklenená priečka vyzerá ľahko, vizuálne neznižuje miestnosť, zaberá minimum miesta a umožňuje efektívne vymedziť niekoľko segmentov..

Malý interiér kúpeľne

Minimálna sada položiek, ktoré je potrebné umiestniť do kúpeľne

Malá kúpeľňa so sprchovacím kútom a práčkou

V malej miestnosti môže byť veľmi ťažké nájsť miesto pre práčku.

Rohová sprcha v interiéri malej kúpeľne

Niekedy je vhodné upustiť od plného kúpeľa a nahradiť ho sprchou.

Ďalším riešením na záchranu voľných meračov je zavedenie konzolovej technológie. Zvláštnosť spočíva v maskovaní „výplne“ predmetov v stene. To zabraňuje tomu, aby inštalatérske práce vyzerali objemne. Existujú modely drezov špeciálne navrhnutých na zabudovanie nad práčku. Potom môžete pohodlne nastaviť oba prvky.

Vlastná kúpeľňa (bez toalety)

Ak je kúpeľňa v dome oddelená, existujú určité dizajnové nuansy. Rozmery oblasti sú často skromné. Pri vytváraní kompetentného dizajnu preto musíte vziať do úvahy vlastnosti miestnosti..

Malý interiér kúpeľne bez toalety

Kombinácia teplých a studených odtieňov je dobrou voľbou pre malú kúpeľňu

Niekoľko tajomstiev, ktoré pomôžu urobiť vašu kúpeľňu praktickou a atraktívnou.

 1. Hlavne svetlá paleta na povrchovú úpravu. Tmavé, svetlé farby dobre pôsobia na akcenty. Dodržujte opatrenie, aby ste nepokazili celkový vzhľad. Svetlý gamut vizuálne dodáva sviežosť a priestornosť.
 2. Povinná prítomnosť zrkadiel. Takéto povrchy vizuálne dokonale rozširujú hranice. Vyhnite sa umiestneniu zrkadiel oproti. Lepšie na jednej alebo dvoch stenách, visiace v pravom uhle.
 3. Zavedenie lesklých povrchov. Odrážajú svetlo, takže miestnosť vyzerá väčšia. Môžete použiť lesklú stropnú strečovú tkaninu. Priestor bude zaplnený svetlom.
 4. Intenzívne osvetlenie. Prirodzené svetlo často nemôže vstúpiť do kúpeľa. Preto stelesnite jasné umelé osvetlenie. Na tento účel sú vhodné obvodové reflektory..
 5. Používajte iba sklenenú priečku. Ak ho nemôžete odmietnuť umiestniť, zvoľte ako vhodný transparentný. Sklo nekradne metre štvorcové, ale vyrovnáva sa s jeho funkciami.
 6. Minimum nábytku. Vybrané modely musia byť kompaktné a funkčné. Potom nezaberie veľkú plochu, nezatíži atmosféru..
 7. Vymeňte štandardnú vaňu za hydromasážny box. Bude to trvať najmenej metre, čo umožní, aby bol priestor priestrannejší..

Zónovanie priestoru kúpeľne farbou

Farba je úžasný spôsob zónovania obmedzených priestorov. Roh s vaňou je možné označiť jednou farbou a umývadlo inou farbou.

Krásne interiéry pre kombinovanú kúpeľňu

Výber vhodného interiéru sa stáva dôležitým krokom. Môže byť kombinovaný so všeobecným štýlom bytu alebo byť úplne iný. Existuje mnoho rôznych prevedení, ktoré vyhovujú tomuto typu prostredia. Odrážajú sa v tabuľke.

Štýl Popis
Provence Hlavný dôraz je kladený na nábytok a textil. Kúpeľňa má však obmedzené rozmery, preto je problematické umiestniť do nej vhodný predmet. Môžete sa spoľahnúť na knižnicu alebo šatník. To platí aj pre textil. Preto by mala byť Provence vyjadrená v dekorácii stien. Vyberte si materiály s kvetinovým vzorom potlače. Paleta je prevažne béžová alebo mliečna. Výtlačky by mali byť nenápadné, tlmené.
Podkrovie Skutočné stelesnenie spojenia rôznych architektonických riešení. Hlavná farba je biela. Musíte doplniť tehlovým odtieňom alebo tónom prírodného dreva. Kovové doplnky, hlavne čierne alebo biele. Odporúča sa urobiť časť steny tehlou, neskrývať potrubia a komunikácie. Minimálne množstvo nábytku.
Škandinávsky Líši sa vo vysokej funkčnosti a minimalizme. Všetky prvky sú pohodlné, tvary a línie sú jednoduché. Medzi dokončovacie materiály sú vhodné dlaždice, sadra, drevo. Paleta farieb sa vyznačuje svetlým odtieňom, nedostatkom jasu, studeným tónom. Podlahová krytina by mala byť v blízkosti stenovej krytiny alebo s ňou v ostrom kontraste. Farba nábytku je vybraná podľa rovnakého princípu..
Pokrokový Vďaka svojej jednoduchosti a minimu podrobností pripomína predchádzajúci štýl. Odkazuje na moderný trend. Interiéru dominujú sklenené, kovové a plastové prvky. Hlavne rovné čiary, maximálne vylúčenie oblých, oválnych tvarov. Paleta farieb je rozmanitá a dosť flexibilná. Povolené je použitie jedného rozsahu alebo kombinácie kontrastných odtieňov. Ak si vyberiete obal s potlačou, mal by byť odlíšený jednoduchými čiarami. Žiadne kvety, žiadne rastliny.
Art Deco Líši sa v slobode dizajnu. Umožňuje vyhnúť sa konzervativizmu, minimalizmu a zvýšenej funkčnosti. Tento štýl sa vyznačuje zmesou originálnych a jedinečných nápadov s výraznými detailmi dekorácie. Takýto dizajn sa zriedka realizuje kvôli nákladom a potrebe dostatočnej plochy miestnosti. Použité materiály sú len prírodné, na ktoré bude potrebné vynaložiť veľké sumy. Podporuje sa množstvo zlata vo výzdobe. Stojí za to starostlivo stelesniť tieto nápady, inak sa art deco môže zmeniť na zlý vkus..

Interiér svetlej vane v škandinávskom štýle

Kombinácia žltej, bielej a šedej v obložení stien je v škandinávskom štýle najbežnejšia

Súčasná vaňa v ekologickom štýle s nádychom minimalizmu

Kombinácia ekologického štýlu a minimalizmu

Veľký interiér kúpeľne v retro štýle

Pre retro štýl sú typické vodovodné armatúry starého vzhľadu a odhalená komunikácia.

High-tech interiér kúpeľne

Maximum chrómových a lesklých povrchov je špičková technológia

High-tech sivé tóny kúpeľne

Nýtovaná kovová stena, sivá farba, dôslednosť v detailoch – veľmi mužný dizajn

Možnosti popísané v tabuľke označujú farby, ktoré sa odporúčajú použiť v konkrétnom prípade. Pri výbere stupnice však vezmite do úvahy plochu, výšku stropov, tvar miestnosti. Ak je vaňa malá, zvoľte prevažne svetlé farby. Opatrne zavádzajte tmavé odtiene. Na strop sú vhodné iba s dostatočnou výškou..

Český interiér kúpeľne

Bohatá bohémska kúpeľňa

Moderný štýl v interiéri kúpeľne

Moderný štýl nie je tak ľahké charakterizovať, môžu existovať priemyselné motívy, hi-tech alebo Zen. Vo všeobecnosti je zameraný na pohodlné každodenné používanie kúpeľne.

Priestranná plocha umožňuje širší výber farieb. Povolené je zavedenie tmavých tónov, odvážnejších riešení tieňovania. Dokonca aj čierna môže byť použitá.

Hlavné chyby v dekorácii kúpeľne

Mnoho ľudí často robí chyby, keď sa pokúšajú implementovať rôzne nápady. V dôsledku toho trpí celkový vzhľad a atmosféra. Vopred preto zistite obľúbené chyby pri vytváraní dizajnu a možnosti, ako ich opraviť..

 1. Nedostatok premysleného plánovania. Ak nie je umiestnenie prvkov naplánované správne, povedie to k mnohým nepríjemnostiam. Problém je obzvlášť akútny v malej kúpeľni. Preto sa odporúča premyslieť si vyplnenie priestoru do každého detailu. To vám umožní vziať do úvahy všetky problémy a pre každý detail vybrať najracionálnejšie miesto..
 2. Atmosféra klubu alebo reštaurácie. Pred stelesnením interiéru z obľúbeného verejného priestoru je dôležité niekoľkokrát premýšľať. V takýchto podnikoch často vládne relaxačná atmosféra a kúpeľne sú dosť mdlé, bez jasného osvetlenia. Takéto prevedenie nie je vhodné pre domácnosť. Atmosféra bude časom depresívna, pretože v takom prevedení budete musieť neustále tráviť čas. Pri organizovaní interiéru odstráňte tmu a tmu, pričom používajte hlavne svetlé farby a maximálne osvetlenie.
 3. Vylúčenie ochranných priečok. Potrebu ochranného závesu je možné vylúčiť, ak je k dispozícii ďalší sprchovací kút. V opačnom prípade pri kombinovanej možnosti budú susedné povrchy neustále zaplavované vodou. Pravidelne budete musieť tráviť čas upratovaním. Kúpte si preto a používajte špeciálny záves, ktorý účinne ochráni priestor okolo pred tekutinou.
 4. Klzká podlahová krytina. Dlaždice sú pre tieto typy priestorov obľúbené. A pri výbere správneho modelu na podlahu veľa ľudí zabúda, že hlavným kritériom nie je dizajn, ale prítomnosť protišmykového náteru. Niektorí ľudia sa rozhodnú umiestniť lesklý, úplne hladký materiál. Keď sa teda voda dostane dovnútra, podlaha sa doslova zmení na klzisko. Takéto chyby môžu viesť k zraneniu, ak sa s nimi nebude opatrne zaobchádzať. Pri kúpe dlaždice sa preto uistite, že je ošetrená špeciálnou protišmykovou zmesou, vďaka ktorej je výrobok trochu drsný. Nechajte lesklý povrch stien.
 5. Tlmené osvetlenie. Táto miestnosť by mala mať vysokokvalitné svetlo. Použitie tlmeného osvetlenia je chybou. Niekedy je nainštalovaný iba jeden svetelný zdroj, pričom sa ignorujú ďalšie, čo vedie k polotme. Okrem hlavného svetla by malo byť vybavené aj niekoľkými bodovými svetlami okolo zrkadla a v ďalších oblastiach. To vašu tvár rozžiari jemne, rovnomerne a jasne..
 6. Použitie papierových tapiet. To je katastrofálna chyba. Papierové tapety skutočne nie sú vhodné do priestorov s vysokou vlhkosťou. Začnú absorbovať vlhkosť a švy sa oddelia. V priebehu času sa plátno úplne stiahne z povrchu. Mali by ste zvoliť spoľahlivejší a praktickejší materiál pre mokré miestnosti. Najpopulárnejšou je dlaždica. Ak chcete použiť tapetu, zvoľte vinyl, prateľný a odolný voči vlhkosti. Je však lepšie kombinovať ich s dlaždicami a nie úplne lepiť všetky steny..
 7. Zanedbanie držiakov na uteráky. Mnohí tomuto detailu nepripisujú dôležitosť. Ak však vopred neuvažujete o umiestnení držiaka, nebude pre uterák vhodné miesto. Preto buď budete musieť ísť za ním, zanechať všade mokré stopy, alebo neustále hľadať miesto pre textil. Dizajnéri odporúčajú usporiadať držiaky vedľa každej oblasti, kde sa očakávajú úpravy vody..
 8. Nedostatok špeciálnej podložky na nohy. Ďalšia maličkosť, ktorá sa často prehliada. Jeho absencia povedie k tomu, že budete musieť stáť na studenej podlahe bosými nohami. Zvyšuje sa riziko pošmyknutia. Pre svoju vlastnú bezpečnosť je najlepšie umiestniť podložku správnej veľkosti a farby. Stane sa roztomilým doplnkom, ktorý správne dopĺňa vytvorený dizajn..
 9. Malá veľkosť drezu. Pôvodný vzhľad, vstavaný snímač, prispievajú k výrobe výrobkov skromných rozmerov. To má negatívny vplyv na funkčnosť. Ak je k dispozícii dostatok miesta, stojí za to umiestniť niekoľko umývadiel. Do malej miestnosti vyberte výrobok, ktorý má širokú misku.

Svetlé lesklé dlaždice v interiéri kúpeľne

Správne zvolená farba dokončovania môže radikálne zmeniť priestor.

Vlastnosti nábytku pre malú kúpeľňu

Viacúrovňový nábytok pomáha šetriť cenné metre. Je na to vyčlenená malá plocha a kapacita je veľká. Odporúča sa čo najviac využiť všetok dostupný priestor okolo neho. Mnoho ľudí ignoruje priestor pod umývadlom. Môžete nainštalovať kompaktný stojan alebo poličku pre ďalšie skladovanie. Využite svoje steny na maximum. Na ne je možné umiestniť háčiky, police.

Vysoké uzavreté regály v interiéri kúpeľne

Aj keď by ste chceli zorganizovať veľa odkladacích miest, je lepšie nepoužívať objemné skrinky, ale uprednostniť úzke a vysoké police.

Otvorené police pod umývadlom

Pri výbere medzi uzavretými a otvorenými úložnými systémami dôverujte svojmu vkusu, ale vezmite do úvahy štýl interiéru

Kľúčovým problémom je možnosť nainštalovať práčku. Toto je jeden z bežných problémov a ťažkých situácií. Koniec koncov, často pre ňu nie je miesto. Preto existujú nasledujúce možnosti riešenia problému:

 • Inštalácia pod umývadlo. Umývadlo by malo byť ploché a mierne nad štandardnou úrovňou.
 • Vedľa umývadla. Ak chcete vytvoriť harmonickú kombináciu, mali by ste ich spojiť pomocou stolovej dosky. Navrch zaveste volumetrické zrkadlo.

Práčka vedľa umývadla v kúpeľňovom prevedení

Skombinujte umývadlo a práčku so spoločnou doskou, aby ste ušetrili miesto

Ak potrebujete umiestniť písací stroj, ale neexistuje pre neho vhodná plocha, mali by ste prideliť malý štvorec. metrov. Môžete nainštalovať sprchovací kút a obsadiť voľné miesto umývacím zariadením. Vedľa neho môžete navyše položiť kôš na bielizeň.

Pre originálnu atmosféru použite rohové zrkadlá. To pomáha vytvoriť vizuálny nárast veľkosti a reprodukuje nekonečné hranie. Aby boli stropy vyššie, použite na ne zrkadlový film..

Použitie zrkadiel na zmenu priestoru v kúpeľni

Každý vie, že zrkadlo rozširuje priestor. Použite to na vizuálne rozšírenie, predĺženie alebo zvýšenie miestnosti. Skúste zrkadlá umiestniť k sebe šikmo a získate zaujímavý výsledok.

Ako ozdobiť rohovú kúpeľňu

Vynikajúce riešenie pre malé rozmery. Rohový model ušetrí veľa miesta. To platí najmä pre štvorcové miestnosti. Rohové modely sa líšia rôznymi tvarmi. Existujú odchýlky v zakrivení. To vám umožní vybrať si originálne a jedinečné výrobky.

Konštrukcia takejto možnosti spočíva v dostupnosti dodatočného priestoru z dôvodu úspory dostupných meračov. Uvoľnený priestor môžete obsadiť rôznymi časťami vrátane práčky a ďalších užitočných predmetov pre domácnosť.

Rohová vaňa v interiéri miestnosti na vodné procedúry

Mini rohová vaňa je dokonalým riešením, kde sa počíta každý centimeter priestoru.

Rohová vaňa v kombinovanej kúpeľni

Rohová vaňa vám umožní umiestniť všetko, čo potrebujete, aj do tesných priestorov

Video: výber vane alebo sprchy

Fotografie najlepších interiérov kúpeľní

Akrylová rohová vaňa v dizajne miestnosti Závesné umývadlá v interiéri kúpeľne Biela a hnedá farba v interiéri kúpeľne Sklenené doplnky do kúpelne Hnedé odtiene v dizajne kúpeľne Vstavaná práčka vedľa umývadla Interiér kompaktnej kombinovanej vane Veľký dizajn vane v stredomorskom štýle Hojnosť modrej v interiéri kúpeľne Interiér kúpeľne v podkroví Kompaktné vodovodné potrubie v kombinovanej kúpeľni Osvetlenie v interiéri kúpeľne súkromného domu Zónovanie umývadla s dlažbou v kúpeľni Tmavé tóny v interiéri kúpeľne Sklenený drez v kúpeľňovom prevedení Kombinácia šedej a bielej farby v kúpeľni Kúpeľňový záves v štýle Provence Béžové odtiene v dizajne kúpeľne Kúpeľňový dizajn so sivou a červenou dlažbou Sprchová kabína v prevedení kombinovanej kúpeľne Moderná kúpeľňa vo vidieckom dome Svetlý mramor v dekorácii kúpeľne Drevo v interiéri kúpeľne Kvety v interiéri kúpeľne Modré steny a biele inštalatérske práce v kúpeľni Priestranný dizajn kúpeľne so sprchovacím kútom Dizajnová výzdoba interiéru kúpeľne Závesné umývadlo v interiéri kúpeľne súkromného domu Minimalizmus v interiéri kúpeľne Prírodné drevo v dizajne kúpeľne DIY dizajn malej kúpeľne Červené obklady v dizajne kúpeľne Rohová vaňa a zelená keramická dlažba Malá mozaika na podlahe v kúpeľni Oranžová farba v interiéri kúpeľne Kombinácia zelenej a bielej v dizajne kúpeľne Smaragdová farba na stenách kúpeľne DIY dizajn malej kúpeľne Retro dizajn kúpeľne Rohová vaňa a predĺžené umývadlo Odtiene hnedej v interiéri kúpeľne DIY interiér kúpeľne Minimalistický interiér kúpeľne Priestranná kúpeľňa vo vidieckom dome Závesné umývadlo s povrchovou úpravou drevo Pôvodný dizajn kúpeľne vlastnými rukami Drevo v dekorácii interiéru kúpeľne Usporiadanie kúpeľne pre domácich majstrov Práčka a kytica kvetov v kúpeľni Odtiene modrej v dizajne kúpeľne

Previous Post
Hogyan válasszunk ovális asztalt a konyhához: fajták, előnyök és hátrányok, tanácsok a tervezőktől.
Next Post
הכנת חלקת גינה: סודות ההסדר באמצעים משתלמים