15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Doska so zámkami alebo „ovládací panel“ pre dieťa vlastnými rukami (príklady fotografií)

Každý rodič upozornil na skutočnosť, že nedávno kúpená hračka už nevzbudzuje záujem o dieťa. Dieťa sa rovnako hrá s vypínačom a štandardnými hrncami, zámkami a kľúčmi. Nie je prekvapujúce, že takéto zvedavé deti od deviatich lezú do zásuviek a nebezpečného zariadenia v každodennom živote. S porušovateľom je potrebné sa jednoducho dohodnúť, ale nie vždy to vyjde. Deti sú neustále zlomyseľné. Pre deti povolené urob si sám veľmi vzrušujúce a vývojová doska so zámkami.

Doska so zámkami alebo „ovládací panel“ pre dieťa vlastnými rukami (príklady fotografií)

Dieťa sa rovnako hrá s vypínačom a štandardnými hrncami, zámkami a kľúčmi

Hlavné charakteristiky vývojových dosiek

Obvykle sa takéto dosky používajú na upokojenie dieťaťa a jeho ochranu. Vyvíjacie dosky pomáhajú rozvíjať prsty dieťaťa, jemnú motoriku, logické myslenie. Prvá umožní prebudenie, rozvíjanie vnemov a proces dôsledného myslenia.

16

16

Fakt. Vývojová doska so zámkami, ktorú vynašla Maria Montessori – „to nie je len možnosť, ako rozptýliť dieťa, ale aj rozvoj významných zručností v každodennom živote. Rozvíja sa inteligencia a predstavivosť. “ Maria Montessori sa postarala o to, aby bol vývoj dieťaťa pri hre lepší, používaný dopytom dodnes.

Predávajú sa aj vývojové dosky, plusom je, že je dovolené dodatočne pridať nejaký vlastný detail, farbu s kresbami a fotografiami. Existujú funkcie na zmenu továrenského modelu na inú časť, aby sa hravé dieťa nenudilo.

15

15

Hovorí sa, že takáto vzdelávacia hračka je vhodná na hranie s dieťaťom od 9, 10 mesiacov do dvoch rokov a nie zložité zariadenia je možné používať až do piatich rokov, pokiaľ ide o detaily na doske.

Hlavné charakteristiky vývojových dosiek

Predávajú sa aj vývojové dosky, plusom je, že je dovolené dodatočne pridať nejaký vlastný detail, farbu s kresbami a fotografiami.

Čo znamená doska so zámkami??

Táto vzdelávacia hračka sa nazýva inak, princíp zostáva rovnaký, na doske alebo preglejke sú pripevnené mnohé zámky, vypínače, krásne gombíky, starý telefón na drôte. Je tiež neobvykle praktické, že je dovolené namaľovať ho podľa vlastného uváženia a čímkoľvek, množstvom obrázkov, čísiel, ovocia, iba výstrižkov z časopisu. Tento typ dosky je u detí mimoriadne obľúbený, pretože zabúdajú na zásuvky. Navyše, ak si vyrobíte takú dosku sami, potom sa nedostane do vašej peňaženky..

štrnásť

štrnásť

Rôzne vývojové dosky

Nie je to solídna vývojová doska. Ak sa vám tento nápad veľmi páči, ale bojíte sa o dieťa, bez ohľadu na to, čo ho poškriabe alebo si pritlačí prst. Dosku je vhodné postaviť z látky, vyzerá ako koberec ako doska. Ak dieťa rád chytá a ťahá všetko, všetky druhy zaujímavých a farebných predmetov. Táto látková doska umožní dieťaťu hrať sa s nikým bez prekážok a ovládať jemné motorické zručnosti. Na výrobu takej mäkkej dosky budete potrebovať tkaninu veľkej veľkosti, veľmi hustú, podobnú závesu a plsti, ktorá bude celkom používať staré veci. Nech sa tkanina zroluje čokoľvek, musíme použiť pohovku alebo veľký vankúš.

13

13

Pripravte si hrubú niť a veľkú ihlu, pripravte si aj rôzne detaily, ktoré budú na doske, môže to byť:

 • Gombíky rôznych veľkostí a farieb a rôznych tvarov;
 • všetky druhy emblémov, vzorov, kvetov je možné vyrezať zo starých vecí;
 • rôzne suché zipsy, je tiež dovolené vystrihnúť z plsti a prišiť na lepivú časť;
 • slučky, uzly, háčiky;
 • rôzne postavy, zo starých vecí, dreva, slnka;
 • malé plyšové hračky, zvieratá a zeleninu a získate celú rozprávku:
 • šnurovanie, stuhy, laná;
 • je možné použiť rôzne šijacie súpravy.

Rôzne vývojové dosky

Dosku je vhodné postaviť z látky, vyzerá ako koberec ako doska

Teraz dáme dohromady všetky prvky mäkkej dosky, prišijeme a prichytíme. Aby vznikla rozprávka na tkanine, je vhodné ušiť rôzne domy, autá, stromy, kvety, oblaky. A plyšové hračky zvierat, ovocia a zeleniny, ak existuje možnosť vyrobiť ich pomocou suchého zipsu, aby sa dieťa mohlo hrať. Tiež rôzne vrecká, do ktorých budú uložené všetky druhy predmetov, deti rady dostávajú a strčia predmety. Pripojte rôzne korálky z rôznych krúžkov a hrubých nití a všetky ostatné požadované časti hračky.

12

12

Obyčajná tvrdá doska. V tomto prípade sa používa doska alebo kus preglejky. Je možné použiť aj iné tvrdé povrchy, fungovať bude aj kartón. Rozhodujete sa podľa veľkosti, závisí to od toho, čo bude na tomto plátne, ale zároveň premýšľajte o tom, kde bude táto inštalácia umiestnená, a zložte.

Ako postaviť kreatívnu dosku takto

jedenásť

jedenásť

Rada. Pred výrobou dosky pre dieťa je vhodné použiť čokoľvek, čo sa vám páči a považujete za potrebné točiť, pohybovať sa a svietiť. Úplne všetko, čo dieťa zaujíma, sa zmestí na hornú časť pracovnej plochy, čím ochránite dieťa pred vlastným hľadaním dobrodružstiev..

Samotný proces prípravy tejto rady je veľmi zaujímavým a vzrušujúcim podnikaním pre všetkých členov rodiny. Mama prevezme dizajn a výzdobu vývojovej dosky. Otecko prevezme prácu pri skrutkovaní dielov, dosku je potrebné spracovať tak, aby dieťa nemalo triesky. Na túto zábavnú aktivitu môžete pozvať príbuzných a priateľov s deťmi, každý sa zabaví.

Ako postaviť kreatívnu dosku takto

Môžu byť použité aj iné tvrdé povrchy, kartón bude tiež fungovať.

Čo je možné použiť na kreatívnej doske:

 • Prvky, ktoré otvárajú dvere, rôzne západky a skrutky (preto je najľahšie otvoriť zámky z rôznych zásuviek s malými držadlami);
 • používajte tlačidlá, spínače a páky (ktoré len cinknú alebo zapnú niečo, napríklad girlandu alebo žiarovku);
 • obyčajný dverový háčik so slučkou, háčik;
 • dverová reťaz, rôzne páčkové spínače;

  desať

  desať

 • bytový zvonček na batérie (vyberte si zvonček podľa svojho vkusu, ale nie dlhý, pretože ho budete často počuť);
 • zámky s kľúčmi, staré hodinky, hodinové mechanizmy zo starých práčok;
 • zásuvka so zástrčkou (aby sa nepoužívali v každodennom živote);
 • korálky, počítadlo, telefónne disky;
 • klávesnica, stará klávesnica, kalkulačka alebo iné zariadenie.

Ak nemáte nepotrebné veci alebo staré náhradné diely, ktoré ste už dávno vyhodili, možno požiadajte o súčiastky svojich starých rodičov a priateľov..

deväť

deväť

Môžete sa skryť za okná alebo dvere, krásne kresby s inou sadou zvierat, dúhou farieb a čísel a dieťa bude hľadať, kde sa skrýva, skrýva sa. Ak dieťa stratí záujem o štruktúru, môžete niečo pridať alebo navrhnúť novú dosku.

Ako postaviť kreatívnu dosku takto

Ak nemáte nepotrebné veci alebo staré náhradné diely, ktoré ste už dávno vyhodili, možno požiadajte o súčiastky svojich starých rodičov a priateľov..

V akom poradí rozhodnete, ako sa vám alebo vášmu dieťaťu bude páčiť viac a do akej miery bude hrať vaša fantázia. Ozdobte prípustnými farebnými kartónmi, maľujte fixkami, farbami, robte rôzne aplikácie. Z preglejky alebo lepenky vytvorte okná, ktoré je možné otvárať a zatvárať zámkami a západkami. V tomto okne môže zavýjať fotka, obrázok, niečo, čo sa bude vášmu dieťaťu páčiť. Pomocou takejto tabule sa dieťa naučí farby a ich kombinácie, naučí sa pomenovať zvieratá, aké zvuky vydáva a počítať čísla, zvieratká, kvety, oblaky, stromy.

osem

osem

Pomocou dosky bude vaše dieťa na dlhší čas zaujímať a rozptyľovať, s potešením bude hrať nové dobrodružstvá každý nový deň a rozvoj motoriky rúk a rozpoznávanie podrobného sveta..

V takom prípade sa môžete pripojiť k hre so svojim dieťaťom alebo nechať hru s doskou osamote, aby si ju nezávisle preštudovalo.

1_04

Ako vytvoriť dosku vlastnými rukami

Pred začatím práce možno budete musieť ísť do železiarstva, kde vám chýbajú diely. Pre základňu je lepšie vybrať dosku, ktorá nevyžaduje ďalšie spracovanie, napríklad nábytkovú dyhu. Ako možnosť vytvorte objemný stojan pre rôzne police, zámky atď. Ako dvere môžete použiť starý laminát alebo hrubú lepenku.

7

7

Rada. Ak sa napriek tomu rozhodnete vyrobiť dvere, pripevnite ich na dva pánty, inak sa zavesia. A je vhodné zvoliť kľučky dverí na železnom základe, jednoduché plastové sa dajú odlomiť alebo vytiahnuť zo štítu.

Pri použití hovoru, aby vás neobťažoval a neobťažoval, je dovolené navíjať na reproduktor penovú gumu.

Nástroje štítu

6

6

 • skladačka alebo súbor Elektra;
 • vŕtačka;
 • akumulátorový alebo sieťový skrutkovač;
 • kliešte na zastrihávanie nechtov, ak sú nechty veľké.

Ako vytvoriť dosku vlastnými rukami

Pri použití hovoru je dovolené navinúť na reproduktor penovú gumu, aby vás neobťažoval a neobťažoval vás.

Kroky tvorby

 1. Vnútri rozdeľte dosky na police a bočné steny. Brúste ich alebo ich trite brúsnym papierom v nádeji, že nezachytíte nepríjemnú triesku.

  1

  1

 2. Špecifikujte polohu všetkých prvkov, aby sa v štíte vyrezal otvor pre prvky, prepínače, zámky atď..
 3. Vyvŕtajte otvory vrtákom, na okno potrebujete dva kolmo.
 4. Pílou vyrežte okná, dvere a vypínač.
 5. Pripravené dosky priskrutkujte na štít pomocou rohov.

  5

  5

 6. Je potrebné upevniť pánty na malý bar, potom sa okno normálne otvorilo.
 7. Na okraj okna je vhodné pripevniť magnetickú lištu, v nádeji, že sa dvere neotvoria samy.
 8. Upevňujeme západky, zámky.2
 9. Odporúča sa umiestniť zadnú časť zvona do štítu, ponechať iba prednú časť s reproduktorom a tlačidlami.
 10. Baterka poháňaná baterkou je spravidla dovolené lepiť.
 11. Zadnú stranu zakryte preglejkou alebo tvrdým kartónom.

  4

  4

 12. Pre pohodlie môžete zhora dodatočne umiestniť držadlo na prenos štruktúry.

Kovanie takého mávajúceho štítu môže trvať tak málo času, ako zhruba dva dni po práci..

3

3

V krátkom čase vytvoríte pre dieťa vlastnými rukami hračku, nielen farebnú, módnu. Ale tiež výučbu čísel, vyfarbovanie farieb a ďalšie kognitívne hry. Dieťa zároveň rozvíja svoje fyzické schopnosti, motoriku, prácu s drobnými predmetmi, s ktorými sa dieťa učí trpezlivosti. A pomocou štítu bude dieťa neustále podnikať a nelezie na nebezpečné miesta, ktoré môžu malému cestovateľovi ublížiť.

DIY vývojová doska pre dieťa

Doska pre deti so zámkom urob si sám 38 nápadov na fotografie:

Previous Post
Dekorativ tegel i inredningen: att välja en stil
Next Post
تصميم مطبخ صغير – الاهتمام بكل التفاصيل