15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Zdobíme interiér detskej izby

Návrh detskej izby by mal byť nielen praktický, funkčný, ale mal by dieťaťu poskytnúť aj príležitosť ponoriť sa do vlastného sveta karikatúr a rozprávok. Pri výbere dekoru je dôležité, aby ste sa okrem iného riadili preferenciami dieťaťa – čo by chcelo, aké obľúbené postavy chce vidieť. Skutočne väčšinu času strávite v tejto miestnosti – na odpočinok, hry, štúdium.

Mladšia dievčenská izba

Pri zariaďovaní škôlky budete musieť hľadať rovnováhu medzi svojim názorom a vkusom malého majiteľa miestnosti.

Pre každý proces musí byť pridelená samostatná oblasť, preto je potrebné uchýliť sa k zónovaniu vesmíru. Ďalším dôležitým aspektom je kvalita použitých materiálov. Musia byť bezpečné, šetrné k životnému prostrediu, spoľahlivé.

Zvážte hlavné odporúčania pre efektívny a praktický dizajn detskej izby.

Zónovanie detskej izby

Hlavným pravidlom je potreba zónovania priestoru. Je potrebné rozlišovať medzi priestorom na spánok a odpočinok, štúdiom, kreativitou, hracím priestorom a miestom na ukladanie vecí dieťaťa. Najbežnejší je princíp rozdelenia miestnosti rozložením nábytku. Menej často sa rodičia uchýlia k zónovaniu záclon, textilu, všetkých druhov stĺpov, oblúkov, dekorácií stien, podláh z rôznych materiálov, používajú obrazovky a priečky.

Poloblúkový ako rozdeľovač priestoru v detskej izbe

Zónovanie miestnosti pomáha naučiť dieťa poriadku.

Existujú tri hlavné oblasti:

  1. „Pracovný priestor“ by vám mal umožniť sústrediť sa, nie byť rozptyľovaný. Na začiatok to môže byť malý stôl, neskôr – plnohodnotné pracovisko. Najlepšie je umiestniť ho k oknu, aby naň dopadalo denné svetlo. V tejto oblasti musíte umiestniť niekoľko políc na notebooky, knihy, kancelárske potreby.
  2. Do „priestoru na spanie“ by mala byť umiestnená posteľ alebo skladacia stolička. Obvykle umiestnené v strede alebo pri stene. Ak máte dve deti, lôžko môže byť dvojstupňové.
  3. „Hrací priestor“ v ranom období preberá hlavnú úlohu pre dieťa v miestnosti. Pretože deti trávia veľa času na podlahe, postarajte sa o koberec. Na skladovanie hračiek môžete vybaviť špeciálne stojany, kúpiť koše, mäkké pufy.

Dve pracoviská v miestnosti pre školákov

Učebný priestor vyčlenený zo zvyšku priestoru umožňuje deťom sústrediť sa a pracovať samostatne

Pravidlá pre výber farebnej palety detskej izby

Verí sa, že farby určitým spôsobom ovplyvňujú psychiku dieťaťa. Teplé žlté odtiene môžu pridať aktivitu, mobilitu. Zelené majú upokojujúci účinok. Pri zariaďovaní miestnosti pre chlapca sa často používajú odtiene modrej, modrej – od azúrovej, tyrkysovej až po hlbokú, nasýtenú.

Zelené steny v detskej izbe

Šťavnatý zelený odtieň aktivuje myslenie dieťaťa a tlačí k novým aktivitám

Interiér detskej izby v béžovej farbe

Béžová farba vytvorí v miestnosti teplú a útulnú atmosféru, dokonca aj okná škôlky sú orientované na severnú stranu

Pre dievčatá je vhodnejšie použiť pastelové ružové, béžové tóny. Môžete ich zriediť neutrálnou šedou alebo pridať trochu smotany, kávy, pomarančových škvŕn. Pridajte jasné akcenty s mrkvou, malinou, koralovými odtieňmi.

Detská posteľ s mäkkým čelom

Interiér detskej izby v pastelových farbách

Je nežiaduce používať viac ako 3 farby súčasne, inak to vyvolá pocit chaosu a neporiadku. Pri výbere hlavného sortimentu záleží na veku dieťaťa – čím je dieťa mladšie, tým by mala byť atmosféra okolo neho pokojnejšia..

Dokončovacie funkcie

Ako podlaha sa najčastejšie používajú parkety, laminát, linoleum, koberec. Výhoda posledného menovaného je v pestrom „detskom“ dekore. Na koberci môžu byť zobrazené obľúbené kreslené postavičky, zvieratá, princezné z rozprávok, cesty, rôzne hry, hádanky. Laminát je pomerne odolný materiál, ktorý sa ľahko montuje. Mínusy – dosť chladné, nezhasínajú zvuky krokov. Korková podlaha sa bude dobre hodiť aj do detskej izby. Je celkom mäkký, teplý, nevyžaduje značné úsilie, zručnosti pri kladení. Prírodné linoleum je trvanlivý a trvanlivý materiál, ktorý môže trvať až 15 rokov. Priateľský k životnému prostrediu.

Drevená podlaha z dosiek v detskej izbe

V každom prípade musí byť povrch podlahy rovný, pružný a nesmie klzký.

Navrhovanie herného priestoru pre predškolské dieťa

V hernom priestore pre najmenších musíte položiť koberec, pretože väčšinu času trávia sedením na podlahe.

Pozor! Dokončovacie materiály musia byť zdravotne nezávadné, trvanlivé a spoľahlivé.

Kresby zvierat na stene detskej izby

Môžete jednoducho namaľovať steny v detskej izbe a nakresliť na ne svoje obľúbené postavičky z rozprávok alebo karikatúr.

Steny sú najčastejšie zdobené tapetami, farbami, drevom. Ak si vyberiete farbu, uistite sa, že v kompozícii nie sú žiadne škodlivé rozpúšťadlá. Vďaka nej bude možné písať na steny, kresliť ako na bridlicovej doske, pretože teraz existujú umývateľné nátery. Pokiaľ ide o prevalenciu, tapety nie sú nižšie ako farby. Sú úplne bezpečné pre zdravie dieťaťa, sú priepustné pre vlhkosť a paru. V závislosti od fantázie, preferencií dieťaťa si môžete vybrať tapetu s dizajnom, ktorý sa vám páči. Jedna z najviac rozpočtových možností na výzdobu interiéru detskej izby. Medzi nevýhody patrí nedostatočná odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Vinylové tapety sú výnimkou, ich trvanlivosť je oveľa vyššia. Pozor by ste si mali dať aj na umývateľné tapety. V prípade, že ich vaše dieťa namaľuje, môžete umenie jednoducho umyť. Stojí za to vybrať si nenápadné, pokojné vzory, jasný dizajn sa môže rýchlo nudiť.

Osvetlenie

Dôležitú úlohu v interiéri detských izieb zohráva osvetlenie. Malo by tu byť prítomných niekoľko svetelných zdrojov. Centrálnym je stropné svietidlo – štandardné lustre alebo štylizované žiarovky – lietadlo, oblak, kvetina. Odporúčame dieťaťu pripraviť nočné svetlo. Nábytok môže byť ozdobený diódovými pásikmi. Nástenná svietidlo dodá večer tlmené a jemné svetlo. Povinným prvkom je stolová lampa. Malo by mať jasné svetlo so správnym odtieňom bez žltnutia..

Svetlé žiarovky nad detským stolom

Dobré osvetlenie by malo byť v každej oblasti detskej izby

Detská izba s vyhradeným priestorom na hranie

Svietidlá s matnými polopriehľadnými tienidlami distribuujú svetlo rovnomernejšie

Výber nábytku

Nábytok je prispôsobený pohlaviu a veku dieťaťa. V miestnosti pre novorodenca budú požadovanými prvkami detská ohrádka, prebaľovací pult, stolička na kŕmenie, šatník, komoda. Časom sa tu objaví nízky stôl so stoličkou, postieľku nahradí plnohodnotné miesto na spanie.

Novorodenecká postieľka v miestnosti s modrými stenami

V detskej izbe pre dieťa je vhodné umiestniť matku pre dospelých, kým dieťa nevyrastie

Dve viacfarebné stoličky v miestnosti brata a sestry

Deťom do troch rokov stačí malý stolík na kreslenie alebo spoločenské hry

Modrá stolička pred písací stôl

Čím bližšie je škola, tým väčšia by mala byť pracovná plocha.

Pre školopovinné dieťa budete potrebovať písací stôl, niekoľko políc na knihy. Postarajte sa o dostatočný počet šatníkov, políc, komod, do ktorých budete dávať osobné veci, posteľnú bielizeň, hračky. Ale nepreťažujte interiér detskej izby ťažkým, masívnym nábytkom. V centre by mal priestor zostať voľný pre hry, zábavu.

Posteľ v podobe auta, rozprávkového domu, balónu pomôže diverzifikovať izbu a poskytne dieťaťu veľa pozitívnych dojmov. Rôzne pohovky, koše, truhly výrazne zvýšia množstvo úložného priestoru.

Detská postieľka v podobe domčeka

Takýto domček pre dieťa si môžete vyrobiť aj sami

Dôležité. Dizajn detskej izby je vybraný nielen na základe veľkosti, usporiadania miestnosti, ale aj s prihliadnutím na preferencie a záujmy dieťaťa.

Sada nábytku so skladacou detskou posteľou

Vstavaný nábytok pomôže vyriešiť problém skladovania v malej miestnosti.

Pri zdobení miestnosti pre dievča sa najčastejšie používajú ružové odtiene. Odporúčame opustiť tento stereotyp a vybrať si z pastelových farieb fialovej, olivovej, oranžovej, broskyňovej, zlatej. Malé kontrastné škvrny dodajú jas. Malému milenke sa musí farba páčiť. Hlavné zameranie je možné položiť na posteľ. Ak máte voľné miesto, zaobstarajte si plnú posteľ s množstvom vankúšov, ako napríklad kreslená princezná. Čelo postele môže byť textilné, zamatové. Ak nie je veľa miesta, podkrovná posteľ, gauč.

V miestnosti by mal byť umiestnený dostatočný počet šatníkov..

Izba pre chlapca nemusí byť vyzdobená v modrých farbách. Vhodné sú zelené, fialové, hnedé, béžové odtiene.

Škôlka v morskom štýle

Dobrý nápad na usporiadanie chlapčenskej izby je štylizovať ju do námorného štýlu. Na dekoráciu stien sú vhodné nástenné maľby s prímorskou krajinou, vinylové samolepky, papier, farebné tapety v modrej, tyrkysovej farbe. Na podlahu budú vhodné parkety, laminát, korok.

Detská posteľná loď s volantom

Rozsah prepracovania škôlky závisí od toho, ako hlboko sa chcete do predmetu ponoriť. Loď na lodi, truhly namiesto šatníkov, výzdoba kapitánskej kabíny – to všetko si vyžiada značné investície

Výroba detskej postele v morskom štýle

Ľahký styling nie je taký drahý a zahŕňa tematickú výzdobu stien, výber vhodných textílií a dekorácií

Vyberte si žiarovky v danej téme – mušle, kamene, okienka, kotvy. Paleta je založená na farbách mora, oblohy, piesku. V priestrannej miestnosti môžete zavesiť hojdaciu sieť. Ozdobte steny obrazmi, panelmi, ozdobnými útesmi, koralmi, maketami jácht.

Interiér detskej izby s modrými stenami

Primárne farby – biela, svetlo šedá a všetky odtiene modrej

Nezabudnite, že deti sú jednotlivci s vlastnými potrebami, záujmami, každé z nich chce mať svoj vlastný priestor.

Modré detské postele v spoločenskej miestnosti

Detská izba pre dvoch chlapcov rovnakého veku

Detská poschodová posteľ vyrobená z dreva

Do malej miestnosti je lepšie dať poschodovú posteľ a uvoľnený priestor využiť na športový kútik

Ak máte dve deti, skúste rozdeliť izbu na dve samostatné časti. To každému z nich umožní žiť vo svojom vlastnom svete. Keď sú postele symetricky usporiadané blízko seba, oddeľte ich prenosnou obrazovkou, nočným stolíkom. Pre dievčatá je vhodné oddelenie závesom, závesom. Pre chlapca a dievča je potrebné zväčšiť priestor medzi miestami na spanie, každému z nich by mala byť poskytnutá osobná skrinka. Poschodová posteľ pomôže ušetriť miesto v malej miestnosti. Ak sa deti nevedia dohodnúť na mieste, navrhnite im pravidelnú zmenu miest. V interiéri pre dve deti je dôležité vybrať podobné materiály, povrchové úpravy, dekor.

Športový interiér

Interiér detskej izby je dovolené vyrábať v športovom štýle. Pomôže to u detí vzbudiť lásku k športu. Vyberte si futbalové, basketbalové, závodné štýly – podľa vkusu dieťaťa.

Dekorácia miestnosti pre mladého basketbalistu

Lopty a košík sú hlavné atribúty interiéru v basketbalovom štýle

Interiér detskej izby v športovom štýle

Je vhodné pokryť podlahu v miestnosti mladého futbalistu zeleným kobercom

Ak máte dvoch chlapcov, miestnosť bude schopná zjednotiť ich záujmy, umožní zonovať priestor. Jeden má rád futbal, druhý basketbal. Použite koberec rôznych odtieňov, napodobňujúci zelenú, oranžovú krytinu. Vyberte si dekoratívne prvky pre každý šport zvlášť. Potom budú mať deti svoj vlastný osobný kútik. Na steny je možné umiestniť rozloženie gólov a loptové koše.

Interiér a vek

Interiér škôlky priamo súvisí s vekom dieťaťa. Pre školákov vo veku 9 – 12 rokov by mala byť miestnosť multifunkčná – hry, štúdium, odpočinok, spánok, stretnutie s priateľmi – pre všetky procesy musíte nájsť roh. Je dôležité vizuálne oddeliť pracovisko od priestoru pre hry pomocou zónovania. Zvýraznite ju žltou, oranžovou, hnedou – tieto tóny prispievajú k koncentrácii. Odporúča sa zdobiť steny zostávajúceho priestoru v neutrálnych farbách. Nebudú obťažovať, ak je to potrebné, nové záclony, nábytkové prvky, dekor prinesú novosť. Používajte univerzálne béžové, krémové, sivé, olivové farby.

Zelená farba v interiéri detskej izby

Každé dieťa by malo mať vlastný písací stôl

Je dôležité vyberať nábytok podľa výšky dieťaťa. Je dovolené nahradiť klasický stôl transformátorom – „vyrastie“ spolu so študentom. Správne umiestnenie dosky je 2 – 3 cm pod úrovňou hrudníka. Polohu operadla stoličky, výšku sedadla je potrebné prispôsobiť.

Záujmy detí v tomto veku sú rôzne. Ako zábava je vhodná bridlica, magnetická tabuľa, stojan na kreslenie, stôl na hranie šachu, skladacie konštruktéry, hádanky – neexistuje jediné pravidlo, interiér závisí od hobby dieťaťa. Najlepším dekorom budú glóbusy, nástenné mapy, obrázky slnečnej sústavy, botanické záhrady, oceány. Usporiadajte špeciálne miesto pre ceny, poháre – nemali by ležať v škatuliach, umiestnite ich na nápadné miesto. Školáci a mladiství budú potrebovať veľa priestoru na odkladanie osobných vecí – uzavreté skrinky, komody, police, čo – každá položka by mala byť na svojom mieste a prístupná.

Vintage geografická mapa na stenu detskej izby

Dekorácia izby pre mladého cestovateľa

Hlavným pravidlom pri výbere interiéru škôlky je sledovať vkus a záujmy dieťaťa. V tejto miestnosti by sa dieťa malo cítiť pokojne, pohodlne. Farby, veci, nábytok, textil, dekoratívne prvky sú povinné dávať dieťaťu pozitívne emócie a dojmy. Koniec koncov, detská izba je špeciálny svet, ktorý umožňuje dieťaťu vykonávať všetky úlohy, hrať sa, relaxovať a niekedy sa ponoriť do sveta snov a fantázie..

Video o hlavných pravidlách plánovania detskej izby

Fotografie rôznych interiérových riešení pre detskú izbu

Malé okrúhle podložky v červenej farbe Izba pre dve dievčatá v ružových tónoch Detská izba v štýle Provence Sivé stoličky na kolieskach v miestnosti súrodencov Návrh detskej izby v modernom štýle Závesné skrinky v ružovej farbe Detská izba s kombinovanou lodžiou Kartónové motýle na stene detskej izby Detská posteľ so zásuvkami Nástenná dekorácia nad sedačkou s detskými kresbami Žltá farba v dizajne škôlky Dizajn škôlky v morskom štýle Ratanové kreslo do detskej spálne Tmavomodrá posteľ v dvoch poschodiach pre chlapcov Dekoračné vankúše na detskú sedačku Závesné postele v detskej spálni Biele vankúše s kotvami na obliečkach na vankúše Papierová tapeta s kvetinovým ornamentom Starožitný nábytok do spálne vo vidieckom štýle Zdobenie miestnosti pre dievča v klasickom štýle Svetlý koberec na drevenej podlahe Modulárny obrázok vo forme geografickej mapy Čiernobiele vlajky na sivej stene Detská izba v štýle škandinávskeho minimalizmu Detská postieľka v izbe vašej milovanej dcéry Rebrík vyrobený z dreva pre druhú úroveň detskej postele Husté modré závesy Podkrovná škôlka v podkroví súkromného domu Čierne steny s bielym písmom Luster v škôlke s originálnymi odtieňmi Po stranách okenného otvoru otvorte police na knihy Pódium v ​​škôlke s výsuvným stolom Interiér škôlky s bielymi stenami Rozkladacia pohovka pred oknom detskej izby Interiér malej detskej izby s otvorenými policami Závesné kreslo do detskej izby Sivý koberec na hnedej podlahe Pracovisko v izbe tínedžera Papierové tapety na stenu detskej izby Červený nábytok v dievčenskej spálni Tapeta v klietke na stene detskej izby Návrh miestnosti pre dvoch chlapcov v modernom štýle rozprávkový dom z dreva pre chlapca v predškolskom veku Dve postele v dievčenskej spálni Hračkový stolík do detskej izby Zásuvky v rebríku do druhého poschodia detskej izby Inteligentný zajac s okuliarmi na stene detskej izby Oranžový nábytok v izbe brata a sestry Písací stôl v spodnej vrstve detskej postele

Previous Post
Kombinera tapeter i hallen – trender 2021
Next Post
تصميم غرفة الأطفال لفتاتين من أعمار مختلفة