15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kuchynský nábytok urobte si sami: kresba a schémy si urobte sami

Na pozadí všeobecného zvýšenia daní, veku odchodu do dôchodku, cien za bývanie a komunálne služby a potraviny sa naši ľudia môžu stať iba zdvihákom všetkých odborov. Ale to nie je zlé. S podporou vlastného nadšenia môžete dosiahnuť neskutočné výšky. Najprv začnime so základmi. Ako vyrobiť kuchynský nábytok vlastnými rukami? A vo všeobecnosti je to možné? Odpoveď je jednoznačne kladná. Vytvorenie náhlavnej súpravy pre váš kuchynský priestor je skvelý protikrízový nápad. Prečítajte si náš článok. Tu nájdete užitočné rady od výrobcov nábytku, preštudujte si schémy návrhu, rezanie materiálu a mnoho ďalších..

Ako vyrobiť kuchynský nábytok vlastnými rukami?

Ako vyrobiť kuchynský nábytok vlastnými rukami?

Výhody nezávislej práce

Pred inštaláciou je potrebné pripraviť a prispôsobiť materiál. A ešte skôr by ste mali pochopiť – je výhodné zostaviť stoly a stoličky vlastnými rukami?.

Vymenujme výhody.

1. Môžete si robiť, čo sa vám páči.

2. Nevýhody môžete odstrániť sami.

3. Schopnosť zmeniť plán a rozloženie počas práce bez zbytočných starostí.

4. Dostatok príležitostí na ozdobu.

5. Kvalita práce, ktorú garantujete.

6 slušné šetrenie peňazí.

Z nedostatkov bude len slušná investícia času. A to je všetko. To však pravdepodobne nie je nevýhoda, ale náklady na opravy. A ak má vaša rodina deti, spoločná práca prinesie veľa pozitívnych emócií. Hlavnou vecou je správne sa pripraviť na celý proces. Pripravte materiál na budúce použitie, najskôr ho vyberte z potreby a mnoho ďalších. Všetko v poriadku.

Hlavnou vecou je správne sa pripraviť na celý proces.

Hlavnou vecou je správne sa pripraviť na celý proces.

Výber nábytku

Ale skôr ako začnete kresliť, je dôležité rozhodnúť sa, čo chcete. Pokiaľ ide o kuchynský nábytok, je to výber typu náhlavnej súpravy. Ale čo sú:

 • rovný;
 • roh;
 • v tvare U;
 • ostrov;
 • paralelné;
 • s barovým pultom;
 • kombinované.

Dôležitý je aj výber typu nábytku. Jedálenský kút môže mať niekoľko miest. Tiež určte, ktorý typ stola so stoličkami je výhodnejší. Môžu to byť voľne stojace stoličky, kreslá, alebo dokonca jednodielna rohová sedačka s pohodlným stolom..

Môžu to byť voľne stojace stoličky, kreslá, alebo dokonca jednodielna rohová sedačka s pohodlným stolom.

Môžu to byť voľne stojace stoličky, kreslá, alebo dokonca jednodielna rohová sedačka s pohodlným stolom..

Ďalšou vecou, ​​ktorú je potrebné mať na pamäti, je veľkosť miestnosti, v ktorej bude oprava prebiehať. Pre každú veľkosť je vhodné použiť iný typ náhlavnej súpravy.

Pre malé priestory 4-6 metrov štvorcových – priame umiestnenie.

S objemom 6-8 – uhlový.

8-12-Uhlový, v tvare písmena U, s tyčou alebo kombinovaný. Fungovať bude aj paralelne.

12-16 a viac – rozhodne ostrovná kuchyňa. Takéto možnosti sú atraktívne kvôli jednoduchému použitiu, funkčnosti a schopnosti vytvárať kulinárske majstrovské diela..

Takéto možnosti sú atraktívne kvôli jednoduchému použitiu, funkčnosti a schopnosti vytvárať kulinárske majstrovské diela.

Takéto možnosti sú atraktívne kvôli jednoduchému použitiu, funkčnosti a schopnosti vytvárať kulinárske majstrovské diela..

Keď ste sa rozhodli pre typ, choďte na dizajn.

Navrhujeme

Dizajn môže byť troch typov:

 • hlavná vec je plán;
 • rozmerové – rezanie;
 • dizajn – perspektívny náčrt.

Každý plní svoj účel. Prvá je potrebná pre základné znázornenie umiestnenia náhlavnej súpravy v kuchynskom priestore. Toto zahŕňa:

 • meranie povrchu stien, stropov, podláh;
 • značenie;
 • načrtnutie hlavných parametrov miestnosti na hárku papiera;
 • náčrt umiestnenia vstavaného nábytku v kuchyni;
 • obraz každého jednotlivého prvku (skrinky, skrinky, police);
 • podrobný výkres vnútorného rámu, ako aj opláštenia každého jednotlivého prvku;
 • určenie rozmerov každého komponentu (priečky, dvere).

Taký podrobný plán vám umožňuje vypočítať požadované množstvo materiálu, spojovacích materiálov a príslušenstva. Už v tejto fáze bude zrejmé, koľko financií bude vynaložených na opravy.

Dôležité. Merania sa musia vykonávať v troch bodoch: podlaha, stena, strop. Nesprávna geometria miestnosti môže ovplyvniť nesúlad v nástenných skrinkách alebo iných prvkoch. Nezabudnite tiež vziať do úvahy umiestnenie hlavných sietí bytu alebo súkromného domu. Platí to pre elektrinu, vodovod a kanalizáciu. Nezabudnite na výfukový systém..

Po vypracovaní primárneho plánu pokračujú v projekte. Toto je skica. Nakreslené perspektívnou metódou. Metóda je založená na koncepte, ktorý určuje prítomnosť jedného alebo dvoch miznúcich bodov. K týmto bodom sú nasmerované všetky horizontálne čiary náčrtu. Tento prístup umožňuje s extrémnou presnosťou určiť budúci dizajn nábytku aj celej miestnosti ako celku. A kreslenie interiéru pomocou vhodných farebných schém vám umožní reprezentovať budúci interiér čo najpresnejšie..

Po vypracovaní primárneho plánu pokračujú v projekte. Toto je skica.

Po vypracovaní primárneho plánu pokračujú v projekte. Toto je skica.

Spravidla musíte na porovnanie vypracovať niekoľko návrhových projektov. Po premýšľaní o dvoch alebo troch možnostiach príde jasné pochopenie konečného návrhu interiéru..

Po predchádzajúcich výkresoch je vypracovaný rezný plán materiálu. Predtým je potrebné vybrať materiál, ale nie ho kúpiť. Rezací plán poskytuje fázovú výrobu práce, ako aj ekonomické a účelné používanie materiálov. Po kompetentnom vypracovaní rezania si môžete kúpiť stavebný materiál.

Po predchádzajúcich výkresoch je vypracovaný rezný plán materiálu.

Po predchádzajúcich výkresoch je vypracovaný rezný plán materiálu.

Rezanie je obrys všetkých potrebných podrobností každého kusu nábytku. Napríklad, ak hovoríme o bočných stenách spodnej skrinky nočného stolíka, potom by mal byť celkový počet týchto stien zapísaný na každý list drevotriesky alebo masívneho dreva (podľa toho, čo ste si vybrali).

Pozitívny výsledok opravy a výroby nábytku vlastnými rukami závisí od toho, ako presne, premyslene a kompetentne zaobchádzate s fázou návrhu. S nedostatkom znalostí, pochybnosťami alebo jednoducho s nedostatkom času je lepšie zveriť túto prácu profesionálovi.

Rezanie je obrys všetkých potrebných podrobností každého kusu nábytku.

Rezanie je obrys všetkých potrebných podrobností každého kusu nábytku.

Môžete tiež použiť hotové programy na internete, prezentované úplne zadarmo. Na internete nájdete dizajn, strihanie a plánovače. Moderná integrácia pre požiadavky používateľov, intuitívne rozhranie a školiace programy umožnia každému stať sa skutočným odborným dizajnérom za niekoľko hodín.

Môžete tiež použiť hotové programy na internete, ktoré sú prezentované úplne zadarmo. Na internete nájdete dizajn, strihanie a plánovače.

Môžete tiež použiť hotové programy na internete, ktoré sú prezentované úplne zadarmo. Na webe je návrh, strih a plánovače.

Merania robíme správne

Aby ste mohli modernú kuchyňu vybaviť vlastnými rukami, musíte miestnosť správne zmerať. To sa robí v nasledujúcom poradí.

1. Vyberie sa referenčný bod, od ktorého budú pokračovať všetky vzdialenosti.

2. Z neho začnete odkladať požadované rozmery a na podlahe alebo stene označíte medzihodnoty.

3. Vykonajte merania na niekoľkých miestach naraz. Pre presnejšie údaje sa vzdialenosti odoberajú na troch miestach na stene: v blízkosti podlahy, v strede a v blízkosti stropu. Geometria miestnosti zvyčajne nie je ideálna, dôjde k odchýlkam. Tak sa budete chrániť..

4. Zmerajte vzdialenosť od inžinierskych sietí bytu. Ak existujú vyčnievajúce potrubia, parapet, vykurovací radiátor (batéria) – zvážte tieto nuansy. Vykonajte opravy v priebehu kreslenia.

Je dôležité čo najpresnejšie určiť všetky vzdialenosti, tolerancie, vzdialenosti a ďalšie dôležité nuansy. Ak máte pochybnosti, nebuďte leniví, je lepšie premerať sa, ako si poškriabať hlavu nad ďalšou chybou.

Rozloženie

Rozhodnite o zozname potrebného nábytku. Za týmto účelom analyzujte svoje potreby a túžby. Spýtajte sa domácnosti, čo chcú. Hlavnou a najdôležitejšou vecou je jednoduché použitie. Doprajte si preto pohodlie domova, spoliehajte sa na tento princíp..

Tu sú prvky kuchynskej súpravy, ktoré vás budú zaujímať:

 • podlahové stojany;
 • závesné skrinky;
 • otvorené police;
 • jedálenský stôl;
 • stoličky;
 • pufy;
 • lavice;
 • skrinky;
 • tácky;
 • doska hlavného stola;
 • doska ostrovného typu;
 • barový pult.

Všetky tieto komponenty dodajú kuchynskému priestoru sofistikovanosť, sofistikovanosť a neobyčajné kúzlo. Hlavnou vecou je vybrať správny dizajn a zariadiť izbu podľa všetkých pravidiel a predpisov. Rozloženie v prvom rade závisí od kvadratúry. Pracovný priestor na varenie by mal spĺňať ergonómiu, funkčnosť a jednoduchosť použitia. Po týchto parametroch už existuje štýl a dizajn..

Pracovný priestor na varenie by mal spĺňať ergonómiu, funkčnosť a jednoduchosť použitia.

Pracovný priestor na varenie musí spĺňať ergonómiu, funkčnosť, jednoduchosť použitia.

Kresba na papier

Veľa práce závisí od kompetentného výkresu. V praxi je to najdôležitejší krok. Pri kreslení písma na list papiera zachovajte jasnú konzistenciu.

Toto je proces práce.

1. Preneste rozmery miestnosti na list papiera. Vytvorte niekoľko kópií naraz, aby ste mali s čím porovnávať a pracovať.

2. Nainštalujte inžinierske siete, vyčnievajúce vodovodné a kanalizačné potrubia, ako aj radiátory a okenný parapet..

3. Uveďte hlavné rozmery.

4. Začnite komponovať priestor pridaním určitých prvkov nábytku.

5. Po nakreslení niekoľkých konceptov preneste posledný na prázdny list papiera..

Tieto akcie je možné vykonať na počítači. Ak máte schopnosti pracovať v AutoCADe, budete schopní ľahko znázorniť diagram v danej mierke. Tým sa odstránia možné nesprávne výpočty. Okrem Autocadu je vhodný softvér ako Archikad, Corel Drow a ďalšie grafické editory..

Ak máte schopnosti pracovať v AutoCADe, budete schopní ľahko znázorniť diagram v danej mierke.

Ak máte schopnosti pracovať v AutoCADe, budete schopní ľahko znázorniť diagram v danej mierke.

Venujte zvláštnu pozornosť výkresom každého jednotlivého kusu dekorácie interiéru nábytku. Upozorňujeme, že každú skrinku, policu, skrinku a stojan budete musieť nakresliť na samostatný list papiera. To sa deje v troch projekciách:

 • čelný;
 • horizontálne;
 • pohľad zhora.

Táto metóda vám umožňuje čo najjasnejšie vizualizovať budúci nočný stolík alebo šatník. Okrem toho určite nakreslite vnútorné rozmery funkčného priestoru obrubníka, jeho rámu. Faktom je, že výroba začne so štruktúrou rámu a bez jej rozmerov nebudete schopní správne vytvoriť vzory. Nezabudnite nechať kvóty 1-3 mm. Je to nevyhnutné pre prispôsobenie dielov, pretože počas procesu montáže môže byť potrebné predĺžiť konštrukciu alebo prispôsobiť existujúcu nevýhodu.

Nezabudnite nechať kvóty 1-3 mm. To je nevyhnutné pre prispôsobenie dielov, pretože počas procesu montáže môže byť potrebné predĺžiť konštrukciu alebo prispôsobiť existujúcu nevýhodu.

Nezabudnite nechať kvóty 1-3 mm. Je to nevyhnutné pre prispôsobenie dielov, pretože počas procesu montáže môže byť potrebné predĺžiť konštrukciu alebo prispôsobiť existujúcu nevýhodu.

Všetky čísla na diagrame označte čitateľne. Nie nadarmo existujú špeciálne GOST, podľa ktorých vzdelávacie inštitúcie vyžadujú vypracovanie výkresu. Ak zrazu po nakreslení diagramu a jeho nesprávnom prečítaní vezmete do hlavy inú hodnotu jedného alebo druhého detailu, všetka práca môže ísť dole vodou.

Všetky čísla na diagrame čitateľne podpíšte

Všetky čísla na diagrame čitateľne podpíšte

Materiály

Z čoho postaviť rohovú kuchynskú súpravu, a dokonca to urobiť sami? Odpoveď znie: je ich niekoľko. Čo bude fungovať:

 • prírodné drevo;
 • MDF;
 • obyčajná preglejka;
 • Fínska preglejka;
 • Kanadská OSB preglejka;
 • Drevovláknitá doska;
 • Drevotrieska;
 • plast;
 • sklo;
 • kameň;
 • kov.

Najdrahšie sú samozrejme posledné tri možnosti. A z nich nie je možné zostaviť všetok nábytok, ale iba časť. Najpopulárnejšie obyvatelia veľkých miest používajú drevotrieskové dosky a MDF. Tieto dve náhrady dreva sú si veľmi podobné štruktúrou. Sú vyrobené zo zvyškov drevárskeho priemyslu (hobliny, piliny, drevný prach). Na tieto dosky sú nalepené plastové fólie. Tento proces sa nazýva postforming..

Tento proces sa nazýva postforming.

Tento proces sa nazýva postforming..

Je lepšie použiť prírodné drevo. Je veľmi bezpečný pre zdravie, šetrný k životnému prostrediu, má estetický a atraktívny vzhľad. Najdôležitejšou výhodou je však vysoký výkon, trvanlivosť a spoľahlivosť..

Podľa druhov dreva do kuchyne sú vhodné tieto:

 • Borovica;
 • Vianočný stromček;
 • Breza;
 • dub;
 • buk;
 • Jabloň;
 • hruška;
 • jelša;
 • popol;
 • matica.

Ale topoľ nie je dobrý. Tento druh dreva má voľnú štruktúru, vďaka ktorej bude výrobok nakoniec nepoužiteľný. Akýkoľvek z hrebeňov uvedených vyššie na výrobu rámu bude stačiť. Na sieť existuje názor, že mäkké plemená, ktoré sú borovicové a smrekové, nie sú vhodné na výrobu rámu. Toto je základná mylná predstava.

Ale topoľ nie je dobrý.

Ale topoľ nie je dobrý.

Mäkké skaly sú veľmi trvanlivé. Prítomnosť živice navyše dodáva výrobkom flexibilitu a viskozitu, odolnosť voči vlhkosti a času. V porovnaní s rovnakým tvrdým dubom alebo jaseňom sú samozrejme silnejšie. Ale nebudete tancovať celý deň a noc na doske, však? Aj keď vydrží takú záťaž.

V porovnaní s rovnakým tvrdým dubom alebo jaseňom sú samozrejme silnejšie.

V porovnaní s rovnakým tvrdým dubom alebo jaseňom sú samozrejme silnejšie..

Na výrobu vonkajších povrchov sú vhodné predné časti fasád, panely, dosky, takmer všetky uvedené druhy, s výnimkou brezy. Ten sa nevyznačuje veľkou krásou jeho textúry. Na vnútorné rámové prvky sa v zásade používa breza..

Na vnútorné rámové prvky sa v zásade používa breza.

Na vnútorné rámové prvky sa v zásade používa breza..

Výroba kuchynského nábytku z dreva je však namáhavý proces, ktorý si vyžaduje špeciálne skúsenosti a obrábacie stroje. Ak ide o vás, potom podrobne zvážime proces výroby dosiek, fasád, panelov a ďalších dielov..

Pri absencii strojov je lepšie zostaviť skrinky a skrinky z drevotriesky alebo MDF. Ale preglejka je vhodná iba pre skrytú prácu a priečky. Väčšinou je vyrobený z tej istej neatraktívnej brezy..

Pri absencii strojov je lepšie zostaviť skrine a skrinky z drevotriesky alebo MDF

Pri absencii strojov je lepšie zostaviť skrinky a skrinky z drevotriesky alebo MDF

Veľkou výhodou použitia drevotriesky a MDF sú relatívne nízke náklady na spotrebný materiál, jednoduché rezanie a tiež obrovský výber rôznych možností. Okrem toho sa na MDF a drevotrieskové dosky dodáva množstvo vhodných tvaroviek, špeciálnych spojovacích materiálov a špeciálnych dekoratívnych mliek. Tento prístup nabáda veľký počet ľudí, aby si vybrali práve takéto výrobky..

Veľkou výhodou použitia drevotriesky a MDF sú relatívne nízke náklady na spotrebný materiál, ľahké rezanie a tiež obrovský výber rôznych možností.

Veľkou výhodou použitia drevotriesky a MDF sú relatívne nízke náklady na spotrebný materiál, jednoduché rezanie a tiež obrovský výber rôznych možností..

Nástroj

Na výrobu drevených výrobkov budete potrebovať:

 • kotúčová píla;
 • hobľovačka;
 • hrúbkomer;
 • fréza;
 • Pokosová píla;
 • manuálna mraznička;
 • elektrický hoblík;
 • skladačka;
 • vŕtačka;
 • hrací automat;
 • vŕtačka;
 • skrutkovač.

Zoznam je pôsobivý. Jedná sa o celú dielňu na výrobu nábytku. Nie každý sa môže pochváliť takýmito strojmi. Ak chcete, môžete sa zaobísť s potrebným minimom. A nahradiť chýbajúce zariadenie ručným nástrojom, z ktorého je možné vyrobiť rovnaké spojovacie a kruhové stroje. V rámci nášho článku nebudeme zvažovať podrobné strojárstvo. Na tieto účely je na internete množstvo špecializovanej literatúry, ako aj video recenzie na vhodné témy..

Ale na zostavenie nábytku z drevotriesky budete potrebovať rádovo menej špecializované vybavenie. Potrebné mať:

 • skrutkovač;
 • skladačka;
 • vŕtačka;
 • skrutkovače;
 • ručná píla;
 • vládnuť;
 • tesárske pravítko;
 • ruleta;
 • olovnica.

Ten je potrebný na inštaláciu vertikálnych regálov striktne kolmých na povrch podlahy.

Podrobné pokyny: montáž náhlavnej súpravy

Prvým krokom je vytvorenie rámu. Ak je váš nábytok vyrobený z dreva, rám je vyrobený z podobného materiálu. Pri montáži z drevotrieskových dosiek z nich možno vyrobiť rám. Ale stojí za to venovať pozornosť hrúbke polotovarov. Minimálna hodnota by mala byť 16 mm. Lepšie je, ak nájdete listy MDF (drevotrieskové dosky) s hrúbkou 20 až 12 mm.

Prvým krokom je vytvorenie rámu.

Prvým krokom je vytvorenie rámu.

Ako prvé sa vykonáva výroba podlahových boxov. Je to nevyhnutné pre následnú montáž dosky. Ten je vyrobený špeciálne na tieto účely. Jeho hrúbka sa veľmi líši od bežných drevotrieskových dosiek pre podstavce a police. Vhodné veľkosti začínajú od 30 mm a dosahujú až 60 mm. Povrch dosky je vyrobený z veľmi odolného plastu, ktorý je odolný voči oderu a vlhkosti.

Ako prvé sa vykonáva výroba podlahových boxov.

Výroba podlahových boxov sa vykonáva predovšetkým.

Po inštalácii dosiek pokračujú k výrobe a inštalácii nástenných skriniek. Sú vyrobené v dostatočnom množstve, aby bola zaistená kapacita všetkých domácich potrieb a pohodlné používanie. Dvere sú vyrobené a zavesené ako posledné, pretože ich bude potrebné upraviť.

Dvere sú vyrobené a zavesené ako posledné, pretože ich bude potrebné upraviť.

Dvere sú vyrobené a zavesené ako posledné, pretože ich bude potrebné upraviť.

Nezabudnite vybrúsiť všetky drážky na inštaláciu zatváracích a zatváracích mechanizmov dverí. Zariadenie musí zaistiť plynulé otváranie, zatváranie a priliehavé priliehanie povrchov.

Keď je nábytok zostavený, pokračujú v jeho impregnácii špeciálnymi farbami a lakmi a ak bola výroba vykonaná z MDF, príslušenstvo sa ihneď nainštaluje.

Keď je nábytok zostavený, pokračujú v jeho impregnácii špeciálnymi farbami a lakmi, a ak bola výroba vykonaná z MDF, príslušenstvo sa okamžite nainštaluje.

Keď je nábytok zostavený, pokračujú v jeho impregnácii špeciálnymi farbami a lakmi, a ak bola výroba vykonaná z MDF, príslušenstvo sa okamžite nainštaluje.

Jedálenský stôl a stoličky sú vyrobené oddelene. Tu je princíp rovnaký ako pri inštalácii náhlavnej súpravy: v prvom rade je rám zostavený z vopred narezaných polotovarov. Potom sa zostavia široké základné povrchy, ako napríklad doska stola, sedadlo na stoličky a bočné priečky..

Jedálenský stôl a stoličky sú vyrobené oddelene.

Jedálenský stôl a stoličky sú vyrobené oddelene..

Čalúnenie si môžete vyrobiť aj vlastnými rukami. Stačí len penová guma alebo iná moderná mäkká výplňová a poťahová tkanina. K nástroju bude pridaná aj stavebná zošívačka a sponky. Na tkanine sú vyrobené vzory na následné rezanie chlopní a čalúnenia stoličiek, lavičiek a dokonca aj pohoviek.

Čalúnenie si môžete vyrobiť aj vlastnými rukami.

Čalúnenie si môžete vyrobiť aj vlastnými rukami..

Voľne stojace skrinky sú vyrobené podobným spôsobom. Hlavná vec, ktorú si treba zapamätať, je základný princíp: najskôr sa vyrobí rám a až potom sa nakreslia bočné steny (ak hovoríme o prírodnom dreve) alebo sa vyrežú v celých častiach..

Voľne stojace skrinky sú vyrobené podobným spôsobom.

Voľne stojace skrinky sú vyrobené podobným spôsobom.

Dizajnové nápady

Výroba nábytku vlastnými rukami vám umožní vybaviť interiér kuchyne podľa vášho vkusu. Nezávislá práca zahŕňa kreatívnu zaujatosť. Keď je všetko hotové, máte pocit estetickej nadradenosti..

Pri inštalácii vlastnými rukami si môžete v dizajne vybrať niekoľko vhodných smerov štýlu. Jedná sa o starý ruský štýl, ako aj o umelé starnutie dreva. Poznámky o nedbalosti pri výrobe, nedostatkoch a malých odchýlkach od ideálu sú pre tieto dva smery dokonalé. To však platí iba pre nábytok z prírodného dreva..

Pri inštalácii vlastnými rukami si môžete v dizajne vybrať niekoľko vhodných smerov štýlu. Jedná sa o starý ruský štýl, ako aj o umelé starnutie dreva.

Pri inštalácii vlastnými rukami si môžete v dizajne vybrať niekoľko vhodných smerov štýlu. Jedná sa o starý ruský štýl, ako aj o umelé starnutie dreva..

Keď je kuchynská súprava vyrobená z drevotriesky alebo MDF, štýl interiéru je daný predtým zvolenou farbou a odtieňom materiálu. Je dôležité ukázať náležitú horlivosť a kompetentne skombinovať existujúci dizajn bytu.

Pozrite sa na výber fotografií k tomuto článku. Nájdete veľa vhodných nápadov na vyzdobenie vášho kuchynského priestoru.

Nezabudnite vo svojom živote nazbierať svoj vlastný, dizajnový nábytok.

Nezabudnite vo svojom živote nazbierať svoj vlastný, dizajnový nábytok..

Nezabudnite vo svojom živote nazbierať svoj vlastný, dizajnový nábytok. Keď to urobíte vlastnými rukami, ukáže sa, že stelesňuje tie najintímnejšie túžby. Tvorte s nami!

Video: DIY kuchyňa

50 fotografických nápadov pre kuchyne pre domácich majstrov

Previous Post
Egy kis konyha stílusos kialakítása 2021 -ben
Next Post
Wir bieten originelle Beispiele für Innenräume