15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Interiérový dizajn malej kuchyne s chladničkou a práčkou

Naše ženy sotva prekvapíte malou kuchynkou. V takzvaných Chruščovových domoch, malých bytoch je kúpeľňa tiež veľmi malá a vzniká otázka, kam dať práčku? Jedinou možnosťou je nainštalovať ho do kuchyne..

kuchyne s práčkou a chladničkou.

Malý kuchynský dizajn s práčkou a chladničkou.

Návrh interiéru malej kuchyne so spotrebičmi

Pri zdobení takejto miestnosti je potrebné všetko premyslieť a vypočítať tak, aby sa po inštalácii kuchynskej linky a zariadenia nedotýkala rohov a bolo pohodlné používať malú kuchyňu. Nebude nadbytočné vidieť fotografie myšlienok od dizajnérov na internete..

Chladnička v kuchyni.

Malá kuchyňa s chladničkou a práčkou.

Zmerajte priestory, určte, kde bude jedálenský stôl stáť, a na základe toho určte, akú kuchynskú súpravu potrebujete. V takýchto kuchyniach je spravidla inštalovaný lineárny nábytok, keď je súprava umiestnená pozdĺž jednej zo stien miestnosti. Alebo je niekedy použiteľná rohová možnosť, keď je nábytok umiestnený pozdĺž dvoch susedných stien. Ak nie je možné umiestniť potrebné domáce spotrebiče mimo kuchyňu, výrobcovia nábytku ponúkajú možnosti so špeciálnym výklenkom, kde môžete nainštalovať chladničku alebo práčku. Individuálne objednávanie nábytku špeciálne pre vašu kuchyňu nie je z hľadiska nárastu ceny kuchynskej súpravy príliš nápadné. Ale táto možnosť vám umožní racionálnejšie využívať kuchynský kút..

kuchyne s rohovým rozložením.

Malý kuchynský projekt s rohovým usporiadaním.

Voľba štýlu a materiálov

Dizajn kuchyne s práčkou a chladničkou v malej miestnosti vás prinúti premýšľať a vypočítať najlepšie usporiadanie. Návrh takejto miestnosti sa vykonáva v dvoch hlavných štýloch:

  • Minimalizmus, keď je kuchyňa zdobená jedným svetlým farebným tónom nábytku a stien. Mali by existovať pastelové farby – béžová, biela alebo mliečna. Malá kresba na tapete v rovnakom tóne ako kuchynská súprava bude vyzerať dobre.
  • Moderné, teplé prírodné farby s malým jasným akcentom vo forme backsplash s lesklými povrchmi a sklom, ktoré vizuálne rozširujú priestor. Odstráňte ďalšie dekoratívne prvky a jasné akcenty – to preťaží miestnosť..

Malá moderná kuchyňa.

Secesný interiér kuchyne s chladničkou.

Vzdajte sa predných dverí, pre kuchyňu to nie je relevantné a dodá to ďalšiemu priestoru v miestnosti, je lepšie urobiť dvere vo forme oblúka alebo dať dvere – akordeón.

Zvláštnu pozornosť venujte výberu materiálov na dekoráciu stien a podláh. Tapeta by mala byť odolná voči vlhkosti a mala by sa dať ľahko čistiť. Je lepšie zvoliť vinyl s hladkým povrchom, sú optimálne pre kuchyňu. Na podlahu položte laminát alebo linoleum odolné voči vlhkosti.

kuchyňa so spotrebičmi.

Malá kuchyňa so spotrebičmi bez vchodových dverí.

Metódy umiestnenia a jemnosti inštalácie domácich spotrebičov

Malá kuchyňa s chladničkou a práčkou znamená maximálnu optimalizáciu pracovného priestoru..

V závislosti od umiestnenia vašej kuchynskej súpravy je nainštalované potrebné vybavenie:

  1. Vzdialenosť medzi náhlavnou súpravou a jedálenským stolom by mala byť do jedného metra.
  2. Uvažujte o rohovom jedálenskom kúte s malou pohovkou a stolom, pod pohovkou je pohodlný výklenok na ukladanie potravín.
  3. Dávajte pozor na to, ako sa dvere náhlavnej súpravy otvárajú, nebude vhodné používať krídlové dvere v malej miestnosti. Na spodnej úrovni náhlavnej súpravy je lepšie zvoliť zásuvky a na vyššej úrovni – skladacie, aj keď to určite nie je lacné, ale veľmi pohodlné.
  4. Výrobcovia teraz ponúkajú veľa možností pre nábytok – transformátor, môžete si kúpiť skladací jedálenský stôl, ktorý v prípade potreby môžete ľahko zostaviť alebo rozobrať;
  5. Chladnička je umiestnená na opačnej strane náhlavnej súpravy v maximálnej vzdialenosti od varnej dosky.
  6. Je užitočné vybrať si nábytok so vstavanou práčkou v špeciálnom výklenku, môže byť otvorený pre priamy prístup alebo s dverami, ktoré vám pomôžu zachovať celkový štýl miestnosti..
  7. Zvážte inštaláciu stroja pod dosku – pomôže vám to ušetriť čo najviac užitočného priestoru v malej miestnosti..
  8. Práčku je možné nainštalovať vedľa umývadla, potom nemusíte do odtoku ťahať ďalšie potrubia.

Vstavaná práčka.

Kuchyňa so vstavanou práčkou.

Rohová kuchyňa s možnosťami umiestnenia spotrebičov

Inštalácia rohovej kuchyne s práčkou je pri usporiadaní malej miestnosti veľmi racionálnou možnosťou. Vďaka optimálnemu umiestneniu nábytku môžete chladničku ľahko umiestniť do súpravy s náhlavnou súpravou a práčku umiestniť pod dosku stola. Vďaka uhlovému usporiadaniu náhlavnej súpravy je ľahké dodržať zákon ergonómie a vytvoriť hostiteľke pracovný trojuholník – sporák, drez a chladničku.

Dizajn rohovej kuchyne.

Rohový dizajn kuchyne s chladničkou a práčkou.

Jedálenský stôl je možné ľahko umiestniť k protiľahlej stene. V takýchto náhlavných súpravách sú nainštalované otočné systémy na ukladanie riadu – to je veľmi výhodné.

Hra interiérových tienidiel a osvetlenia

Každú malú miestnosť je možné vizuálne rozšíriť farbami a osvetlením..

V takej miestnosti budete mať iba jednu voľnú stenu, druhú bude obsadiť nábytok, urobte ju čo najľahšou a najvoľnejšou. Vzdajte sa ďalších políc s potrebnými maličkosťami, potom miestnosť vizuálne rozšírite.

Osvetlenie pre malú kuchyňu.

Malá kuchyňa by mala byť čo najsvetlejšia.

Svetelný zdroj v takejto miestnosti by nemal byť sám, ale s dodatočným osvetlením: na strop zaveste malý luster a na jedálenský stôl svietnik. Doplňte pracovný priestor LED svetlami alebo páskou.

Tipy a triky pri navrhovaní

Pri navrhovaní interiéru v malej kuchyni sa vzdajte hrubej textúry, ktorá vizuálne zaberie váš priestor, je lepšie zvoliť hladké zrkadlové povrchy.

kuchynská súprava s chladničkou.

Malá kuchynská súprava s chladničkou a plynovým sporákom.

Na okná nevešajte svetlé závesy – tento dodatočný jasný prízvuk v malej miestnosti bude nevhodný.

Lineárne usporiadanie nábytku vizuálne predlžuje priestor a nie je vhodné pre úzke miestnosti.

Pri výbere svetlého nábytku zvoľte pevnú farbu s minimálnym množstvom dekoru..

Malá rohová kuchyňa.

Rohové usporiadanie malej kuchyne pomocou parapetu.

Akákoľvek kuchynská časť môže byť navrhnutá ergonomicky a štýlovo. Pri správnom usporiadaní potrebného nábytku a vybavenia bude aj malý priestor pohodlný a útulný..

50 fotografických nápadov na navrhnutie malej kuchyne so spotrebičmi

Vstavaná práčka. Kuchyňa so vstavanou práčkou.

Previous Post
Skönhetssalongdesign: designprinciper
Next Post
تصميم الشقق: كلاسيكيات حديثة