15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Technológia chladenia No Frost: Vlastnosti, výhody a nevýhody produktu No Frost, tipy pre starostlivosť

Rozmrazovanie – zbavenie sa nahromadeného ľadu na stenách chladničky a mrazničky. Väčšina moderných chladničiek nevyžaduje časté odmrazovanie. Systémy typu No Frost („po anglicky know frost“. „No frost“) úplne chránia pred tvorbou ľadu. Odkvapkávacie chladničky sa môžu odmrazovať automaticky alebo ručne. Čo to je – ručné odmrazovanie chladničky – je zrejmé z názvu. Na rozdiel od automatických je to proces s priamou ľudskou účasťou..

Ručné odmrazovanie chladničky.

Odkvapkávajúce chladničky vyžadujú manuálne odmrazovanie každých niekoľko mesiacov.

Prečo potrebujete rozmraziť chladničku

Pravidelné odmrazovanie chladničky pomáha:

 • zbaviť sa ľadového plášťa na stenách komôrok;
 • stabilizovať prevádzku systémov a predĺžiť životnosť zariadení;
 • zabrániť šíreniu škodlivých mikroorganizmov;
 • zbaviť sa nepríjemného zápachu.

Prečo je manuálne odmrazovanie dôležité?

Rozmrazovanie pomáha zbaviť sa škodlivých mikroživín a pachov z chladničky.

Vlastnosti manuálneho odmrazovania

Mnoho dobrých odkvapkávacích chladničiek nemá vstavanú funkciu automatického odmrazovania, čo znamená, že mrazničku musíte odmrazovať ručne. Tento postup nie je komplikovaný, ale ak sa vykonáva pravidelne, zaručuje plynulý chod chladničky a zachovanie čerstvosti výrobkov..

Automatické odmrazovanie chladničky.

Niektoré chladničky nemajú funkciu automatického odmrazovania..

Výhody:

 • Dodržiavanie hygieny: pravidelné triedenie obsahu chladničky, čistenie stien, políc a zásuviek eliminuje množenie baktérií.
 • Nižšie náklady na chladničku: výrobcovia výrazne zvyšujú ceny za dostupnosť ďalších automatických funkcií a systémov.
 • Lacná oprava: čím menej citlivých a zložitých prvkov sa v zariadení použije, tým lacnejšie budú opravy.

Dôležité! Moderné chladničky s manuálnym odmrazovacím systémom sú v prevádzke spoľahlivé a majú vysokú tepelnú izoláciu. Vzhľadom na odporúčania odmrazovať akúkoľvek chladničku najmenej raz za rok môžeme povedať, že manuálne odmrazovanie z hľadiska pohodlia a údržby nie je nižšie ako inzerované systémy No Frost.

Ako často rozmrazovať chladničku.

Pravidelné odmrazovanie a čistenie chladničky je dôležité z hľadiska hygieny..

Nevýhody:

 • Strata času: úplné rozmrazenie trvá najmenej hodinu a pol, ale častejšie celý proces trvá asi pol dňa..
 • Nútené odpojenie od siete resetuje nastavenia teploty v komorách a zónach čerstvosti.
 • Pri nepravidelnom odmrazovaní chladnička zlyhá..

Rozmrazovanie modernej chladničky.

Aby ste predĺžili životnosť zariadenia, musíte zariadenie často odmrazovať..

Technológie ručného odmrazovania

Kroky, ktoré je potrebné vykonať pri ručnom odmrazovaní:

 1. Vyberte všetok obsah z chladničky.
 2. Odpojte, aby ste predišli zraneniu alebo poškodeniu dielov.
 3. Otvorte dvere, vytiahnite zásuvky a police.
 4. Aby výrobcovia zabránili kvapkaniu roztavenej vody na podlahu, výrobcovia inštalujú špeciálne palety. Ak taký kontajner neexistuje, položte handričku na podlahu v blízkosti chladničky..
 5. Nechajte rozmraziť. Existujú dve technológie: prirodzené a zrýchlené. Prirodzený proces topenia ľadu môže trvať až 12 hodín. Všetko závisí od stupňa zamrznutia. Na zrýchlenú technológiu sa používajú ďalšie zdroje tepla: sušič vlasov, vyhrievacia podložka, nádoba s vriacou vodou. Táto metóda urýchľuje proces 2-3 krát, ale môže viesť k zavolaniu opravára. Plastové, gumové tesnenia a tesnenia sú veľmi citlivé na vysoké teploty.
 6. Prejdite všetkými extrahovanými výrobkami, pokazené zahoďte, nádoby a nádoby utrite čistou vlhkou handričkou, ktorá bude na konci procesu vrátená. Pretože rozmrazovanie bude trvať niekoľko hodín, odporúča sa uchovávať čisté potraviny na chladnom mieste..
 7. Keď sa ľad úplne rozpustí, utrite steny chladničky roztokom saponátu a sódy.
 8. Vnútro chladničky dôkladne utrite suchou handričkou. Nainštalujte zásuvky a police.
 9. Pripojte sa k sieti.

Pozor! V žiadnom prípade by ste sa nemali pokúšať odtrhnúť alebo zlomiť ľadový „kožuch“ ostrými predmetmi.

Umyte chladničku.

Po odmrazení musíte komory chladničky umyť saponátom..

Prečo musím mrazničku odmrazovať ručne?

Pred odpovedaním na túto otázku musíte pochopiť, čo je ručné odmrazovanie mrazničky. Ide o nútené odpojenie chladničky od siete a očakávanie prirodzeného rozmrazovania ľadu. Je potrebné vykonať, keď je ľadová pokrývka zmrazená s hrúbkou viac ako 5 mm. Nahromadenie snehu na stenách mrazničky sa prejavuje z dvoch dôvodov:

 • Pri skladovaní veľkého množstva čerstvých potravín sa fotoaparát môže prepnúť do „vysokého režimu“, aby zmrazil mäso, hydinu a zeleninu.
 • Keď sa dvere často otvárajú, teplý vzduch vstupuje do mrazničky. Kondenzát zamŕza na stenách. To môže viesť k nadmernej tvorbe ľadu..

Výkon. V prípade moderných mrazničiek s objemom menším ako 200 litrov, ktoré sa otvárajú niekoľkokrát denne, nie je tvorba ľadu problémom. Rozmrazovanie je potrebné iba na vyčistenie poriadku a udržanie hygieny. Stačí raz alebo dvakrát do roka.

Ľad v chladničke.

Ak je ľad v mrazničke hrubší ako 5 mm, ručnému odmrazovaniu sa nevyhnete..

Dôležité! V starších modeloch chladničiek odmrazujte mrazničku podľa jej stavu. Pre správnu funkciu nesmie ľadové kryty vytvárať viac ako 2 cm.

Potrebujem rozmraziť chladničky systémom No Frost?

No Frost ako také neznamená zabudnúť na odmrazovanie. Nezakladá sa to ani tak na technickom, ako na hygienickom dôvode. Cieľom odmrazovania nie je zničiť nahromadené ľady z mrazničky a chladničky, ale vyčistiť a odstrániť nepríjemné pachy. Je pravda, že frekvencia odmrazovania bude zásadne odlišná:

 • Nové systémy ako Frost Free, Full No Frost netvoria mráz, preto sa úplné odmrazovanie chladničiek odporúča nie viac ako raz za rok.
 • Prvá generácia systémov No Frost nie je taká dokonalá. Rozmrazujú sa každé 2-3 mesiace, aby sa odstránil mráz, ktorý sa objaví v malom množstve..
 • Modely chladničiek bez tohto systému sú veľmi náchylné na tvorbu námrazy a ľadu, preto vyžadujú časté odmrazovanie, najmenej raz za mesiac..

rozmrazovať vedieť Frost.

Aj keď sa v chladničkách Nou Frost netvorí ľad, rozmrazovanie je potrebné vykonať.

Ako uchovávať potraviny pri odmrazovaní

Rozmrazovanie trvá len niekoľko hodín, takže v zime nie je otázka konzervovania potravín veľmi aktuálna. Celý obsah mrazničky môžete vziať na balkón alebo zavesiť do tašky za oknom.

V lete môže aj 1 hodina strávená v teple zničiť párky, syry a mliečne výrobky. Do veľkej panvice môžete umiestniť rýchlo sa kaziace položky, ktoré ste predtým posunuli kúskami mrazeného mäsa a zabalili do novín. Potom panvicu prikryte prikrývkou..

Ako rozmraziť.

Teplá voda je vynikajúcou metódou odmrazovania starších chladničiek..

Poznámka! Môžete použiť izolované tašky a tašky („termotašky“), ktoré sa predávajú v supermarketoch.

Užitočné rady:

 • Horúca voda pomôže rýchlo odstrániť nahromadený ľad v mrazničke. Položte nádobu s horúcou vodou na skladaný uterák v spodnej časti mrazničky a zatvorte dvere. Para stúpajúca z misky rozpustí ľad rýchlejšie.
 • Namiesto pary môžete zapnúť sušič vlasov a nasmerovať prúd horúceho vzduchu na ľadovú stenu.

Pozor! Nesprávne nasmerovaný prúd horúceho vzduchu alebo umiestnenie horúceho spotrebiča vedľa tesnení a plastových prvkov sú hlavnými príčinami poruchy chladničky..

Aby ste sa vyhli náhlym zmenám teploty, môžete do mrazničky vložiť tanierik so soľou alebo stolovým octom, ktorý ľad „rozleptáva“. Po takomto postupe dôkladne umyte všetky vnútorné povrchy..

Ako funguje chladnička, ale nemrzne.

Časté odmrazovanie prispieva k správnej prevádzke chladničky.

V súhrne je potrebné poznamenať, že je dôležité ručné odmrazovanie bez ohľadu na model chladničky. Nie je potrebné časté odmrazovanie. Ak však uplynul rok od posledného odmrazovania alebo sa na vnútorných stenách vytvoril námraza s hrúbkou viac ako 5 mm, mali by ste zariadenie odpojiť od siete a nechať rozmraziť. Kým je chladnička vypnutá, môžete triediť obsah chladničky a mrazničky. Vyhodené a pokazené potraviny vyhoďte a potom umyte vnútorné police a zásuvky. Ručné odmrazovanie teda zaručuje dlhú životnosť chladničky a zdravie jej majiteľov..

Ako rýchlo rozmraziť mrazničku alebo mrazničku v chladničke

Previous Post
Soffa i Provence -stil i köket: variation, placeringsexempel, tips
Next Post
كيف تصنع ملصقة داخلية