15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Návrh kuchyne v byte. Populárne štýly dizajnu

Vo väčšine rodín je kuchyňa ústredným bodom domova, pretože sa používa okrem stravovania a komunikácie. Preto pri vytváraní vzhľadu takej dôležitej miestnosti stojí za zváženie vlastností jej dizajnu a obľúbených typov dekorácií..

štýlová kuchyňa

Kuchyňa by mala byť taká, aby bola nielen pohodlná, ale aj príjemná.

V akých možnostiach dizajnu sú vytvorené moderné kuchyne??

Klasický štýl

Najpopulárnejší trend v interiéri kuchyne je klasický. Tento dizajn nikdy nevyjde z módy, nenudí, preto je vybraný na dlhé obdobie. Klasika sa vyznačuje pokojnou farbou, lakonizmom a všestrannosťou..

klasický kuchynský štýl

Kuchyňa v klasickom štýle je dobrá, pretože nikdy nevyjde z módy, je útulná, funkčná a v prípade potreby sa dobre prispôsobí akýmkoľvek štylistickým zmenám..

Charakteristické parametre klasiky sú:

 • Racionálna organizácia kuchynského priestoru;
 • Primeranosť interiérových prvkov;
 • Kompetentne vybraný nábytok rôznych odtieňov.

Aj s malým kuchynským priestorom je možné vyrobiť vysokokvalitný nábytok na mieru, získať krásne kuchynské fasády v jednom štýle..

klasický štýl v kuchyni

Interiéry v klasickom štýle sú vždy zariadené v prírodných farbách.

V prípade vytvárania klasického dekoru v priestrannej kuchyni si spravidla vyberte sadu tmavých odtieňov vyrobenú z masívneho dreva. V malej kuchyni sa odporúča vybrať súpravu vyrobenú vo svetlých farbách bez masívnych dekoratívnych prvkov. Najpopulárnejšia paleta pre klasiku – od béžovej po hnedú.

interiér kuchyne v klasickom štýle

Čím je odtieň jasnejší, bohatší alebo tmavší, tým je úhľadnejší a menej potrebný, napríklad iba vo forme akcentov..

Kuchynský dizajn v štýle Provence

Je považovaný za jeden z najmódnejších trendov dizajnu. Pre ľudí, ktorí nemajú zásadné znalosti v oblasti dekorácií, sa implementácia tejto možnosti môže zdať dosť komplikovaná..

Štýl Provence v kuchyni

Kuchyňa v štýle Provence – ľahký a vzdušný dizajn.

Elegantná Provence musí byť stelesnená vo svetlých farbách interiéru, pričom dodržiava základné zásady kombinovania odtieňov.

nastaviť provensálsko

V byte s malou kuchyňou je to tiež viac ako vhodné..

Interiér kuchyne vo vidieckom štýle

Charakteristickou črtou krajiny sú prírodné materiály a prírodné odtiene. Integrálne prvky – drevené stoly a stoličky, keramické riady, závesy z prírodnej ľanovej textílie.

vidiecka kuchyňa

„Prirodzené“, „rustikálne“, teplé a domácke, je možné vybrať mnoho prívlastkov tak, aby zodpovedali vidieckemu štýlu v interiéri.

Vďaka prírodnému materiálu a masívnosti sa country hudba perfektne hodí do priestrannej miestnosti.

interiér vidieckej kuchyne

Kuchyňa vyzerá čo najprirodzenejšie a najkrajšie.

Minimalistický interiér kuchyne

Tento dekor sa rozšíril v 60. rokoch minulého storočia. Vďaka vzniku moderných technológií pre výrobu nábytku je to ešte dôležitejšie. Jeho rozdielom sú lesklé, reflexné povrchy fasád. Tento dizajn kombinuje všestrannosť s trvanlivosťou..

minimalistická kuchyňa

Kuchynská súprava v štýle minimalizmu je vhodná pre malú kuchyňu v Chruščove, pre malý štúdiový byt a pre kombinovanú kuchyňu a obývaciu izbu.

Pohodlie umiestnenia kuchynskej linky a domácich spotrebičov vytvára ideálny priestor na prípravu rôznych jedál.

kuchynský minimalizmus

Lakonický nábytok sa vizuálne rozpúšťa v priestore a v kuchyni bude vždy poriadok, vyrobený podľa premysleného dizajnu.

Moderný interiér kuchyne

Dizajn kuchyne v byte znamená absenciu zbytočných maličkostí a dizajn vyjadruje praktickosť.

moderný štýl v kuchyni

Moderné kuchyne predstavujú moderný štýl, ktorý sa vyznačuje originálnym plastom vybrúsených línií.

Vlastnosti modernosti:

 • Vstavané domáce spotrebiče a osvetlenie;
 • Pomerne vysoké súpravy nábytku;
 • Rolety alebo žalúzie na oknách.

Základnou črtou moderny je funkčnosť, ktorá vyniká maximálnym možným komfortom v kuchyni..

moderné kuchyne

Moderný dizajn kuchyne je moderný, svieži závan interiéru, do ktorého je ľahké a príjemné vstupovať, ktorý inšpiruje k aktívnemu životu a dosahovaniu nových cieľov..

Organizácia interiéru malej kuchyne

Návrh interiéru kuchyne v malom štúdiu – 6 profesionálnych odporúčaní.

 1. Súčasný kuchynský dizajn je kombináciou rôznych spôsobov a trendov. Ľahký minimalizmus alebo škandinávsky štýl s komponentmi inej štylistiky je perfektný – od jednoduchých klasík po hi -tech.
 2. Pokúste sa interiér nijako nepreťažovať. Malú kuchyňu môžete najlepšie vyzdobiť pokojným základným pozadím a farebnými prvkami dekorácie..

  štúdiový dizajn kuchyne

  Na zdobenie kuchyne je vhodný takmer akýkoľvek štýl, hlavnou vecou je správne ho poraziť.

 3. Pokryte steny tapetami, ktoré sú určené na maľovanie. Optimálny počet farebných zmien pre takéto tapety je 7-8. Vďaka tomu je možné voľne meniť tón stien, v prípade, že vás nudí jasný dizajn.
 4. Vizuálne prepojte kuchyňu a hosťovské izby pomocou rôznych odtieňov a textúr. Napríklad, zladte tón zástera v kuchynskom pracovnom priestore s vankúšmi na pohovku, tón pracovnej dosky s farbou stoličiek..

  ľahký štúdiový kuchynský dizajn

  Aby bol obrázok úplný, je dôležité, aby všetky prvky boli vykonávané v rovnakom štýle..

 5. Chcete vizuálne „skryť“ kuchyňu a upriamiť zrak do hosťovskej izby? Zaobstarajte si diskrétnu kuchynskú súpravu s ostrými prednými časťami z bieleho dreva. Štandardná je aj zástera, vo farbe stien alebo kuchynských skriniek. Pridajte do izieb viac farebných prvkov. Naopak: súprava s farebnými lesklými fasádami vyvažuje najneutrálnejší dizajn hosťovskej izby.
 6. Bežným problémom kompaktných štúdiových bytov je obdĺžniková konfigurácia a jedno okno. Pri takom rozložení sa kuchynská časť nachádza v najneosvetlenejšej časti bytu..

  veľké kuchynské štúdio

  Nezanedbávajte vstavané svetelné systémy.

Návrh kuchyne v drevenom dome

Aby ste správne vybrali náhlavnú súpravu, príslušenstvo, typ a tón materiálov pre steny, strop a podlahu, stojí za to urobiť voľbu v prospech optimálneho interiérového dizajnu budúcej kuchyne..

prírodný dizajn kuchyne

Na dekoráciu kuchýň v drevených chatkách sa najčastejšie používa tradičný ruský štýl alebo vidiecky (rustikálny) štýl..

Drevený dom sa ničím nelíši od ostatných, nemôžete používať trendové high-tech ani extravagantné pop art. Má zmysel maľovať na prírodný drevený podklad s viacvrstvovou úpravou? Koniec koncov, vždy existuje veľké množstvo odlišných exkluzívnych dizajnových riešení..

kuchyňa v drevenom dome

Drevené domy sú časom náchylné na zmršťovanie. Preto musí byť nainštalovaná všetka komunikácia s prihliadnutím na prirodzený proces.

Eko štýl bude skvelou voľbou pre milovníkov prírody. Ako príslušenstvo sa odporúča inštalovať živé rastliny. Kamenný drez, nábytok z masívu – sú neoddeliteľnými charakteristickými prvkami ekodizajnu.

kuchyňa v drevenom dome

V drevenom dome je dôležité udržiavať priemernú úroveň vlhkosti. Náhle zmeny majú škodlivý vplyv na životnosť materiálu..

Kuchyňa pre štúdiový apartmán – ktorú zostavu si vybrať?

Pre malé štúdio s neobvyklým rozložením je najlepšou možnosťou nábytok na mieru vyrobený podľa osobných náčrtov, pretože hotové lacné kuchynské súpravy sa spravidla vyrábajú bez dodržiavania pravidiel ergonómie a charakteristických vlastností priestor štúdia sa neberie do úvahy.

štúdiový dizajn kuchyne

Kuchynské štúdio uprednostňuje vzájomnú komunikáciu domácností, domáce oslavy a večierky.

Vstavaná kuchyňa vyzerá veľmi kompaktne. Pomocou konštrukcie sadrokartónu môžete rozlišovať medzi chodbou a kuchyňou.

delená kuchyňa

Výber štýlu pre vašu kuchyňu je mimoriadne vzrušujúca činnosť..

Správne premyslený úložný systém z rôznych skriniek a kompaktných kontajnerov pomôže vyhnúť sa chaosu..

Pre malý priestor sa odporúča zvoliť pár širokých predných modulov náhlavnej súpravy namiesto niekoľkých úzkych kuchynských skriniek.

krásna kuchyňa

Stojí za to prejsť všetkými možnosťami, zoznámiť sa s príkladmi úspešných interiérov v rôznych štýloch a až potom sa rozhodnúť.

Lesklé ploché fasády vybavené systémom open / push – vynikajúca možnosť dekorácie pre malý štúdiový byt.

lesklá kuchynská súprava

Vynikajúci dizajn je nevyhnutný pre dokonalú kuchyňu..

Malá kuchynská zostava so šatníkmi natiahnutými k stropu je veľmi priestranná a perfektne sa hodí do štúdiovej kuchyne. Dvojúrovňové skrinky vám umožňujú umiestniť všetky koreniny, riad a ďalšie potrebné položky. 

štúdiový dizajn kuchyne

Najvyššie police sa najlepšie používajú na skladovanie prázdninových súprav a vecí, ktoré sa zriedka používajú..

Výhodou tohto dizajnu je jeho funkčnosť a hladké vizuálne prepojenie fasády so stropnou rímsou, vďaka čomu sa strop zdá byť o niečo vyšší..

návrh kuchynskej súpravy

Pri výbere veľkosti kuchyne sa úplne zamerajte na rast a zvyky hostesky.

Ak je výška nástenných skriniek malá, môžete strop vizuálne znížiť konštrukciou zavesenej sadrokartónovej konštrukcie. Kuchyňa sa tak bez problémov spojí so zvyškom interiéru. Domáce spotrebiče, ako napríklad chladnička a rúra, by mali byť zabudované do vysokých, viacúrovňových vysokých skriniek. Okrem elektrických spotrebičov budú obsahovať prevažnú časť produktov: obilniny a korenie..

kuchyňa s ostrovným dizajnom

Krása, pohodlie a trvanlivosť kuchyne závisia od vás.

VIDEO: Kuchynské štýly v interiéri.

Populárne štýly dekorácie kuchyne v byte – 50 nápadov na fotografie:

akrylová kuchyňa Kuchyňa v anglickom štýle barová kuchyňa ľahký dizajn kuchyne jasné osvetlenie kuchyne biele dlaždice v kuchyni biela súprava v kuchyni návrh kuchyne červeno -biela náhlavná súprava kuchyňa s tmavou podlahou kuchyňa s jasnými akcentmi kuchyňa s bielou zostavou veľká kuchyňa kuchyňa so sedačkou návrh kuchyne priestranná kuchyňa fotka dizajnu kuchyne moderný štýl kuchyne pohodlný dizajn kuchyne dizajn malej kuchyne dizajn kuchyne so sedačkou foto interiéru kuchyne štýl dizajnu kuchyne ľahký dizajn kuchyne moderný dizajn kuchyne kuchynská súprava dekorácia do kuchyne veľkolepý dizajn v štýle art deco kuchyňa so svetlou zásterou modrá kuchynská súprava úzky dizajn kuchyne foto interiéru kuchyne interiér kuchyne vo svetlých farbách Kuchyňa v štýle Provence kuchyňa v štúdiu jasný dizajn kuchyne viacúrovňové stropy do kuchyne kuchyňa s pohodlnou sedačkou biela hnedá kuchyňa biela dekorácia do kuchyne kuchyňa vyrobená z prírodných materiálov ľahký dizajn kuchyne červeno -biely dizajn kuchyne biela kuchynská súprava kuchyňa s parapetnou doskou svetlá priestranná kuchyňa odvážny dizajn kuchyne moderná kuchynská súprava čierna v dizajne kuchyne

Previous Post
Vi skapar en enkel och fantastisk träinredning med våra egna händer
Next Post
تول في القاعة – صور وأخبار 2021