15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Interiér malej obývačky-kuchyne: štylistické dizajnové riešenia

Obývacia izba-kuchyňa je skvelou možnosťou, ako ušetriť miesto. Zóny sú oddelené prepážkou alebo zostávajú kombinované.

Kuchyňa-obývačka.

Návrh malej obývačky s kuchyňou.

Vlastnosti dizajnu kombinovanej kuchyne a obývačky malých rozmerov

Zvláštnosťou je, že zóna sa vizuálne zväčšuje. Mnoho ľudí uvažuje o tom, ako na malej ploche skombinovať malú kuchyňu s obývacou izbou tak, aby pôsobila harmonicky. Aby ste to urobili, nemusíte robiť prestavbu a prísť s niečím komplikovaným. Musíte len skombinovať dizajn.

Kuchyňa-interiér obývačky.

Kombinovaná kuchyňa s obývacou izbou ukazuje priestor viac, ako v skutočnosti je.

Nevýhody a výhody kombinovania miestností

Medzi nevýhody patrí skutočnosť, že vôňa jedla sa neustále šíri po obývačke. A tiež hluk z varenia bude rušiť tých, ktorí odpočívajú v blízkosti. V tomto prípade je dôležité udržiavať kuchyňu dokonale čistú, aby ste nepokazili celkový dojem z miestnosti..

Pozitívne je, že tým, že nemáte stenu, ušetríte miesto. A tiež je vhodné na komunikáciu s blízkymi alebo sledovanie malých detí..

Prepojený dizajn kuchyne.

Medzi výhody takéhoto rozloženia patrí zvýšenie priestoru v dôsledku absencie steny..

Možnosti zónovania pre obývaciu izbu v kuchyni

Kuchyňu môžete od obývačky oddeliť jedálenským stolom. Ak to dáte medzi miestnosti. Ďalšou možnosťou je dať pohovku. Ak v dome medzi miestnosťami vytvoríte stojan na varenie, bude nielen oddeľovať časti, ale bude tiež užitočným doplnkom v kuchyni. Ak je dom malý a neexistuje spôsob, ako dať nábytok, môžete experimentovať s podlahou alebo vytvoriť pódium. Existuje veľa nápadov.

Prepojená kuchyňa-obývačka.

Zónovanie priestoru obývačky s kuchyňou a pohovkou.

Dokončovanie

Obývaciu izbu môžete ozdobiť kuchyňou v jednom alebo rôznych štýloch. V kuchyni sa v zásade kladú dlaždice, ale v prípade kombinácie môžete jednoducho namaľovať steny v neutrálnom odtieni. Ak sa zastavíte na dlaždiciach, potom je lepšie zvoliť veľké vzory. Budú lepšie harmonizovať s halou. Pri výzdobe sa odporúča klásť mierny dôraz na skutočnosť, že priestory sú jednotné.

Zónovanie obývačky v kuchyni.

Zónovanie miestnosti je možné vykonať dokončením podlahy.

Priečky

Dizajn kombinovanej kuchyne a obývačky malých rozmerov predpokladá prítomnosť priečky, pretože niekedy chcete pred zvedavými očami zavrieť to, čo sa deje v kuchyni. Tiež, ak deti v hale skáču na gauč alebo sa zaprášia, priečka zabráni vnikaniu prachu do jedla..

Kuchynsko-obývacia priečka.

Návrh obývačky a kuchyne so sadrokartónovou priečkou.

Pódium

Pódium slúži na rozdelenie priestoru na niekoľko častí. V modernom byte to bude vyzerať veľmi neobvykle a zaujímavo..

Výhody pódií:

  • Zväčšujú miestnosť. Prechod rozdelí miestnosť na niekoľko zón. Zónovanie bude ešte výraznejšie, ak si vyberiete rôzne materiály na dekoráciu;
  • Upravujú tvar miestnosti;
  • Tiež, ak sú podlahy v byte nerovnomerné, aby ste ich úplne nezmenili, môžete jednoducho pridať vyvýšenie.

Pódium v ​​interiéri.

Zónovanie priestoru pomocou pódia.

Pozdĺž pódia môžete tiež nainštalovať žiarovky alebo žiarovky, aby ste o ne v noci nezakopli..

Nábytok

Dizajn kombinovaných miestností vyžaduje samostatnú organizáciu priestoru. Najzákladnejším problémom je umiestniť všetky potrebné detaily tak, aby nevyzerali ako zväzok a obývačka zostala obývačkou. Pre harmonickejšie využitie plochy by umiestnenie kuchyne malo byť hranaté..

Barový pult v kuchynskom prevedení.

Malá kuchyňa spojená s obývacou izbou s barovým pultom.

Štýl náhlavnej súpravy by mal byť blízky nábytku. Na oddelenie môžete položiť stolný alebo barový pult. Ak použijete kontrastné farby, môžete dosiahnuť zvýšenie priestoru. Malá kuchyňa nadobudne úplne iný vzhľad.

Zaujímavé riešenie interiéru

Môžete navrhovať v 2 smeroch. Prvým smerom je úplná kombinácia zón, keď sú všetky dekoračné prvky a nábytok v rovnakom štýle. V tomto prípade v kuchyni a v obývacej izbe vezmú jeden textil, jednu hlavnú farbu a štýl. Je potrebné zdôrazniť jednotu farebnej schémy so závesmi, stoličkami a pohovkou. Druhým smerom je rozdelenie dvoch zón, napriek kombinovanému projektu. V tomto prípade môžete zóny oddeliť farbou alebo štýlom. Nestojí za to vytvárať úplne iné vzory, pretože to bude vyzerať smiešne..

Kuchyňa-štýl obývačky.

Aby ste zdôraznili jednotu priestoru obývačky a kuchyne, musíte interiér vyzdobiť v jednom štýle.

Neoklasický štýl

Neoklasicizmus sa týka staroveku a priamych línií. Nábytok v jemných odtieňoch, bez jasných vzorov. Rozloženie by malo byť minimalistické. Priestor do seba prúdi, čo znamená, že by sa malo zabrániť oddeleniu. Nepoužívajte jasné farby a vzory vo veľkých veľkostiach. Štýl vyzerá veľmi luxusne a bohato.

Neoklasicizmus v interiéri.

Neoklasicizmus v interiéri obývačky v kuchyni.

Škandinávsky štýl

Tento štýl miluje prirodzenosť, prírodné motívy, používanie dreva. Priestory by mali vyžarovať svetlo, čistotu a sviežosť. Štýl možno nazvať eklektickým, pretože neobsahuje jasné pravidlá. Škandinávia nemá rada starožitný nábytok, ale dáva prednosť bielym lakonickým skrinkám. Biela farba priestor opticky zväčší a bude sviežejší a jasnejší. Tento štýl predpokladá jednotné podlahy, biele steny a stropy, vintage a prírodné prvky a textil pre pohodlie.

Obývacia izba s kuchyňou je škandinávska.

Dizajn kuchyne a obývačky v škandinávskom štýle.

Morský štýl

Morský štýl bude vyhovovať tým, ktorí majú radi bielu, modrú a svetlo modrú. Dizajn vždy kombinuje modré a biele pruhy. Všetok nábytok by mal byť vyrobený z dreva. Námorný štýl dopĺňajú retro veci, ktoré sú spojené s morom. Interiér by mal obsahovať jasne modré prvky, zakrivené čiary, ktoré pripomínajú plachetnice alebo vlny.

Morský štýl v interiéri.

Kuchyňa-obývacia izba v námornom štýle.

Čiernobiely kontrast

Kontrastné farebné kombinácie môžu dramaticky zmeniť priestor pomocou vizuálnych trikov. Biela rozširuje miestnosť, čierna ju zužuje. Štýl je možné vždy riediť jemnou béžovou, aby sa vytvorila útulnosť, alebo žiarivo červenou pre vášnivú atmosféru..

Čiernobiely interiér.

Kuchyňa-obývacia izba v čiernej a bielej farbe.

Farebný štýl symfónie

Symfónia farieb je kombináciou rôznych odtieňov. Jednotná harmónia farieb je dobrou voľbou pre dizajn. Je to veľmi upokojujúce.

Farebné riešenia

Môžete si vybrať akúkoľvek farebnú schému. A svetlé a jemné nuansy odtieňov. To závisí od vášho vkusu a individuálnych preferencií. Jemné odtiene urobia z obývačky veľmi roztomilú, svetlé šťavnaté farby v kuchyni prebudia chuť do jedla.

Užitočné rady:

  1. Kuchynská súprava by mala byť kombinovaná s interiérom obývačky.
  2. Aby všetko vyzeralo harmonicky a pohodlne, je lepšie vybrať si spotrebiče zabudované do skriniek..
  3. Spotrebiče v kuchyni by mali byť zvolené malé s minimálnym hlukom, aby neprekážali ľuďom pri relaxácii..
  4. Ak chcete kombinovať miestnosť, nezabudnite na kapucňu..
  5. Je lepšie odstrániť všetky výrobky z nápadných miest, aby nepriťahovali pozornosť. To znamená, že je potrebné vyrobiť viac skriniek s policami..
  6. Je lepšie zvoliť jednu podlahovú krytinu, aby priestor pôsobil celistvým dojmom.
  7. Na ohraničenie priestoru nie je potrebné vytvárať priečky, môžete nainštalovať strop na rôznych úrovniach, umiestniť barový pult alebo rôzne osvetlenie.

Kuchyňa-interiér obývačky.

Kuchyňa-obývacia izba v žltých a bielych farbách.

Hluk

Hluk je jednou z hlavných nevýhod kombinovania jedálenského a obývacieho priestoru. Ľudia, ktorí sa rozhodnú kombinovať miestnosti, to však musia vopred pochopiť. Aby ste znížili hluk, musíte minúť peniaze na tichú technológiu. Tiež môžete, ako alternatívu, dať oddiel, ktorý môžete kedykoľvek odstrániť..

Osvetlenie

Rozloženie malej kuchyne s tmavou obývacou izbou bude vyžadovať špeciálne osvetlenie. V kuchyni sú najčastejšie okná, cez ktoré vstupuje denné svetlo. Do haly sa nedostane, preto by ste tam mali dať jasné žiarovky. Bodové osvetlenie do obývačky v kuchyni je najlepšou možnosťou.

Kuchyňa-obývačka.

Dizajnový projekt kuchyne kombinovanej s obývacou izbou.

Zapácha

Od pachov nás môže zachrániť iba digestor a otvorené okno. Ak urobíte strop v kuchyni vyšší ako v obývačke, môže to trochu ušetriť od zápachu. Na prípravu jedla je najlepšie použiť prenosný rozdeľovač. Aj keď je to málo, bude chrániť pred hlukom a zápachom..

Vlastnosti dizajnu obývačky v kuchyni.

Aby ste zabránili vnikaniu pachov z jedla do obývačky, musíte nad kachle nainštalovať kvalitnú digestor.

Praktické nuansy a tipy

Niky je možné použiť na zamaskovanie kuchynskej súpravy. Môžete do nich zabudovať šatník, domáce spotrebiče a čokoľvek, čo sa vám páči. Aby kuchyňa vyzerala harmonicky s obývacou izbou, musíte si kúpiť zjednocujúce prvky v rovnakom štýle. Môže to byť koberec, sviečky alebo knihy..

Kuchyňa obývačka plusy.

Dizajn malej obývačky v svetlých farbách.

Zaujímavé príklady

Nezvyčajným riešením sú takzvané neviditeľné prvky. Kuchynskú súpravu alebo domáce spotrebiče môžete zabudovať do posuvného šatníka, čím bude celá miestnosť vyzerať ako obývačka, a pokiaľ ide o funkčnosť, bude to kuchyňa. Skrinky môžete zamaskovať tak, že ich zladíte s farbou stien. Aby ste priestor vizuálne zväčšili, musíte zavesiť niekoľko zrkadiel. Barový pult môže tiež zneviditeľniť kuchyňu..

50 fotografických nápadov na dizajn obývačky a kuchyne

Previous Post
Hur väljer du sängbord för ditt sovrum?
Next Post
صورة لسقوف متوترة من اللوح الجصي لغرفة المعيشة