15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Moderný dizajn obývačky a kuchyne s rozlohou 20 m². metrov

Svet krásy a pohodlia sa neustále mení, čo poskytuje majiteľom možnosť realizovať svoje najdivokejšie fantázie, kompetentný dizajnér ich vždy nasmeruje správnym smerom. Rovnako ako všetky ostatné, dizajn obývačky má 20 metrov štvorcových. metrov sa vytvára podľa určitých pravidiel. Prvky nábytku by mali byť nielen krásne, štýlové, ale aj funkčné..

Zónovanie s pohovkou v obývacej izbe s kuchyňou

Rozloha 20 štvorcov je dostatočný priestor na usporiadanie pohodlnej a krásnej obývačky s kuchyňou

Tvorba moderného dizajnu

Mnoho módnych trendov má svoje vlastné charakteristické črty, jemnosti, ale existuje niekoľko pravidiel, ktoré sú relevantné pre každého:

  1. Každá miestnosť, bez ohľadu na to, koľko funkčných oblastí je rozdelená, by mala vyzerať kompletne a harmonicky.
  2. Kuchyňa-obývacia izba bude vyzerať harmonicky, so správnym výberom celkovej farebnej schémy, jediným štýlom.
  3. Usporiadanie nábytku by malo brať do úvahy všetky vlastnosti miestnosti..

Kuchyňa-obývacia izba s dvoma oknami

V ideálnom prípade by mala obývacia izba s kuchyňou pozostávať z jedálenského kúta, posedenia a pracovného priestoru.

Tehlový barový pult v interiéri obývačky s kuchyňou

Nábytok, interiérové ​​položky a dekorácie musia byť konzistentné v rovnakom štýle, inak bude ťažké dosiahnuť harmonickú kombináciu

Kompetentné možnosti zónovania

V miestnosti rozdelenej na niekoľko zón je dôležité správne zónovať. Miestnosť 20 metrov štvorcových je na to ideálna, zostáva správne integrovať priestor.

Sklenená priečka medzi kuchyňou a obývacou izbou

Pracovnú oblasť môžete oddeliť posuvnou sklenenou priečkou, ktorá netieni priestor a chráni inú miestnosť pred zápachom a hlukom

Zónovanie je možné vykonať niekoľkými spôsobmi:

Barový pult Jedna z najobľúbenejších a racionálnych možností. Počítadlo nielen robí miestnosť štýlovou, neobvyklou, ale tiež rozdeľuje priestor a hrá úlohu stola na jedenie. Dokonale zapadá do štýlov minimalizmu, high-tech. V miestnosti s 20 a viac štvorcami môžete nainštalovať masívne barové pulty z ocele, kameňa, dreva, skla.
Priečka zo sadrokartónu a iných materiálov Je nežiaduce, aby bola priečka príliš masívna, so zložitými tvarmi, čím je celkový dojem z interiéru ťažší. Priečka zo sadrokartónu bude vynikajúcou platformou na zavesenie políc, obrazov, televízie. Môže mať rôznu výšku, napríklad od podlahy po strednú stenu alebo od podlahy po strop. Šírka sa môže tiež líšiť.
Mobilné posuvné priečky Takýto model pomôže kedykoľvek rozdeliť miestnosť na 2 samostatné miestnosti. Sú vyrobené zo skla, plastu, kovu. Ak chcete ozdobiť interiér, môžete na ne použiť kresbu a urobiť sklo matné
Dekoračné materiály Táto technika pomáha vyhnúť sa masívnym deliacim štruktúram. Funkčné zóny sú zvýraznené farbou, textúrou, materiálmi vo výzdobe.
Osvetlenie V multifunkčnej miestnosti je svetlo oddelené. Všetky zóny sú zvýraznené oddelene. Usporiadanie svetelných zariadení je vyvinuté oddelene, musí byť dohodnuté so špecialistom v tejto oblasti.
Nábytok Najbežnejšie používanou metódou delenia je inštalácia veľkej pohovky chrbtom do kuchyne. Môžete tiež použiť stojan, šatník.

Kuchyňa-obývacia izba v klasickom štýle

Barový pult je ideálny pre úlohu rozdeľovača priestoru

Väčšina moderných dizajnérov odporúča položiť hlavný dôraz na barový pult. To ušetrí viac voľného miesta, nie je potrebné inštalovať stôl a navyše urobí miestnosť hravejšou a štýlovejšou.

Ľahká sadrokartónová priečka v interiéri obývačky-kuchyne 20 štvorcov

Priečky zo sadrokartónu sa ľahko inštalujú a môžu mať úplne iný dizajn

Zónovanie obývačky v kuchyni sa vykonáva výberom zodpovedajúcich farieb, textúr, materiálov. V kuchyni sú preferované praktické povrchové úpravy, napríklad dlažba; v obývacej izbe sú umiestnené parkety a koberec. Interiérový dizajn obývačky s kuchyňou 20 m² nie je preťažený, neodporúča sa veľa dekorácií a dekorácií.

Jemnosti zarovnania

Kombinovaná kuchyňa a obývacia izba je usporiadaná v 2 prípadoch: v obydlí štúdiového typu v štandardnom apartmáne zbúraním steny. Je dôležité, aby to nebol nosič. Na demoláciu musíte získať špeciálne povolenie, bez ktorého sa ukladá pokuta.

Kuchyňa-obývacia izba s rozlohou 20 metrov štvorcových

Na zbúranie múru musíte získať povolenie a urobiť projekt

Výhody a nevýhody kombinovania

Akákoľvek prestavba znamená zásadnú opravu. Tu je potrebné vziať do úvahy všetky výhody a nevýhody tohto postupu..

  • Výhody. Získanie priestrannejšej miestnosti so schopnosťou implementovať akýkoľvek dizajnový nápad; zvýšenie úrovne prirodzeného svetla; možnosť komunikácie medzi hostiteľkou a hosťami bez opustenia kachlí; majiteľ môže variť a starať sa o domácnosť v obývačke; nie je potrebné inštalovať 2 televízory, jeden bude stačiť.
  • Nevýhody Vôňa jedla sa bude šíriť po celých 20 metroch štvorcových; budete musieť nainštalovať výkonný výfukový systém; hluk pri práci s elektrickými spotrebičmi; potreba častého mokrého čistenia.

Pohodlný jedálenský kút v kuchyni obývačky 20 metrov štvorcových

Kombinovaná izba má miesto pre normálny jedálenský kút

Viacfarebné stoličky pri jedálenskom stole v obývacej izbe s kuchyňou

Spojením dvoch malých miestností do jednej sa rozšíri funkčnosť každej zóny

Renovácia obývačky s kuchyňou 20 m2. m, ak existujú dve okná a nielen

Ak má budúca kuchyňa-obývacia izba jedno alebo viac okien, odporúča sa zamerať sa na ne. S ich pomocou bude mať miestnosť veľa prirodzeného svetla, štýl bude jedinečný, nenapodobiteľný.

Béžové závesy na oknách obývačky v kuchyni

Okná môžu byť ozdobené rôznymi druhmi záclon, ale rovnakej farby

Okná môžete usporiadať symetricky a asymetricky. V prvom prípade bude interiér vyzerať rovnako, aj keď je medzi oknami dekor; podlahové svietidlá môžu byť umiestnené na oboch stranách. V druhom prípade môže byť dizajn otvorov radikálne odlišný, ale smer štýlu by mal byť rovnaký..

Výber nábytku

V kombinovanej miestnosti by ste nemali usporiadať nábytok tak, ako chcete. Existujú určité pravidlá a pokyny. Aby sa ušetril voľný priestor, prvky sú inštalované v priamke alebo s písmenom G. Veľkorozmerný nábytok tiež nie je žiaduci. Závesné boxy by boli vynikajúcou možnosťou, v nich môžete odstrániť všetky kuchynské potreby, potrebné drobnosti..

Príklad kompetentného usporiadania nábytku v obývacej izbe v kuchyni

Je veľmi dôležité správne usporiadať nábytok.

Návrh pracovného priestoru v obývacej izbe s kuchyňou

Je lepšie vybaviť miestnosť nábytkom z pracovného priestoru, kde je dôležité vytvoriť pohodlné podmienky na varenie.

Mladí dizajnéri si často vyberajú kuchynské fronty, aby ladili s farbou veľkých kusov nábytku. Všetky spotrebiče sú vstavané, neutrálne. Ak je nábytok jasný, povrchová úprava by mala byť svetlá, bez vzorov a kresieb..

Svetelné závesy na okne modernej obývačky s kuchyňou

Bude jednoduchšie udržiavať čistotu, ak si vyberiete mäkký nábytok s praktickým čalúnením.

Tiež sa neodporúča preťažovať rekreačnú oblasť, stačí minimálna sada. Pohovka je umiestnená chrbtom k kuchyni, oproti je televízia. Ťažké záclony sú zbytočné, urobia priestor ťažším, je lepšie dať prednosť ľahkým tkaninám.

Výber štýlu interiéru obývačky a kuchyne

Vzhľadom na ich veľký počet je teraz ťažké rozhodnúť o štýle dekorácie priestorov. Nie je však potrebné experimentovať so životnou situáciou, stačí sa pozrieť na hotovú prácu v tematických časopisoch, na webových stránkach dizajnérov.

Biela rohová kuchynská zostava v kuchyni-obývacia izba 20 m2

Vyvážený a jednoduchý interiér obývačky s kuchyňou v škandinávskom štýle

Neodporúča sa kopírovať úplne všetko, pretože pri vývoji projektu sa berú do úvahy jednotlivé vlastnosti konkrétnej miestnosti. Miešanie viacerých štýlov prinesie celkovú chaotickú atmosféru.

Podkrovie

Voľný štýl s pevným rámom, ideálny pre kreatívnych ľudí, ktorí radi prispejú k svojmu domovu kdekoľvek. Hlavnou vecou je podpora priemyselného podtextu interiéru. Ide o kovové prvky: rúry, škatule, drôty. Dekorácia steny – tehla, sadra, všetko, čo vytvára pocit opustenosti, neúplnosti. Prvkami dizajnu môžu byť staré fotografie, retro dekor, veci zo skla, kameňa, plastu.

Dizajn kuchyne a obývačky v podkroví

V podkroví všetky detaily evokujú asociáciu s priemyselným priestorom.

Sivé kuchynské steny do obývačky v priemyselnom štýle

Podkrovná izba by mala byť voľná a priestranná

Provence

Vhodné pre dobromyseľné, romantické povahy. Jeho charakteristickými črtami sú svetlé odtiene pripomínajúce leto, more: broskyňová, modrá, zelená, biela, levanduľa. Na kozmetické úpravy sú povolené umelé odreniny, nepravidelnosti a praskliny. Vynikajúcim dekorom bude riad so svetlými vzormi, voňavé zväzky liečivých byliniek, cibule, cesnaku, obrazy zobrazujúce život na dedine a prírodu. V procese dokončovacích prác sa používajú iba prírodné materiály, plast, železo sú zakázané.

Návrh malej obývačky s kuchyňou v štýle Provence

V Provence sú vhodné starožitné kusy nábytku a umelo starnuté povrchy.

Drevený strop nad pracovným priestorom obývačky s kuchyňou

Odporúčame vybrať nábytok z prírodného dreva.

Minimalizmus

Pre praktických ľudí, ktorí milujú poriadok vo všetkom. Minimalizmus sa vyznačuje rovnými čiarami, strohým dizajnom, minimálnym súborom dekoratívnych prvkov a neutrálnou farebnou schémou. Je povolená takmer každá povrchová úprava: drevo, plast, kov, dlaždice, sklo. Celý priestor je multifunkčný, nábytok je vstavaný, modulárny.

Biela kuchyňa-obývacia izba v štýle minimalizmu

Zariadením priestoru v minimalistickom štýle získate moderný a elegantný interiér.

Návrh kuchyne do obývačky s rozlohou 20 m² v minimalistickom štýle

Spotrebiče v minimalistickej kuchyni by mali byť vstavané

Klasika

Tento bude vždy vhodný, nevyjde z módy. Pri vývoji projektu je však potrebné vziať do úvahy vysoké náklady na dokončovacie materiály a dekor. Všetky materiály musia byť prírodný, štýlový a drahý nábytok. Odporúča sa vyzdobiť miestnosť svetlými farbami, vybrať nábytok o niekoľko tónov tmavší zo vzácnych drevín. Všetky látky sú monochromatické, povolená je iba klietka, pásik, kvetinový vzor.

Kuchyňa-obývacia izba v klasickom štýle

Usporiadanie obývačky v kuchyni v klasickom štýle zahŕňa použitie drahých materiálov a príslušenstva

Dekorácia stropu kuchyne omietkovým štukom

Simulácie je možné zvoliť s obmedzeným rozpočtom, ale musia mať vysokú kvalitu.

Pokrokový

Jednou z oblastí minimalizmu je jeho rozdiel v moderných technológiách na displeji. Všetok nábytok je klasický, s prísnymi, jasnými čiarami, farby sú zdržanlivé a je možné hrať na kontrastoch. Na dekoráciu a dekoráciu je vítané použitie kovu, skla.

Interiér modernej kuchyne v obývacej izbe v štýle high-tech

Moderný dizajn obývačky a kuchyne v obývacej izbe pre rodinu 2-4 osôb

High-tech jedálenský stôl v obývacej izbe s kuchyňou

Na dekoráciu interiéru bola zvolená béžová paleta

Špičkové posuvné dvere v obývacej izbe s kuchyňou

K posedeniu patrí veľká rohová sedačka a konferenčný stolík

Prírodné dubové parkety na podlahe modernej kuchynskej obývačky Dubové parkety Usporiadanie obývacej kuchyne v béžovej farbe Béžové závesy Závesné nábytkové diely v interiéri obývačky s kuchyňou Závesné skrinky

Zdobenie každej miestnosti je kreatívny a časovo náročný proces. Jeho hlavným tvorcom by mal byť majiteľ a jeho rodina, ľudia, ktorí budú žiť v tomto dome, byte. Ak sú vypočuté všetky požiadavky, požiadavky, priania, získate plnohodnotný a pohodlný interiér, ktorý sa hodí do každej domácnosti.

50 fotografií: úspešné dizajnové riešenia

Zelená kuchynská zástera a biela súprava Dekor s obrázkom priečky medzi oknami Kuchynský polostrov s plynovou varnou doskou Zvýraznenie prízvukovej steny v obývacej izbe s kuchyňou s tehlou Sivobiely interiér obývačky v kuchyni v štýle minimalizmu Kuchyňa-obývacia izba s dverami do záhrady súkromného domu Sivý koberec na čiernej kuchynskej podlahe Zónovanie podľa pódia obývačky v kuchyni oranžové vankúše na tmavej pohovke Závesné svetlá nad lištou strečový strop s lesklým povrchom Dizajn klasickej kuchynskej obývačky s dreveným nábytkom Kožená sedačka pri tehlovej stene kuchyne Barový pult vyrobený z dreva v dizajne obývačky s kuchyňou Biela sedačka s ozdobnými vankúšmi Rohová sedačka s látkovým čalúnením Návrh úzkej kuchynskej obývačky v panelovom dome Ráfiky v klasickom štýle Malá kuchyňa v klasickom štýle Okrúhly jedálenský stôl v strede kuchyne Čerstvé bochníky na kuchynskom stole Návrh kuchyne so zatepleným balkónom Hnedé závesy na okne obývačky a kuchyne Živé rastliny pri drevenej priečke Sivá pohovka v obývacej izbe s kuchyňou a obývacou izbou Zónovanie kuchyne-obývačky s podlahou Osvetlenie stropu obývačky v kuchyni v klasickom štýle Osvetlenie obývačky s kuchyňou rôznymi žiarovkami Červená tehla v interiéri kuchyne Červený vankúš na tmavosivej pohovke Kuchynský dizajn s tehlovými stenami Návrh kuchyne s jedálenským kútom pri okne Rovná pohovka v blízkosti bielej tehlovej steny Moderná kuchyňa s lesklými fasádami Pop -artová jedálenská časť Zdobenie steny nad pohovkou zrkadlom Čalúnený nábytok s bielym čalúnením Návrh obývačky a kuchyne v vidieckom dome Interiér kuchyne v pastelových farbách Žltá farba v dizajne obývačky s kuchyňou Kuchyňa-obývacia izba v odtieňoch šedej Čierna televízia na nízkej priečke v obývačke s kuchyňou Sférická lampa s prelamovaným ornamentom Zdobenie obrazu tehlovej steny Krb v interiéri obývačky s kuchyňou Oranžové kreslo a červená pohovka v obývacej izbe s kuchyňou

Previous Post
Fönsterinredning utan mycket kostnad och ansträngning
Next Post
اختيار تصميم البلاط المناسب في المطبخ