15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pôvodný kuchynský dizajn v zelenej farbe: užitočné tipy pre výber povrchových úprav, náhlavných súprav, záclon

Kuchyňa je najnavštevovanejšou oblasťou v každom dome. Na jeho interiér je kladených mnoho požiadaviek. Malo by byť funkčné, štýlovo univerzálne a pohodlné. Pri vytváraní interiéru kuchyne musíte vybrať ten správny detail: od náhlavnej súpravy po hlavnú farbu miestnosti. Farba dekorácie, nábytok by mal byť v súlade so všeobecným štýlom domu, vyvolávať príjemné emócie od majiteľov.

Lineárna sada svetlo zelenej farby

Zelené odtiene vytvárajú v kuchyni teplú a útulnú atmosféru

Zelená je dobrou voľbou pre moderné kuchyne. Má pozitívny vplyv na človeka, je príjemne spojený s jarou, trávou a prírodnými arómami. Tento článok sa podrobnejšie zaoberá tým, ako vytvoriť atraktívny zelený dizajn kuchyne svojpomocne..

Výhody zelene v interiéri

Nie je žiadnym tajomstvom, že každý odtieň farebnej palety má svoj vlastný vplyv na fyzický a emocionálny stav človeka. Kuchyňa by mala mať príjemnú a príjemnú atmosféru.

Príklady rôznych odtieňov zelenej

Existuje viac ako 100 odtieňov zelenej

Schéma rozdelenia zelených odtieňov na teplé a studené

Všetky sú rozdelené na studené a teplé tóny.

Psychológovia tvrdia, že takmer každý odtieň zelenej farby má obrovské upokojujúce vlastnosti. Pomáhajú vám relaxovať, cítiť príval energie. Táto farba má tiež pozitívny vplyv na tráviaci systém, prebúdza chuť do jedla..

Fasádna kuchynská súprava tmavozelená

Kuchyne so zelenou farbou v interiéri majú tendenciu ráno povzbudiť a večer upokojiť.

Základné pravidlá pre stavbu interiéru

Aby dizajn kuchyne v zelenej farbe vždy potešil svojich majiteľov, je potrebné pri jej vývoji vziať do úvahy niektoré pravidlá:

 1. Najprv by ste sa mali zaoberať výberom nábytku, vybavenia. Ako posledný je potrebné vybrať odtieň dokončovacích materiálov..
 2. Jasné, nasýtené odtiene zelenej by sa nemali používať na veľké povrchy. Je lepšie s nimi zdôrazniť oddelenú časť miestnosti – jednu stenu. Je vhodnejšie ozdobiť veľké plochy tmavými odtieňmi..
 3. Tóny obsahujúce veľa modrej sú vhodné do južnej miestnosti. Teplé odtiene sa najlepšie používajú pre severné kuchyne. Správny tón pomôže vytvoriť optimálnu atmosféru za každého počasia, teploty.
 4. Malé zelené kuchyne by mali byť svetlé. Je lepšie kombinovať hlavnú farbu s bielou v nich. Potom bude priestor pôsobiť väčší, pohodlnejší. Veľká miestnosť neobmedzuje výber svojich majiteľov. „Pracovať“ s ňou je oveľa jednoduchšie.
 5. Musí sa zabrániť prebytku. Nemôžete kombinovať veľa farieb naraz alebo použiť iba jednu. Pre pohodlný interiér sa odporúča použiť dva alebo tri tóny..

Žltozelená sada konfigurácie rohov

Hlavným pravidlom je najskôr vybrať náhlavnú súpravu a zariadenie a potom sa rozhodnúť pre farbu stien

Olivová farba v interiéri modernej kuchyne

Módne riešenie – kuchynská zostava olivovej farby s dreveným povrchom

Vhodný štýl

V akom štýle vyzerá zelená kuchyňa najlepšie? Najpopulárnejšie a najvhodnejšie smery sú podrobnejšie popísané v tabuľke:

Vhodný štýl Zvláštnosti
Klasický V tomto prípade sa používajú ušľachtilé odtiene zelenej: malachit, smaragd, jadeit a ďalšie. Tento štýl vylučuje honosné detaily, výrazné doplnky. Sada je kúpená v dreve, zástera je z mozaiky.
Krajina Vidiecky štýl. Relevantné sú pre neho prírodné farby, prírodné materiály, textílie. Používajú sa pastelové odtiene, jednoduché tvary. Je lepšie urobiť zásteru z klasických dlaždíc..
Provence Jemný, romantický štýl. Vyznačuje sa: jasnými dlaždicami, farbami prírodnej hliny, pistáciami. Sada by mala mať jednoduché tvary a mala by byť vyrobená z dreva. Kachle môžu byť ozdobené starým sporákom.
Stredomorský Najneobvyklejšie, najbáječnejšie riešenie. Paleta môže byť jasná: smaragd, citrón. Jedálenský kút môžete nechať neutrálny. Stôl, stoličky môžu mať vzor prírodného dreva. Zástera by mala byť vyrobená z dlaždíc, skla.

Rustikálny dizajn kuchyne

Zelená kuchyňa v Provence

Sklenený luster v kuchyni so zelenou pohovkou

Zelená pohovka v kuchyni v stredomorskom štýle

Zelený interiér v klasickom štýle

Pre klasickú kuchyňu je vhodné použiť hlboké tlmené odtiene.

Svetlo zelená kuchyňa v modernom štýle

V moderných interiéroch sú vhodnejšie jasné zelené odtiene.

Dokončovanie

Interiér domácej kuchyne by mal byť praktický. Okrem farebnej schémy je dôležité venovať pozornosť aj ďalším parametrom miestnosti. Správny výber dokončovacích materiálov bude hrať obrovskú úlohu. Na ich nákupe nemôžete ušetriť. Životné podmienky v kuchyni sú ťažké: vysoká teplota, vlhkosť, špina. Povrchová úprava by mala byť trvanlivá, krásna, praktická.

Malý kuchynský dizajn so zelenou farbou

Svetlá tapeta so zelenými ozdobami v malej kuchyni

Je lepšie ozdobiť podlahu v miestnosti drahým tmavým mramorom. Bežná dlaždica sa stane možnosťou rozpočtu. Tieto stavebné materiály sú vysoko odolné voči oderu, vydržia viac ako dvadsať rokov, sú „ľahostajné“ voči agresívnym čistiacim prostriedkom.

Lesklý povrch keramickej podlahy v kuchyni panelového domu

Keramická podlaha bude najlepšou voľbou, pokiaľ ide o kombináciu ceny a kvality

Strop je možné natiahnuť. Tento dizajn má niekoľko výhod. Strečový strop je inštalovaný za jeden deň, ľahko sa čistí a chráni priestor pred náhlymi záplavami susedov zhora. Napínacia štruktúra môže mať rôzne tvary, vrátane bodového osvetlenia.

Zrkadlový napínací strop v kuchyni so zelenou sadou

Pri výbere strešného stropného zrkadla majte na pamäti, že bude odrážať hlavné farby vašej kuchyne

Rada. Dekoráciu steny by mal vykonávať materiál, ktorý sa dá ľahko umývať. Ideálne sú dlaždice.

Živé rastliny v interiéri kuchyne

Nepoužívajte jasne zelené tóny na veľké povrchy stien, sú oveľa lepšie na zvýraznenie akcentov.

Sivé závesy v kuchyni so zelenou sadou

Svetlé steny sú vhodné do malých kuchýň, ako aj do miestností s oknami na severnú stranu.

Ak je to žiaduce, v oblasti zástery môžete kombinovať umývateľné tapety s mozaikou. Zástera bude chrániť steny na tých „najnebezpečnejších“ miestach: v blízkosti umývadla, varnej dosky.

Interiér kuchyne s pistáciovou stenou

Štýlová kuchyňa s čistou bielou zásterou

Harmónia v detailoch: výber nábytku, doplnkov

Krásna zelená kuchyňa by mala byť funkčná. Aby ste to urobili, mali by ste zvoliť správnu náhlavnú súpravu, nepreháňajte to s výberom príslušenstva. Kuchynská súprava môže kombinovať niekoľko zelených tónov: svetlejšie farby s tmavými. Takáto náhlavná súprava vyzerá sviežo a zaujímavo. Potom však musia byť steny vyzdobené v neutrálnej farbe..

Štýlová kuchyňa v smaragdovom odtieni

Hlavný smaragdový odtieň kuchyne je perfektne doplnený chrómovými detailmi

Zelený stôl v rustikálnej kuchyni

Zelenú je možné použiť ako vedľajšiu farbu, ktorá kuchyni dodá jasné akcenty vo forme jednotlivých položiek.

Pri výbere náhlavnej súpravy je dôležité venovať pozornosť aj ďalším parametrom:

 • Skrinky, police by nemali byť veľa. Vopred analyzujte počet položiek, ktoré potrebujete. Nadbytočný nábytok priestor iba zaplní..
 • Kuchynská súprava musí byť vyrobená z odolného a spoľahlivého materiálu. Kúpou by ste nemali šetriť. Ideálnou možnosťou by bolo prírodné drevo. Pracovné povrchy, dosky je lepšie kúpiť z kameňa. Tieto materiály sú odolné voči oderu, menšiemu mechanickému namáhaniu.
 • Nábytkové kovanie musí mať vysokú kvalitu. Práve tieto časti ako prvé zlyhávajú..

Kuchynský ostrovček s drevenou doskou

Studené fasády úspešne zjemnila ozdobná doska stola z prírodného dreva

V kuchyni je jedálenský kút. Obvykle pozostáva zo stola, niekoľkých stoličiek. Sklenený stôl bude vyzerať skvele v malej miestnosti. Nezaberie veľa miesta, pretože sa rozpúšťa na pozadí dekorácie. V miestnosti by malo byť málo príslušenstva. Obvykle vo svojej úlohe pôsobia krásne textílie v zelených tónoch, originálne jedlá, živé rastliny..

Výber záclon

V zelenej kuchyni bude každý detail dôležitý. Záclony nie sú výnimkou. Ich farby by mali byť v súlade s farbou kuchynskej súpravy. Ak je náhlavná súprava veľmi svetlá, neznamená to, že záclony by mali byť rovnaké. Je lepšie kúpiť záclony v rovnakej farbe, ale viac tlmené. Záclony môžu mať vzor alebo ozdobu. Mali by byť vyrobené z prírodného materiálu. Syntetická tkanina vyzerá lacno, rýchlo stráca svoj atraktívny vzhľad. Záclony by sa mali dať ľahko odstrániť, vydržať časté pranie v písacom stroji.

Výber závesov do kuchyne v zelenej farbe

Závesy môžu perfektne doplniť dizajn, ak ich vyberiete správne.

Svetlo zelené záclony v interiéri kuchyne vidieckeho domu

Svetlé závesy v prírodnom odtieni osviežia kuchynský priestor

Rada. Do malej miestnosti sa odporúča zvoliť priesvitné závesy svetlých farieb alebo ich úplne opustiť..

Ťažké záclony priestor vizuálne zmenšia. Môžu byť použité vo veľkej jedálni zariadenej v klasickom štýle.

Najúspešnejšie farebné kombinácie

Aby v interiéri nebolo príliš veľa zelene, musí byť kombinovaný s inými tónmi. Uvažujme o najúspešnejších možnostiach:

 1. S bielou. Toto je najuniverzálnejšie a najuniverzálnejšie riešenie. Ako pozadie sa zvyčajne používa biela farba. Zdobia steny, svetlo zelené – všetko ostatné. Biela funguje dobre v malých priestoroch. Vďaka tomu sú vizuálne priestranné..

  Biely interiér kuchyne so zelenou náhlavnou súpravou

  S bielou môžete použiť úplne akýkoľvek odtieň zelenej.

 2. S hnedou. Klasické riešenie. Tu je však dôležité, aby ste to s hnedou nepreháňali. Trochu to potrebuješ. Doska stola, stôl, stoličky môžu byť hnedé. Ostatné je lepšie urobiť v zelených farbách..

  Hnedá doska stola so zelenými prednými stranami

  Hnedo-zelenú kombináciu vymyslela sama príroda

 3. S červenou. Červená a zelená kuchyňa je originálnym riešením. Osloví mladých, kreatívnych ľudí. Červená farba v dekorácii vyzerá bohatá a pôsobivá. Červená sa niekedy používa iba v dekoratívnych prvkoch. Ak má rodina hypertenziu, červenej sa najlepšie vyhnite. Môže spôsobiť zvýšenie krvného tlaku, ktorý je pre zdravie takýchto ľudí nebezpečný..

  Červeno-zelená kuchynská súprava vo svetlej miestnosti

  Bohatá zelená, napríklad farba jablka, sa najúspešnejšie kombinuje s červenou.

 4. So žltou. Žltozelený interiér bude vyzerať skvele v každej situácii. Táto farebná schéma je ideálna pre ekologický štýl. Žltú je potrebné používať opatrne. Interiér by nemal pôsobiť presýtene.

  Okrúhly kuchynský ostrovček

  Víťazná kombinácia žltej a zelenej

Video recenzia zelenej kuchyne v štýle Provence

Fotografie krásnych zelených kuchýň

Zelený jedálenský kút v malej kuchyni Zelená zostava s fasádami z MDF Súprava s lesklými zelenými fasádami Zelené dvere náhlavnej súpravy s vložkami z čierneho skla Svetlá kuchyňa malého priestoru Kuchynský ostrov s tmavou doskou Osvetlenie v kuchyni s červeným tienidlom Stretch strop v interiéri kuchyne Rohová kuchynská súprava Bledo zelené predné časti kuchynského nábytku Módna kuchyňa v stredomorskom štýle Zelená lampa nad jedálenským stolom Zelená dekorácia steny v malej kuchyni Podlaha ich keramických dlaždíc v kuchyni súkromného domu Zelená kuchyňa s ostrovom na varenie Návrh kuchyne s osvetlením na strope Okrúhla kuchynská súprava Barový pult na tenkých nohách Kuchyňa so skrinkami až po strop Mezonetový strop v modernej kuchyni Hnedozelená kuchynská súprava Jedálenská časť pred kuchynským oknom Okrúhle umývadlo v rohu kuchyne Lineárna kuchynská súprava Plochý digestor na kuchynskej stene Svetlá kuchynská súprava s akrylovými prednými stranami Osvetlenie varnej dosky v kuchyni Zelený barový pult s bielou doskou kuchynský nábytok s drevenými úchytkami Biele kvety na jedálenskom stole Klasická kuchynská súprava v zelenom odtieni Hladké obrysy fasád kuchynskej súpravy Zelené obrúsky na jedálenskom stole Zónovanie pracoviska podlahou kuchynský nábytok s fasádami v hliníkovom profile Lesklá sada smaragdovej farby Hnedý pásik po obvode stropu Akrylová zástera Seascape Jedáleň v rohovej kuchyni Osvetlenie drezu žltým svetlom Kuchyňa v štýle Provence v byte viacpodlažnej budovy Otvorený plynový ohrievač vody v kuchyni v Chruščove Stôl a stolička na drevených nohách Bridlicová stena v interiéri kuchyne Kuchynský parapet ako pracovná plocha Zrkadlo na zelenej stene kuchyne Drevené stoličky v retro štýle Zástera zo zelenej keramickej mozaiky Tyrkysové steny vo svetlej kuchyni

Previous Post
Vad är imitationstimmer i interiören?
Next Post
تصميم غرفة لشاب. ما الذي تبحث عنه عند تزيين الداخل؟