15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

DIY kuchynský dekor: nápady na fotografiu

Generálna oprava alebo vymaľovanie v kuchyni umožňuje zrealizovať množstvo originálnych nápadov, ktoré ste liahli už mnoho rokov. Kuchyňa je malá, ale taká dôležitá miestnosť v dome alebo byte, najteplejšia, najpohodlnejšia a „najchutnejšia“.

Pred začatím renovácie sa pozrite na originálne kuchynské dekory vyrobené vlastnými rukami, fotografické nápady vám s tým pomôžu. V prvom rade je to povrchová úprava a kutilské remeslá..

1

Pre hostiteľku je dôležité, aby bolo všetko funkčné, pohodlné, kompaktné. Žena trávi v kuchyni veľa času a chce, aby interiér potešil oko, bol štýlový a moderný. Pomôžu s tým remeslá z keramiky, dreva a textilu. Priemysel stavebných materiálov ponúka široký sortiment materiálov na podlahy, steny a stropy..

Do kuchyne sú zvolené praktické materiály, ktorými sú plastové panely, umývateľné tapety, napínané stropy, linoleum na podlahe..

Všetky povrchy by sa mali dať ľahko čistiť, ale vzhľadom na množstvo rovnakého plastu sa kuchyne podobajú. A povrchová úprava z umelého kameňa je praktická a vyzerá mimoriadne..

2

Umelý kameň v interiéri kuchyne

Výhodou povrchovej úpravy umelým kameňom je, že je ľahší ako prírodný kameň a jeho cena je dostupnejšia. Umelý kameň je materiál šetrný k životnému prostrediu. Je založená na cemente a piesku. Prísady sa používajú na imitáciu vzoru a štruktúry prírodného kameňa. Dlaždice z umelého kameňa sú hladké a drsné..

Jeho dizajn sa blíži štruktúre prírodného materiálu s charakteristickými čipmi. Jedálenské miestnosti sú zdobené takými dlaždicami. Tam, kde sa pripravuje jedlo, by mali byť steny hladké, aby bolo jednoduchšie ich udržiavať čisté. Je originálne vyrobiť zásteru z hladkého kameňa nad rezacím stolom a sporákom.

3

Pred začatím renovácie si pozrite veľký počet fotografií, na ktorých sú interiéry s kamennými dlaždicami.

Na prvý pohľad môže niekoho myšlienka práce s takýmto materiálom vystrašiť. Ale to ide dobre so sadrokartónovými doskami, tehlami a je perfektne pripevnené.

Výhody dekorácie stien umelým kameňom:

 • pevnosť a trvanlivosť;
 • jednoduchosť inštalácie;
 • kameň sa časom nezhoršuje od vlhkosti, vonkajšieho poškodenia;
 • kameň je šetrný k životnému prostrediu;
 • fotografia kuchýň s kamenným obložením jasne ukazuje, ako neobvyklá a originálna vyzerá takáto miestnosť;
 • je ľahké starať sa o umelý kameň pomocou jemných čistiacich prostriedkov;
 • nízke náklady na materiál.

Kamenné obklady je možné vybrať „starožitné“ alebo pre štýlový moderný interiér.

4

Myšlienka použitia prírodného kameňa v kuchyni

Prírodný kameň v kuchynskej výzdobe vyzerá zdravo, je odolný voči mechanickému poškodeniu, nestráca svoj vzhľad a je odolný. Kamenná doska sa ľahko čistí, nie sú na nej žiadne stopy po noži. Bude slúžiť viac ako jednej generácii vo vašej rodine. Na leštenom povrchu nebude žiadna stopa po horúcej panvici alebo hrnci. Pracovnú dosku, rezací stôl a umývadlo je možné objednať z kameňa rovnakej farby a štruktúry..

Dôležité! Kamenná doska jedálenského stola sa môže stať ústredným detailom interiéru, ku ktorému sú doladené ďalšie dizajnové prvky.

Diktuje celkový štýl kuchyne. Variantom kamennej dosky môže byť barový pult z prírodného kameňa..

5

Umývadlo z prírodného kameňa je nielen krásne a pevné, ale je hygienické, ľahko sa čistí a nebojí sa detergentných chemikálií. Vedľa toho bude harmonicky vyzerať zodpovedajúca rezná plocha.

Živý kameň dodáva kuchyni pohodlie a teplo. Rozmanitosť odtieňov uspokojí každý vkus. Obvykle sa vyberá kameň teplých hnedých – piesočných odtieňov. Takéto výrobky majú jednu nevýhodu – vysokú cenu, ale oplatí sa. Aj keď zmeníte interiér kuchyne, tieto povrchy sa štýlovo zmestia do akejkoľvek farebnej schémy..

Dizajnová kuchyňa

V tomto skóre je veľa možností a nápadov na dekoráciu. Pracovnú oblasť môžete ozdobiť vlastnými rukami v starom štýle. Môžete napríklad znázorniť ohnisko, v ktorého výklenku budú kachle a rezací stôl, čo je dobre vidieť na fotografii. Rohy a okenné otvory obložené kamennými dlaždicami pôsobia originálne. Mimochodom, pod takýmto povrchom môžete skryť chyby na stene, nepravidelnosti a stopy hmoždiniek.

Najčastejšie nie je celá stena pokrytá kameňom, ale jeho úlomky. Stenu rozložte na polovicu jej výšky alebo na dno. Existuje mnoho nápadov, ktorý z nich bude vyhovovať vašej kuchyni, poradí profesionálny dizajnér.

Pokladanie ozdobného kameňa

Pred položením kamenných dlaždíc vlastnými rukami musíte vyrovnať stenu. Ak je povrch steny ošetrený, dlaždice by mali byť prilepené na tekuté nechty alebo silikónové lepidlo. Tieto materiály nezafarbia zvyšok povrchu. Možno lepiť na špeciálne lepidlo na obklady.

7

Ak je základom roztok, musí sa dobre premiešať mixérom a nechať stáť. Prvé dlaždice sú položené v spodnej časti úrovne. Je veľmi dôležité, aby murivo nebolo ďalej deformované. Dĺžka dlaždíc je odlišná. Je potrebné rozložiť, striedať krátke a dlhé.

Okrem zdobenia umelým kameňom existuje mnoho ďalších dekoratívnych techník na zdobenie kuchynských stien vlastnými rukami. Kuchyne v bytoch majú spravidla malú veľkosť. Kameň preto nebude vhodný do každej kuchyne. Z malej miestnosti urobí jaskyňu a bude pôsobiť depresívne.

Zrkadlá v kuchyni – originálny nápad na výzdobu

Zrkadlá na stenách pomôžu rozšíriť priestor. V kuchyni sa dá táto technika uplatniť. Musíte to skombinovať so svetlými tónmi stien a stropu..

Zrkadlá z geometrických tvarov je možné použiť na ozdobenie steny jedálenského priestoru a tiež na výrobu zrkadlovej zástery nad sporákom a rezacím stolom..

Reflexný povrch môže byť základom pre portrét, fotografiu alebo panel. Táto myšlienka poskytne veľa možností na dekoráciu stien..

osem

Zrkadlové police s roztomilými remeslami – svetlé miesta vo výzdobe.

Dekoratívna omietka

Jednou z najmodernejších možností na dokončenie kuchyne je dekoratívna omietka. Nejde o typ zarovnania stien, ale o možnosť ich návrhu.

Existujú dva druhy dekoratívnej omietky – syntetická a minerálna. V prvej verzii je spojivom akrylát alebo styrén a v druhej sadra a cement.

Kuchyňa z dreva a nehrdzavejúcej ocele

Hlavnou zložkou sú žulové, mramorové alebo kremenné minerálne štiepky. Vzhľadom na vlastnosti dekoratívnej omietky je vhodné ju používať v kuchyni. Koniec koncov, ona:

 • trvanlivý (nestráca svoj vzhľad častým praním, vlhkosťou vzduchu);
 • trvanlivý;
 • jedinečné v rozmanitosti textúr, farieb a plnív.

Takáto omietka vám umožní stelesniť akýkoľvek dizajnový nápad vo vašej kuchyni..

Na webových stránkach nájdete fotografie rôznych možností. A niektoré z nich vás určite uchvátia.

Práca s týmto materiálom vyžaduje určitú zručnosť, ale je zaujímavá a kreatívna..

Nasledujúca fotografia ponúka dve úplne odlišné konštrukčné riešenia, ale obe možnosti sú stelesnené pomocou dekoratívnej omietky. V prvom prípade ide o moderný štýl s reliéfnou výzdobou steny a druhou možnosťou sú semi-starožitné steny.

Ako sa vykonáva reliéfna omietka??

Spôsob zdobenia stien dekoratívnou omietkou je známy viac ako štyri storočia..

Ak nemáte zručnosť pracovať so stierkou a stierkou, je lepšie najskôr cvičiť v menej dôležitej oblasti, ako je stena v obývacej izbe. Benátska omietka sa napríklad nanáša v troch krokoch špeciálnym spôsobom, ktorý napodobňuje mramorovú textúru.

desať

A ak ste to nikdy neurobili, vzdajte sa vlastnej implementácie myšlienky. Zverte taký komplexný typ práce majstrovi. Ale ak si to predsa len chcete vyrobiť sami, nájdite si podrobný popis s fotografiou na internete. Jednoduchšie možnosti je však možné vykonať ručne..

Plnivo je iné – viac alebo jemnejšie frakcie. Zvážte spôsob nanášania zmesi vápna a piesku.

Postup práce

  1. Príprava povrchu. Najprv odstráňte starý povlak (a v kuchyni to môže byť mastnota a sadze) a stenu napenetrujte akrylovým tmelom. Môže byť natretý základným náterom s pridaním farby vo farbe hlavnej omietky..
  2. Zrieďte hotovú omietku, premiešajte ju mixérom, pridajte farbu.
  3. Dôležité upozornenie! Roztok s prídavkom farby sa musí zriediť s okrajom, pretože nie je možné získať rovnaký odtieň dvakrát.
  4. Roztok naneste na stenu stierkou zdola nahor. Po vyrovnaní naneste reliéfny vzor. Na tento účel použite dostupné prostriedky. Na špeciálnych stránkach nájdete fotografie s obrázkami diel.

  Druhy dekorácií vo výzdobe:

  1. pomocou rebrovanej špachtle nakreslite priečne čiary, ktoré pripomínajú vlny;
  2. kvetinové kučery sa vyrábajú z jednoduchého balíka papiera zabaleného v celofáne;
  3. chaotické dotyky s pokrčeným plastovým vreckom vytvoria textúrovaný povrch;
  4. šablóny vo forme kvetov, ovocia, listov.
  5. Stenu nechajte vyschnúť najmenej 24 hodín.
  6. Výsledná zdobená stena môže byť natretá v akejkoľvek farbe. Vyčnievajúce plochy reliéfu sú vyhladené špachtľou.

  Ak je plnivo hrubé, nemožno použiť žiadny vzor.

  Hrubý, rovný povrch natretý ušľachtilým tónom dodá miestnosti štýlový vzhľad.

  Na reliéfnu omietku môžete maľovať obrázky. Na to však musíte byť maliarom.

  jedenásť

  Dekoračné prvky do kuchyne

  Každý štýl vyžaduje vyplnenie priestoru drobnosťami a originálnymi gizmosami. Ženy s umeleckým talentom a schopnosťou vytvárať remeslá pre domácnosť vlastnými rukami.

  Nápady na kuchynské remeslá

  • Starožitné dosky na brúsenie a brúsenie sa môžu stať remeslami. Dajú sa zavesiť na steny koženými remienkami alebo pestrofarebnými stužkami. Samotná textúra masívneho dreva prináša pohodlie a teplo.
  • Dekoratívne taniere môžu byť ručne maľované alebo šablóny. Tanieriky a tanieriky majú rôzne tvary a veľkosti. Je dôležité dodržať farebnú schému kompozície na stene. Ak má farma krásne podnosy, môžu byť tiež vystavené na verejnosti..
  • Obrázky, plagáty, fotorámčeky na stenu sú vhodné do každej miestnosti. Hlavná vec je, že sú kombinované so všeobecným interiérom. Ak je v dome jehláčka, jej výšivky a remeslá môžu byť umiestnené v rámoch, umiestnené na policiach a zdobiť nimi steny kuchyne..

  Klasické interiéry zdobia obrazy a zátišia, čiernobiele plagáty a výtlačky sú vhodné pre moderný štýl.

  Kuchynský textil pre domácich majstrov ozdobí a zútulní kuchyňu. Toto je tiež druh remesiel. Patria sem záclony, vankúše na pohovkách, posteľná bielizeň na stoličkách.

  DIY kuchynský dekor: 40 nápadov na fotografie:

  Previous Post
  Originalidéer och vackra sovrum: design, foto i lägenheten
  Next Post
  كيفية اختيار الراتنج لصب كونترتوب: نصائح مفيدة ، مراجعة للعلامات التجارية الشعبية