15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ako si vybrať veľký dizajn kuchyne?

Veľké kuchyne sú trendom moderných vývojárov, ktorí vytvárajú priestranné byty. Mnoho žien sníva o veľkej kuchyni – to je ich malé kráľovstvo. Z takejto miestnosti môžete urobiť majstrovské dielo dizajnérskeho umenia..

Veľký dizajn kuchyne.

Veľká kuchyňa je snom každej hostiteľky, v takejto miestnosti je možné realizovať akýkoľvek dizajn.

Vlastnosti a zásady vytvárania interiéru

Dizajn veľkej kuchyne vám ponúka veľa príležitostí na implementáciu akéhokoľvek nápadu na dizajn, ktorý vyhovuje vášmu vkusu. Funkčný dizajn veľkej oblasti má mnoho nuancií, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Najprv nakreslite malý projekt, kde budú stáť náhlavná súprava a spotrebiče, rozhodnite o umiestnení jedálenského kúta a baru. Podľa zákonov ergonómie by mali byť hlavné zóny pre pohodlné varenie hostesky – chladnička, sporák a umývadlo – umiestnené v rovnostrannom pracovnom trojuholníku, ktorý pomáha optimalizovať priestor pre hostiteľku..

veľký kuchynský projekt.

Veľkú miestnosť je jednoduchšie navrhnúť, môžete ľahko vytvoriť pracovný trojuholník.

Z hľadiska funkčnosti a pohodlia zvážme rôzne možnosti umiestnenia nábytku a vybavenia v kuchyni:

 • Rohové umiestnenie, kde je nábytok umiestnený pod uhlom pozdĺž dvoch susedných stien miestnosti. Jedná sa o klasickú kuchynskú súpravu, ktorá uvoľňuje priestor pre jedálenský kút alebo barový pult.
 • Lineárne usporiadanie. Nábytok je umiestnený pozdĺž troch susedných stien miestnosti. Táto možnosť sa často používa v malých miestnostiach bez usporiadania jedálenského kúta..
 • Usporiadanie nábytku s ostrovčekom, na ktorom je spravidla umiestnená varná doska a umývadlo a rozdeľujú kuchyňu na pracovný a jedálenský kút.

Kuchyňa s ostrovčekom.

Interiérový dizajn veľkej kuchyne s ostrovčekom.

Rozhodnite sa, v akom štýle bude miestnosť vyzdobená. Vo veľkej kuchyni by tomuto štýlu malo zodpovedať všetko: nábytok, domáce spotrebiče, doplnky a závesy, ktoré zavesíte na okná..

Zónovanie veľkej kuchyne

Teraz existuje veľa nápadov na veľkú kuchyňu s pridelením rôznych zón – môžete to urobiť s nábytkom alebo s pomocou návrhových nápadov na zdobenie podlahy a stien. Ak to priestorový priestor dovoľuje, vyberte tri hlavné zóny:

 • priestor na varenie, ktorý bude vhodný pre hostiteľku domu;
 • jedálenský stôl, kde sa stretnete s celou rodinou a hosťami;
 • priestor na posedenie, kam môžete umiestniť malú pohovku, konferenčný stolík a TV.

Byt s veľkou kuchyňou vám umožní zvýrazniť všetky tieto zóny a zároveň zjednotiť oblasť do jedného celku.

Rozdelenie kuchyne na zóny.

Na zvýšenie funkčnosti je možné kuchynský priestor rozdeliť na tri hlavné zóny..

Existuje niekoľko spôsobov zónovania:

 • nábytku, najbežnejší a najľahší spôsob. Pomocou kuchynského ostrovčeka, stolu, barového pultu alebo sedačky umiestnenej cez miestnosť môžete priestor jednoducho rozdeliť na dve časti;
 • malá priečka, polica alebo dokonca obrazovka vám pomôžu naplánovať miestnosť. Oddiel môže byť vyrobený s výklenkami, ktoré pridávajú užitočné police pre krásne malé veci. Na knižnicu môžete dať izbové rastliny, dodajú útulnosť a ozdobia každú izbu. Pomocou nádhernej obrazovky môžete prispôsobiť priestor a v prípade potreby obrazovku odstrániť.
 • medziposchodie. Kuchyňu alebo jedálenský kút môžete zdvihnúť na pódium, ale pamätajte na to, že jedálenský stôl na pódium sa používa iba vo veľmi priestranných miestnostiach. Vhodnou možnosťou je aj dizajn podlahy a stropu v rôznych farbách, s touto možnosťou zónovania sa vyhnite výrazným kontrastom vo farbe, je lepšie použiť inú textúru materiálu v rovnakej farebnej schéme a rôznych tónoch..
 • steny. Teraz existuje široká škála farebných riešení na zónovanie. Kuchyňa je spravidla tmavšia a hala s jedálňou je svetlá..
 • veľmi krásna a originálna možnosť – umiestniť veľké akvárium medzi zóny, nenechá nikoho ľahostajným.
 • osvetlenie. Na kuchynskej pracovnej ploche sa používa veľa malých LED žiaroviek, nad jedálenský stôl je zavesený krásny luster a v rekreačnej oblasti je umiestnená stojanová lampa..

Zónovanie veľkej kuchyne.

Existuje niekoľko spôsobov zónovania priestoru veľkej kuchyne..

Dizajnové štýly veľkej kuchyne

Voľba štýlu moderného interiéru veľkej kuchyne je hlavnou a hlavnou úlohou pri vytváraní pohodlnej a útulnej miestnosti..

Tu sa môžete riadiť svojimi chuťovými preferenciami a finančnými možnosťami..

Veľký štýl kuchyne.

Dizajn veľkej kuchyne je možný pre niekoľko štýlov..

Klasický štýl

Klasika bola vždy veľmi populárna a žiadaná. Dizajn v tomto štýle vám umožňuje kombinovať jednoduchosť, pohodlie a luxus interiéru..

Dodržiavanie klasiky v rovných a prísnych líniách pri usporiadaní nábytku a konečnej úprave podlahy a stien umožňuje tento štýl uplatniť v akejkoľvek miestnosti..

Klasická kuchyňa.

Veľký dizajn kuchyne v klasickom štýle.

V tomto štýle je nábytok vo svetlých farbách inštalovaný s použitím tmavších dekorov dosiek vyrobených z prírodných materiálov: drevo a kameň budú vždy v móde. Celkový dizajn miestnosti znamená veľkú, svetlú miestnosť s malými farebnými akcentmi vo forme zástery na pracovnom povrchu, kombinovanú v rovnakom štýle ako stôl v jedálni. Linoleum na podlahe, štylizované ako strom, bude vyzerať dobre – všetky materiály na konečnú úpravu by mali byť prirodzené.

Materiály na dekoráciu kuchyne.

Na klasický dizajn sa používajú iba prírodné materiály.

Klasický štýl vylučuje veľa malých detailov v interiéri, všetko by malo byť funkčné. Jedna polica v miestnosti s krásnymi drobnosťami stačí. Ľudia, ktorí si vyberú tento štýl, sú veľmi romantickí..

Minimalizmus

Zvláštnosťou tohto štýlu je zdôraznená jednoduchosť a maximálny pocit prázdnoty v priestore. V nábytku a dekore nie je nič nadbytočné bez klasických jasných akcentov a ďalších dekoratívnych prvkov v interiéri – všetko je len funkčné.

Kuchyňa je minimalizmus.

Návrh veľkej kuchyne v štýle minimalizmu.

Dizajn sa vykonáva v jednej alebo maximálne dvoch farbách kuchynskej linky so vstavanými spotrebičmi, aby zodpovedali nábytku. Na vytvorenie tohto štýlu sú zvolené kombinácie bielej, čiernej, šedej a béžovej farby s lesklou textúrou. Dokončenie podlahy a stien tak, aby zodpovedali nábytku. Maximálne osvetlenie priestoru s otvorenými oknami, na ktoré sú namiesto závesov často zavesené žalúzie.

Farby pre minimalizmus.

Minimalizmus používa maximálne 3 farby.

Tento štýl je vhodný pre kreatívnych ľudí, ktorí milujú dokonalý poriadok vo svojom dome..

Vidiecky štýl

Skvelý štýl pre tých, ktorým chýba dedinský folklór vo veľkom meste.

Rozhodnite sa, ktorá „dedina“ bude vládnuť vo vašej kuchyni: ruská, francúzska, anglická alebo americká – každá má svoju vlastnú príchuť. Hlavnou vecou v tomto interiéri je všetko prírodné: drevo, kameň a tehla vo výzdobe miestnosti, prírodné farby tapiet s prírodnými motívmi alebo klietka.

Vidiecka kuchyňa.

Interiér veľkej kuchyne vo vidieckom štýle.

Masívny starožitný drevený nábytok s mnohými dekoratívnymi prvkami, okrúhly stôl prestretý obrusom a potrebné koberce na podlahe.

Je potrebné vylúčiť hladké a lesklé povrchy: drsná textúra podlahy a nábytku v tomto štýle vyzerá skvele s jemnými farbami na stenách.

ako zdobiť vo vidieckom štýle.

Vidiecky štýl eliminuje lesklé a hladké povrchy.

Tento štýl vyhovuje originálnym osobnostiam, ktoré milujú útulnú atmosféru v dome..

Moderné

Pri zdobení v tomto štýle môžete experimentovať s textúrami a farbami – kombinujte hrubú textúru prírodných materiálov s lesklými povrchmi a sklom vo výzdobe. Vyberte si akúkoľvek farbu svetlého nábytku, ktorá sa vám páči, a skombinujte ju s tehlovou povrchovou úpravou. Pridajte do interiéru miestnosti veľa jasných akcentov v kombinácii s drevenou podlahou alebo keramickými dlaždicami s ozdobami.

Moderná kuchyňa.

Interiér veľkej kuchyne v secesnom štýle.

Tento štýl používa v kuchynskej súprave veľa sklenených a lesklých povrchov. Alternatívne umiestnite okrúhly sklenený stôl do jedálenského priestoru a vylúčte obrusy a koberce..

Tento štýl znamená jemné a tlmené svetlo v miestnosti a svetelné závesy vo farbe kuchynskej súpravy. Experimentovanie s tvarmi a farbami sa krásne prelína a oživí všetky vaše fantázie, ak ste kreatívny človek..

Ako navrhnúť modernú kuchyňu.

V secesnom štýle sa uprednostňujú lesklé a sklenené povrchy.

Barový pult v kuchyni

Barový pult v modernej kuchyni je teraz veľmi aktuálny. S týmto stojanom môžete rozdeliť veľkú miestnosť na zóny a pridať do interiéru ďalší povrch pre ľahké občerstvenie alebo stretnutie s priateľmi. Vo veľkej miestnosti môže byť tento roh použitý ako samostatná oblasť, ktorú môžete ozdobiť dizajnom kuchynskej súpravy, jedálenského kúta alebo v miestnosti vytvoriť samostatný dodatočný prízvuk. Barový pult musí byť v súlade so zvyškom nábytku v miestnosti.

Kuchyňa s raňajkovým barom.

Interiér veľkej kuchyne s barom.

Pokyny a tipy pre návrh

Pri zariaďovaní veľkej miestnosti vyberte dve základné farby, ktoré budú v dizajne prítomné:

 • nábytok svetlých farieb s hladkými stenami alebo textúrovanými farbami;
 • pri výbere klasického monochromatického nábytku pridajte na steny veľký jasný vzor a na okná svetlé závesy;
 • textúra a povrch drevenej podlahy by mali byť organické s celkovým dizajnom, vo všeobecnom štýle pridajte zásteru do pracovného priestoru;
 • podlaha z keramických dlaždíc v kuchyni by mala byť v súlade s laminátom v jedálni a mala by byť vyrobená v rovnakej textúre.

Interiér veľkej kuchyne.

Moderný dizajn kuchyne s veľkým priestorom vo svetlých farbách.

Veľká izba vám ponúka veľa príležitostí ukázať svoju predstavivosť a usporiadať ich podľa svojho vkusu a akéhokoľvek dizajnu..

Video: Návrh interiéru veľkej kuchyne

50 fotografických nápadov na interiérový dizajn veľkej kuchyne

Previous Post
DIY dekorativa tallrikar på väggen
Next Post
ما يجب أن يكون مزيجًا من ورق الحائط في غرفة المعيشة