15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.bnter.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Aký by mal byť dizajn kuchyne, ak v nej nie sú žiadne horné skrinky?

Kuchynská súprava je povinným atribútom miestnosti určenej na varenie. Má veľký funkčný význam, slúži ako pracovná plocha, miesto na skladovanie riadu a iných predmetov. Horné a spodné skrinky, štandardné prevedenie.

dizajn kuchyne bez horných nástenných skriniek

Je ťažké si predstaviť funkčnú kuchyňu bez nadzemných skriniek..

Moderní dizajnéri netolerujú štandardné riešenia pri vybavovaní kuchýň. Ponúkajú rozlúčku so stereotypmi, ktoré sú také nudné. Interiér kuchyne bez horných skriniek vyzerá štýlovo, krásne a neobvykle.

kuchyňa bez nástenných skriniek

Prax ukazuje, že jednoúrovňová kuchyňa je úplne funkčná..

Výhody a nevýhody dizajnu

Zaujímavý dizajn kuchyne bez horných skriniek je v poslednej dobe veľmi obľúbený. A to nie je prekvapujúce. Dokonale sa hodí do interiéru moderných kuchýň. Robí ich neobvyklými, atraktívnymi a pohodlnými.

nápady na dizajn kuchyne

Takáto kuchyňa má množstvo pozitívnych vlastností: je ľahšia, priestrannejšia, estetickejšia a originálnejšia..

Toto riešenie má mnoho výhod..

 • Vhodný na usporiadanie malých priestorov.
 • Vyplní miestnosť svetlom. Proces varenia sa tak stane príjemnejším a pohodlnejším..
 • Vizuálne zväčšuje priestor. Nástenné skrinky sú zvyčajne objemné a zaberajú ďalší priestor, ako je znázornené na fotografii. 

  fotografia kuchyne bez závesných skriniek

  Ich neprítomnosť spôsobuje, že steny sú širšie a strop vyšší.

 • Je jednoduchšie udržať kuchyňu čistú. Prach, špina sa usadzuje na štruktúrach, ktoré sú umiestnené na vrchu. Umývanie nie je jednoduché, vyžaduje si to čas a úsilie. Fasáda navyše vplyvom agresívneho čistenia stráca svoj atraktívny vzhľad. Ak nie sú žiadne nástenné skrinky, potom je jednoduchšie udržať poriadok. Pomôže to minimálnej súprave nástrojov: vlhký obrúsok a špeciálny nástroj. Utierajú steny, ktoré sú zdobené dlaždicami, zásterou atď..
 • Šetrenie peňazí. Náklady na takéto štruktúry sú oveľa nižšie. Pretože neexistuje žiadny horný rad skriniek, nie sú potrebné kovania, sklenené vložky, ktoré zvyšujú náklady.

  kuchyňa bez horných skriniek

  Stále viac ľudí si vyberá kuchyňu tohto formátu – bez objemných štruktúr na vrchu – je to pohodlné, praktické a funkčné.

 • Zabezpečenie. Ak je inštalácia nástenných skriniek vykonaná zle, potom je vysoká pravdepodobnosť, že spadnú s riadom. Je to nebezpečné pre ľudský život;
 • Pohodlie. Pre nízkych ľudí nie je jednoduché získať riad, ktorý je vo výške. To spôsobuje ťažkosti a nepríjemnosti, je potrebné vziať si stoličku alebo sa natiahnuť. Podstavce sú v tomto ohľade oveľa pohodlnejšie..

  zásuvky v kuchyni

  Hlboké zásuvky sa ľahko vysúvajú, prístup k ich obsahu bude neobmedzený.

Nedostatok horných skriniek v kuchyni má mnoho nevýhod. Takéto návrhy sú priestranné a praktické. Pomáhajú vyriešiť problém s nedostatkom miesta v malej miestnosti. Spodný rad je navyše zatienený, čo skrýva jeho nedokonalosť. Bez hornej vrstvy sú na sklenených povrchoch viditeľné pruhy, škvrny a iné nedokonalosti.

kuchyne bez horných skriniek

Vzhľadom na nedostatok závesných modulov sa kuchyňa vizuálne zväčšuje a presvetľuje.

Pri zariaďovaní jednoradovej kuchynskej linky môžete zhora pripevniť otvorené police, ako je znázornené na fotografii nižšie. Interiéru dodajú ľahkosť a vzdušnosť bez toho, aby ho preťažovali. Na takýchto miestach sa však prach rýchlo zhromažďuje.. 

kuchyňa s policami namiesto skriniek

Čistenie bude potrebné dôkladnejšie.

Stojí za to opustiť horné skrinky v miestnostiach s rozlohou viac ako 10 metrov štvorcových. m. V opačnom prípade nebude toto rozhodnutie vhodné. Do projektu by malo byť zahrnutých niekoľko takýchto stavieb..

Ako zorganizovať úložný priestor?

Ak kuchyňa nemá horné skrinky, potom vzniká nový problém, ktorým je obmedzený úložný priestor. Malé podlahové konštrukcie. Usporiadať v nich potrebné kuchynské potreby nie je jednoduché. Ale nebuďte naštvaní, existujú spôsoby, ktoré v tejto situácii pomôžu.. 

kuchyňa bez nástenných skriniek

Súčasne dizajn jedálne neutrpí, pocit ľahkosti zostane.

Way Zvláštnosti
Zriadenie bufetu Je inštalovaný ako samostatný prvok na podlahu. Jeho farba a štýl môžu byť čokoľvek. Zladenie tónu kuchynskej linky nie je potrebné.
Špajzové usporiadanie Dobré miesto na uloženie nielen riadu, ale aj zásob potravín. Je vhodné ho vybaviť v rohu miestnosti. Zaberá teda minimum miesta, je pohodlný a praktický..
Stĺpové skrine Toto riešenie je moderné a originálne. Môže byť použitý vo veľkých kuchyniach akéhokoľvek rozloženia: rohový, rovný, ostrovný. Peračník sa zmestí na rôzne položky. Pomôže skryť komunikáciu, vstavanú technológiu. Musí byť umiestnený podľa konfigurácie miestnosti a štýlu dekorácie, ako je znázornené na fotografii nižšie..
Použitie balkóna Jeho prítomnosť je obrovským plusom, ktorý je možné použiť pri zariaďovaní jedálne. Ďalšia plocha bude slúžiť ako dobrý úložný priestor pre kuchynské potreby. Hlavnou vecou je predbežná izolácia balkóna.
Umiestnenie na ostrove Používa sa vo veľkých jedálňach a je umiestnený v strede, ako je znázornené na fotografii. Štruktúra pozostáva z políc a zásuviek, takže nahradí tradičný príborník.

návrh interiéru kuchyne bez horných skriniek

Pracovná plocha je lepšie osvetlená kvôli tomu, že nespadá na tieň z horných zásuviek.

Jednostupňová kuchyňa: v ktorých izbách sa má používať?

Pri výbere možnosti usporiadania kuchyne je potrebné vziať do úvahy želania majiteľov a vlastnosti miestnosti. Jednostupňová možnosť je moderné a neobvyklé riešenie.

svetlá kuchyňa bez horných skriniek

Interiér vyzerá originálne, otvorene a jednoducho.

Bez horných skriniek je kuchyňa voľnejšia a priestrannejšia. Nie je v ňom žiadny neporiadok. Preto je táto možnosť pre kuchynskú súpravu vhodná v malých priestoroch. V tomto prípade to má veľa pozitívnych aspektov..

Tiež stojí za to použiť v úzkych a dlhých kuchyniach. Ak nainštalujete horné skrinky, bude to vyzerať predĺženejšie. Nedostatok takýchto návrhov skryje chybu.

kuchyňa bez horných skriniek foto

Izba bude útulná a pohodlná.

Ak je v jedálni zlé osvetlenie, skrinky na stene zdôraznia jej šero a tmu. Je lepšie inštalovať podlahové konštrukcie a steny natrieť na bielo. Izba bude priestranná a svetlá.

Takýto projekt je vhodný v miestnostiach zariadených v štýle minimalizmu, hi-tech, moderných. Bude klásť dôraz na ich modernosť a hlavnú myšlienku.. 

moderná kuchyňa bez horných skriniek

Izba bude pohodlná, štýlová a atraktívna..

Vlastnosti organizácie priestoru

Navrhovanie kuchynskej linky je dôležitým postupom. Funkčnosť a ergonómia miestnosti závisí od kvality jej implementácie. Ak vopred premýšľate o type, rozložení, umiestnení pracovného priestoru a ďalších podrobnostiach, priestor bude využitý racionálne, prístup k príslušenstvu, riadu a príslušenstvu je bezplatný..

podkrovná kuchyňa bez horných skriniek

Nedostatok horného plnenia náhlavnej súpravy – schopnosť uľahčiť čistenie: povrch kuchynskej skrinky, ktorú nemožno umývať, nemusíte utierať.

Na zvládnutie tejto úlohy slúži nábytok na mieru. Bude brať do úvahy jednotlivé rozmery jedálne a priania majiteľov. Ergonómia a pohodlie náhlavnej súpravy budú na vysokej úrovni.

rozloženie kuchyne bez horných skriniek

Jednou z výhod absencie nástenných skriniek sú vyššie rozpočtové náklady na kuchynskú súpravu..

Ďalšie moduly umiestnené v blízkosti stien pomôžu vyhnúť sa nedostatku úložného priestoru. Dokonale sa zmestia do potrebného kuchynského náčinia. Budú teda nahrádzať kapacitu horných skriniek. Barový pult alebo ostrovček nižšie je vhodné vybaviť zásuvkami a policami.

kuchyňa bez horných skriniek s barom

Bezpečnosť je dôvodom na kúpu kuchynskej súpravy bez horných skriniek: pravdepodobnosť ich pádu v dôsledku slabých stien alebo zle upevnených štruktúr je znížená.

Pri výbere dizajnu by ste mali dať prednosť uhlovému rozloženiu alebo tvaru U. Dopĺňajú nedostatok horných skriniek. Priestor nestratí na funkčnosti, bude praktický. Nad pracovnú dosku je možné nainštalovať nástennú lištu. Je prezentovaný vo forme kovovej trubice vybavenej špeciálnymi držiakmi. Obsahuje kuchynské náradie: korenie, naberačky, uterák, ako je znázornené na fotografii nižšie. 

zábradlie cez dosku v kuchyni

Táto možnosť zlepší ergonómiu a zvýši pohodlie pracovného priestoru..

Poličky pôsobia nad doskou originálne. Malo by ich byť málo, inak sa ľahkosť kuchyne stratí. Dve alebo tri sklenené štruktúry stačia. Sú na ne umiestnené zaujímavé čajníky, originálne vázy a taniere. Hlavnou úlohou je vyzdobiť interiér. Je vhodné použiť policu v celej dĺžke steny.

kuchyňa bez prevedenia horných skriniek

Moderné a neštandardné riešenie bude logickým dokončením návrhu nábytku.

Štýlové rozhodnutie: kde zastaviť výber?

Jedáleň, ktorá nemá vyššiu úroveň, má niekoľko funkcií. Musia sa vziať do úvahy pri zdobení interiéru. V tomto prípade nie je vhodné uplatňovať banálne nápady. Je potrebné rozhodnúť o štýle usporiadania a dodržiavať ho. 

dizajn podkrovnej kuchyne

To umožní urobiť miestnosť svetlou, mimoriadnou a modernou..

Hlavnou charakteristickou črtou kuchyne bez nástenných skriniek je priestrannosť a veľa svetla. Smer štýlu by mal zdôrazňovať charakteristické črty miestnosti. Nie je ľahké to urobiť.

nápady na dizajn kuchyne bez skriniek

Pri výbere kuchynskej súpravy bez „zbytočných“ závesných štruktúr oceňte miestnosť v jej skutočnej hodnote: je na tento formát dostatočne priestranná??

Klasika predpokladá veľa otvorených štruktúr, čo je neprijateľné. Interiér sa vyznačuje zvýšeným stupňom neporiadku. Preto by sa nemal používať. Čo sa týka baroka, sú tu aj nevýhody. Štýl sa vyznačuje luxusom a leskom, ktorý v kuchyni bez závesných štruktúr nebude mať požadovaný efekt..

béžová kuchyňa

Nešetrite na jednoúrovňovej náhlavnej súprave a jej náplni: nech sú jej police čo najpohodlnejšie a najpraktickejšie, priestranné a používané tak, aby nenačítali horné otvorené police v miestnosti..

Vynikajúcim riešením by bol smer techno, country, industrial, loft. Pre nich je povolené vykladanie hornej časti miestnosti. V škandinávskom štýle vyzerajú strešné lišty dobre. Eklektický smer akceptuje prítomnosť otvorených políc. Harmonicky dopĺňajú interiér.

podkrovný štýl v kuchyni

Ak chcete mať jednostupňovú kuchynskú súpravu, musíte vedieť, že takéto usporiadanie je vhodné pre priestranné miestnosti, potom budete schopní udržať maximálnu návratnosť kuchyne a dosiahnuť požadovaný výsledok..

Pri zariaďovaní kuchyne je potrebné vziať do úvahy jej geometriu. Ak je nábytok inštalovaný v blízkosti steny s oknom, horné skrinky nie sú vhodné. Nebudú môcť sedieť na okne. Stena, pozdĺž ktorej sa nachádzajú obrubníky, je zdobená originálnym spôsobom. Jedna polica pripevnená nad čiarou zástery bude stačiť..

ľahký dizajn kuchyne

Sada bez horných skriniek bude harmonicky vyzerať v príliš úzkej kuchyni alebo naopak v širokej.

V pracovnej oblasti nad sporákom musí byť nainštalovaný digestor. Keďže chýba najvyššia vrstva, bude na seba upozorňovať. Preto by sa k jeho výberu malo pristupovať správne. V tomto procese pomôže svedomitosť.. 

sivá súprava a digestor v kuchyni

Kapucňa by mala harmonicky zapadať do celkového obrazu miestnosti.

Neprítomnosť horných skriniek v kuchyni bude hlavnou výhodou interiéru. Vďaka tomu bude miestnosť plná svetla a bude priestranná. Hlavnou vecou je správne premyslieť návrh modulu a usporiadať oblasť.. 

interiér kuchyne bez horných skriniek s policami

Vďaka použitiu rôzneho príslušenstva a príslušenstva bude priestor funkčný. 

VIDEO: Dizajn kuchyne bez nástenných skriniek.

50 štýlových nápadov na dizajn kuchyne bez horných skriniek:

kuchyňa bez horných skriniek svetlý dizajn kuchyňa bez nápadov na usporiadanie horných skriniek kuchyňa bez horných skriniek rozloženie foto kuchyňa bez rozloženia horných skriniek kuchyňa bez horných skriniek nápady interiéru kuchyňa bez horných skriniek foto interiéru kuchyňa bez interiéru horných skriniek kuchyňa bez nápadov na plánovanie horných skriniek kuchyňa bez horných skriniek nápady rozloženie kuchyňa bez horných skriniek nápady interiéru kuchyňa bez horných skriniek nápady interiér kuchyňa bez horných skriniek nápady na fotografiu kuchyňa bez nápadov na dizajn horných skriniek kuchyňa bez horných skriniek nápady na dizajn nápady na výzdobu kuchyne bez horných skriniek nápady na výzdobu kuchyne bez horných skriniek nápady kuchyne bez horných skriniek fotografia kuchyne bez horných skriniek kuchyňa bez horných skriniek rozloženie fotografií kuchyňa bez horných skriniek foto interiéru kuchyňa bez horných skriniek foto interiér kuchyňa bez horných skriniek nápady na fotografiu kuchyňa bez horných skriniek dizajnová fotografia kuchyňa bez horných skriniek foto dizajn kuchyňa bez horných skriniek dekor foto kuchyňa bez horných skriniek foto dekor kuchyňa bez horných skriniek foto kuchyňa bez horných skriniek interiérový dizajn kuchyňa bez horných skriniek nápady na dizajn kuchyňa bez horných skriniek dizajnová fotografia kuchyňa bez prevedenia horných skriniek nápady na výzdobu kuchyne bez horných skriniek kuchyňa bez horných skriniek dekor foto kuchyňa bez výzdoby horných skriniek kuchyňa bez horných skriniek kuchynský dizajn bez horných nástenných skriniek nápady interiéru kuchynský dizajn bez horných nástenných skriniek foto interiéru kuchynský dizajn bez interiéru hornej skrinky kuchynský dizajn bez horných nástenných skriniek nápady interiéru kuchynský dizajn bez horných nástenných skriniek nápady interiéru dizajn kuchyne bez fotografických nápadov na horné nástenné skrinky dizajn kuchyne bez nápadov na horné nástenné skrinky kuchynský dizajn bez fotografií horných nástenných skriniek kuchynský dizajn bez horných nástenných skriniek foto interiér dizajn kuchyne bez fotografických nápadov na horné nástenné skrinky kuchynský dizajn bez vrchných nástenných skriniek foto dekor dizajn kuchyne bez horných nástenných skriniek foto kuchynský dizajn bez horných nástenných skríň foto dekor dizajn kuchyne bez dekorácie horných nástenných skriniek dizajn kuchyne bez horných nástenných skriniek

Previous Post
En bra idé för renovering – dekorativt gips i badrummet
Next Post
الأزرق في التصميم الداخلي